Connect with us

Vanalar

VAG Grup, METRANS çatısı altında yeniden yapılanıyor

Yayın Tarihi:

on

 

Su ve atık su vana uygulamalarında dünya liderlerinden VAG Valve and Gate Group, uzun zamandır METRANS aracılığıyla hizmet verdiği Türkiye’de Ülke Müdürlüğü kurdu. Bu yapılanmada VAG Ülke Sorumlusu olarak atanan Ediz Tatar, Türkiye distribütörü ve satış sonrası hizmet sağlayıcısı METRANS çatısı altında yer alacak ve METRANS güvencesiyle hizmet vermeye devam edecek.

Dünya çapında bir şirketler grubu olan VAG Valve and Gate Group, 141 yıllık vana üretimi deneyimini gelişmiş bilgi birikimi ile birleştirmektedir. VAG ürünlerinin çoğu, konusunda dünya standardını oluşturmaktadır. Su ve atık su teknolojisi konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahip olan firma sadece ürün tedarik etmekle kalmayıp, aynı zamanda her ayrı ihtiyaca uygun vana ve sistem çözümü geliştirebilecek teknolojiye sahiptir. Almanya’da yerleşik VAG firmasının değişik kıtalarda 21 ülkede satış ve üretim iştirakleri bulunmaktadır.

GS7Z1643_405x270

İşbirlikleri uzun yıllara dayanan VAG ve METRANS firmaları, birlikte çeşitli başarılı projelere imza atmıştır.  DSİ, İSKİ, ASKİ, BUSKİ, EÜAŞ, ENERJİSA ve daha birçok kuruluş, VAG ürünlerini kendi tesislerinde ya da üstlendikleri tesislerde kullanmaktadır. 2008 yılında tamamlanan ve Ankara’ya Kızılırmak’tan su gelmesini sağlayan ASKİ Su Temin Projesi, VAG vanaları ile başarıya ulaşmıştır. Projede her biri 130 km uzunluğunda olan üç boru hattında toplam 109 vana kullanılmış, vanalar 5 ay gibi rekor bir sürede teslim edilmiştir. Pek çok projeyi birlikte gerçekleştiren VAG ve METRANS, HES’lerdeki vana uygulamaları konusundaki deneyimlerini 2011 yılında Ankara’da düzenledikleri bir seminerde paylaşmışlardır.

GS7Z2352_mod_405x270

METRANS Genel Müdürü Vedat Kirişçi konuyla ilgili “ Uzmanlaştığımız konulardan birisi,  Türkiye’de uzun yıllardır satışını yaptığımız su isale hatları başta olmak üzere ve son yıllarda HES uygulamalarında artarak kullanılan VAG vanalarıdır. Artan talebi karşılamak ve Türkiye’deki müşterilerimize daha iyi hizmet vermek üzere VAG firması işbirliğinde yeni bir yapılanmaya girmiş bulunuyoruz. Bu girişimi ileriye dönük rekabetçi yatırımların ilk adımı olarak görüyorum ve bunun Türkiye vana sektörünün gelişmesinde önemli bir katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

GS7Z2336_405x270

VAG Ülke Sorumlusu Ediz Tatar ise konuyu “Geleneksel üretim şirketi modelinden, proje bazlı çözümler üreten firma yapısına geçen VAG, kanıtlanmış geniş ürün yelpazesi ve güçlü teknik bilgisine ilave olarak cesaret, yaratıcılık, inisiyatif ve motivasyon gibi yeni yönlerini de müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek için geliştirmiştir. VAG için öncelik üretimde mükemmelliği yakalamak ve yenilikçi ve müşteri odaklı özel çözümler üreten yapısı ile sürekli ürün yelpazesini zenginleştirmektir. Biz, müşteri memnuniyetine önem veren bir şirket olarak çalışmaya devam edeceğiz. Bizim için, güven ve kişisel hizmet sadece boş sözler değildir. Su ve atık su ürünlerinde yeni standartlar tanımlamaya kendini adamış, dinamik ve yeni fikirlerle dolu yolcuğumuzda bize katılın” şeklinde yorumladı.

GS7Z2328_405x270

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Vanalar

GEMÜ Kelebek Vanaları’na oksijen onayı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Ingelfingen merkezli vana uzmanı GEMÜ’nün R480 Victoria Kelebek Vana Serisi’nin özel bir versiyonu, oksijen ortamı için anında etkili olacak şekilde onaylandı.

Oksijen ortamına yönelik tasarımda, GEMÜ’nü Victoria Kelebek Vana Serisi’nden ortamla ıslanan tüm sızdırmazlık malzemeleri ve yardımcı malzemeler (yağlayıcılar ve vida kilitleme maddeleri), Federal Malzeme Araştırma ve Test Enstitüsü (BAM) tarafından test edildi ve onaylandı. Uygun olmayan yağlar ve gresler yangınlara yol açabiliyor, bu nedenle ortamla ıslanan tüm bileşenlerin uygun şekilde temizlenmesi gerekiyor.

BAM onayı için yapılan incelemede DIN EN 1797 ve ISO 21010 standardı esas alındı. Onay, maksimum 60 °C çalışma sıcaklığında ve 15 Bar basınçta gaz halindeki oksijenin kullanımıyla sınırlı kaldı. Oksijen uygulamaları için onaylanan GEMÜ R480 Victoria Serisi Kelebek Vanalar, ‘O’ özel fonksiyonu ile tanınıyor. Onay, EPDM conta malzemesi kodu E ve paslanmaz çelik disk malzemesi kodu A’yı kapsıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Vanalar

GEMÜ’ye 7. kez ‘Global Pazar Lideri’ ödülü

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Almanya’da yayımlanan haftalık ekonomi dergisi WirtschaftsWoche, GEMÜ’yü üst üste 7. kez Vanalar ve Otomasyon Bileşenleri: Steril Uygulamalarda Vanalar, Proses ve Kontrol Sistemleri alanında “Global Pazar Lideri” olarak ödüllendirdi.

