Connect with us

Elektrik Motorları

Bir elektrik motorundan daha fazlası

Yayın Tarihi:

on

Merhaba değerli okurlarımız bu ay sizler için ELK MOTOR Satış ve Pazarlama Müdürü Alkan DEMIRCIOGLU, ELK MOTORÜretim ve Teknoloji Koordinatörü ve aynı zamanda ELK Genel Müd. Yrd. A. Raif ALTUNSU ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.Kendilerine, ELK Motor fabrika kurulumu sürecinden elektrik motorlarında verimlilik konusuna kadar geniş kapsamlı sorularımızı sorduk. Bizleri aydınlattıkları için teşekkür ederiz. Şimdi sizleri bu güzel söyleşi ile baş başa bırakıyoruz.

Alkan Bey, Öncelikle Yılmaz Redüktör’ deki yeni görevinizin hayırlı olmasını diliyoruz. Bize Yılmaz Redüktör ve ELK Motor hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

Alkan DEMİRCİOGLU; YILMAZ Redüktör, ülkemizde sektöründe lider olan çok köklü bir kuruluş. Ülkemizde, sektöründeki diğer ana imalatçı firmalar ile kıyaslanamayacak derecede eşsiz teknolojiye, geniş ürün yelpazesine ve imalat gücüne sahip. İmalatını tamamlayıp satışını gerçekleştirdiği her redüktör grubunu yakınen takip ediyor. Müşterilerin teknik soru ve ihtiyaçlarına en kısa zamanda destek verip çözümler sunuyor. Tüm bunları yaparken, 60 yıllık bilgi birikiminden, köklü tarihinden güç alıyor.

 

 

ALKAN DEMİRCİOGLU Kimdir?

Elektrik Yüksek Mühendisi

Satış ve Pazarlama Müdürü // ELK MOTOR SAN. ve TİC.A.Ş.

 

Sırasıyla 1996 Lisans ve 1998 Yüksek Lisans İ.T.Ü. mezunu 1999-2016 arasında Siemens Türkiye Organizasyonu Endüstri Departmanında Elektrik Motorları, Inverterler ve Redüktörlerden oluşan Ürün ve Proje Grubunun Satış ve Pazarlama Biriminde görev almış, ilgili zaman zarfında tüm sektörlere gerek direkt satış, gerekse bayi ağı üzerinden satışlar ile çok önemli çözümlerde rol almış. Kasım 2016 itibarıyla ELK MOTOR Ailesine katılmış.

 

Demircioğlu iş hayatına ELK MOTOR markasına yönelik iç ve dış pazarlarda satış ve pazarlama faaliyetlerinden

sorumlu yönetici olarak devam etmektedir.

 

Yaklaşık 5 sene önce ELK MOTOR’un ilk düşünsel temelleri, YILMAZ Redüktör’e yüksek hacimlerde ve aynı zamanda en yüksek kalite ve verimlilik sınıflarında 3 Fazlı Sincap Kafesli Elektrik Motorlarının, kendi Ailemiz bünyesinde üretilip tedarik edilmesi ana fikri ile atılıyor.  Düşüncede başlayan bu büyük proje, bundan 3 sene önce gerçekleştirilen ilk motor imalatımız ile somut olarak başlamış oluyor. Günümüze geldiğimizde, her geçen gün titizlikle planlayarak arttırmakta olduğumuz imalat portföyümüz ile bugün artık ülkemizde YILMAZ Redüktör’ün yanısıra direkt nihai kullanıcılarımız için yüzbinlerle ifade edilen ciddi adetlere ulaşmış durumdayız.  ELK MOTOR ve YILMAZ Redüktör, aynı ortak çatı altında Türkiye Sanayisine en yüksek kalitede ürün ve hizmet sunmakta olup, %100 Türk mühendisliği ile kendi dizayn ve imalatlarını yapmakta olan kardeş şirketlerdir. Bu sinerjide hiç kuşkusuz çok haklı bir paya sahip olan Ailemizin bir diğer kardeş kuruluşu da MES Döküm Fabrikamızdır.  Bugün yıllık 1.000.000 adet üretim kapasitesine sahip Çerkezköy OSB’de kurulu, 40.000m2 kapalı alanda faaliyet gösteren fabrikamız ile ELK MOTOR, en yüksek kalitede imalat anlayışı ile müşterilerimize IE2 ve IE3 verimlilik sınıflarında elektrik motorlarımız ile çözümler sunmaktadır.

