Connect with us

Hız Kontrol Cihazları

GMT Endüstriyel’den GAIN Serisi Hız Kontrol Cihazları

Yayın Tarihi:

on

Bir mühendislik ve Ar-Ge firması olarak GMT, yeni ürünler üretmek için yatırım yapmaya ve çalışmaya devam ediyor. Endüstriyel otomasyon pazarının ihtiyaçlarına hızlı çözümler geliştiren GMT, GAIN Serisi hız kontrol cihazlarını pazara sundu. Söz konusu ürün ailesinin yeni üyesi GAIN Serisi, kompakt yapısı ile dikkat çekiyor.

GMT’nin GAIN Serisi hız kontrol cihazları autotune özelliği ile motor parametrelerini otomatik ayarlayabilme imkânı sunmaktadır. Ortak DC Bus ile otomatik enerji dengelenmesi özelliğine sahip olan GAIN serisinin çıkış frekansı 300 Hz’e kadar ayarlanabilir.

GAIN Serisi Hız Kontrol Cihazları başlıca şu özelliklere sahiptir:

 • 1 x 220VAC ( +/- %15 ) 50/60Hz besleme gerilimi
 • V/F kontrol
 • Yüksek başlangıç torku (1Hz’ de %150)
 • 4 Adet PNP/NPN dijital giriş
 • 1 Adet röle çıkışı
 • 1 Adet 0-10VDC analog giriş
 • 1 Adet 0-10VDC analog çıkış
 • PID kontrol
 • Ortak DC Bus ile otomatik enerji dengelenmesi
 • Modbus RTU’yu destekleyen RS-485 haberleşme portu
 • Kolay kullanım arayüzü
 • Autotune özelliği ile motor parametrelerini otomatik ayarlayabilme
 • 300Hz’e kadar ayarlanabilen çıkış frekansı

Bir Türk markası olarak, GMTCNT markasıyla ürünlerini bugün 15 ülkeye ihraç eden GMT, bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Elektrik Motorları

MEG Endüstri güvencesiyle otomasyon sistemi çözümleri

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Güç aktarım sektörünün dinamik çözüm merkezi MEG Endüstri, otomasyon sistemi ekipmanı tedarikinde fark yaratıyor.

Endüstriyel güç aktarım sistemlerinde komple çözüm sunmasıyla öne çıkan MEG Endüstri, mekanik ve elektroniği birleştiren yenilikçi anlayışıyla daima iş ortaklarının yanında yer alıyor. Firma, güç aktarım sistemlerinin otomasyonunda kullanılacak en doğru ürünün tespit edilmesi ve A’dan Z’ye bütün süreçleri kapsayan komple çözümler sunulması noktasında da güvenilir bir hizmet anlayışı sunuyor.

MEG Endüstri’nin sunduğu otomasyon çözümleri arasında şunlar yer almaktadır:

 • Hız kontrol sistemleri
 • Servo motorlar
 • PLC’ler
 • Motor sıcaklık ve akım kontrol sistemleri

Profesyonel hizmet

Otomasyon sistemlerinin sağlıklı ve uzun ömürlü çalışması profesyonellik isteyen bir konudur. MEG Endüstri, otomasyon sistemleri için verdiği devreye alma ve ayar hizmetiyle bu alandaki bütün gerekliliklere tam manasıyla yanıt sunuyor. Alanında uzman üyelerden oluşan MEG Endüstri teknik ekibi, satış ve devreye alma sonrasında yapılan periyodik müşteri ziyaretleriyle otomasyon sistemlerinin sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam etmesi için gereken bütün desteği sağlıyor.

2012 yılından beri endüstriyel güç aktarma ekipmanlarının tedarik ve servis hizmetlerinde faaliyet gösteren MEG Endüstri’nin ürün grupları arasında otomasyon çözümlerinin yanı sıra redüktör çeşitleri; genel maksat ve özel çözüm elektrik motorları, vibrasyon motorları ile fren ve kavrama sistemleri de yer alıyor. MEG Endüstri’nin çözüm sunduğu sektörler arasında makine imalat sanayii; pompa ve havalandırma sistemleri, ambalaj ve gıda, geri dönüşüm, maden, çimento, demir çelik, kâğıt, otomotiv, tarım ve hayvancılık, şehircilik ve altyapı gibi birçok farklı alan yer alıyor. MEG Endüstri; Yılmaz Redüktör, ELK Motor, GAMAK Motor, Miksan Motor, Siemens Elektrik Motorları ve Dereli Fren gibi güçlü markalarla iş ortaklığı yapıyor. 

