Connect with us

Etkinlikler

Grundfos çevreye duyarlı çözümleriyle Ifat Eurasıa Fuarı’ndaydı

Yayın Tarihi:

on

 

Çevre teknolojileri sektörünün nabzının attığı platform olma hedefi ile düzenlenen IFAT Eurasia Fuarı, 16-18 Nisan günlerinde Congresium Ankara, ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlendi. Grundfos; çevreye karşı sorumlu, sürdürülebilir ve enerji verimli çözümlerin tanıtıldığı fuarın önde gelen katılımcılarından biri olarak Salon 1 Stant A114’te yerini aldı.

 

 

Fuarboyunca ziyaretçiler tarafından büyük rağbet gören Grundfos standında başlıcaDozaj-Dezenfeksiyon ve Su Hizmetleri çözümleri tanıtıldı. Dozaj-DezenfeksiyonÇözümleri ekibi, sergilenecek ürünlere karar verirken sektörlerin kendine özgüözellik ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurdu. Sergilenen ürünler arasında TuzdanKlor Jeneratörü, yoğun ilgi gördü.AtıkSu Hizmetleri kısmında sergilenen çalışan Hazır Terfi İstasyonu (PUST) demosuile ziyaretçiler uygulamayı da görme fırsatını elde ettiler. Tüm Grundfosekibi, temas kurulmak istenen tüm hedef kitleye ulaştıklarını ve ziyaretçilerinGrundfos standında kendilerine yapılan bilgilendirmelerden son derece memnunkaldıklarını belirtti.

Grundfos’unbir diğer vurgusu ise satış sonrası hizmetlere yönelikti. Dünya çapında 7/24yedek parça teslimatı ve arızaları yerinde giderme politikasını güden Grundfos,sunduğu Satış Sonrası Hizmetler’in amacını, müşterilerine ilk günden itibarendüzgün kurulmuş ve maksimum verimlilikle çalışan sistemler teslim etmek olarakaçıklıyor. Grundfos Satış Sonrası Hizmetleri ve Servis Sözleşmeleri ile ilgilidaha detaylı bilgiler şirketin web sitesinde bulunabilir. (http://tr.grundfos.com/service-support/operation.html)

Grundfos’unfuar için çizdiği program kapsamında sergilediği Su Hizmetleri çözümleri:Grundfos Atık Su Transfer İstasyonları, SE/SL (9-30 kW) ve SL1/SLV (1,1-11 kW)yeni nesil S-Tube® tıkanmaz çarklı dalgıç pompalar ve yeni nesil SMG karıştırıcılardanoluştu.

Grundfosatık su transfer istasyonları, otomatik kaplin üzerine monte edilen atık supompaları, çekvalf, ızgara veya öğütücü, emniyet platformu ve havalandırmaborusu gibi parçalarla komple çözümler olarak sunuluyor. Tank malzemesindeCTP/HDPE kullanıldığı gibi paslanmaz çelik gövdeli Katı Ayrıştırıcılı sistemopsiyonu da mevcuttur.

Yeninesil dalgıç pompalardan oluşan SE/SL (9-30 kW) ve SL1/SLV (1,1-1 kW) serisindeyüksek verimli IE3 standardına uygun, H sınıfı yalıtımlı motorlar kullanılıyor.Her iki seri de Grundfos S-Tube® tıkanmaz çark teknolojisiyle donatılarak,büyük parçacıkların geçişinde yaşanan sorunlar ortadan kaldırılmış. Pompalar,çift yalıtımlı termal koruma ve EN-GJL-250/GG25 döküm malzeme varyasyonlarıylatemin edilebiliyor.

GrundfosSu Hizmetleri altındaki yeni nesil SMG Karıştırıcılar, 360-4360 N ile yüksekitme gücüne sahip. Entegre aşırı yük koruması ve entegre sızıntı sensörü ilegelen bu karıştırıcılar, Stator sargıları ve rotoru açısından, IEC 60034-30standardına göre IE3 verimlilik sınıfında yer alıyor.

