Connect with us

İklimlendirme

Carrier, AquaForce® Vision 30KAVP’yi piyasaya sürdü

Yayın Tarihi:

on

Carrier, daha önce hiçbir yerde görülmemiş 5,6 değerindeki mevsimsel enerji verimliliği oranıyla Ecodesign 2021 Tier 2 gerekliliklerinin %25 oranında üzerine çıkan birinci sınıf değişken hızlı hava soğutmalı vidalı chiller AquaForce Vision 30KAVP´nin piyasa sürüldüğünü duyurdu.

Yüksek teknolojili ısıtma, iklimlendirme ve soğutma çözümleri alanında dünya lideri konumundaki Carrier, yenilikçi ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC), soğutma, yangın; güvenlik ve bina otomasyonu teknolojilerinin dünya çapında önde gelen sağlayıcısı olan Carrier’in bir parçasıdır.

Carrier´ın AquaForce Vision 30KAVP´si; 500 kW ila 1100 kW arasındaki soğutma kapasitelerini kapsıyor ve manyetik kaldırmalı kompresörlü yağsız soğutuculara kıyaslandığında da birinci sınıf enerji performansına ulaşıyor. EC değişken hızlı fanlarıyla bir araya geldiğinde; son teknolojili sabit motor teknolojisiyle donatılmış çift vidalı kompresör; geleneksel kompresör teknolojileriyle kıyaslandığında kısmi yükte en uygun düzeyde performans sunuyor. Sabit mıknatıslı motor; çalışma aralığının tamamında verimin sürekli olmasını sağlıyor.

Carrier HVAC Avrupa, ürün müdürü Quentin Garcia San Mateo şunları söylüyor:

“AquaForce Vision 30KAVP´nin olağanüstü performansı müşterilere daha önce hiçbir yerde benzeri görülmemiş bir verim sunuyor ve bu verimlilik Carrier´ın akıllı enerji izleme fonksiyonuyla birlikte daha da uygun hale getirilebiliyor. Carrier´ın özel algoritmaları; gerçek koşullar altında daha fazla enerji tasarrufu elde edilmesini sağlayan akıllı veriler sunuyor.”

Endüstriyel proses uygulamalarına yenilenebilir enerjinin kullanıldığı daha sürdürülebilir bir ısıtma çözümü sağlayacak ısı kazanımı ve kısmi ısı kazanımı işlevleri 2019 yılında kullanılabilecek.

Yalnızca ultra düşük küresel ısınma potansiyeli (GWP) soğutucu HFO R-1234ze´ye özel olarak tasarlanan AquaForce Vision PUREtec ™ 30KAVP-ZE; 2019 yılında satışa sunulacak.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

İklimlendirme

Siemens teknolojileri ISK-SODEX 2019’da

Yayın Tarihi:

on

Siemens Türkiye, 2-5 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenecek ISK-SODEX 2019’da iklimlendirme sektörüne yön veren ileri teknolojiye sahip ürün ve çözümleri ile yer alacak. Siemens, sektörün ilk ve en önemli fuarında suyun ve havanın gücünü kontrol altına alan SINAMICS G120X frekans konvertörünü sergileyecek.

Siemens Türkiye’nin iklimlendirme sektöründe öncü olan ileri teknolojiye sahip ürün ve çözümleri dünyanın önde gelen sektör profesyonelleri ile buluşmaya hazırlanıyor. Bu yıl 14. kez düzenlenecek olan Uluslararası ISK-SODEX 2019’da Siemens, SINAMICS G120X frekans konvertörü ile yerini alacak. Fuar katılımcılarının marka bilinirliklerine önemli katkı sağlayacak Forum Alanı’nda ise 3 Ekim Perşembe günü Siemens Dijital Endüstriler Bölümü Hareket Kontrol Sistemleri Pazarlama ve Ürün Yöneticisi Mehmet Yılmaz, 11. Salon’da düzenlenecek “Fan & Pompa Uygulamaları için Frekans Konvertörleri” panelinde saat 16.05’te katılımcılarla gündemi paylaşacak.

SINAMICS G120X ile komple çözüm

SINAMICS G120X serisi, altyapı uygulamalarında ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri eksiksiz şekilde yerine getirmek için tasarlandı. Ürün; suyun ve havanın kontrol edilmesini, sınırlanmasını, her zaman kontrollü bir şekilde ayrıştırılmasını, işlenmesini ve taşınmasını sağlıyor. SINAMICS G120X, doğanın gücünü herkese faydalı olacak şekilde kontrol altına almak için tüm ihtiyaçları karşılıyor.

