Connect with us

Sektör Haberleri

EagleBurgmann’ın ürettiği yeni nesil salmastralar ISK-SODEX Fuar’ında yoğun ilgi gördü

Yayın Tarihi:

on

Geçtiğimiz günlerde ISK SODEX Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluşan Eagle Burgmann, yeni nesil salmastraları ile yoğun ilgi gördü. Fuarda kısa bir söyleşi gerçekleştirdiğimiz EagleBurgmann Satış Müdürü Oktay Yıldırım, EagleBurgmann ismiyle özdeşleşen ürünlerinin ikamesini piyasaya sunma hazırlığında olduklarını paylaştı.

Yeni nesil kauçuk körüklü mekanik salmastra – eMG1 ürününüz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Endüstrinin birçok uygulamasında yıllardır güvenle kullanılan MG1 kodlu bir ürünümüz var. Bu ürün uzun yıllardır milyonlarca adet üretilmiş, endüstrinin birçok noktasında müşterilerimize çözüm olmuş ve EagleBurgmann markası ile özdeşleşmiş bir ürünümüzdür. Bu ürünümüzü bir üst seviyeye geliştirme kararı aldık. Montaj boyutu ölçüsel olarak MG1 kodlu ürünümüz ile aynı ancak geliştirilen yeni silikon karbür yüzeyler, ürüne eklenen PEEK / PTFE disk ile kendi kendini temizleme özelliği ve optimal hizalama gibi artı özellikler geliştirildi. eMG1 olarak isimlendirdiğimiz bu ürünümüzü,  bu sene başı itibarıyla müşterilerimize sunmaya başladık. Deneyimleyen müşterilerimiz tarafından ilgi ile karşılanan yeni nesil salmastramız bu sektörün vazgeçilmezlerinden biri olacak.

eMG1 mekanik salmastranız  hangi kanallar üzerinden satın alınabilir?

Ürünlerimizi, EagleBurgmann olarak Türkiye’de ve dünyadaki satış ofislerimiz kanalı ile müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Ayrıca webshop üzerinden bazı ürünlerin satışına da başladık. Daha fazla müşteriye ulaşmak ve özellikle pandemide ön plana çıkan online ticaret ile müşterinin kendi ürününü seçmesi ve 24 saat sipariş verebilmesi adına çalışmalara başlamıştık. Webshop platformunun çalışmaları tamamlandı, müşterilerimize duyurularımız yaptık ve siparişleri almaya başladık. Müşterilerimiz “onlineshop.eagleburgmann.com/tr” adresine üye olarak sipariş verebiliyorlar. Ürünleri dağıtımı yine EagleBurgmann İstanbul ana merkez deposundan yapılmaya devam edecek. 

eMG1 daha çok pompa sektöründe mi kullanılıyor?

Evet pompa sektöründe kullanılıyor. Yoğun olarak su, atık su, gıda sektörü, kağıt, şeker, bazı kimya endüstrisi uygulamalarında, kullanılan bir ürünümüzdür.  Stoklu olarak çalıştığımız için müşterilerimize bu ürünü eş zamanlı olarak tedarik edebiliyoruz. 

Ürünün online satışından beklediğiniz etki nedir?

Biliyorsunuz pandemi döneminde özellikle online satışlar bir hayli arttı. Artık insanlar direkt iletişime geçmek yerine online satın alma yapıyorlar. Biz de bu ürünleri daha çok kişiye sunmak, daha çok alıcıya ulaştırabilmek için internet üzerinden satışa başladık. Müşterilerimiz, online kanalda fiyatları direkt görüp sipariş oluşturabilecek. Böylelikle satın alma süreci hızlanmış olacak ve ürünümüz kullanıcılarına çok daha çabuk ulaşacaktır.

Son olarak fuarla ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz?

Fuarda pandemiden dolayı ilginin az olacağını, insanların gelmeye çekineceklerini düşünüyorduk ama şu anda ilgi var, biz de bu ilgiden mutluyuz. Fuarımız güzel geçiyor.