 

2017 yılı Mart ayı sonu itibarıyla, motor imalat aralığımızı 250 gövdeye (55kW) çıkartmış olacağız. Bunu takip eden aylarda 280 gövdeyi (90kW) de tamamlayıp seneyi bitirmeden 315 gövde de üretimimizi tamamlayarak tüm

yelpazede komple üretimimizi gerçekleştirip sanayimizin hizmetine sunmuş  olacağız.

 

 

ELK Motor hangi ürün çeşitleriyle sektörde yer alıyor? ELK Motor’un hedeflediği sektörlerden bahseder misiniz?

Alkan DEMİRCİOGLU; 3 Fazlı Sincap Kafesli AC Motor üretimi yapıyoruz. %100 Türk mühendisliği ve emeğiyle, kendi fabrikamızda ve kendi dizaynımızla, alüminyum ve dökme demir gövdelerde imalatlarımız var. Fabrikamızın bize verdiği büyük güç ile müşterilerimizden gelen birbirinden farklı teknik talepler içeren özel imalatlara son derece esnek ve uygun maliyetler eşliğinde hızlı çözümler sunabiliyoruz. IE2 ve IE3 verimlilik sınıflarında üretim yapıyoruz. IE3 verimli motorlarımıza ilişkin bugün itibarıyla başka hiçbir yerel rakibimizin sahip olmadığı IE3 verimliliği ile ilgili “VDE Onay Belgesine” sahibiz.  VDE, Almanya portalında bağımsız bir kuruluş ve bu belge imalatçı olarak bizim ürettiğimiz ürün ile kataloğumuza yazdığımız teknik verilerin birbirleri ile tam uyumlu ve doğru olduğunu belgelemiş, ispatlamış oluyor.  Müşterilerimiz bizi tercih ettiklerinde tesislerinde kullandıkları motordan, verim değerinden, kendilerine sağlayacağı enerji verimliliğinden %100 emin olmuş oluyorlar.

 

 

Raif ALTINSU; Bizim motorlarımız aslında genel maksat motoru yani standartları çok net bir şekilde tanımlanan mil çapıyla gücüyle vs. standart bir ürün dolayısıyla çok amaçlı kullanılabilir. Genel maksat motoru olarak adlandırdığımız bu motorları neredeyse hayatımızın her noktasında görebiliyoruz. Bindiğimiz asansörlerde, alışveriş merkezlerindeki yürüyen merdivenlerde, musluğumuzdan akan suyu sağlayan pompada mutlaka bir elektrik motoru görüyoruz. Yediğimiz ekmeğin hamuru karıştıran yine elektrik motorları, yani hayatımızın her noktasında ve doğal olarak sanayide kullanılan her makinada yine bu motorları görebilirsiniz.

 

Elektrik motorları aynı zamanda sanayideki enerji tüketiminde %70 paya sahiptir. Tahminimizce Türkiyenin Toplam yıllık sanayi motoru ihtiyacı yaklaşık 1,5 milyon civarındadır. Bunun çok az bir kısmı ithal ediliyor, büyük bir kısmı ise yerli olarak kullanılıyor. %80-85 civarında yerli üretim diyebiliriz. İşte bu %85’lik kısımdan da 250.000 adedini ELK motor olarak biz karşılıyoruz. Geçen ay bayi toplantımızda deklere ettiğimiz üzere, kuruluşumuzdan bu yana 500.000 adet elektrik motoru ürettik ve bu başarıyı hem çalışanlarımız hem de bayilerimiz ile kutladık.

Yakın zamanda pazara sunduğunuz ya da sunacağınız yeni bir ürün bulunuyor mu? Varsa bu ürün hakkında değerlendirme yapar mısınız? Şayet ürün pazara çıktıysa ne zaman çıktı, özellikleri neler, satışlarınıza sağladığı katkı nedir?

