Connect with us

Pompalar

SİSDOZ A.Ş. ‘DEN “PRODOZ” dozaj pompaları

Yayın Tarihi:

on

“Yüksek Standartlar, Hassas Dozaj, Uzun Ömür”

Dozaj Pompaları, her türlü sanayi ve arıtma uygulamalarında uzun yıllardır kullanılan, ihtiyaç olan kimyasalların prosese olması gerektiği kadar verilmesini sağlayan pompalardır. Sisdoz,  dünyanın akışkan teknolojileri dalında en iyilerinin yüksek standartlarını, hassas dozajını, uzun ömrünü ve sağlamlığını Türkiye’de kullanıcılar ile buluşturmaktadır.

 

Prodoz Pompaların portföyünde solenoid diyaframlı, mekanik diyaframlı, hidrolik diyaframlı ve pistonlu olmak üzere 0,5 lt/hr kapasitelerden başlayan, 65000 lt/hr kapasitelere kadar çıkan, maksimum basınçları 500 bar seviyelerine ulaşan pompalar bulunmaktadır.

 

Dozaj pompaları, kullanılacak kimyasallara göre seçilmekte ve muhtelif malzeme alternatiflerine ve çalışma teknolojilerine sahip olabilmektedir. SİSDOZ A.Ş. yılların getirdiği tecrübe birikimiyle, ihtiyaç olan dozaj pompalarının seçimini mühendis kökenli kadrosuyla en doğru şekilde gerçekleştirmekte, gerektiğinde yükleme vanası, basınç emniyet vanası, kalibrasyon silindiri, diyaframlı manometre, emiş filtresi, çek valf vb. aksesuarları da seçimlerine ekleyerek prosesin ihtiyaç duyduğu tüm komponentleri bir araya getirerek komple dozaj çözümleri de sunmaktadır.

 

 

Prodoz dozaj pompaları, genel özellikleriyle aşağıdaki şekildedir.

 

Solenoid Dozaj Pompaları : Maksimum 95 lt/hr kapasite ve 21 bar basınç değerine kadar ulaşan modeller mevcuttur. Standart versiyonlar on-off olarak çalışmakla birlikte otomasyon ihtiyacının olduğu noktalarda puls yada 4-20mA ile çalışabilecek versiyonlar, dijital ekranlı modeller, iletkenlik ölçümüne bağlı dozaj yapılabilen modelleri de içeren çok geniş bir yelpaze mevcuttur. 220V – 50 Hz monofaz olan solenoid pompalar emiş filtresi, enjektörü, emme ve basma hortumları, modele göre değişen multi fonksiyon vanaları ile birlikte temin edilmektedir. PVC, PVDF, PP, SS gövde alternatiflerinde seramik ve SS top valfler seçilebilmekte Teflon diyaframlar standart olarak kullanılmaktadır.

 

Mekanik Diyaframlı Dozaj Pompaları : Maksimum 3200 lt kapasite ve 12 bar basınç değerlerine ulaşan modeller mevcuttur. Standart pompalar on-off olarak çalışmakta ve üzerlerinde %0-100 arasında debi ayarı yapılabilmesine imkan veren ayar manivelası bulunmaktadır. Bunların dışında otomasyona bağlı çalışma ihtiyacı varsa dijital kontrollü yada aktüatörlü versiyonlar opsiyonel olarak kullanılabilmektedir. PVDF, PP, SS ve PVC gövde alternatifleri bulunan pompalarda Teflon diyafram standart olarak sunulmaktadır. Elektrik motorları genel olarak 380V trifaze olup ihtiyaca göre monofaz yada ex-proof elektrik motorlu olarak da temin edilebilmektedir.

 

 

Hidrolik Diyaframlı Dozaj Pompaları: Maksimum 65000 lt/hr kapasite ve 500 bar basınç değerlerine ulaşan modeller mevcuttur. Hidrolik diyaframlı dozaj pompaları, çok hassas dozaj yapılabilen, servis aralığı çok uzun olan,  malzeme alternatifleri ve opsiyonları neredeyse sınırsız olabilen proses pompalarıdır. Atex ve API  normlarında , petrokimya ve benzeri sektörlerde kullanılabilen modeller vazgeçilmezdir.