Grundfos,fuar ziyaretçilerine Su hizmetleri dışında dozaj-dezenfeksiyon çözümlerini detanıttı. Grundfos ALLDOS ailesinden DMH piston tip diyaframlı dozaj pompası ileDMX mekanik diyaframlı dozaj pompası, Vaccuperm VGB-103 klor dozlama sistemi,Oxiperm OCD klordioksit jeneratörü, Selcoperm tuzdan hipoklorit üretim sistemive Smart Dosing yeni nesil dijital dozaj pompaları sergilenen ürünlerdi.

DMHve DMX pompalar; PP, PVDF, PVC, SS, Hastelloy gibi çok çeşitli malzeme seçenekleriylesunuluyor. Çift kafalı versiyonla aynı anda iki farklı kimyasalın dozajımümkün. ATEX ve API onaylı motor seçenekleriyle tasarlanan bu pompaların debiaralığı 2.2 lt/sa ile 3.000 lt/sa arasında değişiyor ve başlıca kontrolseçenekleri arasında manual, analog/pals kontrol ile servomotor geliyor. DMH’debulunan kalitesi kanıtlanmış hidrolik tahrik sistemi ve aktif membran korumateknolojisi de dikkat çeken bir özellik.

Fuarınbir diğer ürünü Oxiperm OCD ise dört farklı model seçeneğiyle sunuluyor.Klordioksiti yerinde üreten kompakt sistemler olarak bilinen Oxiperm OCDmodelleri, lejyonella ve biyofilm tabakasına karşı bir çözüm olarakgeliştirilmiş. pH’den bağımsız olarak, daha uzun süreli ve etkili dezenfeksiyongerçekleştiriyor.

SELCOPERMtuzdan klor jeneratörü, beş standart model haricinde, büyük kapasite gerektirenuygulamalar için farklı seçenekler de sunuyor. İçme suyu ve proses suyundabaşarılı uygulamalara imza atan Selcoperm, DWI yönetmeliğine uygundezenfeksiyon işlemi yerine getiriyor.

Smartdosing çözümünün öne çıkan başlıca özellikleri arasında gerçek debi değeriniizlemeye imkân tanıyan dijital ekran, “Auto Flow Adapt” işlevi ve düşükkapasitelerde dahi hassas dozlamayı garantileyen Step Motor teknolojisigeliyor. Smart Dosing dijital dozaj pompası, özellikle zor akışkanlarıntransferinde, soğutma kulelerinde ve arıtma tesisleri ile gıda endüstrisindekullanılıyor.

Grundfos standını gezen ziyaretçiler, bu ürünler hakkında daha kapsamlı bilgi edinme şansı buldu. Grundfos çalışanları ise IFAT Eurasia 2015 Fuarı’nın yararlı fikir alışverişlerinin gerçekleştiği bir sürece dönüştüğünü ve Grundfos teknolojilerine gösterilen ilgiden çok memnun kaldıklarını belirtti.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Etkinlikler

İklimlendirme sektörünün buluşma noktası ISK – SODEX için yeni dönem hazırlıkları başladı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

İki yılda bir iklimlendirme sektörünü tek çatı altında buluşturan ISK – SODEX’de, yeni dönem için hazırlıklar başladı. 2021 yılında 95 ülkeden 86 bin ziyaretçi ve 27 ülkeden 812 katılımcı firmayı ağırlayan fuar, 2023 yılında da ivmesini yükselterek dünyanın ilgisini çekmeye devam edecek. Yerli ve yabancı 90 bin ziyaretçi ve 1.000’in üzerinde firmanın katılması beklenen 2023 ISK – SODEX’de, ikili iş görüşmelerinin de katkısıyla 500 milyon dolarlık ticaret hacminin yakalanması hedefleniyor.

