Connect with us

Yazılım Kuruluşları

LOWARA “ecocirc XL ve XLplus” ile yüksek verim, kesintisiz konfor!

Yayın Tarihi:

on

Kolay kurulum-devreye alma-işletme özelliklerinin yüksek verim, dayanıklı tasarım ve benzersiz özelliklerle birleştiği Lowara ecocirc XL ve XLplus, sistemlere kusursuz çözümler sunuyor.

ECM teknolojisine sahip sabit mıknatıslı motoru ve entegre frekans konvertörü sayesinde en yüksek verimde sessiz çalışmayı garanti eden ecocirc XL / XLplus serisi, işletme maliyetlerini en aza indirir.

İlave modül gerektirmeden tüm bina kontrol sistemleri ile uyumlu çalışır, Modbus ve BACnet bağlantı özellikleri sayesinde pompalar, haricen kontrol edilerek verileri izlenebilir. 

Dahili kuru çalışma koruması, otomatik hava tahliyesi, blokaj önleme, uzaktan çalıştırma, Wi-Fi bağlantı özellikleri, hata/çalışıyor/arıza bilgi kontakları ve 0-10V giriş kontakları sayesinde maksimum kontrol ve güvenlik sağlanır.

Saha mühendislerinin taleplerine ve uygulamacıların ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanan seri,  pratik arayüzü, kolay okunabilen LED ekranı ve 4 ayar düğmesi ile kullanıcı dostudur. 

Oransal basınç, sabit basınç ve sabit hız kontrolü çalışma modlarının yanı sıra bunların her biri ile kombine kullanılabilen gece modu, yedekleme, sıralı çalışma ve paralel çalışma özellikleri sayesinde maksimum verim ve kesintisiz konfor sağlanır.

Maksimum 135 m3/h debi ve 18 mss basma yüksekliği ile geniş uygulama alanı sunar.                           

-10°C ile +110°C sıcaklık aralığıyla standart ecocirc XL ve XLplus serisi pompalar, sıcak ve soğuk su sistemlerinde kullanılabilir. 

Üstün Lowara teknolojisi ile üretilen ecocirc XL ve XLplus serisi pompalar, yüksek verimli hidrolik tasarımları ve geniş uygulama alanları ile bir sirkülasyon pompasında aranan tüm özelliklerden fazlasını sunar. 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku

Yazılım Kuruluşları

Q-DAS GmbH, Q-DAS V13 istatistiksel yazılımı piyasaya sürdü

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Hexagon Manufacturing Intelligence Q-DAS istatistiksel yazılımın son sürümü, endüstriyel üretim için yeni uygulama alanlarında bir ilke imza atıyor.

Hexagon Manufacturing Intelligence‘ın bir bölümü olan Q-DAS GmbH, Q-DAS istatistiksel yazılımının, akıllı yeni özellikler ve modüllerle zenginleştirilmiş 13.sürümünü bugün yayınladı. Bu son sürüm, daha fazla sayıda arayüzü desteklerken sezgisel bir kullanıcı deneyimi için performansı ve kullanılabilirliği de geliştiriyor.

Sürüm 13 yeni tanıttığı, her tür özelliğin görselleştirilmesi için gerçek zamanlı bir izleme aracı olan Q-DAS RTM Web, ve bir tesisteki farklı üretim süreçlerinin durumunu görselleştirmekte kullanılan bir kalite kontrol paneli olan Q-DAS QCP ile, web-tabanlı yazılım ürünlerinden oluşan Q-DAS portföyünü genişletiyor. Q-DAS QCP, kalite konularını keşfetmeye başlamada gerekli olan bilgiler ve gezinme noktaları için gösterge paneli işlevselliği sunarak, yazılımla henüz çalışmaya başlayan tüm Q-DAS kullanıcıları için tek giriş noktası olacaktır. Mevcut tarayıcı tabanlı ürün olan Q-DAS qs-STAT Web de artık, üretim süreci boyunca yukarıdan aşağı gezinme için satır seçimi özelliğine yer veriyor.

