Connect with us

Pompalar

Yeni magna3: Bir pompadan daha fazlası

Yayın Tarihi:

on

 

 

Grundfos, pazara yeni sürdüğü MAGNA3 serisi sirkülasyon pompasının eşsiz özellikleri ve rakipsiz enerji verimliliği değerleri ile pompa sektöründe çıtayı çok yükseltti. 

 

Pazardaki en yüksek verimli yani en az elektrik tüketen pompa

Kısaca MAGNA3, pompa pazarındaki en yüksek verimli sirkülasyon pompasıdır. Yeni enerji verimliliği yönetmeliği (EuP)’nin sadece 2013 enerji verimlilik indeksi (EEI) şartlarını sağlamakla kalmamakta, 2015 gereksinimlerini de sağlamaktadır.

Güvenilir inovasyon

Daimi magnet motor, çalışma noktasını otomatik ayarlayan AUTOADAPT fonksiyonu ve entegre frekans konvertöre ek olarak yeni MAGNA3, FLOWADAPT ve FLOWLIMIT gibi yeni teknolojileri bünyesinde barındırmaktadır.

FLOWADAPT, FLOWLIMIT 

MAGNA3’ün devrim niteliğindeki özellikleri olan yeni FLOWADAPT kontrol modu ve FLOWLIMIT fonksiyonu ile çoğu durumda balans vanalarını gereksiz kılabilirsiniz ve tesisat sisteminizde önemli maliyet avantajı yaratabilirsiniz.

Isı enerji ölçer 

MAGNA3, sistemdeki dengesizliklerden kaynaklanan yüksek faturaları önlemek için ısı enerjisinin dağıtım ve tüketimini izleyebilecek bir ısı enerji ölçere sahiptir. Isı enerji ölçer çalışma noktasına göre % +/-1% ila +/-10 doğruluk payına sahiptir ve sizi ayrı bir enerji ölçüm cihazı masrafından kurtarır.

Dengeleme 

Yeni FLOWLIMIT fonksiyonu ve FLOWADAPT kontrol modu ile MAGNA3 pompanın maksimum debi sınırını belirleyebilirsiniz. MAGNA3, debiyi sürekli olarak kontrol altında tutarak normal debi oranının aşılmamasını sağlar. Bu sayede sistem dengesizlik riski azalır, dengeleme vana ihtiyacı ortadan kalkar ve böylelikle sistemin genel enerji verimliliği artar. Pompa, sistemdeki debi kısıtlarına uymak için performansını istenen ayar noktasına göre ayarlayarak enerji tüketimini büyük ölçüde azaltır.

Bina Otomasyonu 

MAGNA3 daha fazla kontrol için opsiyonel arayüz kartları ile her türlü bina otomasyon yazılımını destekler.

Kablosuz iletişim

Kablosuz teknolojiye sahip MAGNA3, bu özelliğiyle bir başka MAGNA3 pompasına bağlanabilir. Sahip olduğu sunucu sayesinde paralel pompaya hızlı ve kolayca bağlantı sağlayabilir. İki pompa böylece sıralı, yedekli veya birlikte çalıştırılabilir ve kontrol edilebilir.

Iletisim-ipod_front_med_dashboard_145x270Grundfos GO ile çok kolay kontrol

Pompanın en kolay şekilde kontrolü için Grundfos GO’yu geliştirdik ve bu sayede cebinizdeki iPhone veya iPod, pompanızın kumanda cihazı haline gelmiş oldu. Sadece ufak bir aparat ile akıllı telefonunuzu MAGNA3 kontrol cihazına çevirebilirsiniz. Pompanın tüm parametrelerini ekranda görebilir veya hızını ayarlayabilirsiniz. İnanılmaz değil mi!

Çok amaçlı sirkülatör

MAGNA3, hem ısıtma hem de soğutma uygulamalarında kullanılmak için geliştirilmiştir. -10°C’ye kadar olan akışkanların transferinde kullanılabilir, bu sayede endüstriyel uygulamalarda ve toprak kaynaklı ısı pompası uygulamalarında kullanılabilir.

