Connect with us

Pompalar

Tapflo, yepyeni yüksek performanslı santrifüj pompa serisi CTX’i piyasaya sürüyor

Yayın Tarihi:

on

Tapflo, sağlam tasarımı, üstün operasyonel güvenilirliği ve uygulama esnekliği ile karakterize edilmiş tamamen yeni, yüksek performanslı birinci sınıf bir seri olan CTX’i tanıtıyor.

Tapflo CTX yüksek performanslı santrifüj pompa tasarımı, pompa tipleri ve boyutları arasında parçaların değiştirilebilirliğini sağlar. Bu tasarım, CTX serisinin çok sayıda uygulama ve işlem koşuluna büyük bir esneklik ile rahatça ve kolayca upgrade edilerek adapte edilmesini garanti etmektedir.

Tapflo CTX tasarımının başlıca özelliklerinden biri çok yönlü açık çarktır. Bu çok yönlü çark, vizkoz ürünleri, özellikle katı içeriği yüksek olanları transfer ederken aynı zamanda her bir farklı ortam ve uygulama için optimize edilebilmektedir. Diğer önemli bir özelliği ise pompalanan akışkan ile teması olmayan ve bariyer akışkanı ile yağlanmış çift mekanik salmastra seçeneğidir. Bariyer sayesinde, kuru çalışma ve pompalanan ortamdan atmosfere sızıntı riski yoktur.

Tapflo Group Global Pazarlama Müdürü Mikołaj Laguna-Horodniczy, bu durumu şu şekilde açıklıyor: CTX pompa tasarımı üzerinde çalışmaya başladık. Çünkü son kullanıcıların mükemmel kalite-fiyat oranı ile beraber yüksek verimlilik ve sağlam bir yapıya sahip birinci sınıf santrifüj pompaya sahip değildiler. Bu talebi karşılamak için yüksek performans pompa serisi CTX’i geliştirdik. Bu pompa düşük ses ve titreşimlidir, bakımı kolay ve sağlam bir tasarıma sahiptir. Pazar lideri performans ile beraber bahsettiğim bu son iki özellik bizim bir pompa geliştirirken sahip olduğumuz ana tasarım ilkeleridir. CTX, “sınırlar ötesi bir mühendislik” ile normal çalışması için ihtiyaç duyulandan çok daha sağlam olarak tasarlandı. Bizim için birinci sınıf ürünlerde performans ve dayanıklılık kritik bir öneme sahiptir. Biz güven kazanmak istiyoruz, daha sonrası için yedek parça satarak kazanmak değil.

Tapflo CTX pompaları, hijyenik (CTX H) ve endüstriyel uygulamalar (CTX I) için mevcuttur. Bu pompalar çeşitli endüstriler için çok çeşitli çalışma koşullarında yüksek performans için optimize edilmiştir. Tapflo CTX, süt ve yoğurt transferi gibi tipik süt ürünleri uygulamaları için mükemmel bir çözümdür. CTX, kimyasalların ve hazır ürünlerin depolama tanklarından, konteynerlerden ve banyolardan taşınması gibi zorlu kimyasal ve farmasötik uygulamalar için başta gelen seçeneklerden biridir. CTX hem yemeklik yağ, aroma ve meyve suları gibi çeşitli malzemelerin transferinde hem de temizlik sıvıları ve suyun transferi gibi birçok yardımcı işlemler için uygun bir çözümdür.

Tapflo Group Ticaret Direktörü Håkan Ekstrand, şu açıklamayı yapıyor: CTX pompa pazarındaki diğer benzer pompalardan daha iyi bir performansa, verimliliğe ve aynı zamanda son derece rekabetçi ve düşük bir fiyata sahip. Diğer tüm Tapflo pompalar gibi, CTX serisini kendi fabrikamızdan ve dünya çapındaki dağıtım noktalarımızdan kısa teslimat süresi ile müşterilerimize teslim etmek bizim misyonumuzun bir parçasıdır.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

Korozif ve aşındırıcı kimyasalların transferinde Boyser hortum pompalar

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Boyser, İspanya’da AB standartlarındaki tesislerinde üretim yapmaktadır.

