Connect with us

Yazılım Kuruluşları

Dassault Systèmes, SOLIDWORKS 2016’yı tanıttı

Yayın Tarihi:

on

Yeni özellikler sayesinde tasarımcılar ve mühendisler; tasarımlarına yoğunlaşabilecek, karmaşık sorunları çözebilecek, paralel tasarım süreçlerini düzene koyabilecek

 

Dünyanın enbüyük yazılım şirketlerinden biri olan 3DEXPERIENCE şirketi Dassault Systèmes;şirketin başarılı 3D tasarımve mühendislik uygulamaları portföyünün son sürümü olan SOLIDWORKS 2016’yıduyurdu. SOLIDWORKS 2016, 2,7 milyon kullanıcının ilk konseptten son ürünekadar yenilik, tasarım, doğrulama, işbirliği yapma ve oluşturma süreçlerinihızlı ve kolay şekilde gerçekleştirmesine yardım edecek yeni ve geliştirilmişözellikler sunuyor.

Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformuüzerinde çalışan SOLIDWORKS 2016’nın entegre 3D tasarım ortamı, ürüngeliştirmenin bütün aşamalarını kapsıyor. Kullanıcılar tarafından talep edilenyeni geliştirmeler arasında herhangi bir yüzeyi düzleştirme, tasarımperformansını görselleştirme ve doğrulanmasına yardımcı olma, üretimle dahaetkin şekilde iletişim kurma, pazarlama açısından kaliteli görüntüleri dahahızlı şekilde oluşturma ve komutlara daha kolay erişme becerileri bulunuyor. Buve geliştirilmiş kullanıcı arabirimini de içeren bunlar gibi yüzlerce diğeryeni özellik sayesinde tasarımcılar ve mühendisler, tasarımlarınayoğunlaşabiliyor, karmaşık sorunları çözebiliyor, paralel tasarım süreçlerinidüzene koyabiliyor.

 

SOLIDWORKS TürkiyeTürkiye ve Yunanistan Bölge Satış Müdürü BurakKuralkan, şunlarısöyledi: “SOLIDWORKS topluluğu, yüzbinlerce parçayla küçük tüketici elektroniklerinden endüstriyel ekipmanlarakadar değişen dikkate değer ürünler yaratıyor ve en yeni teknik trendleriürünlere entegre ederken ürün formu, işlevi ve yeniliğini geliştiriyor. SOLIDWORKS2016 geliştirmelerinin yüzde 90’ından fazlası, daha hızlı ve daha kolay çalışmaihtiyacı da dahil olmak üzere doğrudan topluluğumuzun değerli geribildirimlerinden doğdu. Ürünlerin yeni nesilleri ortaya çıktıkça, gelişmişSOLIDWORKS özellikleri, milyonlarca tasarım uzmanının, eğitimcinin, öğrencininve ‘üretici’nin ürün tasarımı, simülasyon, teknik iletişim ve veri yönetiminedaha verimli yenilikler getirmesine yardım ediyor.”

 

İşte SOLIDWORKS 2016 portföyüne eklenen enönemli özellikler, yeni ürünler ve geliştirmelerden bazıları;

 Yazılıma değil tasarıma yoğunlaşın

 

  •   Sürekli Eğrilik KenarDolguları—Asimetrik ve değişken boyutlar dahil olmaküzere bütün dolgu türleri için her zamankinden daha hızlı şekilde son derecedüzgün kombinasyonlar ve “sürekli eğim” dolguları oluşturuyor.
  • Süpürme Komutu— daha iyi, daha güvenilir ve tahmin edilebilirsonuçlarla her zamankinden çok daha hızlı şekilde karmaşık süpürülmüşşekiller meydana getiriyor ve tek yada iki yönde çift yönlü süpürmelerle bölümler içerisinde süpürülmüş dairesel profilleri otomatik olarakoluşturuyor.
  • Diş Açma Sihirbazı—hızlı ve kullanımı kolay bir komutla standart ve özelolarak tanımlanmış helisel dişleri hassas şekilde modelliyor.
  •   Breadcrumbs—herhangi bir modele Özellik Ağacını görüntülemeden hızlıve kolay şekildeerişim sağlıyor ve imleçteki breadcrumb ile fare hareketini azaltıyor.

