Connect with us

Pompalar

ORE, Standart Pompa’nın üretim gücü ile 7/24 yanınızda

Yayın Tarihi:

on

ISK SODEX Fuarı’nda, ORE Maden Pompaları Satış Uzmanı Mevlüt Can Olgun ile keyifli bir söyleşi yaptık. Standart Pompa iştiraki bir firma olan ORE, Standart Pompa tarafından maden sektöründe özellikle sahada müdahaleyi ve süpervizörlüğü ön plana çıkarmak amacıyla kuruluyor. ORE Satış Uzmanı Mevlüt Can Olgun ile gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi sizlerle paylaşıyoruz.

Maden sektörüne özel ürünleriniz var. Yerli bir firma olarak farkınız nedir?

Yerli bir firma olarak farkımız maden sektörünün gereksinimlerini çok iyi bilen dinamik bir ekip olmamız. Bu dinamizmi, üretim kalitesi dünyanın en zorlu şartlarında çalışan pompaları ile  onay almış Standart Pompa güvenilirliği ile birleştiriyoruz.

Müşterilere sağladığınız teknik destek ve mühendislik hizmetlerinden bahsedebilir misiniz?

Dinamik ve çözüm odaklı bir ekibiz. Madendeki ihtiyacı görmek, yerinde tespit etmek, olası problemleri önceden görebilmek adına hep sahadayız. Yerinde keşif ve devreye alma hizmetlerimizden ücret talep etmiyoruz.

Madencilik sektöründeki firmalar sizi neden tercih etmeli?

Madende zamanın ne kadar kıymetli bir dönüşüm olduğunu biliyoruz, üretimin her anı değerli. Bu proseslerde çalışacak olan pompaların dayanıklı olmasının yanı sıra hızlı yedek parça temini çok önemli. Türkiye’de üretilen bir ürün olarak pompalarımızın 2022 yılı itibari ile yedek parça stoğu da olacağı için müşterilerimizin beklentilerini rakiplerimize göre çok daha hızlı karşılayabileceğiz.

Standart Pompa’nın kapsamlı  servis ağı da burada dikkate değer. Her şeyden önce en ufak bir arızada sahaya çıkıp pompanın başına gidiyoruz. Özellikle maden için kurulmuş bir ekip olduğumuz için çok farklı prosesler görüyoruz ve bu prosesler tecrübemize daha fazla katkı yapıyor. Kömür, krom, altın, bakır ve kimyasal proseslerine hakimiz. Hızlı termin, pompanın kurulum aşamalarında süpervizörlük çalışmaları, ayrıca yedek parça konusunda da son derece kısa terminler hedeflerimiz arasında bulunuyor.

Firma olarak sizi öne çıkaran özellikleriniz nelerdir?

Kuruluş amacımızın ana esaslarından biri olarak benimsediğimiz kriter, prosesteki basınçlandırma ürünlerinin hepsini çalıştığımız madenlerde temin edilebilir üretici olmak. Bazen malzeme özelliği, teknik özellik, dizayn özelliği gibi farklı kriterler de aranabilir.

Üç farklı grupta üretim yapan tek firmayız. Birinci grupta komple yüksek krom alaşımlı çelik döküm, ikinci grupta yüksek krom alaşımlı çelik döküm astarlı ve üçüncü grupta ise doğal kauçuk astarlı ürünlerin imalatını yapabiliyoruz.

Üç modelden söz ettiniz. Üç modelin de bir madende aynı anda bulunması gerekiyor mu? 

Üç grup ürünün bir madende bulunması şartı yok ancak üç grup ürünün de olduğu tesisler var. Çamur pompası grupları dışındaki tesisin ihtiyaç duyacağı diğer ürünlerde de Türkiye’deki en fazla ürün çeşidine sahip olan Standart Pompa, bu tür ihtiyaçlara da cevap vermektedir. 

Yedek parça konusu sektörde önemli bir yer tutuyor. Bu konuda müşterilere sağladığınız avantajlar nelerdir?

Yedek parça tesisin devamlılığı için çok önemli. Maden üreticisi açısından yedek parçayı stok tutmak ise ekstra bir maliyet oluşturuyor. Bizim farkımız stok tutma maliyetinin yükünü yüzde elli oranında tesisin üzerinden almamız. 

7/24 teknik desteğiniz var diyebilir miyiz? 

Tabii ki. Şunu vurgulamak istiyorum: Sahadan kaçınan insanlar değiliz. Gece, gündüz, hafta içi, hafta sonu fark etmeksizin her zaman gelir, pompanın başında teknik desteğimizi verir, süpervizörlüğümüzü yaparız.

Pompanın çalıştırılmasını takip eden zamanlarda da firmayla irtibatınız sürüyor. Bu sürecin nasıl işlediğini analatabilir misiniz?

