Connect with us

Elektrik Motorları

Eğitim, atölye, burs, staj ve iş hepsi bir arada!

Yayın Tarihi:

on

 

Saya Grup bünyesinde yer alan VOLT Elektrik Motorları, kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi’nde, meslek lisesi öğrencilerine yönelik eğitim, atölye, burs, staj ve istihdam garantili bir proje başlattı.

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde (KOSBİ) 650 çalışanı ile Türkiye’nin lider elektrik motoru üreticilerinden VOLT Elektrik Motorları, Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi’nde Bobinaj Dalının açılmasına öncülük etti. Sektörün nitelikli personel ihtiyacını lise döneminden itibaren karşılamaya yönelik önemli bir adım atıldı. Başlatılan proje ile öğrenciler teknolojik altyapısıyla dikkat çeken bir atölyeye kavuşurken, bilgisayarlı bir sınıfta eğitim görme fırsatını yakaladı. Ayrıca öğrenciler lise eğitimi sırasında burs alırken, staj ve iş garantisiyle eğitim hayatlarını iyi bir şekilde sürdürme imkanına sahip oldu.

Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi Volt Bobinaj Atölyesi ve Bilgisayar Laboratuvarı’nın açılışı nedeniyle 12 Mayıs 2016 tarihinde Perşembe günü bir tören düzenlendi. Törene Kemalpaşa Kaymakamı Kamuran Taşbilek, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, Kemalpaşa Sanayici ve İş Adamları Derneği (KESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yöndem, Konak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yasin Koç ve Volt Elektrik Motorları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Sancak ile çok sayıda davetlinin katıldığı törende öğrenci velileri de yer aldı. 

VOLT Elektrik Motorları A.Ş. Genel Müdürü İlkay Çimentepe,

“Saya Grup bünyesine 2011 yılında katılmamız ile birlikte ar-ge, kalite, inovasyon ve modernizasyon çalışmaları sonucu bugün VOLT Motor; teknolojisi, ürün kalitesi, ürün çeşidi ile ilerlemeyi sürdürüyor. 45 bin metrekarelik üretim alanında sahip olduğu kapasite ile Türkiye’nin lider elektrik motoru üreticilerinden biri olduk. Volt Motor, 2010 yılında 220.000 adet ile 250.000 kw yıllık elektrik motoru üretiminden, günümüzde 770.000 adet ile 1.900.000 kw kapasiteye ulaştı. Bu başarıda Saya Grup’un şirketimizi devir alması ile birlikte yapılan 70 milyon lirayı aşan yatırımların etkisi büyüktür.  Hedeflerimizde ise VOLT Motoru daha ileriye taşımak var. 2019 yılı hedefimiz, 1.000.000 adet ve 3.100.000 kw kapasitesi ile elektrik motoru üretmektir. Hedefimiz Türkiye’de liderliktir” dedi.

Nitelikli personel

Devam eden yatırımların tamamlanması ile birlikte VOLT Motor’da, 2019 yılında 900 kişinin istihdam edilmesini hedeflediklerine dikkat çeken Çimentepe, “İşte bu noktada nitelikli personel ihtiyacımız daha ciddi bir şekilde ortaya çıkıyor. Meslek liselerinin önemini biz üreticiler çok iyi biliyoruz. Artık günümüzde, ‘Her işi yaparım’ dönemi kapandı. Nitelikli, işini bilen personellere ihtiyacımız var. Bu nedenle başta Saya Grup olmak üzere VOLT Motor olarak kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizde eğitime ayrı bir önem veriyoruz. Bugün burada öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve bizlerin birlikte attığı bu adımı, geleceğimiz olan çocuklarımız ve onların geleceği için ciddi bir atılım olarak görüyoruz. Biz şirket olarak İzmir’e yatırım yapıyoruz. Kazandığımızı, memleketimiz olan İzmir’e harcıyoruz, kentimizi ileriye taşımak istiyoruz” diye konuştu.

