Connect with us

Pompalar

SİSDOZ A.Ş. ‘DEN “PRODOZ” dozaj pompaları

Yayın Tarihi:

on

“Yüksek Standartlar, Hassas Dozaj, Uzun Ömür”

Dozaj Pompaları, her türlü sanayi ve arıtma uygulamalarında uzun yıllardır kullanılan, ihtiyaç olan kimyasalların prosese olması gerektiği kadar verilmesini sağlayan pompalardır. Sisdoz,  dünyanın akışkan teknolojileri dalında en iyilerinin yüksek standartlarını, hassas dozajını, uzun ömrünü ve sağlamlığını Türkiye’de kullanıcılar ile buluşturmaktadır.

 

Prodoz Pompaların portföyünde solenoid diyaframlı, mekanik diyaframlı, hidrolik diyaframlı ve pistonlu olmak üzere 0,5 lt/hr kapasitelerden başlayan, 65000 lt/hr kapasitelere kadar çıkan, maksimum basınçları 500 bar seviyelerine ulaşan pompalar bulunmaktadır.

 

Dozaj pompaları, kullanılacak kimyasallara göre seçilmekte ve muhtelif malzeme alternatiflerine ve çalışma teknolojilerine sahip olabilmektedir. SİSDOZ A.Ş. yılların getirdiği tecrübe birikimiyle, ihtiyaç olan dozaj pompalarının seçimini mühendis kökenli kadrosuyla en doğru şekilde gerçekleştirmekte, gerektiğinde yükleme vanası, basınç emniyet vanası, kalibrasyon silindiri, diyaframlı manometre, emiş filtresi, çek valf vb. aksesuarları da seçimlerine ekleyerek prosesin ihtiyaç duyduğu tüm komponentleri bir araya getirerek komple dozaj çözümleri de sunmaktadır.

 

 

Prodoz dozaj pompaları, genel özellikleriyle aşağıdaki şekildedir.

 

Solenoid Dozaj Pompaları : Maksimum 95 lt/hr kapasite ve 21 bar basınç değerine kadar ulaşan modeller mevcuttur. Standart versiyonlar on-off olarak çalışmakla birlikte otomasyon ihtiyacının olduğu noktalarda puls yada 4-20mA ile çalışabilecek versiyonlar, dijital ekranlı modeller, iletkenlik ölçümüne bağlı dozaj yapılabilen modelleri de içeren çok geniş bir yelpaze mevcuttur. 220V – 50 Hz monofaz olan solenoid pompalar emiş filtresi, enjektörü, emme ve basma hortumları, modele göre değişen multi fonksiyon vanaları ile birlikte temin edilmektedir. PVC, PVDF, PP, SS gövde alternatiflerinde seramik ve SS top valfler seçilebilmekte Teflon diyaframlar standart olarak kullanılmaktadır.

 

Mekanik Diyaframlı Dozaj Pompaları : Maksimum 3200 lt kapasite ve 12 bar basınç değerlerine ulaşan modeller mevcuttur. Standart pompalar on-off olarak çalışmakta ve üzerlerinde %0-100 arasında debi ayarı yapılabilmesine imkan veren ayar manivelası bulunmaktadır. Bunların dışında otomasyona bağlı çalışma ihtiyacı varsa dijital kontrollü yada aktüatörlü versiyonlar opsiyonel olarak kullanılabilmektedir. PVDF, PP, SS ve PVC gövde alternatifleri bulunan pompalarda Teflon diyafram standart olarak sunulmaktadır. Elektrik motorları genel olarak 380V trifaze olup ihtiyaca göre monofaz yada ex-proof elektrik motorlu olarak da temin edilebilmektedir.

 

 

Hidrolik Diyaframlı Dozaj Pompaları: Maksimum 65000 lt/hr kapasite ve 500 bar basınç değerlerine ulaşan modeller mevcuttur. Hidrolik diyaframlı dozaj pompaları, çok hassas dozaj yapılabilen, servis aralığı çok uzun olan,  malzeme alternatifleri ve opsiyonları neredeyse sınırsız olabilen proses pompalarıdır. Atex ve API  normlarında , petrokimya ve benzeri sektörlerde kullanılabilen modeller vazgeçilmezdir.

 

Pistonlu Dozaj Pompaları : Genel olarak düşük debiler ve yüksek basınç ihtiyaçlarının sözkonusu olduğu uygulamalarda, yoğunluğu ve vizkozitesi fazla olan akışkanlarda tercih edilen pompa tipidir. Mksimum 500 bar basınç ve 4800 lt/hr kapasiteye kadar olan muhtelif pompa versiyonları Prodoz ürün yelpazesinde bulunmaktadır.