 

Pistonlu Dozaj Pompaları : Genel olarak düşük debiler ve yüksek basınç ihtiyaçlarının sözkonusu olduğu uygulamalarda, yoğunluğu ve vizkozitesi fazla olan akışkanlarda tercih edilen pompa tipidir. Mksimum 500 bar basınç ve 4800 lt/hr kapasiteye kadar olan muhtelif pompa versiyonları Prodoz ürün yelpazesinde bulunmaktadır.

 

Özel Dozaj Sistemleri : Sisdoz, prosesin ihtiyacına göre özel dozaj çözümleri projelendirerek  pano üzerinde yada şase üzerinde tüm aksesuarları ile birlikte skid sistem olarak  temin edebilmektedir. Kaç çeşit hangi kimyasaldan ne kadar ve nereye dozajlanacağı konusunda alınan ilk bilgiler doğrultusunda, sahada yapılacak çalışmalar neticesinde sistem tasarımı ve pompa ile aksesuarlarının seçimi yapılmakta ve anahtar teslim proje olarak teklif edilmektedir.

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

Viskoz akışkanların transfer çözümleri

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Yavaş, kalın, viskoz veya yoğun? Bu kelimelerden herhangi biri yüksek viskoziteli bir akışkanın karakteristik tanımı olabilir. İster kalın yağlar ister yapışkan bal veya topaklanmış ahududu reçeli pompalıyor olun, sorunsuz bir üretim sürecinin sürdürülmesi için önemli talepler vardır.

Pompanın doğru kullanılması koşuluyla, viskoz akışkanların nasıl pompalanacağını ve işleneceğini bilmek çeşitli avantajlar sunar:

Daha az plansız duruş süresi, maliyet tasarrufu, daha uzun pompa ömrü, minimize edilmiş dökülme ve sızıntılar, enerji tasarrufu, geliştirilmiş ürün kapasitesi.

Bu avantajlar, akıllı bir seçim yapmanın yüksek kaliteli üretimle sonuçlanacağı anlamına gelir.

İşte nasıl düşünmeniz gerektiği: Konfigürasyon

Viskoz akışkanların genellikle ortak bir özelliği vardır: Yoğun olmaları. Bununla birlikte, farklı akışkanlar birçok açıdan çeşitlilik gösterebilir ve bu nedenle pompanın özelliklerinin akışkanın özelliklerine uyması gerekir. Örneğin reçel, diyaframlı bir pompanın işleyemeyeceği ancak loblu bir pompanın kolayca işleyebileceği partiküller içerebilir.

Pompaladığınız sıvının türüne bağlı olarak, pompanın özellikleri ve malzeme seçimi söz konusu olduğunda çeşitli faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Farklı akışkanlar arasında kontaminasyonu önlemek ve kullanımdan sonra temizliği kolaylaştırmak için pompanın kolay temizlenebilir olduğundan emin olmanız gerekir.

Pompanın kapasitesi belirli bir sıvıyı taşımak için yeterli olmalıdır. Bu, viskoz akışkanı etkili bir şekilde pompalamak için yeterince yüksek basınç, hız veya güce sahip bir pompa seçmeniz gerektiği anlamına gelir.

Pompa yapısında kullanılan malzeme de viskoz akışkanların uygun maliyetli bir şekilde pompalanmasında temel bir faktördür. Örneğin, viskoz akışkanlar aşınma ve erozyona dirençli malzemeler gerektirir.

Başarılı bir üretim için özelleştirilmiş akış çözümleri gerektiren sadece viskoz akışkanlar değildir: Alkol veya süt gibi diğer daha az viskoz sıvılar da ATEX ortamı veya sıhhi malzemeden yapılmış bir pompa gibi başka uyarlanmış ortamlar veya özellikler gerektirir.

Yoğun sıvılarla kolaylıkla başa çıkın

Viskoz bir sıvıyı pompalamak için hangi pompayı  seçeceğinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. İşte viskozite ile kolaylıkla başa çıkabilen pompalar:

Hortum pompası: Yüksek talepleri karşılarken akışkanın nazikçe taşınmasını istediğinizde yardımcınız.

Lob pompa: Yüksek akış kapasitesine, partiküllerle başa çıkma becerisine ve pürüzsüz bir akışa ihtiyaç duyanlar için.

Diyaframlı pompa: Kendinden emişli, aşınmaya dayanıklı, esnek malzemeden üretilmiş ve temizlenmesi kolay pompa.

