Connect with us

Akışkan Transferi

ARO® Profesyonel Mastik & Tutkal Çözümleri

Yayın Tarihi:

on

ARO®, performans ve servis kolaylığı sağlamak için ustaca tasarlanmış ve müşterilerin operasyonlarında akışkanın başarılı bir şekilde transferine izin veren, dünya çapında bir akışkan transfer ürünleri üreticisidir. İşte bu yüzden ARO endüstriyel operasyonlarda akışkan transferi ürünlerinde zeki ve akıllı seçimdir. 85 yıllık geçmiş ürün performansı ve hizmet mükemmelliği mirasıyla, ARO, dünya çapındaki müşterilere ve endüstrilere; profesyonel mastik, yapıştırıcı, sızdırmazlık, paketleme uygulamaları ile müşterilerimizin üretim süreçlerinde elektronik ve mekanik parçalar için ses yalıtımı ve şok emici çözümler dahil akışkan transferi ekipmanları sağlar.
ARO’da biz başarılı akış sağlarız.

ARO, Çok çeşitli silikon, poliüretan, epoksi reçine, akrilat yapıştırıcı ve dolgu macunu uygulamaları için uygun olan özelleştirilmiş ve profesyonel mastik ve yapıştırıcı dağıtım sistemleri sağlar.

Müşterilerimize:

 • Manuel dağıtım çözümleri
 • Otomatik dağıtım çözümleri sunulmaktadır.

Yapıştırıcı özelliklerine ve müşterilerin ihtiyaçlarına göre,

Müşterilerimize:

 • Tek bileşenli dağıtım sistemleri
 • İki bileşenli dağıtım sistemleri sunulmaktadır.

Ingersoll Rand ARO, malzeme ısıtma tedarik sistemleri sağlar

Birikmiş profesyonel deneyim ve dolgu macunu teknolojisiyle ve yapıştırıcı uygulamasıyla Ingersoll Rand ARO şunları sunmaktadır:

 • Enjeksiyon
 • Dağıtım
 • Püskürtme
 • Sprey

ARO, çok çeşitli silikon, poliüretan, epoksi reçine, akrilat yapıştırıcı ve dolgu macunu uygulamaları için uygun olan özelleştirilmiş ve profesyonel mastik ve yapıştırıcı dağıtım sistemleri sağlar.

Orta-yüksek viskoziteli malzeme tedarik teknolojisinde sektör lideri

AFX Serisi hava motorları, evrensel tasarım özelliği, kademeli egzoz teknolojisi ve True Link vanası ile pompa performansını geliştirir. AFX motorları sadece beş hareketli parçaya sahiptir ve yağ gerektirmez

Uygun pompa oranlı kapsam, yüksek viskoziteli malzeme için düzgün teslimat, tıkama yapmaz, sürekli ve istikrarlı malzeme temini, geniş çevre ve sıcaklık adaptasyonu

Basit ve güvenilir pistonlu pompa yapısı, mükemmel aşınma direnci paketleme, kolay bakım

Profesyonel entegre çözüm sağlama kapasitesi

Uygulama ve çözüm teknolojisinde bol deneyim

Tek bileşenli çözüm pompa portföyü

SCF Hassas Ölçüm Sistemi
Yeni ARO SCF (Stabil ve Kontrol Edilebilir Sıvı Ölçümü) hassas ölçüm sistemi, düşük ila yüksek viskoziteli tek bileşenli mastik ve yapışkanları düzenli ve hassas bir şekilde dağıtabilir. Eğer mevcut sisteminiz dağıtıyorsa, tıkanıyorsa, yapıştırıyorsa, sızdırıyorsa, geri kıvırıyorsa da önemli değil, çünkü SCF, düzgün ve tutarlı kalıplar sağlayabilir, malzeme israfını azaltabilir ve üretim verimliliğini artırabilir,

Dokunmatik Panel

Sistem çalışma durumunu kontrol etmek, parametreleri ayarlamak ve grafik modunu kullanarak kontrol modunu değiştirmek kolaydır; 16 çeşit programlanmış yapıştırıcı modeli mevcuttur.

Isıtma Entegrasyonu

Eğer Isıtma konfigürasyonu seçilirse, operatör HMI üzerinden ısıtma sıcaklığını ve zamanını ayarlamak için ilgili sayfaya girebilir.

Kapalı Döngü Teknolojisi

Kapalı Döngü Teknolojisi, basınç sensörleri tarafından algılanan basınç sinyalini kullanır ve PLC’ye geri beslenir, daha sonra tutarlı bir akış ve yapışkan modelini gerçekleştirmek için sistem basıncını stabilize eder ve malzeme regülatörünü kontrol eder.

