Connect with us

Sektör Haberleri

Xylem Türkiye yeni yönetim kadrosunu oluşturdu

Yayın Tarihi:

on

Küresel su teknolojisi şirketi Xylem, Türkiye’deki üst yönetiminde gerçekleştirdiği atamalarla yeni yönetim kadrosunu oluşturdu. 2022 yılının Şubat ayında göreve gelen Xylem Türkiye Genel Müdürü Altuğ Bilgiç’in liderliğinde oluşturulan yeni kadroda, her biri alanında uzman isimler yer alıyor.

Dünyanın temiz su ihtiyacını sağlamada yaratıcı çözümler üreten lider bir küresel su teknolojisi şirketi olan Xylem; suyun daha iyi kullanımı, korunması ve gelecekte yeniden kullanılması için yeni teknolojiler geliştiriyor. Türkiye’deki yüksek hedefleri ve yatırım planları doğrultusunda üst yönetim kadrosunu da güçlendiren şirketin Xylem Türkiye Genel Müdürü Altuğ Bilgiç önderliğinde yol alan yönetim ekibinde; İbrahim Ünal Satış ve Pazarlama Müdürü, Memetcan Tosuner Özel Projeler Müdürü, Emin Çiftçi Kalite, İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü, Mehmet Yılmazcan Fabrika ve Sürekli İyileştirme Müdürü, Segah Karanfil Finans Müdürü, Ece Kankılınç İnsan Kaynakları Müdürü, Esra Taşkın Tedarik Zinciri ve Satın Alma Müdürü olarak rol alıyor. 

Xylem Türkiye Genel Müdürü Altuğ Bilgiç

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümü’nde, Yüksek Lisans eğitimini ise Purdue Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamış olan Altuğ Bilgiç, Ohio State Üniversitesi’nde de MBA eğitimini gerçekleştirdi. Kariyeri boyunca farklı ülkelerde bulunan Bilgiç, Weir Oil&Gas şirketinde sırasıyla Mühendislik Müdürü, Dubai merkezli Avrupa, Orta Doğu & Afrika (EMEA) bölgesinde Döner Ekipmanlar Bölge Müdürü, Azerbaycan Bakü merkezli Rusya ve Orta Asya (RCA) bölgesinde Genel Müdür olarak görev aldı. Xylem Türkiye’ye katılmadan önce Sulzer şirketinin Katar operasyonunda Genel Müdür olan Altuğ Bilgiç, 2022 yılının Şubat ayından itibaren Xylem Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

Xylem Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü İbrahim Ünal

Lisans eğitimini 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan İbrahim Ünal, hemen ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği alanında yüksek lisansını bitirdi. Ünal, eğitim hayatını Yeditepe Üniversitesi’nde yaptığı işletme yüksek lisansıyla da taçlandırdı. Çalışma hayatına 2007 yılında Altınay Robotik’te Otomasyon Proje Mühendisi olarak başlayan Ünal, 2008 yılında Otomasyon Satış Mühendisi olarak Phoenix Contact bünyesine katıldı. 2010-2015 yılları arasında Schneider Electric bünyesinde Satış Yönetmeni olarak görev alan Ünal, 2015 yılında Emerson Network Power’da Kilit Müşteriler Müdürü olarak çalışmaya başladı. Xylem Türkiye bünyesine katılmadan önce Yokogawa Elektrik’te Kanal Satış Müdürü olarak şirketin satış ve iş geliştirme faaliyetlerini yöneten Ünal, burada çalıştığı beş yıl boyunca enerji santralleri ve su altyapısı projelerine yapılan satışlarda oynadığı kilit rol için dünya çapında çeşitli ödüllere layık görüldü. İbrahim Ünal, 2022 yılının Nisan ayı itibarıyla Xylem Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapıyor.

