Connect with us

Soğutma

Üçüncü nesil VZH scroll modelleri mevsimsel verim artışını bir üst seviyeye taşıyor

Yayın Tarihi:

on

Danfoss, değişken hızlı scroll kompresörlerinin önde gelen VZH modelinin kısmi performansını ve çalışma zarfını daha da geliştirerek mevsimsel verim artışını bir üst seviyeye çıkarttı.

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss; üçüncü nesil ticari inverter scroll modellerinde bir önceki modelin güçlü yanlarını koruyarak Ara Tahliye Valfi (IDV) teknolojisinin eklenmesiyle daha yüksek bir mevsimsel verime ve daha geniş bir çalışma zarfına kavuşuyor. Bilgisayar odası klima üniteleri (CRAC) için son derece uygun olan ürünlerin büyük modellerde kullanıma girmesi; yüksek ve düşük basınçlı kompresör optimizasyonuna artık ihtiyaç duyulmayacağı anlamına geliyor; bu da envanter yönetimi gerekliliklerini neredeyse yarı yarıya indiriyor. Geniş çalışma zarfı ise stratejik uygulamalar için büyük bir değer sunuyor. 

Yeni nesil değişken hızlı scroll modellerinin özellik ve faydalarından bazıları ise şunlar: 
  • Piyasaya sürme hızını arttırmak ve daha fazla güvenilirlik için onaylanmış Danfoss kompresör ve frekans konvertörü paketi
  • Yüksek enerji tasarrufu ile konfor için hassas sıcaklık kontrolü ve nem yönetimi
  • Ayarlanabilir hız teknolojisiyle düşük kalkış akımı ve kontrol edilebilir ses seviyesi
  • Üstün kısmi yük verimliliği amacıyla her birinde IDV teknolojisi bulunan 4 ila 26 TR model yelpazesi (hibrid tandemlerde 52 TR’ye kadar)
  • Daha çok uygulama çeşidini kaplaması için daha geniş bir çalışma zarfı
  • Büyük modellerde OEM’lerin envanterinde yüksek ve düşük basınçlı iki model tutma ihtiyacını tek IDV modele indirgeme

Veri merkezleri; cep telefonu ağı iletişimi ve sunucu odaları gibi soğutmanın işletme için hayati önem taşıdığı alanlarda klima sistemlerinin hassas ve yakından kontrol edilmesi büyük önem taşıyor. VZH kompresör ve ETS Colibri elektronik genleşme valfleri ise bilişim alanında soğutma için yenilikçi çözümler sunuyor. Danfoss’un VZH kompresör ve ETS Colibri® elektronik genleşme valfi; ihtiyaç duyulan hassaslık için bütçeye uygun bir çözüm sağlıyor. Doğrudan kontrollü bipolar motorlu elektronik kademeli motor valfi ETS Colibri® evaporatörlere hassas likit enjeksiyonu yanı sıra dengeli bir gövde ve sürgülü aksamdan oluşan benzersiz kompakt tasarım sayesinde her iki geçiş yönünde de üst düzey sızdırmazlık ve sistemin optimal şekilde çalışmasını sağlıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com