Q-DAS V13 kullanıcıları, ölçüm ekipmanları ve makineler ile doğrudan etkileşim kurarken iki yeni seçenekten de yararlanabilecekler. Q-DAS DS, halihazırda O-QIS procella çalıştıran operatörlerin, en uygun örnekleme periyodunu ayarlayarak belli bir süre içinde alınması gereken örnek sayısını azaltmalarına yardımcı olan dinamik bir örnekleme seçeneğidir. Q-DAS DI, Q-DAS O-QIS’e isteğe bağlı bir eklenti olarak parça denetim programlarının içeriğinin optimize edilmesini destekler. Bir denetim sürecinde ölçülecek özelliklerin sayısını azaltarak ölçüm sürelerini en uygun hale getirir.

Q-DAS sürüm 13 aynı zamanda, makine öğreniminin ve yapay zekanın gücünü de açığa çıkarır. Kullanıcılar, en uygun dağıtım modelini bulmada bir seçenek olarak makine öğrenimi algoritmalarına başvurabilir. Yanı sıra, yenilikçi bir Python arayüz modülü, operatörlerin herhangi bir kaynaktan gelen veriyi işlemek için makine öğrenimini ve AI algoritmalarını uygulamalarına olanak sağlar.

Q-DAS 3D-CAD ile sunulan kullanım kolaylığına ve verimliliğe ilave bir güncelleme, verilen bir 3D CAD modeline dayalı eksiksiz bir Q-DAS denetim planı oluşturma yeteneğidir. Yazılım, bu denetim planlarını PC-DMIS’e kolaylıkla aktararak parça rutini oluşturmalarında operatörleri destekler.

Sürüm 13, tüm Q-DAS istatistiksel yazılım ürünlerini ilk kez aboneliğe dayanan esnek bir lisanslama modelinde kullanıma hazır hale getiriyor. Bağımsız yazılım ürünleri ayrıca, konumlama toleransları ve çok değişkenli özellikler için daha iyi destek, yeni ve gelişmiş grafikler, ve tabletler için optimize edilmiş kullanıcı deneyimini içeren bir dizi kullanılabilirlik iyileştirmesine de sahip.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Yazılım Kuruluşları

Hexagon Asset Management ile CMM performansında optimizasyon

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Hexagon SFx | Asset Management, kullanımı kolay gezinme ekranı ve özelleştirilebilir uyarı sistemi ile ekipmanınıza ait gerçek zamanlı verinin kolay anlaşılır görünümlerini sunuyor.

Hexagon Manufacturing Intelligence, gerçek zamanlı makine durumuna kolay erişim ve kullanışlı raporlama özellikleriyle imalatçıların operasyonel mükemmelliği yakalamalarına yardımcı olan bulut tabanlı yazılım çözümü HxGN SFx | Asset Management’i piyasaya sürdü.

Yazılım, bir veya birden fazla ölçüm sahasındaki CMM’lerin performansı ve kullanım durumu hakkında gerçek zamanlı bilgi vermek üzere, birbirinden bağımsız ve etkileşimsiz çalışan koordinat ölçüm cihazlarında (CMM) tipik olarak depolanan verileri açığa çıkarır. Web sitesi veya mobil uygulama üzerinden erişilebilen gösterge paneli, aynı ya da farklı ortamlardaki CMM’lerin sağlığını, kullanılabilirliğini ve performans durumunu gerçek zamanlı görme imkânı sunar. Böylece imalatçılar, varlıklarını bir maliyet merkezi olarak yönetmekten ekipman kârlılığını optimize etmeye ve değer yaratmaya geçebilirler.  SFx Asset Management tarafından toplanan veri, makine bakımlarının önceden planlanmasında ve arızaların kaynaklarının belirlenmesinde kullanılabilir.

HxGN SFx | Asset Management ile hangi çalışma sahasının âtıl kapasitede olduğunu saptamak ve sistemlerin nasıl kullanıldığına dair derinlemesine bilgi edinmek de mümkündür. Ayrıca SFx Asset Management bulut tabanlı bir yazılım olduğundan sunduğu bilgilere; nereden olursa olsun bir bilgisayar, akıllı telefon veya tablet üzerinden erişilebilir.