Oktay YILDIRIM kimdir?
Makina mühendisiyim ve 25 yıldır EagleBurgmann firmasında çalışıyorum. Şu anda Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapmaktayım. Türkiye ve Merkez Asya ülkelerinden sorumluyum.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Sektör Haberleri

SCT Autoadjust, Alman Yenilik Ödülü’nü aldı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

SEEPEX otomatik pompası, Alman Tasarım Konseyi’nden ödül aldı.

Sektörün lider firmaları arasında yer alan SEEPEX, ilk otomatik progresif kavite pompasını piyasaya süreli kısa bir süre olmuşken bir ödül kazandı. Alman Tasarım Konseyi, SCT Autoadjust’a Alman Yenilik Ödülü’nü verdi.  Kuzey Ren-Westphalia merkezli gelişmiş teknoloji firması, modern pompa teknolojisiyle “İşletme Mükemmeliği – Makine ve Mühendislik” kategorisinde 2021 yılı ödülünü aldı.

SEEPEX, teknolojisindeki yeni gelişmeyi “Her şey sadece ayarlamadan ibaret” ifadesiyle açıklıyor.

Progresif kavite pompası uzmanı, dijitalleşme alanındaki uzmanlığını bir kez daha ortaya koydu. SEEPEX Global Ürün Geliştirme Yöneticisi Dr. Fabian Pöhl, “Pompalar endüstriyel işlemlerin motorudur. Şimdiye kadar neredeyse hiçbirinde dijitale geçilmedi; dolayısıyla dokunulmamış çok fazla potansiyel var” şeklinde açıklama yaptı.

Dr. Fabian Pöhl, “SCT Autoadjust, dijital görüntüleme ve kontrol teknolojisi barındıran yeni bir hidrolik ayarlama ünitesiyle otomatik olarak görüntülenen ve ayarlaması yapılan, dünyanın ilk progresif kavite pompasıdır. Bu, aşınmayı önlemede büyük destek sağlıyor ve en uygun çalışma noktaları da her defasında seçilebiliyor. İşlem verileri SEEPEX Bulut’a gönderiliyor, burada yapay zeka kullanılarak analiz ediliyor. Bakım işlemi, planlama, işlemi durdurma süresi ve personel ile ekipman kullanımı anlamında en uygun hale getirilebilir. Pompa performansı, yaşam ömrü, ve enerji tüketimi iyileştirilebilir. Dolayısıyla, SCT Autoadjust, minimum işletme maliyetleriyle en yüksek verimliliği beraberinde getirir” ifadelerini kullandı.

Alman Yenilik Ödülü, kullanıcı odaklı olması ve firmalara, önceki yaklaşımlara göre daha fazla katma değer sağlaması özellikleriyle göze çarpan çapraz-endüstriyel ürünlere ve çözümlere öncelik veriyor.

1953 yılından bu yana, Alman Tasarım Konseyi, firmalar arası rekabeti destekliyor. Uluslararası yarışmaları, tasarım, marka ve yenilik açısından ortaya çıkarılan en iyi gelişmeleri ödüllendiriyor.

Organizasyonun yaptığı açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi: “Geleceği şekillendiren ve yaşamı iyileştiren yenilikler endüstrinin tüm branşlarında vardır. Bazen kolaylıkla görebilirsiniz, ancak sıklıkla gözden kaçarlar. Alman Yenilik Ödülü bunu değiştirmeyi amaçlıyor. Büyük başarıları geniş kitleler için görünür hale getiriyor ve piyasada başarılı bir şekilde konumlanmalarını garanti altına alıyor. Çünkü, firmalar, sadece tasarım, marka ve yeniliğin mükemmel bir uyumla birleştirilmesiyle Endüstri 4.0 ve dijitalleşmenin sert rekabeti için silahlanabilirler.”

Devamını Oku

Etkinlikler

GF Hakan Plastik’e, ISK-SODEX İstanbul 2021’de büyük ilgi

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

GF Hakan Plastik, 29 Eylül – 2 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşen ISK-SODEX İstanbul 2021‘de yeni ürünleriyle büyük ilgi gördü.  Özellikle Türkiye’de bir ilk olan PP bazlı, yanmaya dayanıklı, ses yalıtımlı halojen içermeyen GF Silenta Extreme ve yüksek basınç dayanımlı GF Aquasystem PP-RCT firmanın öne çıkan ürünleri oldu.