Pompalarımız, üretim sürecinde ve sonunda sevk edilmeden önce Standart Pompa  kalite kontrol süreçlerinden geçer ve pompa performans testi gerçekleştirilir. Sonrasında ise bu süreç bizim için sonlanmış üründe problem çıkana kadar bekleme şeklinde devam etmiyor. Devreye alma sonrası rutin ziyaretlerimiz ile aslında hiçbir sorun olmasa da pompa sistemde çalışır durumda olsa dahi yaptığımız ziyaretlerde ya da ara vermelerinde pompayı demonte hale getirip malzeme dayanım/aşınma gibi süreçlerini yakında takip ediyoruz. Geçtiğimiz  günlerde  5 ay süre ile çalışmış olan bir pompamızın ara verme sürecinde kontrollerimizi yaptık. Bu aynı zamanda birebir ürün takibimizi ve buradan çıkacak olan geri bildirimler ile ürün üzerinde sürekli iyileştirme ve geliştirme faaliyetlerimizi de destekliyor. Her zaman gelişim ve iş birliğine açık, ürününe güvenen bir firmayız. 

Mevlüt Can OLGUN kimdir?
Adım Mevlüt Can Olgun, yaklaşık 8-9 yıldır bu sektörün içerisindeyim. Daha önce Özkan Makine’de 6 yıla yakın Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü olarak görev yaptım. 2 senedir ORE Maden Pompaları Satış Uzmanı olarak çalışıyorum. ORE, Standart Pompa iştiraki olarak firma tarafından maden ve prosesleri için kurulan özel bir ekip olma özelliğini taşıyor. Bu ekibin satış kanadındayım. Bu ekibin arkasında müthiş bir Ar-Ge ve Standart Pompa’nın üretim gücü var. Bizler ORE A.Ş. olarak özellikle sahadayız. Maden grupları ve benzeri prosesleri olan işletmelere çamur gibi zor akışkanlar için tamamen yüksek krom alaşımlı beyaz dökme demir, diğerinin dış gövdesi sfero döküm, iç astarı yüksek krom alaşımlı beyaz dökme demir, yine son olarak dışı sfero döküm içi kauçuk malzemeden üç farklı modelimizin tedarikini gerçekleştiriyoruz. Bunlar için dört farklı çark tipimiz bulunuyor. Bunlar kapalı çark, yarı-açık çark, vorteks çark ve tam gömülü vorteks çark. Bazı özel kuruluşlarda çalışan referans pompalarımız da mevcut.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

Wilo Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Altuğ Arkaya

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Birleşmiş Milletler’in seçtiği dünyadaki 50 Sürdürülebilirlik ve İklim Lideri arasında yer alan Wilo, 30 yıldır Türkiye’de çevre dostu faaliyetleri ve son teknoloji ürünleri ile fark yaratıyor. Enerji kaynaklarının akıllı ve verimli kullanıldığı bir dünya için çalışmalarını sürdüren Wilo Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Wilo Grup’un deneyimli yöneticilerinden Altuğ Arkaya oldu. Arkaya, Wilo Gruptaki Gelişen Pazarlar Grup Başkan Yardımcılığı görevine ek olarak Wilo Türkiye Genel Müdürlüğü görevini de üstlenecek.

Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Arkaya, iş hayatına KPMG şirketinde Denetim ve Danışmanlık Yöneticisi olarak başladı. Ardından farklı sektörlerde  Finans Yöneticiliği yapan Arkaya, 2014 yılında Wilo Grup Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı.

İki çocuk babası olan ve Almanya’da yaşayan Altuğ Arkaya, Wilo Türkiye’nin çalışmalarına liderlik edecek.

Devamını Oku

Pompalar

Thompson Pump, yeni uzaktan kumandalı RECON kontrol panelini piyasaya sürüyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Thompson Pump’ın etkileşimli teknoloji barındıran gelişmiş işlevlere sahip yeni RECON2000T kontrol paneli, pompanın uzaktan kontrolüne ve izlenmesine olanak tanıyor. Aynı zamanda sahada gereken iş süresini ve iş gücünü azaltan yenilikçi kontrol paneli RECON2000T, pompayı çalıştırılıp akıllı telefon, dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar veya internet erişimi olan herhangi bir diğer cihazdan performansın denetlenmesine olanak tanıyor.

Thompson Pump yeni RECON kontrol panelini Las Vegas’taki son CONEXPO-Con/AGG’de, Thompson pompasının günlük canlı video akışıyla, yeni teknolojiyi gösteren canlı demolarla birlikte tanıttı. Kongre katılımcıları, kontrol panelinin sorunsuz çalışması ve etkileşimli teknolojinin uzaktan veri yönetimine olanak tanıması karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Thompson Pump Satış Müdürü Bobby Zitzka, “RECON2000T’de aldığımız tepki bizde heyecan uyandırdı. Müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için bu yeni paneli piyasaya sürdük. Thompson Pump, teknolojinin ön saflarında yer almak için yorulmadan çalışıyor. Bu, endüstrinin en iyisi olma taahhüdümüzün bir başka örneğini teşkil ediyor” açıklamasında bulundu.