Alkan DEMİRCİOGLU; Biz fabrikamızı, kurduğumuz ilk günden bugüne ürettiğimiz her bir adet ELK MOTOR için en yüksek kalite ve verim seviyesinde olması gerekliliğini kendimize temel hedef aldık. Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda ürün gamımızı bugüne kadar çok dikkatli ve planlı bir şekilde arttırdık.  2017 yılı Mart ayı sonu itibarıyla, motor imalat aralığımızı 250 gövdeye (55kW) çıkartmış olacağız. Bunu takip eden aylarda 280 gövdeyi (90kW) de tamamlayıp seneyi bitirmeden 315 gövde de üretimimizi tamamlayarak tüm yelpazede komple üretimimizi gerçekleştirip sanayimizin hizmetine sunmuş  olacağız.

 

 

Bunların yanısıra, standart imalatlarımıza paralel olarak müşterilerimizden gelen ihtiyaçlara göre sırasıyla Çift Hızlı (Dahlander sargılı) Elektrik Motorlarımızı, Kompakt Gövdede (Arttırılmış Güçlü) Elektrik Motorlarımızı, S3 Kesintili Çalışma Özel Dizaynında Elektrik Motorlarımızı, Özel 87Hz imalat Elektrik Motorlarımızı, vb. Çerkezköy’de yerleşik fabrikamızda üretebiliyoruz. Bu arada bir sürprizimiz daha olsun: Yılmaz Redüktör Otomasyon Bölümünü kurdu ve başına Özgür Biliz arkadaşımız geçti. Bu noktada sözü kendisine bırakmak istiyorum kısaca bundan da bahsetmeden geçmiş olmayalım.

 

 

GA: Özgür Bey, öncelikle hayırlı osun. Bize biraz kendinizden, kurulan bu yeni bölümden ve hedeflerinizden bahseder misiniz?

Özgür Biliz: Çok teşekkür ediyorum. Elektrik mühendisiyim, 1995 senesinden bu yana hep endüstri içinde ve motor hız kontrol cihazları, motorlar, otomasyona yönelik yazılım konularında çalıştım.  Bu süre zarfında Alkan Bey ile 10 seneye yakın bir süre birlikte çalışma imkanımız da olmuştu…  Yılmaz Redüktör ve ELK motor, az önce bahsedildiği gibi mevcut ürün yelpazesini büyüterek bir yandan dikine büyüme yatırımlarını yaparken, bir yandan da tamamlayıcı ürünleri ilave edecek şekilde, sanırım sektörün en güzel örnek yatay büyüme hamlelerini gerçekleştiriyor.  Motor hız kontrol cihazlarını (yada diğer adıyla sürücüleri) portföye eklediğimizde, müşterilerimize redüktör-motor-sürücü olarak komple set çözüm verip; tek isim altında garanti, teknik destek, mühendislik çözümleri veriyor olacağız.

 

Bizim hedefimiz; birbirini  tamamlayan nitelikte ürünleri tek elden vererek, ürünler arasındaki doğal uyum ve sinerjiden müşterilerimizi faydalandırmaktır. Özelikle içerisinde yazılım barındıran ve programlama/parametreleme özellikleriyle elektronik tabanlı bir ürün olan sürücüler söz konusu olduğunda, bazen bir uygulamayı yapmanın birden fazla, ama birbirlerine göre avantaj/dezavantajları olan seçenekler olabiliyor. İşte bu noktada; en doğru, en verimli ve en kullanıcı dostu komple set çözümleri sunmak için mühendislik desteklerimiz de olacaktır.

 

 

Özgür BİLİZ // Elektrik Mühendis

Otomasyon Bölümü / Bölüm Md.

ELK MOTOR SAN. ve TİC.A.Ş. // YILMAZ REDÜKTÖR A.Ş.

