Connect with us

Vanalar

SMS TORK, bayileri ile toplandı

Yayın Tarihi:

on

Proses otomasyonu alanında, kendi ürettiği akışkan kontrolü ürünleri ile 35 yıldır sektöre hizmet veren SMS TORK, bayileri ile 25 Eylül Çarşamba günü Four Points Sheraton Otel’de bir araya geldi.

Türkiye’deki ilk yerli solenoid vana, pnömatik aktüatör, pnömatik pistonlu vana, patlaç valf ve elektrikli aktüatör imalatçısı olan SMS TORK’un düzenlediği iki gün süren bayi toplantısına ülke genelindeki bayilerden 60 kişi katıldı.

Four Points Sheraton Otel’de gerçekleştirilen bayi toplantısında; TORK ürünleri teknik detayları, Varnasan ürünleri, ölçü kontrol ürünleri, Metso sunumu; genel ürün sorunları ve çözümleri soru ve cevap şeklinde gerçekleştirildi.

Sunum ve konuşmalardan sonra, bayi toplantısı ikinci gün fabrika gezisi ile devam etti. Dilovası’ndaki İMES Organize Sanayi Bölgesi; 17.000 metrekarelik kapalı alan üzerine kurulmuş olan TORK ve Varnasan Fabrikası gezildi. Üretim hattı ve montaj ile ilgili bilgi verildi.

Fabrika turunda, üretimler ve ürünler yerinde görülerek; bayilerin soruları yetkililer tarafından yanıtlandı.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Vanalar

Sağlık yatırımlarına VALFON katkısı

Yayın Tarihi:

on

Sağlık yatırımları alanında Türkiye’nin prestijli projeleri arasında yer alan Yozgat, Mersin, Bursa ve Ankara Etlik Şehir Hastaneleri projelerinde VALFON ürünleri tercih edildi.

Yangın, sulama ve endüstriyel hidrolik kontrol vanalarında geniş ürün gamı ile farklı çözümler sunan VALFON; Türkiye’deki önemli projelerde çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı öncülüğünde inşa edilen ve Türkiye’yi sağlık alanında geleceğe taşıyacak projeler olan şehir hastaneleri projelerinin birçoğunda yangın; ısıtma ve soğutma sistemlerinde VALFON kontrol vanaları tercih edildi. Konuyla ilgili bilgi veren VALFON üretim mühendisi Mehmet Şahin; ürünlerin kurulum, kullanım kolaylığı ve daha az enerji ile yüksek verimliliği sağladığından dolayı tercih edildiğini belirtti. Özellikle yangın grubundaki ürünlerin verimlilik ve tasarruf kriterlerine güvendiklerini belirten Mehmet Şahin; bugün öngörülen fakat yarının ihtiyaç duyulacak ürünlerini üretmeye çalıştıklarını söyledi.

Kontrol vanası pazarının büyük pazar olduğunu; inovatif ürünlerle bu pazarı domine etmeye çalıştıklarını belirten VALFON Genel Müdürü Mahmut Büyüktopçu ise yabancı markaların pazar paylarının daha büyük olduğunu; bunun da maalesef ülkemizdeki yabancı marka tutkusunun büyük ölçüde etkili olduğunu belirtti. Sektörün önde gelen yabancı markaların çoğunun birçok hammaddesini Türkiye’den aldığını söyleyen Mahmut Büyüktopçu; “Ülkemiz her türlü sanayi üretimi için gerekli fiziki ve beşerî altyapıya sahip. Ürünlerimizi yurtdışına sorunsuz ihraç ediyoruz. Ancak biz kendi ülkemizdeki kullanıcıları ikna edebilmek için çok yoğun mesai harcamak zorunda kalıyoruz. Bu konuda bağlı olduğumuz oda, meslek kuruluşu; dernek ve devletimizden destek bekliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Vanalar

Duyar Vana’dan yeni bir ilk

Yayın Tarihi:

on

Duyar Vana Türkiye’de bir ilki başararak ilk ve tek “Yerli FM Onaylı İzlenebilir Kelebek Vanası” ürünü üreticisi oldu. 300 PSİ İzlenebilir kelebek vana ürünü FM belgesi yayınlandı.

