Connect with us

Pompalar

Sisdoz’dan Finish Thompson manyetik kaplinli pompalar

Yayın Tarihi:

on

 

Finish Thompson manyetik kaplinli pompalar, her türlü kimyasal transferi ve sirkülasyonu uygulamasında tüm dünyada 1951 senesinden günümüze uzun yıllardır başarıyla kullanılmaktadır. Manyetik sürücülü salmastrasız pompalar, dizaynı sebebi ile az parçadan oluşması sayesinde asgari yedek parça ihtiyacı ve bakım kolaylığı sağlamaktadır.

Manyetik kaplinli pompalar, pervane ve motor şaftına entegre edilmiş bir grup mıknatıs tarafından tahrik edilmektedir. Salmastrasız pompa dizaynı sayesinde sızdırma problemi ve değişim ihtiyacı olmaz. Alkalinler ve asitler başta olmak üzere çok çeşitli kimyasallar için akışkanla temas eden yüzeylerinin malzeme yapısı sayesinde, farklı imalat prosesleri için mükemmel seçimlerdir. 

Kendinden emişli  manyetik pompa modelleri ile de emiş yapılması gereken noktalara da çözüm üretebilmektedir. Finish Thompson Pompalar kuruda çalışma konusunda diğer hiçbir pompanın olmadığı kadar uzun çalışabilmekte ,  kavitasyon, kapalı vana durumunda çalışma gibi zorlu çalışma koşullarında en iyi performansı göstermektedir. 

Uygulama Alanları

Kimya: Soda sanayi (hidroklorik ve hipoklorik asit ve yardımcı kimyasal imalatında), Hidroflorik asit ve floritlerin imalatında, kimyasal gübre imalatında, Gaz-emiş kulelerindeki reaksiyon sıvılarının soğutulması için, yağ rafinelerinde (sülfürik asit için), atık asit geri kazanımında, kimya tesislerinde kuvvetli asitlerin tanklara ve tankerlere transferi ve temini için kullanılmaktadır.

İlaç Sanayi: Yarı iletkenler için yüksek saflıkta kimyasalların üretiminde, tarım kimyasalları üretiminde, ilaç sentezi yapan fabrikalarda, su arıtımı için kimyasal üreten tesislerde kullanılmaktadır.

Kaplama: Farklı kaplama sistemlerinde, kaplama sıvısı filtrasyonunda devir daim için kullanılmaktadır.

Elektrik Uygulamaları: Elektrik kapasitörlerinin üretiminde, braun tüplerinin hidroflorik asit arıtımında,Piller için elektrolitik akışkan transferinde ve baskı devre kartı baskısında kullanılmaktadır.

Metal Endüstrisi: Çelik halat çekme, çelik haddehanelerinde, taşıtların boya öncesi yapılan işlemlerinde (yağsızlaştırma ve asit yıkama), titanyum oksit ve eser elementlerin üretimini yapan fabrikalarda kullanılmaktadır.

Maden Endüstrisi: Metal tasfiyesinde (Elektrolitik sıvıların nakliyesi ve sirkülasyonu için) ve atık gazların arıtılması için kullanılmaktadır.

Gıda Endüstrisi: Yenilebilir yağların rafinerisinde (sülfürik asit), meyve konservesi (hidroklorik asit) fabrikalarında kullanılmaktadır.

Su Arıtma: İyon değişimli reçinelerin yıkanmasında, saf su üretim tesislerinde, tuzlu sudan içme suyuna dönüşümü için denizsuyu damıtım tesislerinde kullanılmaktadır.

Çevre Kirlenme Kontrolü: Enjeksiyon tanklarına arıtma kimyasallarının transferi, atıksuların toplanıp gaz soğurma tesislerinde (koku giderme üniteleri, baca gazlarının sülfürden arındırılması) kullanılmaktadır.

Avantajları

– 10 l/dk’dan 5000 l/dk. kapasitesine, 3m’den 65 m.’ye basma yüksekliğine kadar kullanım aralığına sahip, 220-240V monofaz, 380-400V trifaz motorlu, dişli , flanşlı yada plastik kaynak ağızlı giriş ve çıkış bağlantı opsiyonları ile metal olmayan manyetik tahrikli kimyasal proses pompaları sınıfına sahip olup, kullanıcılara geniş ürün yelpazesi ile seçim imkanı sunmaktadır.  

– Polipropilen, PVDF veya PTFE kaplı döküm gövde alternatifleri ile çok geniş yelpazede kimyasallar ile uyum sağlamaktadır.