26 yıldır düzenlenen ve iklimlendirme sektörünün en güçlü fuarlarından biri olan ISK-SODEX – Uluslararası HVAC&R, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su arıtma, Yangın, Havuz ve Güneş Enerjisi Sistemleri Fuarı, her fuar sonrası gerçekleştirilen 500 milyon dolarlık ticaret hacmi ile dünyanın ilgi odağı haline geldi. 2021 yılında 95 ülkeden 12 bini yabancı olmak üzere toplam 86 bin ziyaretçiyi ağırlayan fuar, 27 ülkeden 812 katılımcı firmaya ev sahipliği yaptı. 53 ülkeden 300 profesyonel satın almacının katıldığı ikili iş görüşmelerine imkan sağlayan ISK-SODEX Fuarı, 2023 yılında da yükselişini sürdürecek. 25 – 28 Ekim 2023 tarihleri arasında yerli ve yabancı 90 bin ziyaretçi ve 1.000’in üzerinde firmanın katılması beklenen fuarın, 500 milyon dolarlık ticaret hacmi yaratması hedefleniyor.

İlk olarak 1997 yılında düzenlenmeye başlayan, yıllar içerisinde geldiği nokta ile Türkiye ihracatına büyük katkılar sağlayan ve 2021 yılında gerçekleşen versiyonuyla 2023 yılına kadar gerçekleştirilmek üzere 500 milyon dolarlık ticaret hacmi yakalayan ISK-SODEX Fuarı, geçmişten bugüne iklimlendirme sektörüne sağladığı katkıyı sürdürdü. Bugüne kadar binlerce katılımcı ve yüz binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan ISK-SODEX, 2021 yılında 36.000 metrekarelik alanında 95 ülkeden 12 bini yabancı ziyaretçi olmak üzere, 2019 yılına kıyasla yüzde 27’lik artışla 86 bin ziyaretçiyi ağırlarken, 27 ülkeden 812 katılımcıya ev sahipliği yaptı. 53 ülkeden 300 profesyonel satın almacının katılımıyla ikili iş görüşmelerinin gerçekleştiği ISK-SODEX, milyonlarca dolarlık ihracat potansiyeli elde etti.

2023 yılı pazarın büyümesi için bir fırsat

Son yıllarda iklim değişikliğine paralel olarak sıcaklıkların da mevsimsel bazda çok sık değişiklik göstermesi ve mevcutta hissettiğimiz iklim krizinin etkilerinin gelecekte daha çok yükselecek olması sağlıklı iklimlendirme çözümlerinin önemini daha da artırdı. Pandeminin de bu konuya ilgiyi artırmasıyla birlikte yaşam alanları ve altyapılarda uygulanacak çözüm yöntemleri ve bunların sergilendiği fuarları öne çıkardı. Geçtiğimiz yıl 36.000 metrekarelik alanda düzenlenen fuar, 2023 yılında 42.000 metrekarelik alanı olan yenilenmiş İstanbul Fuar Merkezi’nde 25-28 Ekim 2023 tarihleri arasında ziyaretçilere açılacak. ‘Sağlıklı İklimlendirme Çözümleri’ mottosuyla gerçekleşmesi planlanan Uluslararası ISK-SODEX 2023 Fuarı’nda alternatif enerjiyle çalışabilecek ürünler, temiz ve konforlu iç hava kalitesinin oluşturulması, akıllı HVAC-R otomasyon sistemleri, daha az enerji tüketen, daha yüksek performanslı ve çok fonksiyonlu ürünlerin ön plana çıkması bekleniyor. Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika’dan binden fazla katılımcı, dünya genelinden 90 bin ziyaretçinin gelmesi beklenen fuarda ayrıca T.C. Ticaret Bakanlığı destekleri ile İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından organize edilecek olan Sektörel Nitelikli Alım Heyeti kapsamında gerçekleştirilecek olan B2B ikili iş görüşmeleri aracılığıyla da sektörün ticaret hacmine büyük katkı sağlanması amaçlanıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Etkinlikler

GF Hakan Plastik, Özbekistan ve Nijerya’daki konumunu güçlendirdi

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

İhracat pazarında hedef ülkelere yönelik çalışmalarına devam eden GF Hakan Plastik, Özbekistan ve Nijerya’da bir kez daha güçlü duruşunu sergiledi. The Big 5 Construct Nigeria ve Aquatherm Tashkent 2022 fuarlarına katılan GF Hakan Plastik, iş birliklerini güçlendirirken Özbekistan’dan bir de ödülle döndü.