Xylem Türkiye Özel Projeler Müdürü Memetcan Tosuner

Lisans eğitimini 1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamlayan Memetcan Tosuner; profesyonel çalışma hayatına 1995 yılında İsveç merkezli bir pompa firmasının İstanbul ofisinde Satış Mühendisi olarak başladı. İş hayatı boyunca pompa ve ekipman sektöründeki yerli ve yabancı firmalarda Proje Mühendisi, Satış Müdürü, Proje Müdürü ve Genel Müdür olarak görev yaptı. Kariyer hayatında endüstriyel yapılar, ticari binalar, metro, demir yolu, otoyol gibi altyapı projeleri; su/atıksu ile ilgili tedarik, arıtma ve terfi projelerinde proje-sistem tasarlanması, ekipman tedariki, montajı devreye alma gibi birçok alanda çalıştı. Bugüne kadar endüstriyel son kullanıcılara yönelik olarak su idareleri ve belediyelerde çok sayıda eğitim ve seminer verdi. 2018 yılında Xylem Türkiye’de işe başlayan Memetcan Tosuner, 2022 yılının Haziran ayından bu yana Xylem Türkiye’de Özel Projeler Müdürü olarak çalışmalarına devam ediyor.

Xylem Türkiye Kalite, İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Emin Çiftçi

Lisans eğitimini International Black Sea Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Emin Çiftçi; Çift Ana Dal Yüksek Lisans eğitimlerini Auburn Üniversitesi’nde Endüstri ve Sistem Mühendisliği Bölümü ile İş Güvenliği ve Ergonomi Bölümü’nde gerçekleştirdi. Çiftçi, kariyeri boyunca farklı ülkelerde sırasıyla; Denso şirketinde Mühendislik Grup Lideri, Japonya merkezli Exedy Amerika şirketinin Kuzey Amerika bölgesinde Kalite Güvence Şefi, Shawmut şirketinin Kuzey Amerika bölgesinde Kalite Mühendislik Müdürü, Aydınlar Grup’ta Kalite Müdürü olarak çeşitli görevlerde bulundu. Xylem Türkiye’ye katılmadan önce Wittur Grup’un Eurasia bölgesinde Kalite & İSG Müdürü olarak görev alıyordu. 

Xylem Türkiye Fabrika ve Sürekli İyileştirme Müdürü Mehmet Yılmazcan

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Mehmet Yılmazcan; üniversite yıllarında birçok STK, yarış ve organizasyon alanında 100’den fazla projede yarı zamanlı olarak yer aldı. Çalışma hayatına 2009 yılında Ford Otosan firmasında Proses Mühendisi olarak başlayan Yılmazcan; sırasıyla Proje Yönetimi’nin yanı sıra üretim ve mühendislik alanlarında yurt içi ve yurt dışında birçok proje içerisinde yer alarak farklı ekiplerde yönetici olarak kariyerine devam etti. 2019 yılında Tenneco bünyesinde yer alan Federal-Mogul Powertrain firmasına geçerek Fabrika Üretim Müdürü pozisyonunda şirketin Sapanca ve İzmit fabrikalarında dünyanın ana otomotiv sanayii için yüksek hacimli üretim sistemlerini yönetti. 2022 yılında Sabancı & Columbia Üniversiteleri tarafından gerçekleştirilen Executive MBA yüksek lisans programını tamamlayan Mehmet Yılmazcan, Temmuz 2022’den bu yana Xylem Türkiye Fabrika ve Sürekli İyileştirme Müdürü olarak görev alıyor.

Xylem Türkiye Finans Müdürü Segah Karanfil

İşletme alanında Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile New York Eyalet Üniversitesi’nden B.Sc. diploması ile mezun olan Segah Karanfil, ayrıca Kurumsal ve Stratejik Finans Yönetimi alanında global CMA sertifikasını aldı. İş hayatına Enka İnşaat A.Ş.’de Mali Kontrolör olarak başlayan Segah Karanfil, kariyerine daha sonra Coca-Cola Company bünyesinde yurt içi ve yurt dışı finansal raporlama ve muhasebe alanlarında çeşitli roller üstlenerek devam etti. Kariyeri boyunca finansın her alanında tecrübe kazanan Karanfil, Xylem Türkiye ekibine katılmadan önce Goodyear Lastikleri Türkiye organizasyonunda Finansal Planlama ve Analiz Müdürü olarak çalıştı. Segah Karanfil, 2022 yılının Eylül ayı itibarıyla Xylem Türkiye Finans Müdürü olarak görev yapıyor. 