– Patentli “Temassız Sistem” mekanizması sayesinde zorlu şartlar altında çalışabilmektedir. Özel imal edilmiş mıknatısları sayesinde manyetik kapsülü ile arka muhafazanın itici halkasının teması önlenir, bu sayede aşırı ısı oluşumu sebebi ile ekipmanın parçalarının erimesi engellemiş olur. 

– Patentli “ Kendinden Isı Yayımlı Yapı” dizaynı ile ; pervane ve manyetik kapsülde eşit oranlarda yerleştirilmiş ısı-dağıtımı delikleri sayesinde, mil ve rulmanların dönüşü sırasında oluşan ısı oluşumunu etrafındaki sıvının devir daimini sağlayarak azaltmaktadır Isıl deformasyonlar ve erimeler bu sayede önlenir.Bu pompanın kuruda çalışmada dayanımını artarır.

– Kendinden emişli pompalarda, gaz-sıvı bölümlü dizaynı sayesinde yüksek emiş hızlarına ulaşılabilmekte ve 3 dakikaya kadar 4m. derinlikten emiş yapma özelliğine sahip olmaktadır.

– İsteğe bağlı olarak bazı modellerde ex-proof elektrik motorları ve Atex sertifikasyonu mümkündür. 

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

Lowara e-SVI Serisi ile kusursuz sistem çözümleri

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Uzun ömürlü, güvenilir bir sistem sunmak üzere tasarlanan Lowara e-SVI Serisi, daldırılabilir tip çok kademeli pompalardan oluşur. IEC yüksek verimli motoru ve optimize edilmiş hidrolik tasarımı sayesinde sistemlerdeki enerji tüketimi ve işletme maliyetleri azaltılır.

Uzun ömürlü endüstriyel tezgah pompası e-SVI, maksimum 120 m3/h debi, 250 mss basma yüksekliği ve geniş boyut özellikleriyle endüstriyel, OEM ve ticari bina sistemlerinde çok çeşitli uygulamaların taleplerini eksiksiz şekilde karşılar. 

Geniş mekanik salmastra opsiyonu ve önceden monte edilmiş kartuşlu salmastrası ile yüksek verim ve zaman tasarrufu sağlar. 

Lowara’nın mikro işlemcili frekans kontrol cihazı Hydrovar® ve IE5 enerji verimliliğine sahip e-SM sürücüsü ile kullanılarak, serinin performansı daha da artırılabilir. 

Uygulamaya göre değiştirilebilir daldırma derinlikleri ile geniş kullanım alanı sağlayan seri, ayrıca azaltılmış eksenel basınç sayesinde piyasada bulunabilen motorlarla çalışmaya uyumludur.

Yüksek enerji verimliliği, çevre dostu özellikleri, geniş uygulama alanı ile Lowara e-SVI Serisi Daldırılabilir Tip Çok Kademeli Pompalar, sistemlere güvenli ve eksiksiz çözümler sunar. 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

ECO Seri Monopump Pompalar ile düşük işletme bakımı ve fiyat avantajı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

30 yıllık tecrübesi ile zorlu akışkan transferinde birçok sektörün çözüm ortağı olab HAS-ER Makina’nın uzun yıllardır üretimini yaptığı yerli üretim Monopump pompaların kullanımı her geçen gün çeşitli alanlar ve sektörlere ulaşıyor. HAS-ER Makina’nın yeni geliştirdiği ECO Seri Monopump Pompalar, düşük işletme bakımı ve fiyat avantajı sağlıyor.

30 yıllık tecrübesi ile zorlu akışkan transferinde birçok sektörün çözüm ortağı olab HAS-ER Makina’nın uzun yıllardır üretimini yaptığı yerli üretim Monopump pompaların kullanımı her geçen gün çeşitli alanlar ve sektörlere ulaşıyor. HAS-ER Makina’nın yeni geliştirdiği ECO Seri Monopump Pompalar, düşük işletme bakımı ve fiyat avantajı sağlıyor.

Üretim çeşitliliği 

  • ECO Seri; minimum 500 litre / saat 1 BAR ve maksimum 50.000 litre / saat 12 BAR kapasitelerine kadar üretiliyor.
  • ECO Seri Pompalar; flanş, açık hazne, rekor ve manşon bağlantılı olarak üretiliyor.

Verimlilik 

HAS-ER Makine, üretmiş olduğu pompa ve ekipmanların uzun yıllar kullanılması ve arızaların en kısa sürede giderilmesi için pompa parçaları geliştiriyor ve Ür-Ge çalışmaları yapıyor. Hijyen şartları ve gıda üretimine uygun materyaller kullanarak, üretim güvenliğini ön planda tutuyor. 