Kompakt Tasarım

Ölçüm sistemi sadece iki ana parça olan malzeme regülatörü ile akış ölçeri içerir. Daha az hareketli parçalar, kolay hizmet anlamına gelir.

Geniş Uygulama Aralığı
Malzeme viskozitesi 1.000.000 cps’e ve ısıtma sıcaklığı 60˚C’ye kadar, SCF akış hızı 400cc / dak. ila 90,000cc / dak. arasında değişebilen tutarlı bir akış ve hassas bir ekstrüzyon hacmi sağlayabilir.

Özellikler

Güç 110 veya 220 VAC, Tek Fazlı,

50-60Hz 1.5A

Min. Akışkan Çalışma Basıncı (Regülatör Çıkışı) Standart Regülatör: 28 bar

Yüksek Akış Regülatörü: 52 bar

Maks. Akışkan Çalışma Basınçı Sistem Giriş Basıncı: 400 bar

Regülatör Çıkış Basıncı: 345 bar

Minimum Akış Hızı Ultra Yüksek Çözünürlüklü Akış Ölçer: 400 cc/dak.

Yüksek Çözünürlüklü Akış Ölçer: 400 cc/dak.

Standart Akış Ölçer: 1000 cc/dak.

Maksimum Akış Hızı Ultra Yüksek Çözünürlüklü Akış Ölçer: 22,000 cc/dak.

Yüksek Çözünürlüklü Akış Ölçer: 40,000 cc/dak.

Standard Akış Ölçer: 90,000 cc/dak.

Hava Basıncı Aralığı 4 ~7 bar
Çalışma Sıcaklığı Aralığı 0 ~ 60˚C
Akışkan Viskozitesi Aralığı* 10,000~1,000,000 cps
Akış ölçer

K Faktörü Darbe / Litre

Ultra Yüksek Çözünürlüklü Akış Ölçer: 66,000

Yüksek Çözünürlüklü Akış Ölçer: 33,000

Standard Akış Ölçer: 16,000

Min. Dozajlama Hacmi Ultra Yüksek Çözünürlüklü Akış Ölçer: 2 cc

Yüksek Çözünürlüklü Akış Ölçer: 3 cc

Standard Akış Ölçer: 7 cc

Gerekli Akışkan Filtrasyonu

 

Ultra Yüksek Çözünürlüklü Akış Ölçer: 200 mikron

Yüksek Çözünürlüklü Akış Ölçer: 200 mikron

Standard Akış Ölçer: 300 mikron

* Akış oranları viskozite arttıkça düşecektir. Uygulamalarınıza göre uygun hortumları ve aksesuarları seçin. Gerektiğinde malzeme testi yapın.

TCM İki Bileşenli Ölçüm ve Karıştırma Sistemi
ARO’nun yeni TCM sistemi (İki Bileşenli Ölçüm ve Karıştırma Sistemi), en son AFX pistonlu pompa ile kapalı döngü teknolojisini birleştirir. PU, epoksi, silikon, akrilik veya metil metakrilat olsun, ARO TCM, iki bileşenli sızdırmazlık ve yapıştırıcı uygulamalarının yüksek performans ve mükemmel ölçüm doğruluğunu garanti eder.

Malzeme Transfer Sistemi – AFX Serisi pistonlu pompalar

 • Endüstriyel lider AFX hava motoru teknolojisi, geçiş süresi saniyenin onda birinden daha az bir dilimde, yağlama gerektirmeyen modüler tasarım hizmetini daha kolay hale getirir ve kesinti maliyetini süresini azaltır.
 • Boru tipi takip plakası ile monte edilmiş Ram için, 1.000.000 cps’den daha yüksek yapışkan malzemeyi transfer etmek kolaydır.
 • Karbon çelik ve paslanmaz çelik konstrüksiyon mevcuttur.
 • Pompa rölantisinden kaçınmak için düşük seviye kesme kiti entegre edilmiştir.