Asset Performance Management yazılımı; Toplam Ekipman Etkinliğinin (TEE) en uygun seviyeye getirilmesinde hayati rol oynar. Adından anlaşılacağı gibi, TEE; makinelerin ne kadar etkin çalıştığının bir ölçüsüdür. Tek bir koordinat ölçüm cihazı (CMM) veya bir grup CMM için çeşitli zaman dilimlerinde hesaplanabilir. Bir CMM’in TEE’nin anlaşılması; daha iyi genel makine performansı ve etkinliği elde ederken bakım harcamalarını azaltmaya da yardımcı olabilir.

Akıllı imalat, en hassas ve işlenebilir bilgiye dayanır

SFx Asset Management Ürün Müdürü Scott Mahrle yazılımla ilgili olarak şunları söylüyor: “SFx Asset Management imalatçılara, onları daha esnek; etkin, duyarlı ve rekabetçi kılan gerçek zamanlı veriler sunarak akıllı fabrikaya doğru yönlendirmektedir. Akıllı imalat, en hassas ve işlenebilir bilgiye dayanır; ilk adımı makinenizin operasyonel elverişliliğine dair derinlemesine bilgiye ulaşmaktır.”

Yazılımın Lite ve PRO versiyonlarına çevrimiçi erişilebilir. Her ikisi de PULSE ve PC-DMIS ile; ve DC; RC, H3C veya B5 kontrol ünitelerinden birini kullanan bir Hexagon ölçüm cihazı ile uyumludur ve genişlemekte olan bir endüstriyel ekipman yelpazesini desteklemeye devam edecektir.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Yazılım Kuruluşları

Kolay teklif yönetim platformu Üretimtek beğeni topladı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Teklif gönderme, toplama, karşılaştırma ve raporlama operasyonlarının hızlı, pratik ve güvenli bir şekilde yapılmasına olanak sağlayan Üretim Teknolojileri Merkezi (Üretimtek), kullanıcılardan tam not aldı.

Teknolojik ilerlemeler ve dijitalleşme, hayatın her alanında olduğu gibi teklif toplama ve satın alma işlemlerini de hızlandırıp, kolaylaştırıyor. “Yenilikçi işletmeler için online teklif yönetim programı Üretimtek”, faaliyette olduğu kısa süre içerisinde sanayi temsilcilerinin beğenisini kazandı. Hızlı ve pratik bir teklif yönetim programı olan platform, pek çok yenilik ve kolaylık sağlayan bir uygulama.

Kolay kullanım

Üretimtek’in kullanıcı dostu arayüzü, basit ve erişilebilir bir kullanım deneyimi sunar.

Online

Üretimtek’le dilediğiniz her yerde ve her an tekliflerinizi yönetebilirsiniz. İnternet erişimi olan bütün cihazlardan erişim imkânı bulunan Üretimtek platformu, dijital dünyanın gerekliliklerine tam manada cevap veren bir uygulama.

Zaman kazanın

Günümüz insanının en büyük sorunu “zamansızlık”. Teklif toplama veya gönderme işlemlerine yenilikçi ve pratik bir yorum getiren platform ile zamandan tasarruf edebilir, arta kalan zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Güvenli teklif yönetimi

Üretimtek ile doğrudan müşterilerinize ve hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. İşlemleriniz sırasında ticari sır niteliğindeki şirket bilgileriniz kesin bir gizlilik altında tutulmaktadır.

Pek çok sektör, tek platform

Üretimtek ile çimento ve beton endüstrisinden madenciliğe, otomotivden tekstil ve tarım endüstrilerine pek çok sektöre ve çözüme ulaşmak mümkün. Her ne üretirseniz üretin, ihtiyacınız olan tüm teknolojilere ulaşmanın en kolay yolu “Yenilikçi işletmeler için online teklif yönetim programı Üretimtek”tir. Platform üzerinden, ihtiyaç duyduğunuz tüm teknolojik ürünler için belirlediğiniz kriterlere göre resmi teklif toplayabilir ve bu teklifleri kıyaslayarak hızlıca sipariş verebilirsiniz.

2 yıllık Ar-Ge çalışmasının sonucu olarak Moneta Tanıtım güvencesiyle 2019 yılında faaliyete geçmiş olan platform için destek@uretimtek.com adresinden ayrıntılı bilgi alabilir, uretimtek.com adresi üzerinden hemen kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com