Peristaltik pompa olarak da bilinen hortum pompalar korozif ve aşındırıcı kimyasalların transferine uygun olduğu gibi katı partikül içeren sıvıların ve yüksek viskoziteli akışkanların da transferine uygundur. Sıvı ile temas eden malzemeler hortum ve hortum bağlantı elemanıdır. Akışkana göre seçilen hortum ile, uygun pompa belirlenir. Pompalar kuru çalışabilir ve dönüş yönü değiştirilebilir. Sıkıştırmadan sonra hortumun eski formuna ulaşması, hortum içerisindeki tüm vakumu çeken hemen hemen tam bir vakum özelliği ortaya çıkarır. Böylece çok viskoz sıvılar, Boyser hortum pompalar kullanılarak problemsiz olarak transfer edilebilir.

Pompa gövdesi, hortumun servis süresini uzatmak, pompayı soğutmak ve yağlamak için özel olarak imal edilmiş yağ ile yarıya kadar doldurulmuştur. Akışkan döner parçalarla değil sadece hortum ile temas ettiğinden hortum pompa, aşındırıcı ve korozif uygulamalar için çok uygundur.

Avantajları

 • Salmastrasız dizayn
 • Kuru çalışma özelliği
 • Yüksek emiş gücü
 • Çift yönlü çalışma özelliği
 • Düşük bakım maliyeti

Ürün modelleri

 • DSM Serisi
 • AMP Serisi
 • FMP Serisi
 • RBT Serisi
Devamını Oku

Pompalar

Has-Er Monopump’tan Shredder parçalama makineleri

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Pompa sektörünün önemli markası Has-Er Monopump tarafından üretilen Shredder parçalama makineleri, motor ve redüktörden aldığı tahriki orta hareketli mile iletir. Bu hareketli mil üzerinde bulunan parçalayıcı bıçaklar birbirine ters dönüş ile ana gövde içerisinde hareket eder, aralarına sıkışan ürünü eşit oranda parçalar ve büyük parçaları daha küçük parçacıklar haline getirir. 

Shredder parçalama makinelerinin genel özellikleri

Ürünlerde aktarım için güçlü redüktör ve yekpare ana hareketli mil kullanılmaktadır. Bıçaklar sertleştirilmiş özel çeliklerden veya uygulama alanlarına göre paslanmaz malzemelerden üretilmektedir. Bıçak aralarında bulunan yan duvarlar hem bıçakların daha rahat çalışması hem de bıçakların aralarına dolanabilecek ürünlerin engellenmesi için dizayn edilmiştir. Yan duvarlar merkezlenme saplamaları ile ana gövdeye bağlantılıdır. 

Materyal seçenekleri

Materyal seçimi parçalanmak istenilen ürünün özelliğine göre veya müşteri talepleri doğrultusunda üretilmektedir. Üretilen bazı materyal seçenekleri aşağıda belirtilmiştir:

 • Bıçak malzemeleri: Alaşımlı çelik, dökme çelik, paslanmaz veya alüminyum 
 • Yan duvar malzemeleri: Alaşımlı çelik, paslanmaz 
 • Hareket milleri: Alaşımlı çelik, paslanmaz 
 • Ana gövde: Alaşımlı çelik, paslanmaz 

Kullanım amacı ve modeller 

Has-Er Monopump tarafından üretilen Shredder parçalayıcılar endüstriyel alanlarda, organik ve inorganik materyallerin bertaraf edilmesi, taşınması ve aktarılması için kullanılmaktadır. Kütlesel olarak büyük hacim kaplayan materyallerin daha küçük parçalara ayırılması ve geri dönüştürülmesi için üretilmiştir. 