 

1995’de Elektrik Mühendisliğinden mezun olan BİLİZ 1995-1998 arası, o zamanlar için özellikle makina imalatı sektöründe pek bilinirliğe sahip olmayan servo motor ve sürücüleri ile ilgili çalışmalarda bulunmuş ardından 1998 başında Siemens’e girmiş ve Standard Drives (Standart motor ve motor hız kontrol cihazları) bölümünde ürün sorumluluğu görevini üstlenmiş. 2008’de Türkiye adına Siemens Almanya’ya bağlı Expert Community (uzmanlar topluluğu) yönetim takımına katılmak üzere İngiltere’ye gitmiş ve 2 sene süresince çoklukla teknik konular ve eğitimleri içerecek faaliyetlerde bulunmuştur. 2010 senesinde Türkiye’ye döndüğü zaman, SANPA Otomasyon firmasında 4 sene yöneticilik yapmış 2014 senesinde, Alman markası VEM Motorları’ nın Türkiye temsilciliğinde 2 sene kadar görev almıştır. 1 Aralık 2016’da ise Yılmaz Redüktör bünyesinde yeni kurulan Otomasyon Bölümünün sorumluluğunu üstlenmiş bulunuyor.

 

Ürünlerinizin kullanıcıları için özel tavsiyeleriniz var mıdır? Ürün seçimi konusunda nelere dikkat etmeleri gerekiyor? 

Alkan DEMİRCİOGLU; Biz ELK MOTOR Ailesi olarak ürün teknik eğitimlerine, yerinde bilgilendirmelere, sahada süpervizörlük hizmetlerine ve sektör spesifik seminerlere çok önem veriyoruz.  Bu doğrultuda ülkemizde alınacak çok yol var. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını çok iyi biliyoruz. Müşterilerimizin faaliyette bulundukları sektörlerine yönelik uzun yıllara dayalı derin bilgi birikimlerimiz var. Bu bilgiyi gidebildiğimiz, ulaşabildiğimiz tüm müşterilerimizde paylaşmak istiyoruz.

 

Bunu planlı ve uzun soluklu bir eyleme dönüştürebilmemiz için aslında çok büyük bir avantajımız var. YILMAZ Redüktör’ün güçlü tarihiyle birlikte gelen, bilgi birikimi kuvvetli, tüm ülkemize yaygın köklü bir bayi ağımız var. Gerektiğinde bayilerimiz ile çeşitli ortak zeminlerde sinerjiler yaratarak, gerektiğinde direkt kendimiz, müşterilerimiz ile biraraya gelerek karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımlarında bulunacağız.

 

‘’ELK Motor fabrikasında özgün tasarım ve mühendislik yapılabiliyor, buna bağlı olarak dünya ile rekabet edebilecek ürünler yapabiliyoruz. ELK Motor’un fark yaratan en önemli özelliği: özgün, tasarımların esnek

üretim koşullarıyla birleştirilerek, hızlı bir şekilde doğru ürünü üretebiliyor olmasıdır.”

 

Şinasi YILMAZ 

ELK MOTOR Genel Müdürü

 

 

Yurt içi ve yurt dışı pazarları ile ilgili önümüzdeki dönem nasıl bir pazarlama stratejisi izleyeceksiniz? 

Alkan DEMİRCİOGLU; Müşterilerimizin uygulamalarına yönelik teknik ihtiyaçlarını öncelikle en tepeye koyarak çalışmaya başlayacağız. Daima önce tekniği konuşacağız. Ardından, en yüksek kalite ve verimlilik sınıfında elektrik motorunu en uygun fiyat politikalarımız eşliğinde kendilerine sunacağız. Satış sonrası koşulsuz müşteri memnuniyeti ile sürekli takip edeceğiz.

 

Raif Altunsu; özellikle makine imalatçılarımızın rekabet şansını arttıracak çözümler sunmak istiyoruz. Küçük firmalarda bu tür işler için, maliyet sebebiyle, yeterli mühendis bulunmuyor. Tabi tecrübede gerekiyor, sadece mühendislik ile bu iş olmuyor. Makine imalatçılarına daha küçük daha düşük maliyetlerle aynı işi görebilecek çözümler üretiyoruz. Özellikle kesintili çalışma dediğimiz; yani 3dk çalışıp 10dk duran uygulamalar için neredeyse yarı güçte daha doğrusu yarı büyüklükte özel tasarladığımız bir motor verip, rekabet şansını ciddi anlamda arttırıyoruz. Makine imalatçısı da bu sayede kendi mahallesinin dışına özellikle Türkiye sınırları dışına çıktığında yine biz pazar payımızı katlamış oluyoruz. Yani bizim bütün odağımız Türkiye’nin dışına doğru daha çok ürün pazarlamak. Bu gün en büyük sıkıntımız, sizlerde çok iyi biliyorsunuz, 10 liralık mal ihraç ettiğimizde 20 lirada ithal ediyoruz. Yani açığımız var dolayısıyla bizim bu ülkede doğmuş büyümüş kişiler olarak en büyük hedefimiz bu bütçe açığını kapatmaya katkıda bulun-mak. Ana çıkış noktamızda budur. Çok ulvi bir görevle çalışıyoruz. Bizim farkımız yeni kapılar ve yeni pazarlar açıyor olmamız! En büyük farkımız budur. Memlekete de en büyükkatkımız bu olacaktır.