GF Hakan Plastik, ISK SODEX’de  en yeni ürünlerinin yanı sıra GF‘in altyapı ve üstyapı ürünlerine yer verdiği standında yoğun bir fuar dönemi geçirdi. Georg Fischer Piping Systems Üst Yapı İş Birimi Başkanı Cristopher Dühnen’in de ziyaret ettiği stantta GF Hakan Plastik ürünlerinin yanı sıra GF ürünleri de sergilendi. 

Yenilikçi ve çevre dostu ürünler

Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda ürün geliştirme çalışmalarına devam eden GF Hakan Plastik, ISK SODEX’te mevcut altyapı ve üstyapı ürün gruplarında yer alan ürünleri ile dikkat çekti. 

GF Hakan Plastik‘in EN 13501 yanma normlarına göre B-s1; d0 değerlerini sağlayan yüksek performanslı ürünü GF Silenta Extreme,  gerek bayiler gerekse ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Özellikle çok katlı yapıların tesisat sistemlerinde sessizlik ve yangın güvenliği önemli konuların başında geliyor. GF Silenta Extreme, Yangın Yönetmenliği’ne uygun özelliklerinin yanı sıra özellikle ihracat pazarı için önemli koşullardan biri haline gelen EPD Belgesi ile de yurt dışı projeler için de avantaj sunuyor. 

Soğuk ve sıcak su tesisatlarının vazgeçilmez ürünü olan GF Aquasystem PP-RCT de yine ilgi gören ürünler arasındaydı. Çok katmanlı cam elyaf takviyeli boru sistemi PP-RCT, bina içi tesisatlarda içme suyu sistemlerinin yanı sıra merkezi ısıtma sistemleri, sıcak-soğuk su sistemleri, klima sistemleri ve güneş kolektörleri gibi farklı kullanım alanlarında uygulanabiliyor. Sistem, üstün özellikleri ile yapıların her türlü sisteminde sağlıklı ve güvenli kullanım için pek çok avantaj sunuyor. AENOR ve WRAS gibi uluslararası geçerliliğe sahip belge ve sertifikalarına ek olarak, almış olduğu EPD sertifikası ile sürdürülebilir yapıların oluşturulmasına katkıda bulunuyor.

Geniş bir ürün sergilemesi yapılan stantta Red Dot Award 2019’da Onur Mansiyonu alan Hycleen Automation System gibi ürünler de yer aldı. Ayrıca iFIT, iLITE, boru sistemleri için geliştirilen özel bir test düzeneği ile ziyaretçiler sıvı akış hızını deneyimleme fırsatı buldu. 

MULTI/JOINT® 3000 Plus, tüm boru malzemelerinin özel montaj ekipmanları olmaksızın bağlanmasına yardımcı olması açısından dikkat çeken ürün oldu. 

GF Hakan Plastik standında ziyaretçiler VR (Virtual Reality) ile GF Hakan Plastik Çerkezköy ve Şanlıurfa üretim tesisini gezerek, tesis hakkında bilgi aldılar.  Ayrıca ziyaretçiler ürünleri dijital olarak da inceleme imkanı buldular.

Plastik borularla performs

“Yetenek Sizsiniz” yarışmasında büyük beğeni toplayan Oğulcan Kuş, GF Hakan Plastik’in Koruge borularından özel olarak tasarladığı enstrümanı ile fuar süresince aralıklarla performans sergiledi. Performansı ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlenen Kuş, enstrümanı ve müziği ile keyifli dakikalar yaşattı.

Devamını Oku

Sektör Haberleri

Anadolu Flygt’ı satın alan Xylem, Türkiye’deki faaliyetlerini bir üst seviyeye taşıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Su ile ilgili kritik sorunlara yenilikçi çözümler geliştirerek müşterilerinin su ve kaynak yönetimlerini optimize etmeyi sağlayan Xylem, Türkiye’nin önde gelen pompa ve su arıtma sistemleri şirketi Anadolu Flygt’ı satın aldı. 2020 yılında 5 milyar dolara yakın gelir elde eden Xylem, Türkiye ve Orta Doğu’daki faaliyetlerini genişletiyor.