Grundfos, elektronik kontrollü pompalar konusundaki 40 yıllık deneyimi ile alternatif basınç testleri, yüksek rutubet ve yüksek/düşük sıcaklık testleri de dâhil olmak üzere en zorlu koşullarda 1 milyon saat test ederek uzun yıllar ihtiyacınızı karşılayacak bir pompa geliştirdi. MAGNA3 modern bir sirkülasyon pompasında beklediğiniz bütün kontrol modu seçeneklerini sunarken enerji maliyetlerini en aza indirir.

Geniş Ürün Programı

MAGNA3, 150’den fazla çeşit, ister dökme demir ve ister paslanmaz çelik malzemeli, tekli veya ikiz pompa,  max debi 70 m3/h ve 18 mSS basma yüksekliğine kadar her türlü ısıtma ya da soğutma  uygulamanız için kullanabileceğiniz en uygun boyutlarda pompadır.

Grundfos, otomasyon veya başka bir pompa ile haberleşme gerekmeyen durumlar için sadeleşmiş özellikler ile MAGNA1 pompayı da tasarladı.  Enerji verimlilik yönetmeliğinin tüm gereksinimlerini sağlayan frekans konvertörlü MAGNA1 pompa, cazip fiyatı ile pazar liderliğini hak ediyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

Viskoz akışkanların transfer çözümleri

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Yavaş, kalın, viskoz veya yoğun? Bu kelimelerden herhangi biri yüksek viskoziteli bir akışkanın karakteristik tanımı olabilir. İster kalın yağlar ister yapışkan bal veya topaklanmış ahududu reçeli pompalıyor olun, sorunsuz bir üretim sürecinin sürdürülmesi için önemli talepler vardır.

Pompanın doğru kullanılması koşuluyla, viskoz akışkanların nasıl pompalanacağını ve işleneceğini bilmek çeşitli avantajlar sunar:

Daha az plansız duruş süresi, maliyet tasarrufu, daha uzun pompa ömrü, minimize edilmiş dökülme ve sızıntılar, enerji tasarrufu, geliştirilmiş ürün kapasitesi.

Bu avantajlar, akıllı bir seçim yapmanın yüksek kaliteli üretimle sonuçlanacağı anlamına gelir.

İşte nasıl düşünmeniz gerektiği: Konfigürasyon

Viskoz akışkanların genellikle ortak bir özelliği vardır: Yoğun olmaları. Bununla birlikte, farklı akışkanlar birçok açıdan çeşitlilik gösterebilir ve bu nedenle pompanın özelliklerinin akışkanın özelliklerine uyması gerekir. Örneğin reçel, diyaframlı bir pompanın işleyemeyeceği ancak loblu bir pompanın kolayca işleyebileceği partiküller içerebilir.

Pompaladığınız sıvının türüne bağlı olarak, pompanın özellikleri ve malzeme seçimi söz konusu olduğunda çeşitli faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Farklı akışkanlar arasında kontaminasyonu önlemek ve kullanımdan sonra temizliği kolaylaştırmak için pompanın kolay temizlenebilir olduğundan emin olmanız gerekir.

Pompanın kapasitesi belirli bir sıvıyı taşımak için yeterli olmalıdır. Bu, viskoz akışkanı etkili bir şekilde pompalamak için yeterince yüksek basınç, hız veya güce sahip bir pompa seçmeniz gerektiği anlamına gelir.

Pompa yapısında kullanılan malzeme de viskoz akışkanların uygun maliyetli bir şekilde pompalanmasında temel bir faktördür. Örneğin, viskoz akışkanlar aşınma ve erozyona dirençli malzemeler gerektirir.

Başarılı bir üretim için özelleştirilmiş akış çözümleri gerektiren sadece viskoz akışkanlar değildir: Alkol veya süt gibi diğer daha az viskoz sıvılar da ATEX ortamı veya sıhhi malzemeden yapılmış bir pompa gibi başka uyarlanmış ortamlar veya özellikler gerektirir.

Yoğun sıvılarla kolaylıkla başa çıkın

Viskoz bir sıvıyı pompalamak için hangi pompayı  seçeceğinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. İşte viskozite ile kolaylıkla başa çıkabilen pompalar:

Hortum pompası: Yüksek talepleri karşılarken akışkanın nazikçe taşınmasını istediğinizde yardımcınız.

Lob pompa: Yüksek akış kapasitesine, partiküllerle başa çıkma becerisine ve pürüzsüz bir akışa ihtiyaç duyanlar için.