Xylem Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Ece Kankılınç

Lisans eğitimini 2016 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamlayan Ece Kankılınç, kariyerine Eczacıbaşı Holding’in İnsan Kaynakları bölümünde Eğitim ve Geliştirme Uzman Yardımcısı olarak başladı. 2019 yılında Eczacıbaşı Holding’in ilaç sektöründe faaliyet gösteren Eczacıbaşı Monrol şirketine İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak transfer oldu. İş ortaklığı yaptığı süre boyunca ekibiyle birlikte İnovasyon, Sürdürülebilirlik, Kültür Dönüşümü ve Çalışan Bağlılığı konularında çalışarak bu alanlarda ödüller kazandı. Eczacıbaşı Holding’te dört buçuk yıl süren tecrübesinden sonra Continental Türkiye firmasında İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalıştı. Ece Kankılınç, Kasım 2022’den bu yana Xylem Türkiye’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev alıyor.

Xylem Türkiye Tedarik Zinciri ve Satın Alma Müdürü Esra Taşkın

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Esra Taşkın, Galatasaray Üniversitesi’nde MBA eğitimini gerçekleştirdi. Çalışma hayatına 2009 yılında Wilo’da Satış Mühendisi olarak başlayan Esra Taşkın, gerekli terfi adımlarını başarı ile tamamlayarak Tedarik Zinciri Yöneticisi olarak görevini sürdürdü. Wilo’da çalıştığı dönemde birçok ödüle layık görülen Taşkın, bunların en önemlisi olarak başarılı bir SAP entegrasyon sürecini tamamladı. Bununla beraber, 2018’de Koç Üniversitesi iş birliği ile uluslararası geçerliliğe sahip olan CIPS Satın Alma Akademi programına katıldı. Xylem Türkiye bünyesine katılmadan önce Schindler’de Satın Alma Müdür Yardımcılığı pozisyonu ile proje ve şantiye satın alma aktivitelerinin yönetilmesinde yer alan Esra Taşkın, Xylem Türkiye’de Tedarik Zinciri ve Satın Alma Müdürü olarak görev yapıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Sektör Haberleri

ISK-SODEX ARENA, Türkiye’nin en iyi ustaları ve usta adaylarını belirleyecek

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

İklimlendirme sektörünün Avrasya Bölgesi’ndeki en büyük buluşma noktası ISK-SODEX ISTANBUL, “Sağlıklı İklimlendirme Çözümleri” mottosuyla 25-28 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Fuar kapsamında özel olarak hazırlanacak “ISK-SODEX ARENA” alanında düzenlenecek yarışmaların ilk iki gününde “Ustalar Ligi” başlığı altında sektör profesyoneli ustalar, son iki günde ise “Geleceğin Ustaları” başlığı altında lise öğrencileri yarışacak. Ustalar Ligi’nde dereceye giren ustalardan 1’inciye 15 bin TL, 2’nciye 10 bin TL ve 3’üncüye 5 bin TL; Geleceğin Ustaları’nda 1’inci ve 2’nci takımdaki okullara klima ve plaket, öğrencilere de madalya ve 1’inci takıma 5’er bin TL, 2’inci takıma 3’er bin TL teknoloji mağazası hediye çeki ödülleri takdim edilecek. 

Organize edildiği her yıl dünyanın dört bir yanından konusunda uzman sektör profesyonelleri, katılımcıları ve ziyaretçileri ile iklimlendirme sektörünün geleceğine ışık tutan ISK-SODEX ISTANBUL bu yıl da dikkatleri üzerine çekecek. Oluşturduğu ticaret hacmi ile firmaların uluslararası pazara açılmasına olanak tanıyan, iklimlendirme alanındaki son gelişmeleri takip etmek isteyen sektör profesyonellerine birçok yeniliği bir arada sunan fuar; özel olarak hazırlanan ISK-SODEX ARENA alanında gerçekleşecek yarışmalarla da ziyaretçilerine renkli anlar yaşatacak. Fuarın ilk iki gününde sektörde çalışan ustalar kombi ve radyatör montajı üzerine, son iki günde ise geleceğin ustaları olmak isteyen lise öğrencileri klima montajı üzerine yarışacak.