Karmaşık sorunları hızlı çözün

Karmaşıksorunların hızlı çözülmesine yardımcı olma, işlevselliğin görselleştirilmesi vedoğrulanması ve potansiyel hataların gerçekleşmeden önce bulunması için analizidaha verimli hale getirme:

  • Yenilikçi TasarımSimülasyonu Araçlarıoperasyon sırası, yükler,parça hareketleri, gereken güçler, meş kalitesi üzerinde daha fazla kontrol veiçgörü, güvenilir performans verileriyle sonuçlanıyor.
  • Her Şeyi Düzleştirme—üretim için en karmaşık geometrileri hızlı ve kolayşekilde düzleştiriyor, şekilleri yeniden 3D yüzeyleri için biçimlendirirkenoluşan gerinimleri kolayca belirliyor ve aşırı esnemeyi/sıkıştırmayıhafifletmek için düzleştirmeyi sağlayan yırtılma kesimleri sunuyor.

Paralel tasarım sürecini düzene koyun

Mekatroniktasarım, eş zamanlı tasarım ve modern elektrikli/mekanik tasarım ile ekipler, farklıdisiplinler, müşteriler ve satıcılar arasında eş zamanlı olarak iletişim kurun,işbirliği yapın ve çalışın:

     Mate Controller—bir oyun kontrol cihazına benzeyen bu özellik;hesaplama, kontrol ve görselleştirme özellikleriyle karmaşık montaj hareketinikolay ve sezgisel şekilde oluşturuyor ve canlandırıyor.

e-Çizimler—tutarlı şekilde tasarım ölçümü yaparak, belgelerarasında gezinerek ve modelleri daha kesin şekilde görselleştirerek ürüngeliştirme yoluyla tasarımların işbirliğini ve iletişimini geliştiriyor 

Üretim yoluyla hızlı tasarımlar

Üretim için dahaayrıntılı sonuçlar yaratın ve zamandan tasarruf edip hataları azaltırken üretimamaçlı ürün geliştirme sürecini kısaltın:

 

  • SOLIDWORKS Model TabanlıTanım Geliştirmeleri—2D çizim karmaşasından ve işakışı uyuşmazlıklarından kaçınmak için üretim özelliklerini doğrudan 3D içerisindehızlı şekilde tanımlıyor, organize ediyor ve yayınlıyor.

SOLIDWORKS Görselleştirme (önceki adıyla Bunkspeed)— SOLIDWORKS’e özel “kamera” özelliğive diğer CAD verileriyle kullanıcıların daha iyi tasarım kararları vermesineyardımcı olmak için tasarımları konseptten müşteriye taşıyan yüksek kaliteligrafikler oluşturuyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Yazılım Kuruluşları

Gradework’ü güncelleyen AGTEK, Materials SA ve Underground SA’yı piyasaya sürdü

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Hexagon’un iştiraki olan AGTEK Development Company, bağımsız yazılımı Materials SA ve Underground SA’nın tanıtımını yaptı, Gradework yazılımının güncellemesini duyurdu. İnşaat başlangıcını kolaylaştırıp inşaat malzemeleri, kamu hizmeti kurulumu ve hafriyat projelerinin üretim kontrolünü iyileştirecek olan yeni özellikler; hendek ve boru ayrıntılarını çıkararak fırtına, kanalizasyon, su akışı ve diğer durumları modellemeye olanak tanıyor.

Sensör, yazılım ve otonom teknolojileri bir araya getirerek geleceğin dijital çözümlerini sunan Hexagon’un iştiraki AGTEK, Gradework yazılımının güncellemesini yayınladı, inşaat ve üretim kontrolü için bağımsız yazılım Materials SA ve Underground SA’yı piyasaya sürdü. AGTEK’in en son güncellemesi, müteahhitlerin manuel veri girişini en aza indiren ve değer katan kapsamlı mühendislik becerileri sağlayan araçları kullanarak PDF veya CAD verilerinden hızlı ve doğru hafriyat, malzeme ve yardımcı program çıktıları almalarını sağlıyor. Uzunlukları, alanları ve sayıları ölçülebiliyor ve bunlar da metreküplerce beton, tonlarca asfalt, korkuluk uzunlukları, toplama havuzları ve diğer maliyet kalemleriyle birleştirilip genişletilebiliyor. Yazılım ayrıca, hendek ve boru ayrıntılarını çıkararak fırtına, kanalizasyon, su akışı ve diğer durumların modellenmesine olanak tanıyor. Kapsamlı mühendislik ve senaryo analizi yetenekleri, hafriyat miktarlarının optimize edilmesini sağlıyor.