 

Özel Dozaj Sistemleri : Sisdoz, prosesin ihtiyacına göre özel dozaj çözümleri projelendirerek  pano üzerinde yada şase üzerinde tüm aksesuarları ile birlikte skid sistem olarak  temin edebilmektedir. Kaç çeşit hangi kimyasaldan ne kadar ve nereye dozajlanacağı konusunda alınan ilk bilgiler doğrultusunda, sahada yapılacak çalışmalar neticesinde sistem tasarımı ve pompa ile aksesuarlarının seçimi yapılmakta ve anahtar teslim proje olarak teklif edilmektedir.

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

Lowara e-SVI Serisi ile kusursuz sistem çözümleri

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Uzun ömürlü, güvenilir bir sistem sunmak üzere tasarlanan Lowara e-SVI Serisi, daldırılabilir tip çok kademeli pompalardan oluşur. IEC yüksek verimli motoru ve optimize edilmiş hidrolik tasarımı sayesinde sistemlerdeki enerji tüketimi ve işletme maliyetleri azaltılır.

Uzun ömürlü endüstriyel tezgah pompası e-SVI, maksimum 120 m3/h debi, 250 mss basma yüksekliği ve geniş boyut özellikleriyle endüstriyel, OEM ve ticari bina sistemlerinde çok çeşitli uygulamaların taleplerini eksiksiz şekilde karşılar. 

Geniş mekanik salmastra opsiyonu ve önceden monte edilmiş kartuşlu salmastrası ile yüksek verim ve zaman tasarrufu sağlar. 

Lowara’nın mikro işlemcili frekans kontrol cihazı Hydrovar® ve IE5 enerji verimliliğine sahip e-SM sürücüsü ile kullanılarak, serinin performansı daha da artırılabilir. 

Uygulamaya göre değiştirilebilir daldırma derinlikleri ile geniş kullanım alanı sağlayan seri, ayrıca azaltılmış eksenel basınç sayesinde piyasada bulunabilen motorlarla çalışmaya uyumludur.

Yüksek enerji verimliliği, çevre dostu özellikleri, geniş uygulama alanı ile Lowara e-SVI Serisi Daldırılabilir Tip Çok Kademeli Pompalar, sistemlere güvenli ve eksiksiz çözümler sunar. 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

ECO Seri Monopump Pompalar ile düşük işletme bakımı ve fiyat avantajı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

30 yıllık tecrübesi ile zorlu akışkan transferinde birçok sektörün çözüm ortağı olab HAS-ER Makina’nın uzun yıllardır üretimini yaptığı yerli üretim Monopump pompaların kullanımı her geçen gün çeşitli alanlar ve sektörlere ulaşıyor. HAS-ER Makina’nın yeni geliştirdiği ECO Seri Monopump Pompalar, düşük işletme bakımı ve fiyat avantajı sağlıyor.

30 yıllık tecrübesi ile zorlu akışkan transferinde birçok sektörün çözüm ortağı olab HAS-ER Makina’nın uzun yıllardır üretimini yaptığı yerli üretim Monopump pompaların kullanımı her geçen gün çeşitli alanlar ve sektörlere ulaşıyor. HAS-ER Makina’nın yeni geliştirdiği ECO Seri Monopump Pompalar, düşük işletme bakımı ve fiyat avantajı sağlıyor.

Üretim çeşitliliği 

  • ECO Seri; minimum 500 litre / saat 1 BAR ve maksimum 50.000 litre / saat 12 BAR kapasitelerine kadar üretiliyor.
  • ECO Seri Pompalar; flanş, açık hazne, rekor ve manşon bağlantılı olarak üretiliyor.

Verimlilik 

HAS-ER Makine, üretmiş olduğu pompa ve ekipmanların uzun yıllar kullanılması ve arızaların en kısa sürede giderilmesi için pompa parçaları geliştiriyor ve Ür-Ge çalışmaları yapıyor. Hijyen şartları ve gıda üretimine uygun materyaller kullanarak, üretim güvenliğini ön planda tutuyor. 

