Connect with us

Pompalar

İdeal Makina’dan Bornemann Çift Vidalı Pompalar

Yayın Tarihi:

on

Bornemann Çift Vidalı Pompalar, harici zamanlama dişlileri ve yatakları olan kendinden emişli, çift yönlü, pozitif deplasmanlı pompalardır. 80’den fazla ebatta üretilebilen farklı tasarımlarıyla Bornemann, dönen elemanların tam eksenel dengelenmesini sağlayarak, pompa içindeki tüm metal-metal temasını ortadan kaldırmıştır.

Viskozite, akıcılık veya aşındırıcılıktan bağımsız olarak hemen hemen her tür homojen olmayan sıvıyı işleyebilirler. Örneğin; deniz suyu, melas, kireç, asit, kostik çözeltisi veya hidrokarbon.

Çalışma prensibi

Çalışma sırasında pompa gövdesi içinde metal-metal teması yoktur. Böylece; akışkanlığı düşük, aşındırıcı ve katı ve sıvı karışımlarında bile iyi transfer performansı sağlar.

Pompa dönerken, iki vidanın birlikte birbirine geçmesi odacıklar oluşturur. Bu hazneler pompalanan sıvı ile dolar ve pompanın emme tarafından pompanın yüksek basınç tahliye tarafına taşınır.

Pompa, mil yönünü değiştirerek ters akışa izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Pompada herhangi bir değişiklik yapmadan, emme ve basma kısımları birbirinin tam tersi olurlar.

SLH-4 Serisi’nin teknik özellikleri

SLH’nin sürekli devam eden gelişimi, müşterilerimizle uzun yıllara dayanan deneyimimize, genel pazar gereksinimlerine ve ilgili direktiflerin ve sertifikaların taleplerine dayanmaktadır. Gıda endüstrisinin gerek duyduğu tüm sertifikalara sahiptir.

Gıda sertifikasyonları

  • EHEDG Type EL Class I

Avrupa Hijyenik Mühendislik ve Tasarım Grubu (EHEDG), makine ve bileşen üreticileri, gıda endüstrisinden uzmanlar, araştırma enstitüleri ve sağlık yetkililerinden oluşan uzman bir topluluktur. EHEDG, esas olarak CIP temizliği için kullanılan ekipman için tasarlanan Tip EL sertifikalarını yürütür. Class I, yerinde (CIP) durumda temizlenebilen ayrı bileşenler için sağlanır. Tüm SLH tipi ürün yelpazesi (SLH & SLH-4G) bu tipe göre sertifikalandırılmıştır.

  • EHEDG Type EL Aseptic Class I

Bu sertifikasyon prosedürü aseptik uygulamalarda kullanılan bileşenler için tasarlanmıştır. Tip EL aseptik sertifikasyonu elde etmek için üç ana temizlenebilirlik, sterilize edilebilirlik ve bakteri sızdırmazlığı kriterleri karşılanmalıdır. SLH-4G bu tipe göre sertifikalandırılmıştır.

  • 3-A Sıhhi Standart

ABD’de resmi olarak tanınan Organizasyon 3-A, “Hijyenik Tasarım” sektöründe belirleyici bir rol oynamaktadır. 3-A hijyenik tasarım için standartlar oluşturur. Malzemeler için teknik özellikleri ve hijyenik tasarım kriterlerini içerir. Bu standarda göre, SLH pompaları ITT Bornemann tarafından onaylanmıştır.

  • FDA – CFR Başlık 21 Bölüm 177.2600

Tekrarlanan kullanım için tasarlanmış elastomerler yönetmeliğidir. SLH hijyenik vidalı pompaların tüm elastomerleri bu FDA direktifine göre sertifikalandırılmıştır.

  • ATEX – Pompanın içindeki Zone1

ITT Bornemann şimdi, yanıcı karışımların pompalanması için onaylanmış yenilikçi vidalar sunarak vidalı pompaların tasarımına özgü avantajlarının en üst düzeyde kullanılmasını sağlar. Pompalar 94/9 / EC sayılı Direktifin Kategori 2’sine karşılık gelir ve ara sıra meydana gelen patlayıcı karışımların pompalanması için idealdir.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

Basınçlandırma sistemlerinin her alanında Türkiye’nin yüz akı!

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Savunma Sanayii Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın katılım ve destekleriyle düzenlenen Saha Expo 2021 Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı’nda 480’e yakın firma geliştirdiği teknolojileri sergiledi.