RECON2000T, en uzak konumlarda bile güvenilir bağlantı için hücre ve uydu ağlarını kullanıyor. Ayrıca Wi-Fi ile kullanıma da hazır bir biçimde üretiliyor. Üniteyi uzaktan izleme, verileri kaydetme ve hızı değiştirme yeteneği ile operatörlere, pompa ünitesi üzerinde bilgi erişimi ve kontrol sağlıyor. Kontrol paneli, RECON2000T örneğinde de görüldüğü üzere tüm pompa ve motor verilerini görüntülüyor. Pompa veya motorla ilgili bir sorun ortaya çıktığında, RECON2000T, internet etkinleştirilmiş cihazlara bilgi aktaracak şekilde de ayarlanabiliyor.

Devamını Oku

Pompalar

Tsurumi patlama korumalı dalgıç drenaj pompaları

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Tsurumi Manufacturing, kurulduğu 1924 yılından bu yana dalgıç pompalar, çevreyle ilgili ekipmanlar olmak üzere çeşitli tipte pompaların üretimini ve satışını yapıyor. Tsurumi’nin patlamaya dayanıklı dalgıç pompaları; çamur için KRDX serisi pompalar ve drenaj için de HSX ve KTX serisi pompalar olmak üzere üç pompa serisini kendi içinde barındırıyor.

Patlamaya dayanıklı uygulamalar için tasarlanan bu pompalar, tehlikeli yanıcı gazların, buharların ya da yanıcı sıvıların bulunduğu ‘patlayıcı atmosfer’ altında kömür madenlerinde, petrol/gaz rafinerilerinde ve benzeri şantiyelerde drenaj/pompalama işlemlerine uygun bir yapıya sahip. KRDX-serisi pompalar, Uluslararası Elektroteknik Komisyonun Patlayıcı Ortamlarda Kullanıma Yönelik Ekipmanlara İlişkin Standartlar Sertifikasyonu (IECEx) ve 2014/34/EU Yönergesi tarafından potansiyel olarak kullanılması amaçlanan karıştırıcı donanımına sahip dalgıç çamur pompalarıdır. Yüksek kromlu dökme demirden imal çark, emme plakası, karıştırıcı ve sfero dökümden imal pompa gövdesi ve motor çerçevesi ile KRDX serisi pompalar, aşınma direnci bakımından yüksek performansa sahip. Bu nedenle tortu içeren çamurlu su drenajına uygun bir yapıda. Ayrıca KRDX serisi pompalar, 380 V ile 1.000 V arasındaki anma gerilimi özelliklerine göre imal edilebiliyor.

HSX ve KTX serisi pompalar (3,7 kW’a kadar motor gücü ile), IECEx/ATEX ile uyumlu olmasa da Teknoloji Enstitüsü tarafından patlamaya dayanıklı yapılı elektrikli makine tipi sertifikası ile tanınmış olan genel amaçlı drenaj pompalarıdır. Tek fazlı HSX ve üç fazlı KTX serisi pompalar, ağır hizmet tipi çalıştırmada aşınmaya son derece dayanıklı yüksek kromlu dökme demirden imal çarkların kullanılmasını gerektiren spesifikasyona göre üretilmiştir. Tsurumi’nin diğer standart özellikli dalgıç pompaları gibi patlamaya dayanıklı bu pompalar, anti-fitil kablosu, motor koruyucusu ve silikon karbür yüzeyli çift iç mekanik salmastra barındırıyor.

Tsurumi’nin ana tasarım hedefi, zorlu çalışma ortamlarında bile istikrarlı çalışma için yüksek dayanım ve bakım kolaylığını sağlayıp operasyon güvenliğini tesis ederek uzun süreler boyunca sorunsuz çalıştırmanın gerçekleşmesi. Pompaların ağır işlenebilirliğini gerektiren zorlu çalışma ortamlarıyla ilişkili inşaat ve madencilik pazarlarında ürünlerimizin dayanıklılığını ve sürdürülebilirliğini artırmak amacıyla Tsurumi, zorlu ortamlarda günlük deneyler ve saha testleri yoluyla teknoloji ve bilgi birikimi edinmiştir.

Uzun yıllara dayanan tecrübe ve bilgi birikimini en iyi şekilde kullanan Tsurumi aynı zamanda yüksek sıcaklıktaki akışkanların ve aşındırıcı sıvıların drenajı gibi zorlu uygulamalara dayanımlı ürünlerin yanı sıra 1000 V spesifikasyonuna göre imal edilmiş pompaları da bünyesinde barındırıyor.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com