Connect with us

Aktarma

İdeal Makina’dan Pnömatik Taşıma Sistemleri

Yayın Tarihi:

on

SEYREK FAZ

Yüksek hızlar ile basınç veya vakum altında ürün taşınması amaçlı kullanılan pnömatik taşıma yöntemidir. Ürün aşındırıcı özellik taşımıyorsa ve basınç veya vakum etkisiyle oluşan çarpma nedeniyle fiziksel kırılmaya uğramayıp kendi karekteristik özelliklerini kaybetmiyorsa kullanımı uygun olan yöntem seyrek fazlı pnömatik taşıma yöntemidir.

YOĞUN FAZ

Yoğun faz pnömatik taşıma özellikle aşındırıcı ve zor malzemelerin naklinde kullanılır. Kum, çimento ve cam sanayisi örnek olarak gösterilebilir.Burada ürünün hassas ve kırılgan yapıda olması, transfer sırasında fiziksel özelliklerini kaybetmesi gibi bir durum söz konusu ise bu yöntem kullanılmalıdır. Malzeme aşındırıcı olduğu için boru cidarına hızla çarpmayıp yüksek basınç hava mal karışımı ile birlikte hareket eder. Örneğin dökme çimento silobasları bu yöntemle çalışır. Önce tank içine yüksek basınçlı hava verilir daha sonra açılan vana ile yüksek basınçlı hava mal karışımı siloya transfer edilir.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com