Nijerya/Lagos’ta düzenlenen Batı Afrika bölgesindeki fırsatlara odaklanan en büyük ve en etkili bina teknolojileri fuarı​ The Big 5 Construct Nigeria, 8.000’den fazla ziyaretçisi ve 25 ülkeden fazla katılımcısı ile 27-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. Üstyapı atık su/ temiz su ağırlıklı güncel ürün grupları ile Nijerya’daki güçlü varoluşunu pekiştirerek gerek ülke içi gerekse çevre ülkelerdeki proje ve pazar potansiyellerini değerlendiren GF Hakan Plastik, ziyaretçilerin sorularını cevaplayarak ürün ve firma hakkında sunumlar gerçekleştirdi.

Katılımcı portföyü genel olarak, Nijerya’da özel konut işi yapan yerli ve yabancı müteahhitler; okul, otel ve hastane projelerinin yüklenici firmaları; toptan ve perakende satış ile ilgilenen tüccarlardan oluştu. Bu potansiyellerin değerlendirilmesi için yeni bağlantılar kurarak portföyünü genişletmeyi amaçlayan GF Hakan Plastik, fuar organizasyonunun önemli bir parçası oldu.

En Yenilikçi HVAC Teknolojisi Ödülü

Bölgenin en büyük sektör fuarı olarak anılan Aquatherm Tashkent Fuarı ise, farklı ülkelerden çok sayıda firmanın katılımı ile 28-30 Eylül tarihleri arasında Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te gerçekleşti. Çözüm kolaylığı sunan üst kalite ürünleri ile Özbekistan’ın en prestijli projelerinde kullanılan GF Hakan Plastik ürünleri, fuar süresince ilgi odağı oldu. HVAC endüstrisi profesyonellerini buluşturan fuarda GF Hakan Plastik, teknoloji odaklı ve yenilikçi bakış açısı ile oldukça dikkat çekti.

Aquatherm Tashkent Fuarı‘nın 29 Eylül gecesinde 10. yılına özel düzenlenen gala gecesinde farklı ülkelerden, rakip katılımcıların ve firmaların da bulunduğu bir ödül töreni düzenlendi. Sahipleriyle buluşan ödüller arasında Silenta Extreme,’Best Innovative HVAC Technologies Ödülü’ne layık görüldü.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Etkinlikler

Xylem, 6. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu’nun altın sponsorluğunu üstlendi

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Küresel su teknolojisi şirketi Xylem, 2- 3 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleşecek olan 6. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu & Sergisi’nin altın sponsorluğunu üstleniyor. Kendisini dünya genelindeki en zorlu su sorunlarını çözmeye adayan lider su teknolojisi şirketi Xylem, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek olan 6. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu & Sergisi’nde su yönetimi ve yenilikçi çözümlerini anlatacak.

Su ile ilgili en zorlu sorunlara karşı yenilikçi çözümler geliştiren küresel su teknolojisi şirketi Xylem, 2- 3 Kasım 2022 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek olan 6. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu & Sergisi’nde su yönetimi ve yenilikçi çözümlerini anlatacak. Bu yıl etkinliğin altın sponsoru olan şirket, sergi alanında B5/B numaralı standında su ile ilgili son teknoloji ürün ve sistemlerini de tanıtacak.

Xylem Türkiye Genel Müdürü Altuğ Bilgiç, etkinliğin ilk gününde “Su Yönetimi ve Yenilikçi Çözümler” panelinde Xylem’in bu yöndeki çalışmaları üzerine konuşma yapacak. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu & Sergisi; su kaynaklarının en etkin biçimde kullanılması, içme suyu temininde gelir getirmeyen su kayıplarının azaltılması, verimlilik iyileştirmeleri, entegre su yönetimi, başarılı örnek uygulamaların tanıtılması ve yaygınlaştırılmasının tartışıldığı ve sunulduğu önemli bir platform olarak sektörde öne çıkıyor. Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Derneği tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı’nın himayesinde düzenlenen Forum & Sergi, 2014 yılından bugüne kadar 6000 ziyaretçisi ile su yönetimi profesyonelleri, yerel yönetimleri, üniversiteleri, sulama birliklerini, finans sektörünü bir araya getirip sektör dinamiklerine yön veriyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com