Connect with us

İklimlendirme

Microsoft’tan Danfoss’a İş Ortağı Ödülü

Yayın Tarihi:

on

Soğutma ve HVAC alanındaki uzmanlığını buluta taşımak amacıyla Microsoft ile iş birliği yapan Danfoss, “Sürdürülebilirliği Etkinleştirme” kategorisinde 2020 Microsoft İş Ortağı Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya liderleri arasında yer alan Danfoss, soğutma ve HVAC alanındaki dijital dönüşümünü güçlendirmek ve hızlandırmak için yakın zamanda Microsoft ile bir iş birliğine girdi. İki markanın IIoT iş birliği sonucu Danfoss, “Sürdürülebilirliği Etkinleştirme” kategorisinde 2020 Microsoft İş Ortağı Ödülü’nü almaya hak kazandı. 

Danfoss, Microsoft Azure platformu tarafından desteklenen yeni Danfoss Soğutma Bulut Paketi ile Soğutma ve HVAC sistemi sahiplerine ve profesyonellerine enerji tasarrufu, operasyon ve satış verimliliği artışı sağlıyor. Modern teknoloji ve alan uzmanlıklarını müşterilerine sunan Danfoss, gıda perakendecilerinin de mağazalarında gıda kaybını %40’a varan oranda azaltmalarına ve gıda kalitesini artırmalarına destek oluyor.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

İklimlendirme

HFO versiyonuyla değişken hızlı hava soğutmalı vidalı soğutma grubu

Yayın Tarihi:

on

Carrier´in AquaForce Vision ürünü, Küresel Isınma Potansiyeli (GWP) HFO R1234ze soğutucusunu kullanan yüksek kaliteli değişken hızlı hava soğutmalı vidalı soğutucusu olan PUREtec ile birlikte şimdi piyasada.

Ünite, çeversel sorumlulukla performansı dengelemektedir ve 350 kW gücünden 800 kW gücüne kadar soğutma kapasitesine sahiptir, mevsimsel enerji verimliliği 5.6 değerine kadar çıkmaktadır. Yüksek teknoloji ısıtmasında, iklimlendirmede ve soğutmada dünya lideri olan Carrier, yenilikçi ısıtma, havalandırma, iklimlendirme (HVAC), soğutma, yangın, güvenlik ve yapı otomasyonu teknolojilerinde önde gelen küresel tedarikçi olan Carrier´in bir parçasıdır.

Carrier Ürün Müdürü Garcia San Mateo, şunları söylüyor: “PUREtec soğutuculu AquaForce Vision, gelecek kuşak HVAC soğutucu çözümlerinde başı çekmektedir. Ürün grubu aralığı Carrier´ın sadece çevresel sorumluluğa olan taahhüdünü değil, en son teknolojileri sağlamadaki mühendislik becerilerini de barındırmaktadır.” 

Avrupa´da HFO soğutucu tabanlı su soğutmalı vidalı soğutucunun ilk kurulumundan dört yıl sonra, Carrier´ın PUREtec soğutmalı AquaForce soğutucu üniteleri bölgede, sanayi, veri merkezleri, uzaktan ısıtma ve sağlık gibi birçok uygulamada 300´den fazla projede kullanıldı.

Başarısıyla birlikte, PUREtec soğutmayı kullanan ürün aralığı, Carrier AquaForce PUREtec 61XWHZE grubu yüksek sıcaklık ısı pompalarından, AquaEdge 19DV santrafüj soğutuculara ve şimdi de AquaForce Vision PUREtec 30KAVP-ZE yüksek kaliteli değişken hızlı hava soğutmalı vidalı soğutuculara kadar büyüdü.