 

Sanayide kullanılan elektrik enerjisinin %70’ini elektrik motorları tüketiyor. Elektrik motorlarında sağlanacak enerji verimliliği, ülkemizdeki enerji verimliliği çalışmaları için önemli bir adım olacaktır.

 

ELK Motor enerji verimliliği konusunda neler yapıyor?

Alkan DEMİRCİOGLU; ELK MOTOR Ailesi olarak bugün kendi fabrikamızda ürettiğimiz IE3 süper yüksek verimli elektrik motorlarımızı, ilgili Regülasyona tam uygunlukta ürettiğimizi belgeleyebilen tek Türk elektrik motoru markasıyız. VDE Sertifikamız mevcut.  Altını tekrar çizerek vurgulamam gerekirse, ürettiğimiz her motorumuzun kataloğumuza yazdığımız her teknik değerinin arkasındayız.

 

Ürettiğimizi yazıyoruz, yazdığımızı üretiyoruz. Bu bir norm demektir, bir Kalite anlayışı demektir. Bu bağlamda, gerek IE2 gerekse IE3 verimli ELK Motorlarımız ile sektörden bağımsız olarak tüm zorlu uygulamalarda müşterilerimizin yanında olup onlara destek olabilmeyi arzuluyoruz. Müşterilerimizin, bizleri tercih edip işletmelerinde ELK MOTOR ile çalıştıklarında ne kadar enerji tasarrufunu sağlayabileceklerini ve ilgili amortisman sürelerinin ne olacağını hesaplayıp kendilerine gösterip excel tabanında çalışan, kullanımı son derece basit, bir “Enerji Verimliliği Hesap Makinesi” oluşturduk. Dileyen tüm müşterilerimiz bizimle veya bayilerimizle irtibata geçip bu programı temin edebilir, hemen çalışıp sonuçlarını görebilirler.


2016 yılında ve bu yılın ilk yarısında alanınızda hedefinize ne kadarlık ulaştınız? Gelecek dönem için

hedefleriniz nelerdir?

Alkan DEMİRCİOGLU; ELK MOTOR Ailesi olarak %100 Türk mühendisliği, emeği ve sermayesi ile elektrik motorlarımızı üretiyoruz. Bunu yaparken amacımız ülkemizde en yüksek kalitede ve yüksek verimde elektrik motorunu imal edip sanayimizin hizmetine sunabilmek.  Bugün itibarıyla Misyonumuz, ülkemiz sanayisi içerisindeki tüm fabrikalarda ve işletmelerde ELK MOTOR’u kullanan her kim varsa, orada en çok tercih edilip kalitesine en çok güvenilen elektrik motoru markası olabilmek. Vizyonumuz ise globalde bilhassa makina imalatı sektöründe, dünyanın en güçlü OEM’lerince tercih edilen elektrik motoru markası olabilmek.

 

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Elektrik Motorları

Vakum pompa enerji verimliliği

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Ülkemizde ve dünyada enerji verimliliği büyük önem arz etmektedir. Dünya ülkeleri, enerji politikalarında yenilenebilir enerji sistemlerine önem verdiği kadar, üretilen enerjinin verimli tüketilmesine ve enerji verimliliği hakkında toplumsal bilinç oluşturmaya da önem veriyor. Hem ülkemizde hem de dünyada okul öncesi eğitimden sanayiye kadar birçok alanda, enerji verimliliğini arttırmaya ve enerji verimliliği bilinci yaratmaya yönelik projeler yapılmaktadır. Türkiye ihtiyacı olan birincil enerjinin yaklaşık 4’te 3’ünü ithal etmektedir. Bu durum bizlerin enerji verimliliğine çok daha fazla önem vermemize sebep olan en önemli etkendir.

