Connect with us

Hız Kontrol Cihazları

Operatör panellerinde son teknoloji

Yayın Tarihi:

on

GMT, TSG ve GOP Serisi Operatör Panelleri dokunmatik ekran teknolojisinde en son teknolojiyi sunar.

Endüstriyel otomasyon pazarının ihtiyaçlarına hızlı çözümler geliştiren GMT, TSG Serisi Operatör Panellerini pazara sundu.

GMT’nin TSG Serisi ethernetli modellerinde bulunan VNC desteği ile tablet, akıllı telefon ve PC üzerinden uzaktan izleme ve kontrol mümkündür.

TSG Serisi operatör panelleri, 16.77M renk derinliği sayesinde daha kaliteli görüntü sunuyor. Ön panel IP65 koruma özelliği ile çevresel şartlara dayanıklı olan TSG Serisi HMI’lar, 1 adet RS232 ve 1 adet RS232/RS485/RS422 destekleyen haberleşme portuna sahip.

GMTCNT protokolü ile HMI’lar arası haberleşme özelliği ile bir PLC’ye birden çok HMI’ın ulaşabilmesi mümkün. TSG Serisi HMI’lar hakkında daha detaylı bilgiyi www.gmtcontrol.com’dan öğrenebilirsiniz.

TSG Serisi HMI’lar başlıca şu özelliklere sahiptir:

 • 16,77 M Renk
 • TFT Ekran
 • ARM RISC 32bit 792 MHz CPU
 • 128 MB NAND Flash +128 MB DDR 3 Hafıza
 • RTC (Gerçek Zaman Saati)
 • 1 adet USB portu
 • 1 adet RS232 ve 1 adet RS232/RS485 / RS422 destekleyen haberleşme portu
 • Ethernet’li modellerde VNC desteği ile Tablet, Akıllı Telefon ve PC üzerinden uzaktan izleme ve kontrol
 • Ön panel IP65 koruma
 • GMTCNT protokolü ile HMI’lar arası haberleşme özelliği ile bir PLC ye birden çok HMI’ın ulaşabilmesi
 • USB host portu üzerinde Veri, Alarm ve Trend kaydetme ve tarihsel sorgu yapabilme
 • C dili ile makro oluşturabilme
 • Güvenlik seviyeleri ve kullanıcı tanımlamaları yapabilme
 • Ethernetli modellerde FTP üzerinden HMI içine ve harici bağlı olan USB flash diske ulaşabilme

Bir Türk markası olarak, “GMTCNT” markasıyla ürünlerini bugün 15 ülkeye ihraç eden GMT, bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Elektrik Motorları

MEG Endüstri güvencesiyle otomasyon sistemi çözümleri

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Güç aktarım sektörünün dinamik çözüm merkezi MEG Endüstri, otomasyon sistemi ekipmanı tedarikinde fark yaratıyor.

Endüstriyel güç aktarım sistemlerinde komple çözüm sunmasıyla öne çıkan MEG Endüstri, mekanik ve elektroniği birleştiren yenilikçi anlayışıyla daima iş ortaklarının yanında yer alıyor. Firma, güç aktarım sistemlerinin otomasyonunda kullanılacak en doğru ürünün tespit edilmesi ve A’dan Z’ye bütün süreçleri kapsayan komple çözümler sunulması noktasında da güvenilir bir hizmet anlayışı sunuyor.

MEG Endüstri’nin sunduğu otomasyon çözümleri arasında şunlar yer almaktadır:

 • Hız kontrol sistemleri
 • Servo motorlar
 • PLC’ler
 • Motor sıcaklık ve akım kontrol sistemleri

Profesyonel hizmet

Otomasyon sistemlerinin sağlıklı ve uzun ömürlü çalışması profesyonellik isteyen bir konudur. MEG Endüstri, otomasyon sistemleri için verdiği devreye alma ve ayar hizmetiyle bu alandaki bütün gerekliliklere tam manasıyla yanıt sunuyor. Alanında uzman üyelerden oluşan MEG Endüstri teknik ekibi, satış ve devreye alma sonrasında yapılan periyodik müşteri ziyaretleriyle otomasyon sistemlerinin sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam etmesi için gereken bütün desteği sağlıyor.