Enerji

Elektrik motoru fabrika ortamlarına uygun enerji beslemesi ile çalışıyor, pompaların motor enerji tüketimi optimum seviyelerde seçiliyor. Örneğin 220V / 380V / 460V gibi alternatif seçenekler ile de müşterilerin taleplerine cevap veriliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

Kazein transferi için diyafram pompalar

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Oluklu ambalaj üreticileri için diyaframlı pompalar, kazein tutkalının pompalanması için ilk tercih edilen çözümdür. Tapflo Diyaframlı Pompalar, dünyanın her yerinden çok sayıda müşterileri arasında saygın ve güvenilir bir marka olmuştur. Malzeme kalitesi ve çalışma esnasında güvenilirliği Tapflo pompalarını, oluklu ambalaj üretimi prosesinde ve karmaşık üretim sorunlarını çözmede en iyisi yapar.

Kazein tutkalı genellikle karton kutular, tüpler ve karton kılıfların üretiminde kullanılır. Oluklu ambalaj üretiminde tutkal büyük rol oynar. Nihai ürünün üretiminin tamamlanması için kazein yapıştırıcı en güvenilir ve uygun maliyetli şekilde teslim edilmelidir. Tutkal fabrikaya varillerde veya IBC tanklarında tedarik edilebilir. Tank boyutu ne olursa olsun, yapıştırıcı dışarı pompalanmalı ve proses banyosuna transfer edilmelidir.

Tutkalın viskozitesinin yüksek olduğu göz önüne alındığında (20 °C’lik bir sıcaklıkta viskozitesi 30 – 350 mPa*dır), bu da pompalama işlemini basit bir iş haline getirmez. Buna ilave olarak, kazein yapıştırıcısı yapı olarak, %30-45 kuru saf olamayan maddelerden oluşmaktadır. Bu yapıştırıcıyı verimli ve sorunsuz bir şekilde pompalamak için Tapflo, alüminyum gövdeli ve PTFE diyaframlı (politetrafloroetilen), diyafram pompalar sunar. Oluklu ambalaj için yapıştırıcıyı yalnızca diyafram pompalar verimli bir şekilde pompalayabilir. Pompanın yapısı, saf olmayan maddeler içeren viskoz sıvıları pompalamanıza ve kullanımdan sonra hızlı ve kolay bir şekilde bol su ile yıkanmasına olanak tanır.

Tapflo pompasının tüm malzemeleri, kullanışlı olması ve ekonomik özellikleri dikkate alınarak seçilmiştir. Alüminyum gövde pahalı değildir; ancak ürünle doğrudan temas halinde olan vana topları ve diyaframlar, parçaları aşınmaya karşı daha dayanıklı hale getiren bir PTFE tabakası ile kaplanmıştır. Tapflo felsefesine göre: “Basitik sanattır”. Üstün tasarımı sayesinde, pompanın hızlı bir şekilde ve özel aletler olmadan servis ve onarımı yapılır, bu da diğer üreticilerin pompalarına göre ek bir avantaj sağlar.

Kazein tutkalı yüksek viskozitesine rağmen Tapflo pompaları tarafından, uzun süredir dünyadaki birçok oluklu ambalaj üretim fabrikasında pompalamaktadır. Müşterilerimiz, Tapflo diyaframlı pompaların diğer avantajları olarak, pompanın tüm elemanlarının yüksek performansını, basit yapısını ve güvenilir olduğunu belirtmişlerdir.  

Havayla çalışan diyaframlı pompalar için tipik uygulamalar, metal serisi:

Baskı ve boya: Tutkal, katkı maddeleri, vernik, mürekkep, boya, lateks, asit, reçineler, pigmentler

İmalathane: Yağ, katı yağ, çözücüler, su, soğutma akışkanları, yağlayıcılar

Madencilik ve inşaat: Yapıştırıcılar, çamur, susuzlaştırma, kömür şlamı, macunlar

Seramik endüstrisi: Aşındırıcılar, sır, su, emayeler, kil

Kimya: Asitler, alkaliler, alkol, solventler, lateks, emülsiyonlar

Tapflo Group, bağımsız, İsveçli aile firması olup, havayla çalışan diyaframlı pompaların, santrifüj pompaların ve diğer endüstriyel proses ekipmanlarının üretici ve küresel tedarikçisidir.

Tapflo ürünleri ve hizmetleri 6 kıtada 75 ülkede mevcuttur. Tapflo olarak, müşterilerimizin rahatlığı için en yüksek Tapflo hizmet kalitesini garanti eden Tapflo Grup Şirketlerimiz ve özenle seçilmiş distribütörler tarafından dünya çapında temsil edilmekteyiz.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com