GEMÜ, Almanya’da yayımlanan ekonomi dergisi WirtschaftsWoche tarafından “Global Pazar Lideri” olarak onurlandırıldı. Merkezi Ingelfingen’de yer alan teknoloji şirketi GEMÜ, Gallen Üniversitesi ve Alman Küresel Pazar Liderleri Akademisi’nin lider endeksi baz alınarak WirtschaftsWoche tarafından hazırlanan ödül töreninde, “2023 Şampiyonu” unvanını kazandı ve “Global Pazar Lideri” olarak ödüllendirildi.

Valf uzmanı GEMÜ, art arda yedinci kez WirtschaftsWoche “Global Pazar Lideri” kalite ödülünü alıyor. Ödülün esasını, GEMÜ’nün “Vanalar ve Otomasyon Bileşenleri: Steril Uygulamalarda Vanalar, Proses ve Kontrol Sistemleri” segmentinde küresel pazar lideri endeksi kapsamına alınması oluşturuyor.

Bu pazar segmentinde birinci veya ikinci olmak, kendi üretim ve satış şirketleriyle en az 3 kıtada varlık gösteren, yıllık cirosu en az 50 milyon euro olan ve cirolarının en az %50’si oranında ihracat payı gösterebilme koşullarına bağlı bulunuyor. Ayrıca firma sahiplerinin en azından kısmen Almanya’da yerleşik olması gerekiyor.

Üst üste 7. kez kazandıkları WirtschaftsWoche’nin ödülüyle ilgili konuşan GEMÜ Grubu Yönetici Ortağı Gert Müller, “Global pazar liderliği, aile şirketimizin başarısının yıllık temelde önemli bir göstergesidir. İnovatif ürünler, geleceğe yönelik stratejimiz ve kararlı küresel ekibimizle, belirsizlik zamanlarında bile en yüksek performansı gösterdiğimiz için gurur duyuyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Kaynak: www.gemu-group.com

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Vanalar

2022’de yeni fabrikasını devreye alan ÖZKAN Makina; istihdamda %25, satışta %55 artış sağladı

Yayın Tarihi:

on

Vana sistemlerinin lider üreticilerden biri olan ÖZKAN Makina, 20 milyon euroluk yatırımla hayata geçirdiği ve 2022 yılında devreye aldığı yeni modern fabrikası Project Pearl ile büyümeye devam ediyor. Birçok alanda üstün özelliklere sahip yeni tesis ile ciddi bir kapasite artışı sağlayan ÖZKAN Makina, istihdamını %25 oranında artırırken, satışlarını bir önceki yıla kıyasla %55 oranında artırdı. 

Kelebek vana başta olmak üzere, iğne vana, çek vana, vantuz ve demontaj parçası gibi fonksiyonel vana sistemleri alanında lider üreticilerden biri olan ÖZKAN Makina, 1983 yılında başladığı faaliyetlerine, 2011 yılından bu yana tüm dünyada tanınan Hawle Avusturya Grubu çatısı altında devam ediyor. İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan iki fabrikasıyla alanında lider üreticilerden biri olan firma, 20 milyon euroluk yatırımla temellerini 2019 yılında attığı Project Pearl Fabrikası’nı 2022 yılında devreye alarak, pazardaki lider konumunu daha da güçlendirdi. Birçok alanda tek olma özelliği taşıyan 7.000 metrekarelik tesis ile üretim kapasitesini ciddi şekilde artıran ÖZKAN Makina; istihdamını %25 oranında artırırken, pandeminin etkilerinin de azalmasıyla satışlarında bir önceki yıla göre yaklaşık %55 oranında bir artış sağladı. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumdan dolayı yurt içi satışlarında beklentilerin altında kalan firma, bu artışı büyük oranda yurt dışı satışlarıyla gerçekleştirdi.

İlave yatırımlarla yeni rekor hedefi

Hem Türkiye’deki seçim süreci hem de pandemi sonrası global pazarlardaki değişiklikler gibi 2023 yılının zorlu koşullarında daha da büyümeyi hedefleyen ÖZKAN Makina, gidilmeyen yerlere gitmek, problemli işleri çözmek adına iletişimde kalmak ve en iyi yaptığı işi anlatarak bu zorlukların üstesinden gelmeyi planlıyor. Yeni yılda üretim kapasitesini daha fazla artırmak adına yeni adımlar atmaya hazırlanan firma, 2022 yılının sonlarına doğru açtığı Project Pearl Fabrikası’na ilave ekipman yatırımları yaparak, yeni rekorlar kırmayı hedefliyor.

Project Pearl Fabrikası

Son teknolojiyle donatılan Project Pearl Fabrikası, DN100’den DN2600 çapa kadar vana gövdelerinin işlenmesine olanak sağlarken, uzun yıllar korozyona karşı koruma anlamına gelen GSK kalite standartlarına göre boya yapılan Türkiye’deki tek tesis olma özelliğini taşıyor. Birçok ilki barındıran tesisteki üretim tüm dünyaya ulaştırılırken; üretimden sonra tüm ürünler, EN standardı veya farklı ülkelerden talep edilen farklı standartlara göre basınç testlerine giriyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com