Ustalar yeteneklerini sergileyecek

ISK-SODEX ISTANBUL kapsamında gerçekleşecek Ustalar Ligi yarışmasında 5 turda toplamda 10 usta yarışacak. Warmhaus, Formül Plastik, Rothenberger, Giacomini Unival, Yıldırım Klima markalarının sponsor olduğu yarışma için öncelikle https://www.sodex.com.tr/tr/etkinlikler/isk-sodex-arena/ustalar-ligi  web sitesinde çoktan seçmeli bir sınav yapılacak. 7 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek sınavda yer alan 10 soruyu en doğru ve en hızlı şekilde bitiren 10 usta, finalist olarak 25-26 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek ISK-SODEX ISTANBUL’daki pratik uygulama etabına katılmaya hak kazanacak. 5 turdan oluşan

uygulama yarışmasında 10 finalist, sponsor firmalar tarafından sağlanan ekipmanlar ile zamanlama, doğru montaj, projeye uygunluk ve estetik değerlendirme kriterleri kapsamında kombi ve radyatör montajı uygulaması gerçekleştirecek. Değerlendirmeleri sponsor firmalardan ve ISKAV’dan olacak şekilde yaklaşık 7 jüri üyesinin yapacağı yarışmada dereceye giren ustalardan 1’inciye 15 bin TL, 2’nciye 10 bin TL ve 3’üncüye 5 bin TL olmak üzere ödülleri takdim edilecek.

Fuarda geleceğin ustaları da yarışacak

Sektörün tüm bileşenlerini aynı çatı altında buluşturan yapısıyla bir deneyim merkezi konumunda bulunan ISK-SODEX ISTANBUL, “Geleceğin Ustaları” başlığı altında düzenleyeceği yarışma ile de lise öğrencilerine hünerlerini sergileme fırsatı sunacak. Geleceğin Ustaları’nda yarışacak öğrenciler Hannover Messe Sodeks Fuarcılık A.Ş. ve ISKAV (Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı) tarafından belirlenecek. Ayrıca yarışan öğrenciler sponsor firmalardan ve ISKAV’dan oluşacak jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek. Değerlendirme sonrası 1’inci ve 2’nci takımdaki okullara klima ve plaket, öğrencilere de madalya ve 1’inci takıma 5’er bin TL, 2’inci takıma 3’er bin TL teknoloji mağazası hediye çeki ödülleri takdim edilecek.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Sektör Haberleri

Ev sahibi Grundfos, Energize Tomorrow’a davet ediyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Küresel bir pompa ve su çözümleri şirketi olarak, dünyanın su ve iklim sorunlarına yönelik çözümlere öncülük eden ve insanların yaşam kalitesini iyileştirmek için çalışan Grundfos, binalarda enerji tüketimini azaltmaya yardımcı olabilecek çözümler yaratmayı hedefleyen küresel “Energize Tomorrow” etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

Dünyanın su sorununa çare olmak üzere geliştirdiği pompalar ve çözümlerle küresel bir lider olan Grundfos, ticari binalarda enerji etkinliği artırmaya odaklanan küresel bir sanal etkinliğe 12 Temmuz’da ev sahipliği yapacak. “Energize Tomorrow” etkinliğinde, Grundfos’un önde gelen isimleri binalarda enerji israfı, sorunu çözebilecek çözümler ve önümüzdeki yıl pazarın neler görmeyi bekleyebileceği konusunda önemli bilgiler paylaşacak.