Meslek lisesine destek

Volt Motor olarak yapılan görüşmeler ışığında Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi’nde Bobinaj Dalı’nın açılarak, öğrenci almaya başlanılmasına destek verdiklerini anlatan Çimentepe, şunları söyledi: “Projemize geçen yıl başladık. Kurumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde projeyi hayata geçirdik. Değerli öğretmenlerimiz ve sektörün uzman isimleriyle neler yapabileceğimizi planladık. 

Bunun yanı sıra küçük bir showroom ile nihai yani tamamlanmış ürünlerin hem öğrenciler hem de okula gelen ziyaretçiler tarafından incelenebilmesine imkan sağladık. Ayrıca 10 kişi bobinaj bölümünden diğer 5 kişi de farklı bölümlerden olmak üzere toplam 15 öğrenciye de önümüzdeki eğitim-öğretim yılı içerisinde burs veriyor olacağız.  Desteğimiz bursla bitmeyecek. Staj yapma imkanının yanı sıra mezun olan öğrencilere iş garantisi de veriyoruz. Gördüğünüz gibi bu projeden ticari olarak bir beklentimiz yok. Bizlerin beklentisi üreterek kalkınacak ülkemizin geleceğine katkıdır.” Okul Müdürü Kubilay Türk ise istihdama yönelik bu projenin avantajlarını söyleyerek, “Burs ve iş garantili bu atölyelerde mezun olanlar iş derdini yaşamayacak.İhtiyaçlar belirlendi. Alınan kararlar doğrultusunda öğrencilerimizin uygulamalı eğitimi en iyi şekilde alabilmeleri için bir bobinaj atölyesi, bir derslik/laboratuvar ihtiyacının karşılanmasını sağladık. Okulumuzu diğer bölümlerde de benzer istihdam olanaklarının sağlanmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.  Yapılan konuşmaların ardından Bobinaj Atölyesi, Bilgisayar Laboratuvarı ve küçük sergi alanının açılışı yapıldı.  Davetliler, yapılan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Proje hakkında

Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi ile Elektrik-Elektronik Teknoloji Alanı bünyesinde Bobinaj Dalı’nın açılması için görüşmeler 2014 yılı başında başladı. Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi ve Volt Elektrik Motorları A.Ş.’nin işbirliği ile öncelikle bir sonraki 2014-2015 yılı eğitim-öğretim döneminde Bobinaj Dalı’nın açılarak öğrencilere eğitim verilmesi sağlandı. Ardından ise Volt Motor, işbirliği çerçevesinde Bobinaj Dalı için bir atölye ve bilgisayar laboratuvarını 2015 yılında kullanıma hazır hale getirdi.

Bunların yanı sıra küçük bir showroom ile yapımı tamamlanmış nihai ürünlerin incelenebilmesine olanak sağladı.  Kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde eğitim hayatına desteği bunlarla sınırlı bırakmayan Volt Motor, Bobinaj Dalında eğitim alan 10, lisenin farklı bölümlerinden ise 5 öğrenci olmak üzere toplam 15 öğrenciye burs vererek eğitime desteğini sürdürdü. Öğrencilerin istedikleri takdirde lise stajını yapma fırsatının yanı sıra Bobinaj Dalı öğrencilerine mezun olduktan sonra iş garantisi de verildi.  Bobinaj Dalında 2014-2015 Öğretim yılında 8 Öğrenci ile eğitime başlandı.

Bobinaj Atölyesi, Bilgisayar laboratuarı ve dal girişine yapılan Show Room ile 2015-2106 öğretim yılında tam donanımlı olarak öğrenciler eğitim almaya başladı. Okul tarafından önümüzdeki öğretim yılında Bobinaj Dalına 10 kişilik 1 sınıf ve sonraki yıllarda ise 10 kişilik 2 sınıfın açılması planlanıyor. Böylece Bobinaj Alanında yetişmiş eleman ihtiyacında yıllardır yaşanan sorun bir ölçüde giderilmesi hedefleniyor.