Güncellemeyle ilgili konuşan AGTEK Başkanı Matt Desmond, “Gradework paketimizin hızını, basitliğini ve doğruluğunu ilk kez bağımsız tekliflerimizle asfaltlama ve kamu hizmeti yüklenicilerine genişletmekten büyük heyecan duyuyoruz. Bu, daha ağır inşaat müteahhitlerinin daha verimli teklif verme avantajını sağlayacak ve proje ilerlemesini daha etkin bir şekilde kontrol etme yeteneği sağlayacak” diyor.

Yardımcı program çakışması tespiti ve hendek analizi

AGTEK’in yazılımı, boru ve hendek detaylarının 3D olarak görüntülenmesini ve boru sınıfları arasındaki tesisat çakışmalarının otomatik olarak tespit edilmesini sağlayarak önemli maliyet tasarrufu sağlıyor ve sahadaki sorunları en aza indiriyor. Herhangi bir hendek yapılandırmasını modellemek, hendek kazısını analiz etmek ve kamu projelendirmeleri ile ilgili yüksek düzeyde kavrayışa ulaşmak için katmanlara ve özel tanımlı derinliklere göre miktarları belirlemek artık mümkün hale geliyor.

Materials SA ve Underground SA ile tanışın

Hexagon’un bir parçası olan Immersal, metaversenin temeli olan dünya lideri uzamsal haritalama ve görsel konumlandırma araçları inşa ediyor. 2015 yılında kurulan Immersal’ın ekibi Finlandiya’nın Helsinki kentinde bulunuyor ve yeni dünyanın dört bir yanındaki ortaklar, geliştiriciler ve yaratıcılarla birlikte çalışıyor. Hong Kong, Silikon Vadisi ve Kaliforniya’da satış ofisleri bulunan Immersal, varlığını ve ortak ağlarını küresel olarak genişletiyor.

Hexagon tarafından 2021’de satın alınan şirket, herkesin cihazlarda yapılandırdığı ve deneyimlediği metaverse vizyonunu sürdürmeye devam ediyor. Özel hizmet ve asfaltlama müteahhitleri için ideal olan Materials SA ve Underground SA yazılımı, kalkışı hızlandırmak ve müteahhitlerin hafriyat girdisine ihtiyaç duymadan işleri daha hızlı tamamlamalarına yardımcı olmak, değer mühendisliği yetenekleri sağlamak için AGTEK paketinin faydalarını ortaya çıkarıyor.

Verileri paylaşın ve iş birliğini kolaylaştırın

Verilerinizi çalıştırın ve ihtiyaç duyanlar için kolay anlaşılır bir biçimde erişilebilir hale getirerek, her adımda daha iyi kararların alınmasını sağlayın. Google Earth’teki tüm verilerin ofiste görselleştirilmesi ve sorgulanması, planlamacılara proje ve onu çevreleyen ortam hakkında gerçek dünya deneyimi sağlayacaktır. Sahada, herhangi bir Apple veya Android cihazdaki tüm verilere erişmek için verileri AGTEK’in mobil uygulamalarına aktarın. Ayrıca, üçüncü taraf uygulamalarla çalışıyorsanız, miktar verilerini kolaylıkla miktar raporları aracılığıyla dışa aktarabilirsiniz.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Yazılım Kuruluşları

Schaeffler, OPTIME ile kullanıcı dostu otomatik durum izleme sağlıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Schaeffler, OPTIME ile otomatik durum izlemeyi bir adım ileri taşıyor. OPTIME, gelen son güncellemeyle birlikte IoT özellikli 3 donanım çözümünü bağlayabiliyor ve bu, çok çeşitli makineler ve neredeyse tüm tesisler için durum izlemeyi mümkün kılıyor. Tüm sistemler için durum raporları, OPTIME uygulamasında net bir şekilde görselleştiriliyor.

OPTIME’nin 2020 yılında piyasaya sunulmasıyla birlikte otomotiv ve endüstriyel tedarikçi Schaeffler, makineler ve sistemler için yenilikçi bir durum izleme sistemi sundu. Herhangi bir uzmanlık bilgisi gerektirmeden kolayca devreye alınabilen sistem, maliyetini kısa sürede amorti edebilecek kadar ekonomik. OPTIME, en son güncellemeyle artık Schaeffler’in durum izleme sistemleri olan (CMS) SmartCheck ve ProLink’i de entegre ediyor. OPTIME bu nedenle çok çeşitli makineler ve hatta çoğu zaman tüm tesisler için durum izlemeyi mümkün kılıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Schaeffler Endüstri 4.0 Stratejik İş Alanı Başkanı Rauli Hantikainen, “OPTIME, bakım ekiplerinin hemen harekete geçmesini sağlayan anlamlı analiz sonuçları sağlıyor. Sonuç olarak müşterilerimiz duruş sürelerini azaltıyor ve makinelerinin karlılığını artırıyor” diyor.