Sektörün öncülerinden olan ve her zaman ilklere imza atan Duyar Vana, böylece yangın ürünleri grubunda bir ürünü daha onaylı ve yerli üretim gücüyle piyasaya sunmuş oldu.

Sodex Fuarı’nda yenilikler sahne alacak

Duyar Vana 2-5 Ekim’de TÜYAP’da düzenlenecek olan ISK-SODEX fuarında da boy gösterecek.

Yepyeni 2 yangın grubu ürünü tanıtacak olan Duyar, 8. Salon C10 standında ziyaretçilerini ağırlayacak. Hem HVAC hem de Yangın Grubu ürünlerinin birçoğunu fuarda sergileyecek olan Duyar, standını ziyaret edenleri sürpriz hediyelerle buluşturacak.

Ayrıca Duyar Vana bu fuarda FM belgesini yeni aldığı İzlenebilir Kelebek Vana ve UL belgelendirme sürecini tamamlayarak satışa sunduğu Riser Manifold ürününü sergileyecek.

Fuar ziyaretçilerini, Duyar standında 1.5 tona yakın ağırlığı bulunan “Yangın Ürün Ağacı” karşılayacak.

Devamını Oku

Vanalar

Ayvaz’ın bölge müdürü Almanya’daki şirket eğitimine motosikletiyle gidiyor

Yayın Tarihi:

on

Ayvaz, Almanya’da düzenlediği teknik eğitime uçak yerine motosikletiyle gitmek isteyen Tuzla Bölge Müdürü Özen Acar’a destek çıktı. Gidiş-dönüş uçak bileti ücretiyle motosikletine yakıt alacak olan Acar, Avrupa’da 6 bin kilometre yolculuk hedefliyor.

Sektörün köklü firması Ayvaz, Ağustos ayında Almanya’da gerçekleştireceği bir teknik eğitime uçak yerine “motosikletiyle” gitmek isteyen Tuzla Bölge Müdürü Özen Acar’a yeşil ışık yaktı. Şirket kendi imkanlarıyla yolculuk planı yapan bölge müdürüne yakıt harcamasında kullanmak üzere uçak bileti tutarında maddi destek sağladı.

Konuyla ilgili bilgi veren Ayvaz Tuzla Bölge Müdürü Özen Acar, şirketin Ağustos ayında Almanya’da gerçekleştireceği 5 günlük bir eğitime dahil edildiğini; bunun üzerine yolculuğu “havadan” değil “karadan” yapmanın aklından geçtiğini söyledi. Bu düşüncesini şirket yönetimiyle paylaşan Acar, İcra Kurulu Başkanı’ndan onay aldıktan sonra motosikletle Almanya yolculuğu için gerekli hazırlıkları yapmaya başladı.

Yıllık izin sürecinde yapacağı yolculuğa İstanbul’dan başlayan “436 kilometrelik” bir etapla yola çıkacak olan Bölge Müdürü; sırasıyla Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti’nden geçerek Almanya’nın Schloß Holte-Stukenbrock şehrine varmayı hedeflediğini söyledi. Acar, dönüş yolculuğunda ise Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Kosova ve Bulgaristan üzerinden ülkemize giriş yapmayı planladığını sözlerine ekledi.

Geçen yıl İstanbul’dan yola çıkarak Adriyatik kıyılarına uzanan ilk uluslararası motosiklet deneyimini gerçekleştirdiğini söyleyen Acar, bu yıl tek başına ve tek motorla Avrupa turu yapmaya hazırlandığını belirtti. Tek başına Asya turuna çıkan akademisyen motosikletçi Asil Özbay’ın kendisine ilham verdiğini söyleyen Acar “Bu yıl hedefim Avrupa. Daha önce görmediğim yerleri bu yaz keşfetme fırsatı bulacağım. Şirket yöneticilerime verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyorum. Motosikletimle gelecek yıllarda daha uzun soluklu turlara çıkmanın planlarını yapıyorum” dedi. 

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com