Notlar…

-Bobinaj alanı mezunlarının iş olanakları bir hayli fazla. Kamu ve özel sektöre ait fabrikaların bobinaj atölyelerinde, elektrik motoru, transformatör İmalatı yapan fabrikalarda ve yanık motorların sarımının yapıldığı özel bobinaj atölyelerinde bobinaj dalı mezunları istihdam edilebiliyor.  -Tüm bu sektörlerde vasıflı eleman sıkıntısı yaşanıyor.

-Bobinaj alanı mezunları isterlerse meslek yüksekokullarına sınavsız girebilmekte ve 2 yıllık bir eğitimin ardından dikey geçiş sınavına girerek kazandıkları takdirde 4 yıllık bir mühendislik fakültesine 3. sınıftan devam edebiliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Elektrik Motorları

Ağır sanayinin ihtiyaçlarına kusursuz Omec Motor çözümleri

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Hem alçak gerilim hem de orta gerilim elektrik motorlarında çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Omec Motor, birçok sektöre sunduğu üstün fiyat-performans hizmetini Türkiye’nin ağır sanayisiyle de buluşturuyor. Firma, Türkiye’nin çimento sektörüne en yüksek kalite ve en uygun fiyat seviyesinde özel çözümler sunuyor.

56 gövdeden 560 gövdeye kadar sahip olduğu elektrik motoru üretim gücüyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ağır sanayinin hizmetine kusursuz çözümler sunan Omec Motor, Türkiye’ye 2021 yılında yaptığı ilk girişin hemen ardından özellikle maden ve termik santral sektörlerinde aldığı başarılı projelerden sonra, şimdi de Türkiye’nin demir-çelik ve çimento sektörlerinde.

Ürün serisinin en güçlü kollarından olan, özellikle döküm gövdeli ve büyük güçlü elektrik motorları ile Türkiye’nin ağır sanayisine hem yüksek performans hem de yüksek verimlilik sunan Omec Motor, büyük projelere büyük ürünler ve büyük performanslar sunarken, müşterilerine son derece uygun fiyatlar sunuyor.

Küresel ölçekte uzun yıllardan günümüze kadar elde ettiği başarılı projeler ve kazandığı tecrübeler eşliğinde Türkiye’ye giriş yapan Omec Motor, kısa süre içerisinde imza attığı referans projelerin sayısını artırmaya devam ediyor. Ağır sanayideki referans projelerin yanı sıra, özellikle bayilik ağının kurulması ve OEM’lerle çeşitli sektörlere yönelik birlikte çalışmalarda da çok kısa sürede önemli işlere imza atan Omec, Türkiye’deki proje çeşitliliğini artırmak adına sürekli yeni çalışmalar planlıyor. Bu çalışmalardan biri olarak; Ekim ayında çimento sektörünü Antalya’da bir araya getirecek olan seminere de katılacak olan Omec Motor, bu organizasyonda müşterileri ile yan yana gelip, ürün ve çözümlerini tüm sanayinin faydasına sunacak.

Çimento, seramik, maden, demir-çelik ve kağıt sektörlerinde sıklıkla tercih edilen ve kullanılan ürün gruplarını seminerde sergileyecek olan Omec Motor, 11kV ve 5MW’a kadar olan OMH Serisi OG Motorları ile 400V ve 690V beslemelerde 2MW’a kadar olan OMT1c Serisi AG Motorları’nı ön plana çıkaracak.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Elektrik Motorları

Elektrik motorlarının geniş üretim gücü OMEC Motor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Türkiye pazarına giren küresel elektrik motoru üreticisi OMEC Motor, çok geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. PEJA Şirketler Grubu’nun elektrik motorundaki markası OMEC Motor; demir-çelik sektöründen petrol ve gaz endüstrisine, maden sektöründen su arıtmaya, ağaçtan kağıt sanayi ve kimya endüstrisine hatta eczacılıktan otomotive kadar birçok sektöre uygun elektrik motoru üretiyor. 