Sektörünün savunma sanayisindeki tek temsilcisi olan Standart Pompa, ürünleriyle fuarda büyük ilgi topladı. Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Çelebi, Standart Pompa’nın basınçlandırma sistemlerinin her alanında Türkiye’nin yüz akı olduğunu söyledi. %100 yerli sermaye ile bugünlere geldiklerini vurgulayan Şeref Çelebi, Ar-Ge ve tüm üretim olanaklarını seferber ederek, savunma sanayisine gururla hizmet verdiklerini belirtti.

Standart Pompa,  basınçlandırma konusunda savunma sanayisi ile ilgili atılabilecek her adımı atan ilk ve tek firma olarak, şimdiye kadar Bayraktar ve Sancaktar olmak üzere donanmanın iki dev gemisinin tüm basınçlandırma sistemlerini üretti. Tank çiftliklerinde yakıt transferi için kullanılan Türkiye’nin ilk API 610 OH2 Tasarım pompalarını (SPO) ve savaş uçaklarına yakıt ikmali yapan araç üstü yakıt transfer pompasını da (OZT) savunma sanayisine kazandırdı.

Standart Pompa ayrıca Akkuyu Nükleer Santrali ve İsviçre’deki Cern Projesi’ne de ürünleriyle katkı sağladı.

1957’den bugüne sürekli büyüyerek üretimini sürdüren Standart Pompa, başarısıyla Türkiye’nin global markaları arasında yer alıyor.

Devamını Oku

Pompalar

Wilo Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Altuğ Arkaya

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Birleşmiş Milletler’in seçtiği dünyadaki 50 Sürdürülebilirlik ve İklim Lideri arasında yer alan Wilo, 30 yıldır Türkiye’de çevre dostu faaliyetleri ve son teknoloji ürünleri ile fark yaratıyor. Enerji kaynaklarının akıllı ve verimli kullanıldığı bir dünya için çalışmalarını sürdüren Wilo Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Wilo Grup’un deneyimli yöneticilerinden Altuğ Arkaya oldu. Arkaya, Wilo Gruptaki Gelişen Pazarlar Grup Başkan Yardımcılığı görevine ek olarak Wilo Türkiye Genel Müdürlüğü görevini de üstlenecek.

Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Arkaya, iş hayatına KPMG şirketinde Denetim ve Danışmanlık Yöneticisi olarak başladı. Ardından farklı sektörlerde  Finans Yöneticiliği yapan Arkaya, 2014 yılında Wilo Grup Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı.

İki çocuk babası olan ve Almanya’da yaşayan Altuğ Arkaya, Wilo Türkiye’nin çalışmalarına liderlik edecek.

Devamını Oku

Pompalar

Thompson Pump, yeni uzaktan kumandalı RECON kontrol panelini piyasaya sürüyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Thompson Pump’ın etkileşimli teknoloji barındıran gelişmiş işlevlere sahip yeni RECON2000T kontrol paneli, pompanın uzaktan kontrolüne ve izlenmesine olanak tanıyor. Aynı zamanda sahada gereken iş süresini ve iş gücünü azaltan yenilikçi kontrol paneli RECON2000T, pompayı çalıştırılıp akıllı telefon, dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar veya internet erişimi olan herhangi bir diğer cihazdan performansın denetlenmesine olanak tanıyor.

Thompson Pump yeni RECON kontrol panelini Las Vegas’taki son CONEXPO-Con/AGG’de, Thompson pompasının günlük canlı video akışıyla, yeni teknolojiyi gösteren canlı demolarla birlikte tanıttı. Kongre katılımcıları, kontrol panelinin sorunsuz çalışması ve etkileşimli teknolojinin uzaktan veri yönetimine olanak tanıması karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Thompson Pump Satış Müdürü Bobby Zitzka, “RECON2000T’de aldığımız tepki bizde heyecan uyandırdı. Müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için bu yeni paneli piyasaya sürdük. Thompson Pump, teknolojinin ön saflarında yer almak için yorulmadan çalışıyor. Bu, endüstrinin en iyisi olma taahhüdümüzün bir başka örneğini teşkil ediyor” açıklamasında bulundu.

RECON2000T, en uzak konumlarda bile güvenilir bağlantı için hücre ve uydu ağlarını kullanıyor. Ayrıca Wi-Fi ile kullanıma da hazır bir biçimde üretiliyor. Üniteyi uzaktan izleme, verileri kaydetme ve hızı değiştirme yeteneği ile operatörlere, pompa ünitesi üzerinde bilgi erişimi ve kontrol sağlıyor. Kontrol paneli, RECON2000T örneğinde de görüldüğü üzere tüm pompa ve motor verilerini görüntülüyor. Pompa veya motorla ilgili bir sorun ortaya çıktığında, RECON2000T, internet etkinleştirilmiş cihazlara bilgi aktaracak şekilde de ayarlanabiliyor.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com