Kullanım alanları

 • Atık su ve geri dönüşüm tesisleri
 • Biyogaz ve gübre tesisleri
 • Katı atık tesisleri
 • Yiyecek, içecek sanayileri ve tarım
 • Kimya ve petrokimya sanayii
 • Gıda ve ilaç sanayii
 • Hayvancılık ve balıkçılık
 • Madencilik
Devamını Oku

Pompalar

Steinle Filtre Pres Pompalar

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Tapflo Group, bir aile şirketi olup, pompa ve endüstriyel proses ekipmanı üreticisi ve küresel tedarikçisidir. 1980 yılında Kungälv, İsveç’te kurulan Tapflo, Havayla Çalışan Çift Diyaframlı Pompalar ile Santrifüj Pompalar tasarlamakta, üretmekte ve eksiksiz bir endüstriyel ekipman yelpazesi sunmaktadır. Tapflo Group, 6 kıtada 75 ülkede bulunan ürün ve hizmetlerle dünya çapında bir ağa sahiptir.

STEINLE Pompalar, hortumu diyafram olarak kullanan tek veya çift pistonlu diyafram pompasıdır. Filtre presine aktarılan akışkan, en yüksek performanslı pompaları gerektirir. Filtre presi doldurulurken, boş prese büyük miktarlarda akışkan ve filter pres dolduğunda ise yüksek basınçta küçük miktarlarda akışkan vermektedirler. Bu basınç uzun bir süre için muhafaza edilir. Bu Piston Diyaframlı Pompalar, ağır hizmet uygulamaları için tasarlanmıştır ve Avrupa’daki hemen her otomotiv üretim tesisinde, kimya ve kağıt endüstrisinde, filtre pres uygulamalarında, porselen, cam ve seramikte kullanılmaktadır.

Tapflo ve Steinle arasındaki bu uzun profesyonel ilişki, Steinle Industriepumpen GmbH’den Tapflo’ya bilgi ve üretim transferi ve antlaşma ile sonuçlanmıştır.

Tapflo Group Pazarlama Müdürü Mikołaj Laguna-Horodniczy, şunları ifade ediyor: “İsveçli üreticinin üretim kapasitesi ve üst düzey makine parkuru sayesinde, üretim hatlarının yeni bir ürünü destekleyecek şekilde adaptasyonu sorunsuz oldu.” 

Steinle Pompa, filtre presine aktarılan akışkanın yüksek verimli pompalar gerektirdiği zorlu uygulamalarda sağlam ve dayanıklı sistemlere olan ihtiyacı tam anlamı ile karşılamaktadır.

Tapflo Group Üretim Mühendisi Jakub Zduńczyk şu açıklamayı yapıyor: “Sulu çamur gibi akışkanın aşındırıcı ve kimyasal olarak agresif olduğu durumlar, yüksek düzeyde performans gerektirir. Pompa bu durumda zorlanır. Steinle Filtre Pres pompalar böyle zorlu uygulamalar için vazgeçilmez bir seçenektir.” 

Steinle Pompa büyük miktarlarda akışkanı boş prese ve küçük miktarlarda akışkanı yüksek basınç ile boş prese transfer etmektedir.  

Steinle pompasının tercih edilmesindeki en önemli neden, güvenilirliğinin yanı sıra giriş hava basıncının, çıkış hava basıncına transmisyon değerinin (1:3:3) yüksek olmasıdır. Filtre presteki yüksek basınç daha iyi bir filtreleme demektir. Bu özelliği sayesinde ekipmanın optimal kullanımı ile birlikte filtre çamurunun tahliyesi daha düşük maliyet ile ve daha kısa presleme ile gerçekleşir. 

Steinle pompaların diğer özellikler ve faydaları ise filtre pres uygulamalar için kendinden yağlamalı, düşük hava tüketimi, kullanım ömrü, kuru çalışma özelliği, harici elektronik hava valfi, uzun diyafram ömrü, zorlu uygulamalar için sağlam yapısıdır.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com