Hem alçak gerilimde hem de orta gerilimde çok geniş bir ürün yelpazesine sahip OMEC Motor Hollanda’nın Türkiye Ülke Müdürü Alkan Demircioğlu, “56 gövdeden 630 gövdeye kadar alçak gerilimde motor üretebiliyoruz. Alüminyumda üretimimiz 160 gövdeye kadar, dökümde üretimimiz ise 63 gövdeden başlıyor. Bu çok büyük bir üretim gücüdür” diyor. Özellikle demir-çelik sektörü için çok güçlü gövdeli, yüksek performanslı ve son derece rekabetçi fiyatlı motorlar sunduklarını aktaran Demircioğlu, “Orta gerilimde 11kV besleme gerilimine ve 5MW güce kadar motor üretebiliyoruz. OMEC olarak özellikle, orta gerilim motorlarımız ile müşterilerimize son derece rekabetçi uygun fiyatlar ve kısa teslim süreleri sunabiliyoruz” diye konuşuyor. Çok güçlü oldukları bir diğer ürün gruplarının hızlı üretim süreleri eşliğinde bilezikli motorlar olduğunu söyleyen Demircioğlu, “Bu yönde sanayimizden yeni yatırımlar doğrultusunda teklif taleplerini memnuniyetle bekliyoruz. OMEC Motor’un fiyatta en rekabetçi olduğu alanın özellikle büyük güçlü döküm gövde motorlarımız olduğunu söylemem gerekiyor. Son derece üstün performansa sahip, tüm verimlilik sınıflarında motorlarımız ile sanayimizin hizmetindeyiz” açıklamasında bulunuyor.

Geniş ürün portföylerinde yer alan exproof motorlara da dikkat çeken Alkan Demircioğlu, şöyle devam ediyor: “Bir diğer çok güçlü olduğumuz sektör ise exproof motorlarımızdır. Ülkemizin petrokimya sektörüne, Zone1 Ex d IIC T4 sıcaklık sınıfı exproof motorlarımız ile tüm desteğimizi vermek istiyoruz. Bir diğer çok iddialı olduğumuz motorlarımız da IP23 korumalı motorlarımız olacak. Bu motorlar özellikle vidalı kompresör uygulamalarında çok talep görmektedir. Fiyatta da cazip avantajlar sunabilmektedir. Sonuç itibarıyla OMEC Motor olarak, sahip olduğumuz son derece geniş ürün ağımızla, ülkemiz sanayisine gerek en doğru ürün seçimi gerek ürün ve sistem performansı ve gerekse de fiyat açısından en doğru hizmeti vermeyi kendimize hedef alıyoruz.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Elektrik Motorları

85 yıllık elektrik motoru üreticisi Türkiye pazarına girdi; bayi ve çözüm ortakları arıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Türkiye’de ilk ‘Dutchi’ adıyla çok yakından tanınan ve 85 yıllık mazisi olan PEJA Şirketler Grubu’nun elektrik motorundaki yeni ismi OMEC Motor, Türkiye pazarına giriyor. 85 yıllık tecrübeyi rekabetçi fiyat anlayışı ile pazara getiren OMEC, Türkiye’deki bayi ve çözüm ortaklarını arıyor. Çok geniş üretim gücü ve ürün portföyüne sahip firma, 3 yıl içerisinde Türkiye’nin elektrik motoru sektöründe tercih edilen ilk 3 global markasından biri haline gelmeyi hedefliyor.

OMEC Motor, PEJA Grubu bünyesinde; temiz enerjiden marine endüstrisine, petrol ve gaz endüstrisinden maden sektörüne, su arıtmadan ağaç, kağıt sanayi ve kimya endüstrisine hatta eczacılıktan otomotive kadar birçok sektöre uygun elektrik motoru sunuyor. Türkiye pazarına rekabetçi fiyat anlayışı, 85 yıla dayanan tecrübesi, kalite performans açısından üstün özelliklere sahip geniş ürün portföyü ile giren OMEC, ilk 3 yıllık iş planı çerçevesinde Türkiye elektrik motoru sektörünün güvenilen ve tercih edilen ilk 3 global markasından biri haline gelmeyi hedefliyor. Elektrik motorları üretiminde alçak gerilimden orta gerilime, bilezikli motordan tek fazlı motorlara, exproof motorlardan frenli motorlara kadar bütün motor gruplarını ürün gamı içerisinde bulunduran OMEC Motor, Türkiye’deki bayi ve çözüm ortaklarını arıyor. 