2012 yılından beri endüstriyel güç aktarma ekipmanlarının tedarik ve servis hizmetlerinde faaliyet gösteren MEG Endüstri’nin ürün grupları arasında otomasyon çözümlerinin yanı sıra redüktör çeşitleri; genel maksat ve özel çözüm elektrik motorları, vibrasyon motorları ile fren ve kavrama sistemleri de yer alıyor. MEG Endüstri’nin çözüm sunduğu sektörler arasında makine imalat sanayii; pompa ve havalandırma sistemleri, ambalaj ve gıda, geri dönüşüm, maden, çimento, demir çelik, kâğıt, otomotiv, tarım ve hayvancılık, şehircilik ve altyapı gibi birçok farklı alan yer alıyor. MEG Endüstri; Yılmaz Redüktör, ELK Motor, GAMAK Motor, Miksan Motor, Siemens Elektrik Motorları ve Dereli Fren gibi güçlü markalarla iş ortaklığı yapıyor. 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Hız Kontrol Cihazları

Motor hız kontrolünde maksimum performans

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

GMTCNT marka Hız Kontrol Cihazları güven ve maksimum performans demektir. MICNO, GAIN ve GMD olmak üzere üç farklı seri mevcuttur. 

MICNO Serisi Hız Kontrol Cihazları, Dual çalışma modu, PID modu, Dahili RS485 Modbus RTU, Taşınabilir Panel, Açık Çevrim Tork Kontrol, 3000 Hz Çıkış Frekansı ve Enerji Tasarruf Modu özelliğiyle öne çıkmaktadır.

GAIN Serisi Hız Kontrol Cihazları ise autotune özelliği ile motor parametrelerini otomatik ayarlayabilme imkâanı sunmaktadır. Ortak DC Bus ile otomatik enerji dengelenmesi özelliğine sahip olan GAIN serisinin çıkış frekansı 3000 Hz’e kadar ayarlanabilmektedir.

GMD Serisi Hız Konrol Cihazları ise V/F ve sensörsüz vektör kontrol, 6 adet PNP veya NPN seçilebilen dijital giriş, 2 adet programlanabilen röle çıkışı, 2 adet programlanabilen transistör çıkışı, PID fonksiyonu, Modbus RTU’yu destekleyen RS485 haberleşme, gelişmiş autotune fonksiyonu, dahili fren kıyıcı, özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Gelişmiş fonksiyonları ve özellikleriyle öne çıkan inverterler; yenilikçi, güvenilir ve esneklik özellikleriyle maksimum çalışma sağlar.  

GMT, Türk sanayisinin verdiği destekle yoluna devam etmekte, yılların birikimini ve tecrübesini her gün daha ileriye taşımakta, “Türkiye’den bir dünya markası çıkarma” iddiasını kararlılıkla sürdürmektedir. 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Hız Kontrol Cihazları

Otomasyon çözümlerinde MEG Endüstri kalitesi

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Güç aktarım sektörünün dinamik çözüm merkezi MEG Endüstri, otomasyon ekipmanı çözümleriyle fark yaratıyor.

Endüstriyel güç aktarım sistemlerinde komple çözüm sunmasıyla öne çıkan bir marka olan MEG Endüstri, mekanik ve elektroniği birleştiren yenilikçi anlayışıyla daima iş ortaklarının yanındadır. Firma, güç aktarım sistemlerinin otomasyonunda kullanılacak en doğru ürünün tespit edilmesi ve A’dan Z’ye bütün süreçleri kapsayan komple çözümler sunulması noktasında da güvenilir bir hizmet anlayışı sunmaktadır.

MEG Endüstri’nin sunduğu otomasyon çözümleri arasında şunlar yer almaktadır:

 • Hız kontrol sistemleri
 • Servo motorlar
 • PLC’ler
 • Motor sıcaklık ve akım kontrol sistemleri

Otomasyon sistemlerinin sağlıklı ve uzun ömürlü çalışması profesyonellik gerektirmektedir. MEG Endüstri, otomasyon sistemleri için verdiği devreye alma ve ayar hizmetiyle bu alandaki bütün gerekliliklere cevap vermektedir. Alanında uzman kişilerden oluşan MEG Endüstri teknik ekibi, satış ve devreye alma sonrasında da periyodik müşteri ziyaretleriyle otomasyon sistemlerinin sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam etmesi için gereken bütün desteği sunmaktadır.

2012 yılından beri endüstriyel güç aktarma ekipmanlarının tedarik ve servis hizmetlerinde faaliyet gösteren MEG Endüstri’nin ürün grupları arasında otomasyon çözümlerinin yanı sıra redüktör çeşitleri; genel maksat ve özel çözüm elektrik motorları, vibrasyon motorları, fren ve kavrama sistemleri de yer almaktadır. MEG Endüstri’nin çözüm sunduğu sektörler arasında makine imalat sanayii; pompa ve havalandırma sistemleri, ambalaj ve gıda, geri dönüşüm, maden, çimento, demir çelik, kâğıt, otomotiv, tarım ve hayvancılık, şehircilik ve altyapı sektörü yer almaktadır. MEG Endüstri; Yılmaz Redüktör, ELK Motor, GAMAK Motor, Miksan Motor, Dereli Fren ve MGM Fren gibi güçlü markalarla iş ortaklığı yapmaktadır. 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com