Devamını Oku

Hız Kontrol Cihazları

Motor hız kontrolünde maksimum performans

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

GMTCNT marka Hız Kontrol Cihazları güven ve maksimum performans demektir. MICNO, GAIN ve GMD olmak üzere üç farklı seri mevcuttur. 

MICNO Serisi Hız Kontrol Cihazları, Dual çalışma modu, PID modu, Dahili RS485 Modbus RTU, Taşınabilir Panel, Açık Çevrim Tork Kontrol, 3000 Hz Çıkış Frekansı ve Enerji Tasarruf Modu özelliğiyle öne çıkmaktadır.

GAIN Serisi Hız Kontrol Cihazları ise autotune özelliği ile motor parametrelerini otomatik ayarlayabilme imkâanı sunmaktadır. Ortak DC Bus ile otomatik enerji dengelenmesi özelliğine sahip olan GAIN serisinin çıkış frekansı 3000 Hz’e kadar ayarlanabilmektedir.

GMD Serisi Hız Konrol Cihazları ise V/F ve sensörsüz vektör kontrol, 6 adet PNP veya NPN seçilebilen dijital giriş, 2 adet programlanabilen röle çıkışı, 2 adet programlanabilen transistör çıkışı, PID fonksiyonu, Modbus RTU’yu destekleyen RS485 haberleşme, gelişmiş autotune fonksiyonu, dahili fren kıyıcı, özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Gelişmiş fonksiyonları ve özellikleriyle öne çıkan inverterler; yenilikçi, güvenilir ve esneklik özellikleriyle maksimum çalışma sağlar.  

GMT, Türk sanayisinin verdiği destekle yoluna devam etmekte, yılların birikimini ve tecrübesini her gün daha ileriye taşımakta, “Türkiye’den bir dünya markası çıkarma” iddiasını kararlılıkla sürdürmektedir. 

Devamını Oku

Hız Kontrol Cihazları

Otomasyon çözümlerinde MEG Endüstri kalitesi

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Güç aktarım sektörünün dinamik çözüm merkezi MEG Endüstri, otomasyon ekipmanı çözümleriyle fark yaratıyor.

Endüstriyel güç aktarım sistemlerinde komple çözüm sunmasıyla öne çıkan bir marka olan MEG Endüstri, mekanik ve elektroniği birleştiren yenilikçi anlayışıyla daima iş ortaklarının yanındadır. Firma, güç aktarım sistemlerinin otomasyonunda kullanılacak en doğru ürünün tespit edilmesi ve A’dan Z’ye bütün süreçleri kapsayan komple çözümler sunulması noktasında da güvenilir bir hizmet anlayışı sunmaktadır.

MEG Endüstri’nin sunduğu otomasyon çözümleri arasında şunlar yer almaktadır:

 • Hız kontrol sistemleri
 • Servo motorlar
 • PLC’ler
 • Motor sıcaklık ve akım kontrol sistemleri

Otomasyon sistemlerinin sağlıklı ve uzun ömürlü çalışması profesyonellik gerektirmektedir. MEG Endüstri, otomasyon sistemleri için verdiği devreye alma ve ayar hizmetiyle bu alandaki bütün gerekliliklere cevap vermektedir. Alanında uzman kişilerden oluşan MEG Endüstri teknik ekibi, satış ve devreye alma sonrasında da periyodik müşteri ziyaretleriyle otomasyon sistemlerinin sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam etmesi için gereken bütün desteği sunmaktadır.

2012 yılından beri endüstriyel güç aktarma ekipmanlarının tedarik ve servis hizmetlerinde faaliyet gösteren MEG Endüstri’nin ürün grupları arasında otomasyon çözümlerinin yanı sıra redüktör çeşitleri; genel maksat ve özel çözüm elektrik motorları, vibrasyon motorları, fren ve kavrama sistemleri de yer almaktadır. MEG Endüstri’nin çözüm sunduğu sektörler arasında makine imalat sanayii; pompa ve havalandırma sistemleri, ambalaj ve gıda, geri dönüşüm, maden, çimento, demir çelik, kâğıt, otomotiv, tarım ve hayvancılık, şehircilik ve altyapı sektörü yer almaktadır. MEG Endüstri; Yılmaz Redüktör, ELK Motor, GAMAK Motor, Miksan Motor, Dereli Fren ve MGM Fren gibi güçlü markalarla iş ortaklığı yapmaktadır. 

Devamını Oku

Trendler

Pompa Vana ve Sistemleri Dergisi - Pump Valve and Systems Magazine sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et