OMEC Motor’un bağlı olduğu PEJA Grubu’nun 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana birçok sektörde farklı şirketler ile faaliyetlerini sürdüren dev bir firma olduğunu dile getiren OMEC Motor Türkiye Ülke Müdürü Alkan Demircioğlu, OMEC Motor’un; genel yönetim, mühendislik ekibi, lojistik merkezi, ana depo, modifikasyon merkezi, atölyesi ve test merkezi gibi birimlerinin kurulduğu yer olan Hollanda’nın Arnhem şehrinde bulunduğunu dile getiriyor. OMEC Motor’un Alman menşeli Vem ve Kaiser markaları ile birtakım ortaklıklar kurduğunu ve şirketleşmeler, satın almalar yoluyla küresel bir marka haline geldiğini aktaran Demircioğlu, “Bu büyümenin global ticarete bir yansıması olarak Hollanda’da bulunan üretim merkezlerini Çin’le birleştiren OMEC Motor, Hollanda’daki mühendislik ve tasarım gücünü Çin’deki üretim üsleriyle tüm dünyanın hizmetine sunuyor” diyor. 

Geniş yelpazede üretim gücü

OMEC Motor’un hem alçak gerilimde hem de orta gerilimde çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunu aktaran Demircioğlu, “56 gövdeden 630 gövdeye kadar alçak gerilimde motor üretebiliyoruz. Alüminyumda üretimimiz 160 gövdeye kadar, dökümde üretimimiz ise 63 gövdeden başlıyor. Bu çok büyük bir üretim gücüdür. Özellikle demir-çelik sektörü için çok güçlü gövdeli, yüksek performanslı ve son derece rekabetçi fiyatlı motorlar sunabiliyoruz. Orta gerilimde 11kV besleme gerilimine ve 5MW güce kadar motor üretebiliyoruz. OMEC olarak özellikle, orta gerilim motorlarımız ile müşterilerimize son derece rekabetçi uygun fiyatlar ve kısa teslim süreleri sunabiliyoruz” açıklamasında bulunuyor. 

Firmanın fiyatta en rekabetçi olduğu alanın özellikle büyük güçlü döküm gövde motorlarda olduğunu söyleyen Demircioğlu, “Son derece üstün performansa sahip, tüm verimlilik sınıflarında motorlarımız ile sanayimizin hizmetindeyiz. Bir diğer çok güçlü olduğumuz sektör ise exproof motorlarımızdır. Ülkemizin petrokimya sektörüne, Zone1 Ex d IIC T4 sıcaklık sınıfı exproof motorlarımız ile tüm desteğimizi vermek istiyoruz. Bir diğer çok iddialı olduğumuz motorlarımız da IP23 korumalı motorlarımız olacak. Bu motorlar özellikle vidalı kompresör uygulamalarında çok talep görmektedir. Fiyatta da cazip avantajlar sunabilmektedir. Sonuç itibarıyla OMEC Motor olarak, sahip olduğumuz son derece geniş ürün ağımızla, ülkemiz sanayisine gerek en doğru ürün seçimi gerek ürün ve sistem performansı ve gerekse de fiyat acısından en doğru hizmeti vermeyi kendimize hedef alıyoruz” ifadelerini kullanıyor.