Gücüm Pompa olarak bizler bunun farkındayız ve bununla ilgili birçok proje geliştiriyoruz. Vakum pompalarında enerji verimliliği sağlanması için projelere özel olarak pompa seçilmesi gerekmektedir. Yanlış seçilen her bir pompa kullanıcılarımıza büyük kayıplar olarak geri dönmektedir. Bunun önüne geçebilmek için yerinde tespit yapıp, doğru ürün seçimi için sistemler gerçekleştiriyoruz.

Enerjide tasarruf sağlamanın en önemli yollarından biri, sanayinin neredeyse her alanında kullanılan elektrik motorlarındaki verimliliğe bağlıdır. Türkiye’deki elektrik tüketiminin yüzde 47’si sanayide gerçekleşir ve bunun da yüzde 67’si elektrik motorlarında kullanılmaktadır.

IE1 Sınıfı = Standart Motorlar

IE2 Sınıfı = Yüksek Verimli Motorlar

IE3 Sınıfı = Premium Verimli Motorlar

IE4 Sınıfı = Süper Premium Verimli Motorlar

Elektrik motorlarında verim arttıkça, kullanılan malzeme de arttığından ya da daha pahalı malzeme kullanıldığından motorun maliyeti ve dolayısıyla fiyatı artar. Eğer yatırım maliyeti düşünülmüyorsa her zaman en yüksek verimli motor tercih edilmelidir. Ancak yatırımın kendini amorti etmesi düşünülüyorsa (ki en doğru yol budur), o zaman elektrik motorunun günde kaç saat çalışacağı veya yılda kaç gün çalışacağı elektrik enerjisinin birim fiyatı ve verimli motorun sağlayacağı verim avantajı göz önünde bulundurulmalıdır.

Müşterilerimizin eski tip pompalarının enerji verimliliği düşük olduğu için yeni tip pompalarımızın firmalarına kazandıracağı amortisman sürelerini hesaplayıp kendilerine iletiyoruz. Yeni tip pompalarımızın enerji verimliliği ile birlikte tasarruflarını düşürüyoruz.

Gücüm Pompa Ailesi olarak, müşterilerimize doğru çözümler üretiyor, yenilikçi anlayış içerisinde enerji verimliliğinde katkılar sunuyoruz. Güçlü servis ve bayi ağımızla birlikte müşterilerimize her bir proje için çözüm üretiyoruz.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Elektrik Motorları

Ağır sanayinin ihtiyaçlarına kusursuz Omec Motor çözümleri

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Hem alçak gerilim hem de orta gerilim elektrik motorlarında çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Omec Motor, birçok sektöre sunduğu üstün fiyat-performans hizmetini Türkiye’nin ağır sanayisiyle de buluşturuyor. Firma, Türkiye’nin çimento sektörüne en yüksek kalite ve en uygun fiyat seviyesinde özel çözümler sunuyor.

56 gövdeden 560 gövdeye kadar sahip olduğu elektrik motoru üretim gücüyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ağır sanayinin hizmetine kusursuz çözümler sunan Omec Motor, Türkiye’ye 2021 yılında yaptığı ilk girişin hemen ardından özellikle maden ve termik santral sektörlerinde aldığı başarılı projelerden sonra, şimdi de Türkiye’nin demir-çelik ve çimento sektörlerinde.

Ürün serisinin en güçlü kollarından olan, özellikle döküm gövdeli ve büyük güçlü elektrik motorları ile Türkiye’nin ağır sanayisine hem yüksek performans hem de yüksek verimlilik sunan Omec Motor, büyük projelere büyük ürünler ve büyük performanslar sunarken, müşterilerine son derece uygun fiyatlar sunuyor.