Birden az GWP´si ile, 30KAVP-ZE grubu, Avrupa F-Gaz Düzenlemesi HFC faz azaltımı uyarınca uzun soluklu soğutucu çözümü sunar ve aşağıdakiler dahil en son teknolojik özellikleri taşır:

-Kalıcı magnet motor teknolojisiyle donanmış vidalı kompresör (30KAVP-ZE versiyonu)

-EC değişken hızlı fanlar

-Akıllı enerji izleme fonksiyonu

-Akıllı soğutucu akıtma tespiti

-Isı geri kazanımı ve kısmi ısı geri kazanımı seçenekleri

Özel sanayi işlemleri uygulamalarına yönelik olarak düşük tuz fonksiyonu, bu yılın sonlarında dahil edilecektir.

Fransa´da, 30KAVP-ZE grubu, özelliklere bağlı olarak 425.000 avroya kadar mali teşvikler için desteklenebilir.

Devamını Oku

İklimlendirme

Samsung’dan klima sektörüne yenilikçi çözümler

Yayın Tarihi:

on

İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği’nin düzenlediği Ar-Ge Proje Destekleri ve Proje Hazırlama Kriterleri seminerinin ana sponsoru olan Samsung Electronics, klima sektörüne kazandırdığı yenilikçi çözümleri katılımcılarla paylaştı

Samsung Electronics, İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği’nin (İSKİD) düzenlediği Ar-Ge Proje Destekleri ve Proje Hazırlama Kriterleri konulu seminerin ana sponsoru oldu. Seminerin açılış konuşmasını yapan İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy, konuşmasında Ar-Ge, Ür-Ge ve inovasyon arasındaki farklara değinirken, “Ür-Ge faaliyetleri ile mevcut müşterilerimizin, Ar-Ge ile yeni müşterilerimizin ve inovasyon ile gelecekteki müşterilerimizin beklentilerini karşılıyoruz. Üretimden yaratılan katma değer her geçen gün azalma eğiliminde. Daha fazla katma değer yaratabilmek için Ar-Ge ve inovasyona odaklanarak, bu konuda daha çok yatırım yapmalıyız” dedi.

Etkinlikte Samsung Electronics Türkiye Satış Müdürü Tibet Tokat, “Samsung’un Ar-Ge Çalışmaları ve Yenilikçi Çözümleri” konulu bir sunum yaptı.

Samsung’un klima sektörüne yönelik yenilikçi çözümlerini anlatan Tibet Tokat, şu konulara değindi: “Samsung, kurulduğu 1939 yılından itibaren 1993 yılındaki Frankfurt Deklarasyonu’na kadar olan süreçte müzik seti, kaset çalar, klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, video kaset kaydedici, fotoğraf makinesi ve televizyon gibi çok çeşitli alanlarda ürünler geliştirdi. Frankfurt Deklarasyonu sonrasında, marka olarak belirlediğimiz ‘Change Everything’ mottosuyla hareket ederek ürünlerimizi geliştirmeye devam ettik. Televizyon, akıllı telefon, buzdolabı, hafıza ürünleri ve dijital ekranlarda pazar lideriyiz. 2016 yılında Forbes’un En Saygın Teknoloji Firması araştırmasında ikinci sırada yer aldık. Fortune’un 2018 yılındaki Global 500 sıralamasında 12’nci sıradayız. Dünya genelinde 35 Ar-Ge merkezimiz var. Toplam çalışanlarımızın 5’te 1’i Ar-Ge departmanında çalışıyor. Günde 40 milyon dolar yatırım yapıyoruz. Yıllık toplam yatırımımız ise 14.6 milyar dolar. 