OMEC Motor Türkiye Ülke Müdürü
Alkan Demircioğlu

Global referanslar, rekabetçi fiyat anlayışı

Uzun süredir Türkiye pazarı hakkında çalıştıklarını belirten OMEC Motor Türkiye Ülke Müdürü Alkan Demircioğlu, “Türkiye pazarına son derece sağlam bir ürün ve global anlamda rekabetçi fiyatlarla giriyoruz. OMEC olarak, markamızın 85 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesi ile geliştirilen üstün performanslı, yüksek verimli, uygun teslim süreli ve son derece rekabetçi fiyatlara sahip ürün ve çözümlerimiz ile hem ülkemiz coğrafyasında hem de çevre coğrafyalarda son derece başarılı projeler gerçekleştireceğimize ve müşterilerimiz tarafından kısa zamanda en çok tercih edilen elektrik motoru markası olacağımıza inanıyoruz” açıklamasında bulunuyor. OMEC Motor olarak, yüksek kalite ürünler ve global referanslar ile Türkiye pazarına girdiklerini söyleyen Demircioğlu, arzu eden müşterilerle tüm dünyaya yayılan global referanslarını paylaştıklarını kaydediyor. Firmanın özellikle Avrupa kıtasında gerçekleştirmiş olduğu çok önemli referans projeler olduğunu vurgulayan Demircioğlu, “Bu referans projelere örnek vermek gerekirse; Hydac, Volkswagen, Flender ve benzeri projeler gösterilebilir” diyor.

“Tesisinde ilk defa OMEC Motoru kullanmayı düşünen müşteriler eğer isterse, Hollanda ve Almanya’da bulunan OMEC Motor tesislerindeki test çalışmalarına bizzat eşlik edebiliyor” diyen Demircioğlu, şöyle devam ediyor: “OMEC Motor olarak bir diğer güçlü olduğumuz konu da Hollanda merkezimizde hazırda bulundurduğumuz güçlü motor stoklarımızdır. Yaklaşık 15 milyon euro değerinde hazır motor stokumuz mevcuttur. Müşterilerimiz, bizzat kendileri ‘www.omecmotors.com’ web sitemize girip, ihtiyaçları olan motoru hemen sipariş verebilirler. Stokumuzda, exproof motorlar dahil olmak üzere en küçüğünden en büyük güce kadar motorlarımız hazırda mevcuttur.”

Pazarda tercih edilen ilk 3 global markadan biri olmayı hedefliyor

Müşterilerin kısa zamanda OMEC Motor’un ürün performansından ve fiyat avantajlarından memnun kalacağını vurgulayan Demircioğlu, “Hollanda merkezimiz ile yaptığımız analizler ışığında, yakın gelecekte ülkemizdeki sanayicinin elektrik motoru konusundan en çok güvenip en çok tercih ettiği ilk 3 global markadan biri olmak istiyoruz. Bu hedefimize ulaşmak için öncelikle çok kaliteli ve yüksek performans sunan bir ürünümüz olduğunu biliyoruz” diyor. Global bir marka olmanın avantajı, üretim maliyetleri açısından geniş bir ürün gamı ve piyasaya sunabilecekleri rekabetçi fiyatlar olduğunu aktaran Demircioğlu, “Uygulamaya yönelik en doğru ürünü, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla müşterilerimize sunmak en büyük hedeflerimizden biridir. İlk adımda, ürünümüzü ülkemize daha hızlı ve geniş coğrafyada temin edebilmek amacıyla bayilikler vermeyi hedefliyoruz. Hemen yanında OEM makine imalatçılarımıza ve elbette son kullanıcılara ulaşmak istiyoruz. Bilhassa exproof motorlarımız ve OG motorlarımız ile ülkemiz ağır sanayisinde yakın gelecekte en çok tercih edilen marka olmak istiyoruz” ifadelerini kullanıyor.