Küresel ölçekte uzun yıllardan günümüze kadar elde ettiği başarılı projeler ve kazandığı tecrübeler eşliğinde Türkiye’ye giriş yapan Omec Motor, kısa süre içerisinde imza attığı referans projelerin sayısını artırmaya devam ediyor. Ağır sanayideki referans projelerin yanı sıra, özellikle bayilik ağının kurulması ve OEM’lerle çeşitli sektörlere yönelik birlikte çalışmalarda da çok kısa sürede önemli işlere imza atan Omec, Türkiye’deki proje çeşitliliğini artırmak adına sürekli yeni çalışmalar planlıyor. Bu çalışmalardan biri olarak; Ekim ayında çimento sektörünü Antalya’da bir araya getirecek olan seminere de katılacak olan Omec Motor, bu organizasyonda müşterileri ile yan yana gelip, ürün ve çözümlerini tüm sanayinin faydasına sunacak.

Çimento, seramik, maden, demir-çelik ve kağıt sektörlerinde sıklıkla tercih edilen ve kullanılan ürün gruplarını seminerde sergileyecek olan Omec Motor, 11kV ve 5MW’a kadar olan OMH Serisi OG Motorları ile 400V ve 690V beslemelerde 2MW’a kadar olan OMT1c Serisi AG Motorları’nı ön plana çıkaracak.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Elektrik Motorları

Elektrik motorlarının geniş üretim gücü OMEC Motor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Türkiye pazarına giren küresel elektrik motoru üreticisi OMEC Motor, çok geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. PEJA Şirketler Grubu’nun elektrik motorundaki markası OMEC Motor; demir-çelik sektöründen petrol ve gaz endüstrisine, maden sektöründen su arıtmaya, ağaçtan kağıt sanayi ve kimya endüstrisine hatta eczacılıktan otomotive kadar birçok sektöre uygun elektrik motoru üretiyor. 

Hem alçak gerilimde hem de orta gerilimde çok geniş bir ürün yelpazesine sahip OMEC Motor Hollanda’nın Türkiye Ülke Müdürü Alkan Demircioğlu, “56 gövdeden 630 gövdeye kadar alçak gerilimde motor üretebiliyoruz. Alüminyumda üretimimiz 160 gövdeye kadar, dökümde üretimimiz ise 63 gövdeden başlıyor. Bu çok büyük bir üretim gücüdür” diyor. Özellikle demir-çelik sektörü için çok güçlü gövdeli, yüksek performanslı ve son derece rekabetçi fiyatlı motorlar sunduklarını aktaran Demircioğlu, “Orta gerilimde 11kV besleme gerilimine ve 5MW güce kadar motor üretebiliyoruz. OMEC olarak özellikle, orta gerilim motorlarımız ile müşterilerimize son derece rekabetçi uygun fiyatlar ve kısa teslim süreleri sunabiliyoruz” diye konuşuyor. Çok güçlü oldukları bir diğer ürün gruplarının hızlı üretim süreleri eşliğinde bilezikli motorlar olduğunu söyleyen Demircioğlu, “Bu yönde sanayimizden yeni yatırımlar doğrultusunda teklif taleplerini memnuniyetle bekliyoruz. OMEC Motor’un fiyatta en rekabetçi olduğu alanın özellikle büyük güçlü döküm gövde motorlarımız olduğunu söylemem gerekiyor. Son derece üstün performansa sahip, tüm verimlilik sınıflarında motorlarımız ile sanayimizin hizmetindeyiz” açıklamasında bulunuyor.

Geniş ürün portföylerinde yer alan exproof motorlara da dikkat çeken Alkan Demircioğlu, şöyle devam ediyor: “Bir diğer çok güçlü olduğumuz sektör ise exproof motorlarımızdır. Ülkemizin petrokimya sektörüne, Zone1 Ex d IIC T4 sıcaklık sınıfı exproof motorlarımız ile tüm desteğimizi vermek istiyoruz. Bir diğer çok iddialı olduğumuz motorlarımız da IP23 korumalı motorlarımız olacak. Bu motorlar özellikle vidalı kompresör uygulamalarında çok talep görmektedir. Fiyatta da cazip avantajlar sunabilmektedir. Sonuç itibarıyla OMEC Motor olarak, sahip olduğumuz son derece geniş ürün ağımızla, ülkemiz sanayisine gerek en doğru ürün seçimi gerek ürün ve sistem performansı ve gerekse de fiyat açısından en doğru hizmeti vermeyi kendimize hedef alıyoruz.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com