Yenilenebilir enerji üretimi büyüyor ve yeşil enerjiye geçiş hızlanıyor ancak henüz yeterli seviyeye gelinmedi. İklim değişikliğiyle mücadele için farklı bir yaklaşıma ihtiyacımız var ve Uluslararası Enerji Ajansı’na göre enerji verimliliği hayati önem taşıyor. Grundfos, yeşil enerji geçişini hızlandırmak için ticari binalara ve israf ettikleri büyük miktardaki enerjiye odaklanıyor. Binalar, dünyadaki enerji tüketiminin üçte birini oluşturuyor ve değişim için keşfedilmemiş çok büyük bir potansiyel var. Küresel net sıfır emisyona ulaşmak için gereken çabaların neredeyse yarısının enerji verimliliğinden gelmesi bekleniyor.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Çoğu bina gereğinden %20 ila %50 daha fazla enerji kullanıyor ve buna, yeni inşaatlar bile dahil. Birçok sistem verimli bir şekilde tasarlanmıyor ve genellikle pompaları gerek olmadığında bile çalışır durumda bırakacak şekilde kuruluyor” diyen Grundfos Ticari Bina Hizmetleri Türkiye -Orta Asya Satış Direktörü Ali Rıza Dağlıoğlu, “Pompalar zaten verimli – ancak tüm sistemin yeniden tasarlanması gerekiyor. Bugün Grundfos, herhangi bir operasyonel ayar noktasında neredeyse maksimum verime mümkün olan en yakın pompaları sunabiliyor. Gerçek potansiyel, tam olarak ihtiyaç duyulanı gerçek zamanlı olarak sağlamaya odaklanan akıllı bir sistem yaklaşımını benimsemede yatıyor. Pompa tam hızda çalışırken yalnızca verimliliği optimize etmeye çalışmak yerine, pompanın iş yükünü en aza indirerek pompanın gerçekte ne kadar az çalışması gerektiğine bakmalıyız” ifadelerini kullanıyor.

Ali Rıza Dağlıoğlu, sözlerini şöyle tamamlıyor: “İnsanların beklediği standartları korurken, enerji kullanımımızı radikal bir şekilde azaltmanın mümkün olduğunu göstermek istiyoruz. Akıllı pompalar, standart pompa çözümlerine kıyasla enerji tüketimini %25 azaltabilir. Uzun vadede güvenilir sistemlere sahip güvenli, konforlu evlere sahip olmaya devam edebiliriz ve bunu gezegeni fazla yüke maruz bırakmadan yapabiliriz.”

Grundfos, bugün dünyanın dört bir yanındaki binalara uygulanmaya hazır birçok çözümü sergilemek istiyor. Bu sanal etkinlikte Grundfos’un önde gelen uzmanları, sistemler arasında bağlantı ve daha akıllı çalışma yöntemleri sağlayan dijital, akıllı çözümler ve farklı bölgelerde mevcut olan yenilikçi çözümler hakkında sunumlar yapacak.

Etkinliğe kaydolmak ve yerinizi almak için web sitesini ziyaret edin:
https://energizetomorrow2023.exhibit-360.com/

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Sektör Haberleri

1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu’na Wilo imzası

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Su teknolojilerinde dünyanın öncü markası Wilo, verimli ve kaliteli pompa sistemleriyle dev yatırımlara sürdürülebilir çözümleriyle değer katıyor. Türkiye’nin imza projeleri arasında yer alan 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu üzerinde bulunan; kontrol-lojistik merkezlerinin ve 4 servis alanının su teknolojileri ihtiyaçlarında Wilo ürünleri kullanıldı. 30 yılı aşkın süredir Türkiye’nin su teknolojilerine katkı sağlayan Wilo; verimli, tasarruflu ve kaliteli pompa sistemlerinde referans noktası olmaya devam ediyor. 

Yüksek verimliliğe sahip pompa çözümleriyle Türkiye’nin önde gelen dev yatırımlarında tercih edilen Wilo’nun son projesi, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu oldu. Çanakkale’nin Lapseki ile Gelibolu ilçeleri arasında bulunan ve 2.023 metre orta açıklık uzunluğu ile dünyanın en uzun orta açıklığına sahip asma köprüsü olan 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu Projesi kapsamındaki 4 adet dinlenme tesisinde, kontrol-lojistik merkezlerinde ve depolarının su temininde Wilo ürünleri tercih edildi. Proje kapsamında yüksek enerji verimliliğine sahip frekans konventörlü hidrofor setleri, kontrol panoları ve tıkanmaz çarklı özel tasarımlı atık su pompaları kullanıldı. 

Wilo Pompa Sistemleri’nin sunmuş olduğu hızlı ürün temini, 7/24 yüksek performanslı servis avantajı ve servis tarafından sağlanan ekstra destekler nedeniyle tercih edildiği bu özel projede 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yanı sıra 2 viyadük, 12 kavşak, 12 köprü, 43 üst geçit, 40 alt geçit, 235 menfez, 4 otoyol hizmet tesisi, 2 bakım işletme merkezi ve 5 ücret toplama istasyonu yer alıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com