Diyaframlı pompa: Kendinden emişli, büyük partikülleri ve lifleri işlemek için geniş geçişli ve akışı değiştirebilen bir pompa isteyenler için mükemmel bir seçim.

Çift vidalı pompa: Pürüzsüz ve titreşimsiz pompalama sağlayan çok sektörlü bir pompa.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

Öz-kan Makina, Project Pearl Fabrikası’nın 1. yılını kutluyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Pompa&vana sektörünün global markaları arasında yer alan Öz-kan Makina, 2022’nin Eylül ayında devreye aldığı dünyanın en modern kelebek vana tesisi Project Pearl Fabrikası’nın 1. yılını kutluyor.

Kelebek vana başta olmak üzere, iğne vana, çek vana, vantuz ve demontaj parçası gibi fonksiyonel vana sistemleri alanında küresel ölçekte tanınan markalardan biri olan Öz-kan Makina, iki fabrikasına ek olarak temellerini 2019 yılında attığı 7.000 metrekarelik Project Pearl Fabrikası’nın 1. yılını kutluyor. 20 milyon euroluk yatırım değerine sahip İnci Projesi ile birlikte istihdamını 250’ye çıkaran Öz-kan Makina, bu dev yatırımla beraber kapasitesini de %100 oranında artırmayı hedefliyor.

Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en gelişmiş vana üretim tesislerinden biri olduğunu her geçen gün kanıtlamaya devam eden fabrikada, son teknoloji multi-proses makineler yer alıyor ve hassas işçilikler kolaylıkla yapılabiliyor. Birçok alanda tek olma özelliği taşıyan tesis, Türkiye’de olmayan ve dünyada sayılı bulunan bir makine yatırımını da içerisinde barındırıyor. Bunun yanı sıra, Türkiye’de tek olan Quality Assurance Association for Heavy-Duty Corrosion Protection of Valves and Fittings with Powder Coating (GSK) onaylı boyahane tesisini de içinde barındıran fabrika, Öz-kan Makina’nın kalitesini daha da artırıyor. Firma, boyahane test laboratuvarında yapılan testlerle birlikte içme suyu onaylı vanalarını müşterilerine güvenle sunuyor.

Son teknoloji makinelerle donatılan fabrikada kelebek vana, demontaj parçalar, hidrolik frenli çekvalfler, sürgülü vanalar, tilting çekvalfler, iğne vanalar ve vantuz gibi ürünler imal edilirken; Ar Ge merkeziyle sadece mevcut ürünler geliştirilmekle kalmıyor, yeni ürünler için de araştırmalar ve testler yapılıyor.

1983 yılında başladığı üretimine 2011 yılından bu yana Hawle Avusturya Grubu çatısı altında sürdüren ÖZKAN Makina, İnci Projesi isimli yeni fabrikasında üretime son hız devam ederken,
her geçen gün daha güçlü bir ekiple sektördeki yenliklere liderlik etmeyi sürdürüyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

İstanbul Finans Merkezi projelerinde Lowara imzası

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

İstanbul’un küresel bir finans merkezi olması hedefiyle yapımı tamamlanan Türkiye’nin en önemli ve stratejik projelerinden İstanbul Finans Merkezi’nde yer alan BDDK Binası, Halk Bank Ofis Kuleleri, İlbank Binası ve Sarphan Finanspark Projelerinin tercihi, Lowara pompa ve hidrofor sistemleri oldu. Türkiye ekonomisinin büyümesinde önemli katkılar sağlayacak projelerin ısıtma ve soğutma hatlarında, yüksek verimli Lowara sirkülasyon pompaları hizmet vermektedir. Toplam 3,4 milyon m2 alan üzerine kurulan İstanbul Finans Merkezi ofis alanları, alışveriş merkezi, konferans merkezi ve 5 yıldızlı oteli ile iş dünyasının tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. İstanbul Finans Merkezi’nde yer alan en önemli 4 projenin konforlu su temini Lowara hidrofor sistemleri ile sağlanmaktadır. Ayrıca projelerin atık su ve drenaj hatlarında da Lowara pompalar hizmet vermektedir. Su döngüsünün her aşamasında eksiksiz çözümler sunan Lowara, önemli projelerin tercihi olmaya devam ediyor.

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com