Diyaframlı pompa: Kendinden emişli, aşınmaya dayanıklı, esnek malzemeden üretilmiş ve temizlenmesi kolay pompa.

Diyaframlı pompa: Kendinden emişli, büyük partikülleri ve lifleri işlemek için geniş geçişli ve akışı değiştirebilen bir pompa isteyenler için mükemmel bir seçim.

Çift vidalı pompa: Pürüzsüz ve titreşimsiz pompalama sağlayan çok sektörlü bir pompa.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

Öz-kan Makina, Project Pearl Fabrikası’nın 1. yılını kutluyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Pompa&vana sektörünün global markaları arasında yer alan Öz-kan Makina, 2022’nin Eylül ayında devreye aldığı dünyanın en modern kelebek vana tesisi Project Pearl Fabrikası’nın 1. yılını kutluyor.

Kelebek vana başta olmak üzere, iğne vana, çek vana, vantuz ve demontaj parçası gibi fonksiyonel vana sistemleri alanında küresel ölçekte tanınan markalardan biri olan Öz-kan Makina, iki fabrikasına ek olarak temellerini 2019 yılında attığı 7.000 metrekarelik Project Pearl Fabrikası’nın 1. yılını kutluyor. 20 milyon euroluk yatırım değerine sahip İnci Projesi ile birlikte istihdamını 250’ye çıkaran Öz-kan Makina, bu dev yatırımla beraber kapasitesini de %100 oranında artırmayı hedefliyor.

Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en gelişmiş vana üretim tesislerinden biri olduğunu her geçen gün kanıtlamaya devam eden fabrikada, son teknoloji multi-proses makineler yer alıyor ve hassas işçilikler kolaylıkla yapılabiliyor. Birçok alanda tek olma özelliği taşıyan tesis, Türkiye’de olmayan ve dünyada sayılı bulunan bir makine yatırımını da içerisinde barındırıyor. Bunun yanı sıra, Türkiye’de tek olan Quality Assurance Association for Heavy-Duty Corrosion Protection of Valves and Fittings with Powder Coating (GSK) onaylı boyahane tesisini de içinde barındıran fabrika, Öz-kan Makina’nın kalitesini daha da artırıyor. Firma, boyahane test laboratuvarında yapılan testlerle birlikte içme suyu onaylı vanalarını müşterilerine güvenle sunuyor.

Son teknoloji makinelerle donatılan fabrikada kelebek vana, demontaj parçalar, hidrolik frenli çekvalfler, sürgülü vanalar, tilting çekvalfler, iğne vanalar ve vantuz gibi ürünler imal edilirken; Ar Ge merkeziyle sadece mevcut ürünler geliştirilmekle kalmıyor, yeni ürünler için de araştırmalar ve testler yapılıyor.

1983 yılında başladığı üretimine 2011 yılından bu yana Hawle Avusturya Grubu çatısı altında sürdüren ÖZKAN Makina, İnci Projesi isimli yeni fabrikasında üretime son hız devam ederken,
her geçen gün daha güçlü bir ekiple sektördeki yenliklere liderlik etmeyi sürdürüyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

İstanbul Finans Merkezi projelerinde Lowara imzası

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

İstanbul’un küresel bir finans merkezi olması hedefiyle yapımı tamamlanan Türkiye’nin en önemli ve stratejik projelerinden İstanbul Finans Merkezi’nde yer alan BDDK Binası, Halk Bank Ofis Kuleleri, İlbank Binası ve Sarphan Finanspark Projelerinin tercihi, Lowara pompa ve hidrofor sistemleri oldu. Türkiye ekonomisinin büyümesinde önemli katkılar sağlayacak projelerin ısıtma ve soğutma hatlarında, yüksek verimli Lowara sirkülasyon pompaları hizmet vermektedir. Toplam 3,4 milyon m2 alan üzerine kurulan İstanbul Finans Merkezi ofis alanları, alışveriş merkezi, konferans merkezi ve 5 yıldızlı oteli ile iş dünyasının tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. İstanbul Finans Merkezi’nde yer alan en önemli 4 projenin konforlu su temini Lowara hidrofor sistemleri ile sağlanmaktadır. Ayrıca projelerin atık su ve drenaj hatlarında da Lowara pompalar hizmet vermektedir. Su döngüsünün her aşamasında eksiksiz çözümler sunan Lowara, önemli projelerin tercihi olmaya devam ediyor.

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com