Küresel pazarın lider su teknolojileri üreticisi olarak anılan Xylem, pompa ve su arıtma sistemleri şirketi Anadolu Flygt’ı satın aldı. 16 binden fazla çalışanı olan firma, 150’den fazla ülkede faaliyetleri sürdürmeye devam ediyor. 2020 yılını 4.88 milyar dolar gelirle kapatan Xylem, bu satın alma ile Türkiye ve Orta Doğu’daki çalışmalarını bir üst seviyeye taşıyor. Türkiye, Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki operasyonlarını güçlendirme hedefiyle ilerleyen firma, bölgedeki pompa ve su arıtma sistemlerine yönelik tedarik zincirini daha da güçlendirip müşteri ihtiyaçlarını karşılamak, su teknolojisi çözümleri portföyünü geliştirmek istiyor.

Satın alma işleminden önce de Anadolu Flygt’ın yüzde 46 hissesine sahip olan Xylem; dalgıç su ve atık su pompaları, dalgıç karıştırıcılar, arıtma sistemleri, paket pompa istasyonları, ileri arıtma sistemleri, UV dezenfeksiyonu ve ozon oksidasyonu, filtrasyon, hava üfleyicileri, enstrümantasyon, elektrik kontrol panoları ve otomasyon sistemleri ile pompa kiralama hizmeti konularında derin bir uzmanlığa sahip olan Anadolu Flygt’ın yaklaşık 100 kişilik kadrosunu Xylem çatısı altında entegre edecek.

Satın alma sonrası konuyla ilgili açıklama yapan Xylem Orta Doğu ve Türkiye Genel Müdürü Naji Skaf, ”Bu, Xylem açısından kilometre taşı niteliğinde olan ve bir süredir takip etmekte olduğumuz bir anlaşmadır. Farklılaşan müşteri ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek adına bölgesel faaliyet kapsamımızı genişletmeye ve yerel yeteneklerimizi güçlendirmeye odaklanmaya devam ederken, Anadolu Flygt’ın satın alınması bizler açısından stratejik bir anlam ifade etmektedir.” dedi. Tüm bölge için büyük fayda sağlayacak değerli bir varlık elde ettiklerini söyleyen Naji Skaf, “Anadolu Flygt’ın sulama, bina ve endüstriyel sektörlerdeki yerel uzmanlığı ve sunduğu çözümleri ile birlikte Xylem’in dünya standartlarındaki ürünleri ve küresel kaynakları daha yüksek operasyonel verimlilikler, su tasarrufu ve artan karlılık dahil olmak üzere müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını daha iyi karşılayan gelişmiş çözümler sunmamıza olanak tanıyacaktır. Faaliyetlerimizi, gelişmekte olan önemli pazarları da kapsayacak şekilde genişletmemiz, tüm dünya genelinde anlamlı bir değişiklik gerçekleştirme kabiliyetimizi geliştirerek hedeflediğimiz planlara mükemmel bir uyum sağlamaktadır.” diye konuştu. Naji Skaf, dijital, verimli ve sürdürülebilir su ve atık su arıtma çözümlerine odaklanarak bölgedeki su altyapısı sorunlarını çözmek, müşteri ve son kullanıcıların gereksinimlerini karşılamak için yatırımlara devam edeceklerini dile getirdi.

Anadolu Flygt Genel Müdürü Yumurtacı: “Birlikte çalışacağız”

Gerçekleşen satın almayla ilgili açıklama yapan bir diğer isim olan Anadolu Flygt Genel Müdürü Feyyaz Yumurtacı, “Su sektörünün en saygın şirketlerinden biri olan Xylem ekibine katılmaktan büyük memnuniyet duymaktayız. Bir süredir gerçekleştirdiğimiz görüşmeler neticesinde bu önemli dönüm noktasına ulaştığımız için mutluyuz. Kaynaklarımızı, küresel ve bölgesel uzmanlığımız ile birleştirerek yeteneklerimizi genişletmek ve bölgedeki müşterilerimize pazar lideri çözümleri sunmaya devam etmek için birlikte çalışacağız.” dedi.

Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com