Enerji

Elektrik motoru fabrika ortamlarına uygun enerji beslemesi ile çalışıyor, pompaların motor enerji tüketimi optimum seviyelerde seçiliyor. Örneğin 220V / 380V / 460V gibi alternatif seçenekler ile de müşterilerin taleplerine cevap veriliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

Kazein transferi için diyafram pompalar

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Oluklu ambalaj üreticileri için diyaframlı pompalar, kazein tutkalının pompalanması için ilk tercih edilen çözümdür. Tapflo Diyaframlı Pompalar, dünyanın her yerinden çok sayıda müşterileri arasında saygın ve güvenilir bir marka olmuştur. Malzeme kalitesi ve çalışma esnasında güvenilirliği Tapflo pompalarını, oluklu ambalaj üretimi prosesinde ve karmaşık üretim sorunlarını çözmede en iyisi yapar.

Kazein tutkalı genellikle karton kutular, tüpler ve karton kılıfların üretiminde kullanılır. Oluklu ambalaj üretiminde tutkal büyük rol oynar. Nihai ürünün üretiminin tamamlanması için kazein yapıştırıcı en güvenilir ve uygun maliyetli şekilde teslim edilmelidir. Tutkal fabrikaya varillerde veya IBC tanklarında tedarik edilebilir. Tank boyutu ne olursa olsun, yapıştırıcı dışarı pompalanmalı ve proses banyosuna transfer edilmelidir.

Tutkalın viskozitesinin yüksek olduğu göz önüne alındığında (20 °C’lik bir sıcaklıkta viskozitesi 30 – 350 mPa*dır), bu da pompalama işlemini basit bir iş haline getirmez. Buna ilave olarak, kazein yapıştırıcısı yapı olarak, %30-45 kuru saf olamayan maddelerden oluşmaktadır. Bu yapıştırıcıyı verimli ve sorunsuz bir şekilde pompalamak için Tapflo, alüminyum gövdeli ve PTFE diyaframlı (politetrafloroetilen), diyafram pompalar sunar. Oluklu ambalaj için yapıştırıcıyı yalnızca diyafram pompalar verimli bir şekilde pompalayabilir. Pompanın yapısı, saf olmayan maddeler içeren viskoz sıvıları pompalamanıza ve kullanımdan sonra hızlı ve kolay bir şekilde bol su ile yıkanmasına olanak tanır.

Tapflo pompasının tüm malzemeleri, kullanışlı olması ve ekonomik özellikleri dikkate alınarak seçilmiştir. Alüminyum gövde pahalı değildir; ancak ürünle doğrudan temas halinde olan vana topları ve diyaframlar, parçaları aşınmaya karşı daha dayanıklı hale getiren bir PTFE tabakası ile kaplanmıştır. Tapflo felsefesine göre: “Basitik sanattır”. Üstün tasarımı sayesinde, pompanın hızlı bir şekilde ve özel aletler olmadan servis ve onarımı yapılır, bu da diğer üreticilerin pompalarına göre ek bir avantaj sağlar.

Kazein tutkalı yüksek viskozitesine rağmen Tapflo pompaları tarafından, uzun süredir dünyadaki birçok oluklu ambalaj üretim fabrikasında pompalamaktadır. Müşterilerimiz, Tapflo diyaframlı pompaların diğer avantajları olarak, pompanın tüm elemanlarının yüksek performansını, basit yapısını ve güvenilir olduğunu belirtmişlerdir.  

Havayla çalışan diyaframlı pompalar için tipik uygulamalar, metal serisi:

Baskı ve boya: Tutkal, katkı maddeleri, vernik, mürekkep, boya, lateks, asit, reçineler, pigmentler

İmalathane: Yağ, katı yağ, çözücüler, su, soğutma akışkanları, yağlayıcılar

Madencilik ve inşaat: Yapıştırıcılar, çamur, susuzlaştırma, kömür şlamı, macunlar

Seramik endüstrisi: Aşındırıcılar, sır, su, emayeler, kil

Kimya: Asitler, alkaliler, alkol, solventler, lateks, emülsiyonlar

Tapflo Group, bağımsız, İsveçli aile firması olup, havayla çalışan diyaframlı pompaların, santrifüj pompaların ve diğer endüstriyel proses ekipmanlarının üretici ve küresel tedarikçisidir.

Tapflo ürünleri ve hizmetleri 6 kıtada 75 ülkede mevcuttur. Tapflo olarak, müşterilerimizin rahatlığı için en yüksek Tapflo hizmet kalitesini garanti eden Tapflo Grup Şirketlerimiz ve özenle seçilmiş distribütörler tarafından dünya çapında temsil edilmekteyiz.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com