Kapalı Döngü Sıvı Basınç Kontrol Sistemi

 • Basınç sensörü tarafından algılanan gerçek zamanlı sıvı değişimi
 • Pnömatik kontrollü sıvı regülatörü, basınç değişimini dengeler

Modüler Sıvı Ölçüm Ünitesi

 • Dişli pompalara veya çift etkili piston silindirine göre
 • Akım ve ölçüm oranı gereksinimlerini karşılamak için çeşitli konfigürasyonlar
 • ±1%’ kadar ölçüm doğruluğu

Ayarlanabilir Ölçüm Oranı

 • Ayrılmış A & B bileşen ölçüm birimleri
 • Standart ölçüm oranı ±%150 aralığında ayarlanabilir
 • A veya B dişli pompayı veya pistonlu pompa ölçme ünitesini değiştirerek standart oranı değiştirmek mümkündür

Kontrol Sistemi

 • Dokunmatik panelin dağıtım parametrelerini kolaylıkla ayarlamak
 • 32 I / O terminalleri ayrılmış olup PROFIBUS / PROFINET isteğe bağlıdır
 • Sıcaklık kontrolörü ile ısıtma sıcaklığı ve zamanı kolaylıkla ayarlanabilir

Esnek ürün tasarımı

Standart tekerlek ve ayaklarla sistem desteği, taslak tasarımı yerinde alan gereksinimlerine göre değiştirilebilir

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Akışkan Transferi

TORK Seviye Şalterleri ile akışkan seviye kontrolünde güvenilir çözüm

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Endüstriyel otomasyonun sürekli evrildiği günümüzde, iş süreçlerini daha etkin yönetmek ve verimliliği artırmak işletmelerin öncelikleri arasında. TORK Parmak Tipi Seviye Şalteri ve Kablolu Tip Seviye Şalteri bu ihtiyaçlara çözüm seçeneği sunuyor.

Kısıtlı alanlarda kullanıma elverişli olan Parmak Tip Seviye Şalteri ve Kablolu Tip Seviye Şalteri, küçük ebatları ve hafif yapısı, kolay montaj süreci ve az maliyetli oluşu ile endüstriyel otomasyonda tam verimlilik sağlıyor. Bu özellikleri sayesinde uygun fiyatıyla işletmelerin maliyetlerini düşürürken, aynı zamanda hızlı ve sorunsuz bir şekilde sisteme entegre ediliyor.

TORK Parmak Tip Seviye Şalteri

Arıtma sektöründe içme suyu arıtma tesislerinin su ve kimyasal tanklarının seviyesini kontrol etmek için kullanılan Parmak Tip Seviye Şalteri kimya endüstrisinde ise kimyasal sıvıların depolanmasında tank alt ve üst seviye kontrolü sağlar. Aynı şekilde jeneratör yakıt seviyelerinin kontrolünden, kompresörlerdeki karter yağ seviyesi ölçümünde alt seviye alarmı olarak kullanılır. Kimyasal endüstrilerden su arıtma tesislerine kadar geniş bir yelpazede kullanılabilen Parmak Tipi Seviye Şalteri, aynı zamanda yüksek kimyasal dayanımı ile dikkat çeker. Bu özelliği sayesinde, agresif kimyasalların olduğu zorlu ortamlarda bile güvenilir bir performans sergiler.

Kablolu Tip Seviye Şalteri

Kablolu Tip Seviye Şalteri, arıtma, su depoları, pompa koruma, tekstil, gıda ve kimya gibi farklı sektörlerde geniş bir kullanım yelpazesi sunar. Fabrikalardan evsel alanlara kadar havuz seviye kontrolü, içme suyu depolarında seviye kontrolü, pompa koruma sistemlerinde alt seviye kontrolü, gıda sektöründe tank seviyesi yönetimine yardımcı olurken, yüksek kimyasal dayanım özelliği sayesinde tekstil endüstrisinde boya ve kimyasal solvent tanklarının seviye kontrolü, kimya endüstrisinde kimyasal tankların alt ve üst seviye kontrolü için kullanılan bu ürün, iş süreçlerini daha güvenli ve verimli hale getirmek amacıyla tasarlanmıştır.

Devamını Oku

Akışkan Transferi

Patlama tehlikesi altındaki bölgeler için FLOWave Tip 8098 akış ölçer

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

FLOWave akış ölçerimiz artık ATEX onaylı olarak da mevcut. 

FLOWave Tip 8098, temassız bir SAW akış ölçerdir. Bu akış ölçer artık ATEX Bölge 2 ortamlarda kullanılmak üzere onaylanmıştır ve size azami işletim emniyeti sağlar.

ATEX onaylı FLOWave

FLOWave’in standart versiyonuyla karşılaştırıldığında, yeni varyant ATEX uyumlu kablo rakorları, M12 fiş ve bir basınç dengeleme ünitesi ile farklılık gösterir. Bu sayede cihaz, patlama riski bulunan ATEX Bölge 2 ortamlarda sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bu nedenle FLOWave sadece azami saflığa sahip ortamlarda akış ölçümü için tasarlanmış olmayıp, aynı zamanda alkoller, çözücü maddeler, boyalar ve vernikler gibi sıvılar için de uygundur.