Samsung olarak klima sektöründe pek çok ilki gerçekleştirdik. Dünyanın ilk tek modül 30HP Heat Pump VRF dış ünitesi, bulunduğu ortamın tamamına hava üfleyerek fark yaratan 360 Kaset klimamız ve sektöre kazandırdığımız WindFree teknolojisini örnek verebilirim. 30 HP dış ünite sektörde tek modülde minimum alanda maksimum kapasiteyi veren tek ürün olma özelliğine sahip. Rakiplerimize göre değerlendirdiğimizde bu dış ünite ile istenilen kapasiteleri çok daha az dış ünite alanı kaplayarak sağlayabiliyoruz. 360 Kaset klimamız, sektörde 4 Yöne Üflemeli Kaset Klima olarak bilinen klimaların aksine kanatçık kullanmadan şartlandırılmış havayı her yöne üfleyerek 9,5 metre çapında ortamda iklimlendirilmemiş kör nokta bırakmadan mahallerinizi iklimlendiriyor. Bu ürünümüz 2016 yılında IF Design Ödülü aldı. WindFree teknolojisine sahip klimalarımız ise öncelikle odayı istenilen derecede hızlıca soğutup ısıtabiliyor. Ardından kanatçıklarını kapatıp üzerindeki mikro deliklerden üfleme yapmaya başlıyor. Wind-Free teknolojisi hava hızını 0,15 metre/saniyenin altına düşürerek ortamda aslında ASHREA standartlarına göre hava hareketi olmadan, ortamın serin veya sıcak tutulmasını sağlayan bir teknolojimiz.”

Devamını Oku

İklimlendirme

İklimlendirme sektörünün ihracat atağı devam ediyor

Yayın Tarihi:

on

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Türkiye iklimlendirme sanayi ihracatının 2019 yılının 10 aylık döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.7 artarak 3 milyar 869 milyon dolara çıktığını açıkladı.

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ŞANAL, ihracat rakamlarına ilişkin değerlendirmesinde “Sektörümüzün bu yılki ihracat performansı oldukça iyi, dış ticarette Türkiye ortalamasının üzerinde büyüme gösterdi. Türkiye iklimlendirme sektörü olarak 2019 yılının sonunda 5 milyar dolar seviyelerinde ihracat rakamına ulaşmayı hedefliyoruz” dedi. 

Türkiye İklimlendirme sektörü, yılın ilk 10 ayında Almanya’ya 438 milyon 706 bin dolar ihracat gerçekleştirdi. 2018 yılının aynı dönemine göre bu ülkeye yapılan ihracatta yüzde 1,35 artış yaşandığı belirtildi. 

Türkiye İklimlendirme sektörünün en çok ihracat yaptığı 10 ülke arasında en büyük artış %29 ile 129 milyon 115 bin dolar ihracat hacmine ulaşan İspanya’da yaşandı. İspanya’yı %25 artışla 97 milyon 880 bin dolar ihracat gerçekleştirilen Çin takip etti. 

Türkiye iklimlendirme sektöründe 2019 yılının ilk 10 ayında en çok ihracat yapılan ürün grubu ise klima oldu. Bir önceki yıla göre yüzde 38 artış yaşanan klima sektöründe toplam ihracat, 395 milyon 511 bin dolara ulaştı. İhracatta birinci sırayı alan klimayı, havalandırma, yalıtım, soğutma ve tesisat ürün grupları ihracatı takip etti. Isıtma sektörünün ihracatı ise %5,7 azalış kaydetti. 

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ŞANAL, ihracat rakamlarına ilişkin değerlendirmesinde “Türkiye iklimlendirme sektörü olarak ihracatımız 2019 yılının 10 aylık döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.6 artarak 3 milyar 869 milyon dolar oldu. Sektörümüzün bu yılki ihracat performansı oldukça iyi, dış ticarette Türkiye ortalamasının üzerinde büyüme gösterdi. 2019 yılının sonunda 5 milyar dolar seviyelerinde ihracat rakamına ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi. 

İSİB olarak ihracatı geliştirme faaliyetlerine aralıksız devam ettiklerini belirten Şanal sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye, split klimadaki üretim kapasitesi ile Avrupa pazar lideri; radyatör ve havlupan’da ise dünya lideri konumundadır. Soğutma, tesisat, yalıtım ve havalandırma gibi diğer ürün gruplarında da benzer başarıları yakalamayı ve dünya sıralamasında ilk 10’a girmeyi hedefliyoruz.  Planlı çalışmalar yürüterek 6-7 yıl gibi kısa bir süre içerisinde bu hedeflerimize ulaşmak mümkün” dedi.

Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com