Devamını Oku

İklimlendirme

Danfoss Sondex eşanjörü dünyada ilk kez Türkiye’de satıldı

Yayın Tarihi:

on

Danfoss Türkiye, dünyada bir ilki gerçekleştirerek ilk Sondex eşanjörün montajını başarıyla gerçekleştirdi. 

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya liderleri arasında yer alan Danfoss, amonyak bazlı endüstriyel soğutma uygulamalarında kullanılabilecek şekilde özel olarak tasarlanmış, hazırlanmış ve test edilmiş yeni yarı- kaynaklı Danfoss Sondex IRF plakalı eşanjörünü ilk kez Türkiye’de sattı. 

Danfoss, derin deneyimi ve uzmanlığı ile yoğrulmuş yeni yarı kaynaklı plakalı ısı eşanjörleri serisi ile, endüstriyel soğutma uzmanlarının daha güvenli ve verimli bir işletmeye sahip olmalarına yardımcı oluyor. Danfoss SW19-59 yarı kaynaklı plakalı ısı eşanjörleri, yüksek türbülanslı akışa katkı sağlayan optimize edilmiş plaka geometrisi sayesinde, iyileştirilmiş termal performans sunarak, kompakt tasarımı mümkün kılıyor ve şarj miktarının azaltılmasını sağlıyor. Danfoss ısı eşanjörleri, yeni conta ve conta kanalı tasarımı sayesinde yüksek conta stabilitesi ve optimum plaka hizalaması sağlıyor. Yeni tasarım sızdırmazlık etkisini artırarak conta patlamalarını önlüyor ve potansiyel kaçakları plaka paketinin dışına boşaltacak şekilde geliştirilen çift contalı bariyer sistemi nedeniyle kirlenme riskini azaltıyor.

Danfoss Türkiye ve KSI Soğutma’nın iki yıldan fazla süren çalışmaları sayesinde, Danfoss Sondex IRF eşanjörü ilk defa Türkiye’de bir tesiste kullanılmaya başlandı. Danfoss Sondex IRF hem uygulayıcı hem de son kullanıcı gözünde sınıfı başarıyla geçti.

Devamını Oku

İklimlendirme

İklimlendirmede çevreci adım

Yayın Tarihi:

on

İklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren Daikin, küresel ısınma potansiyeli yüksek olan soğutucu akışkanlara alternatif olarak, R-32 gazının klimalarda kullanımı için geliştirdiği 93 patenti ücretsiz veriyor. Yeni bir karar ile bu patentlere erişimi daha da kolaylaştıran Daikin, tüm sektörün daha çevreci olan bu gaza geçişini hızlandırmayı hedefliyor.

İklimlendirme sektöründe önde gelen Japon markası Daikin, temiz hava & temiz çevre bakış açısıyla alınan yeni kararı duyurdu. Şirket, klimalarda kullanılan ve çevreye zararı tespit edilen soğutucu akışkanlara alternatif olarak geliştirdikleri tek bileşenli akışkan R-32’nin patentlerini ücretsiz paylaşıyor.

Şirket, yeni kararla karmaşık süreçleri ortadan kaldırmayı, günümüzde yaygın olarak kullanılan birçok soğutucu akışkandan daha düşük bir küresel ısınma etkisine sahip olan tek bileşenli soğutucu akışkan R-32’nin uluslararası alanda benimsenmesini ve de kullanılmasını sağlamayı hedefliyor. Şirket açıklamasında alınan bu kararın dünyanın en önemli sorunlardan biri olan küresel ısınmanın önlenmesine katkı için çok önemli bir adım olarak kabul edildiği bildirildi.

R-32’nin özellikleri

R-32’nin bazı özellikleri şöyle açıklandı: ”R32’nin en büyük avantajı, R-410A’ya göre daha çevreci olması. İki gaz da ozon tabakasına zarar vermiyor ancak küresel ısınma potansiyeli (GWP) R-410A ile kıyaslandığında R-32 ortalama olarak yüzde 6 daha yüksek enerji verimliliği sağlıyor. R-410A’ya göre daha az soğutucu akışkan kullanımı sağlanabildiğinden daha kompakt tasarım mümkün hale geliyor, yani dış ünite boyutlarının küçülmesi sağlanıyor. R-32 tek bileşenli bir akışkan olduğu için geri dönüşümü ve yeniden kullanımı kolay bir gazdır. Bu özellik servis ve bakım açısından da kullanıcıya kolaylık sağlıyor”

Soğutucu akışkanlar, bir soğutma çevriminde ısının bir ortamdan alınıp başka bir ortama nakledilmesinde ara madde olarak kullanılıyor.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com