İlk hedef: Bayi ve çözüm ortakları

Firma olarak uzun zamandır gerçekleştirdikleri pazar araştırmalarıyla sistemlerinin altyapısını tasarladıklarını ve bu tasarımı hayata geçirmek üzere Türkiye’deki faaliyetlere başladıklarını paylaşan Alkan Demircioğlu, ilk olarak bayilik ağını oluşturmak istediklerini dile getiriyor. Bayilik sisteminin çok önemli bir noktayı oluşturduğunu söyleyen Demircioğlu, “Bayilik sistemi çok önemli bir noktayı oluşturuyor çünkü bayi, endüstrinin bütün kılcal damarlarına kadar ulaşabiliyor. Tüm coğrafyadaki müşterilerimize ürünümüzü sunabiliyor. Bir yandan müşterilerimizi mutlu ederken, bir yandan da OMEC markasının ülkemizdeki bilinirliğini artırıyoruz. Biz, Türkiye sanayisinin OMEC Motor’un kalitesi ve teknolojisiyle tanışmasını istiyoruz. Türkiye’de dengeli, düzenli ve adaletli paylaştırılmış bir bayilik sistemi kuracağız. Tüm bayilerimize eşit kol mesafesinde olacağız. Onların ihtiyaçlarını yakinen biliyoruz ve aradıkları ürünü onlara sunacağız, tüm planlarımız bu yönde hazırdır. Ürünümüz, bayilerimizin rafına yerleştikten, Türkiye piyasasının kan dolaşımına girdikten sonra; endüstrinin en küçük işletmesinden en büyüğüne kadar tüm müşterilerimizin kullanımına sunulsun istiyoruz” açıklamasında bulunuyor.

Nitelikli bayilik sistemi ile pazara geniş bir coğrafyada ve en sağlıklı şekilde yerleşmeyi istediklerinin altını çizen OMEC Motor Türkiye Ülke Müdürü, şöyle devam ediyor: “OMEC Motor Bayiliği için özellikle işin tekniğine hakim, işin mutfağından gelen, altyapısı sağlam, finansal durumu güçlü, piyasada tanınırlığını sağlamış, geniş bir coğrafyaya seslenebilen, dinamik bir şekilde gezip proje kovalayan, müşterinin yanında olmayı seven, özellikle aktif olmayı seven firmalar ile çalışmak istiyoruz. Uzun yıllar bu sektörde çalışan biri olarak, Türkiye’deki elektrik motoru, redüktör ve konvertör piyasasındaki tüm aktörleri bizzat tanıyorum. Yakın bir zamanda OMEC Motor markasıyla bütünleşip bizlerle aynı hedeflerde buluşacak en doğru partnerler ile çalışmaya başlamayı hedefliyoruz.”

“Sanayiye teknik eğitimler vermek istiyoruz”

OMEC Motor’un her geçen gün büyüdüğünü, şu an satışların yüzde 70’inden fazlasını Batı Avrupa ülkeleri olan İtalya, Almanya, Fransa, Belçika, İspanya gibi ülkelere gerçekleştirdiklerini açıklayan Alkan Demircioğlu, firmanın Türkiye’deki yol haritasını şöyle özetliyor: “PEJA Grubu olarak, çatısının altında birçok üretim tesisi bulunduran OMEC hem Türkiye pazarına hem de diğer pazarlara çok hızlı ve dolu dolu geliyor. Türkiye çok büyük bir pazar ve Türkiye’nin stratejik konumu ile Doğu Avrupa ülkeleri, Ukrayna ve Rusya pazarı, Kuzey Afrika pazarı, Kafkaslar ve Orta Doğu ele alındığında, ülkemizin mevcut pazarı daha da büyümektedir. Adım adım OMEC Motor markasını ülkemiz sanayisine yerleştirdikten sonra, hedeflerimizden biri de sektöre özel olarak düzenleyeceğimiz teknik eğitim turlarına başlamak. Ağır sanayi başta olmak üzere; vinç, konveyör, pompa/fan gibi kilit sektörlere ürün ve çözümlerimiz hakkında teknik seminerler vermek istiyoruz. Kendi bilgi birikimlerimize ve yaratacağımız birlikteliklere, sinerjilere ve partnerliklere güveniyoruz. Bu da Türkiye pazarında bize kesintisiz ve kuşkusuz başarıyı getirecek.” 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com