Kesinti sürelerini önleyin, kârlılığı artırın

Özellikle sistem yoğun proses endüstrilerinde faaliyet gösteren şirketler için planlanmamış arıza sürelerinden kaçınmak daha fazla kârlılık anlamına gelir. Mesajlar kullanıcı dostu olduğundan ve kritikliğe göre önceliklendirildiğinden, akıllı telefon veya masaüstü uygulaması aracılığıyla OPTIME’ye sahip müşteriler, yüzlerce makinede bile tesislerinin durumunu sürekli olarak görebiliyor. Sonuç olarak, kurum içi bakım personeli ve hatta hizmet şirketleri bakım önlemlerini, personel kullanımını ve yedek parça tedarikini zamanında ve düşük maliyetli bir şekilde planlayabilir. Kullanıcılar, diğer hizmetlerden yararlanmak isteyip istemediklerine ve hangilerine karar vereceği esnekliğine sahip. Modüler hizmet konsepti, çevrim içi, uzaktan veya yerinde hizmetler sunuyor.

Durum izleme kolay olabilir

Endüstriyel ortamdaki dijital hizmetlerin kullanıcıları, sağlanan bilgilerin kolayca anlaşılmasını; donanım ve yazılımın karmaşık olmamasını bekler. Schaeffler’in durum izleme sistemleri, Schaeffler teknik bilgisinin yardımıyla sistem konfigürasyonu ve veri analizi büyük ölçüde otomatikleştirildiğinden, ekstra niteliklere ihtiyaç duymadan kullanılabilir. Bu entegre bilgi, yalnızca kablosuz tek kanallı sensörlere sahip yüksek düzeyde ölçeklenebilir OPTIME çözümünün değil, aynı zamanda dinamik hız, yük koşullarına sahip ve 85 santigrat dereceyi aşan sıcaklıklara sahip ortamları içeren makineler için iki sistem olan tek kanallı sistemin ayrılmaz bir parçasıdır. CMS SmartCheck ve çok kanallı CMS ProLink gibi Schaeffler’in durum izleme çözümleriyle operatörler ve bakım personeli, uygulama aracılığıyla tesisteki hemen hemen her makinenin durumunu izleyen uzman bir göze sahip olur.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Yazılım Kuruluşları

Standart Pompa, servis kalitesini bulutların üstüne çıkarıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Yılda 50 bin adetlik pompa üretimi, Türkiye geneline yayılmış bayi ve servis ağı, 100’ü aşkın ülkeye ihracatıyla sektörünün öncü isimlerinden Standart Pompa, yeni teknolojilerle satış sonrası hizmet kalitesini daha da yukarıya çıkaracak adımlar atıyor. Türkiye genelinde 100’ü aşkın servis ile müşteri isteklerini cevaplayan kuruluş, hizmet prosedürlerini bulut tabanlı teknolojilerle online hale çeviriyor.  

Hayata geçirilen bulut tabanlı Online Teknik Servis Programı sayesinde Standart Pompa, servis sırasında gerçekleştirilen tüm hizmetleri eksiksiz değerlendirebilecek. Servis formları hızlı bir şekilde iletilebilecek, servis öncesi ziyaret bilgilendirmeleri SMS ile yapılacak, servis hizmeti sonrası online anketler ile verilen hizmetin kalitesi izlenebilecek. Tüm süreçler daha hızlı ve daha kolayca gerçekleştirilecek. 

Online Teknik Servis Programı, Standart Pompa ve servisleri arasındaki iletişimi kusursuz bir hale dönüştürürken, nihai kullanıcıların da aldığı hizmetin çok daha iyi olmasını sağlayacak. Hizmet veren servislerin verimliliği anında tespit edilebilecek, sunulan her hizmetin gerektiğinde hızlı müdahalelerle müşteri memnuniyetine dönüşmesi sağlanacak. Üstelik kağıt formların ortadan kalkması sayesinde çevrenin korunmasına da katkı sağlanmış olacak.

İlk olarak Türkiye genelinde en fazla hizmet veren 50 servis ile başlatılan pilot uygulama, ardından tüm Standart Pompa servislerinde kullanılmaya başlanacak.

Bu hizmet ile Standart Pompa, servis kalitesini ve müşteri memnuniyetini bulutların üstüne çıkaracak.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com