Bir bakışta sunulan avantajlar

 • ATEX ortamında bile hassas akış ölçümü
 • Alkollerin ve çözücü maddelerin akış ölçümü için uygundur
 • Temassız çoklu parametre ölçümü:
 • Akış
 • Sıcaklık
 • Yoğunluk katsayısı
 • Akustik aktarma faktör

Devamını Oku

Akışkan Transferi

Masdaf’ın yenilenen logosuyla mesajı: Daha ileri

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Pompa sektörünün öncü markalarından Masdaf’ın yeni logosu, 3 Ekim’de ISK Sodex-İstanbul Fuarı’ndaki standında düzenlediği lansman kokteyli ile tanıtıldı.

Akışkan sistemleri konusunda geliştirdiği inovatif ürünler ve sunduğu mühendislik hizmetleriyle 42 yıldır yurt içinde ve yurt dışında önemli referans projelerin çözüm ortağı olan “Masdaf” logosunu ve sloganını yeniledi.

Marka kimliğinde büyük bir değişim gerçekleştiren Masdaf’ın yeni logosu, daha dinamik ve modernize edilmiş bir yapıya sahip olacak şekilde tasarlandı. Buna göre Masdaf, değişen dünya dinamikleri, teknolojik gelişmeler ve müşteri beklentileri doğrultusunda ürün ve hizmet kalitesini “daha ileri” taşıyarak, iş ortaklarına “yenilikçi çözümler” sunmayı ve global ölçekte sürdürülebilir bir marka olmayı hedefliyor.

Tüm süreçlerinde yenilikçi ve müşteri odaklı bir yaklaşım benimseyen Masdaf, yenilenen logosunu ve kurumsal kimliğini ilk kez 3 Ekim’de ISK-Sodex Fuarı’ndaki standında düzenlediği lansman kokteyli ile tanıttı.

Lansman kokteylinde yaptığı konuşmada Masdaf’ın yenilenen yüzüyle ilgili bilgiler veren Masdaf Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan Polatoğlu şunları söyledi: “Masdaf olarak akışkan sistemleri konusunda bir dünya markası olma arzusuyla çıktığımız yolda 42 yılı geride bıraktık. Bu süreçte hedeflerimize ulaşmak adına, Ar-Ge ve markalaşma çalışmalarının önemine inandık. Değişen dünya dinamikleri ve müşteri beklentileri; üretim teknolojilerimizde, Ar-Ge’mizde ve görsel dünyamızda en belirleyici unsurların başında geldi. Daima müşterilerimizin beklentilerinin de ötesinde ürün ve hizmetler sunmayı hedefledik. Müşterilerimizle sürdürülebilir bir iş birliği sağlamanın temelinde; geliştirdiğimiz inovatif ürünler ve müşteri odaklı hizmet anlayışımız kadar markalaşma adına yaptığımız çalışmalar da büyük önem arz ediyor. Bu anlayışla logomuzu da değişen müşteri gereksinimlerine uygun olarak ve markamızın ruhunu yansıtacak şekilde yeniledik.

Çünkü Masdaf olarak en büyük hedefimiz ‘her koşulda %100 müşteri memnuniyeti sağlamak’.

Yeni logomuzla da “müşteri odaklı” bir yaklaşım benimsiyoruz. Logomuzda kullanılan küçük harfler ile müşterilerimizin sesini yani beklentilerini ön planda tutuyoruz; logo etrafında kullanılan çerçevelerin kaldırılmasıyla da Masdaf’ın ürün ve hizmette sınır tanımadığı; müşterilerinin ihtiyaçlarına göre esnek ve çözüm odaklı bir yaklaşım benimsendiğini vurguluyoruz. Masdaf logosuyla birlikte kullanılan amblem ise ana hatlarıyla ileriyi gösteren ve modernize edilmiş bir üçgenden oluşuyor. Üçgeni oluşturan öğeler ise pompa eğrileri ve pompa çarklarından esinlenerek tasarlandı. Ok şeklinde bir görünüme de sahip olan amblem aynı zamanda firmamızın hedefini yani ‘daha ileri’ sloganını da destekliyor. Yeni sloganımızla da hiç durmadan çalışıp; yenilikçi akışkan teknolojileri geliştirerek yüksek katma değer sağlayacağımızı ve hem çözüm ortağı olduğumuz projeleri hem de Türk pompa sektörünü ‘daha ileri’ taşıyacağımızı vurguluyoruz” dedi.

Devamını Oku

Trendler

Pompa Vana ve Sistemleri Dergisi - Pump Valve and Systems Magazine sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et