Connect with us

Redüktörler

Pompa uygulamaları için en uygun çözümler

Yayın Tarihi:

on

47 yılı aşkın bir süredir çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren I-MAK Redüktör, global güç aktarım endüstrisinde yarışan bir markadır. 1.000.000’dan fazla ürün referansı ve yüzlerce farklı ürün yelpazesi ile I-MAK, geniş bir uygulama ve makine sektörüne benzersiz çözümler öneriyor. 

Pompa ve transfer teknolojileri, çok farklı sektörlerde önemli bir uygulamadır . I-MAK, çok çeşitli parametrelerle sunulan dişli ve yağ pompası makineleri için benzersiz çözümler önerir, IR Serisi (Helisel dişli redüktör) bu zorlu uygulamalara mükemmel şekilde uyarlanmıştır. 90 Nm ile 18.000 Nm arasında değişen 12 farklı gövde büyüklüğüne kadar bulunan IR Serisi, pompa üreticisinin ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü karşılamaktadır. Giriş mili veya doğrudan motor kaplini ile sunulan redüktör, standart ayak konfigürasyonu ile montajı kolaydır. Bu özellikler, bakım için üniteyi kolayca çıkarabilen son kullanıcılar için, arıza süresini ve sistem kilitlenmelerini azaltarak, önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Özellikle mevcut petrol ve gaz endüstrilerinde aktif olan I-MAK Redüktör, Orta Doğu’daki (BAE, Katar, Suudi Arabistan) çeşitli büyük projelerde aktif olarak yer aldı ve binlerce ham petrol üreticisi, rafinerisi ve mühendislik şirketi için tercih edilen bir tedarikçidir. Şirket ayrıca Houston, Teksas’taki SIPCO-IMAK ile ABD petrol endüstrisine de hizmet veriyor. Uzman ve sektörel tecrübeye sahip bir ekip ile Kuzey Amerika pazarına hızlı ve kaliteli yardım sağlar. I-Mak Redüktör’ün tüm ürün yelpazesi, ATEX konfigürasyonunda mevcut olup, teknolojik standartların sektör standartlarına ve ihtiyaçlarına uyacak şekilde güçlendirilmiş bir güvenlik sağlar.

I-MAK aynı zamanda gıda ve içecek sektöründe de faaliyet göstermektedir ve son yıllarda eklenen yeni özellikler ürün hattına önemli avantajlar sağlamaktadır. Özel boya ve kaplamada bulunan redüktörlerin yıkanması kolaydır ve malzeme birikintilerini, paslanmayı engelleyerek müşterilerin tesislerinde yüksek hijyen standardının korunmasına katkıda bulunur. Opsiyon olarak gıda sınıfı yağ ve yüksek sıcaklığa ve zorlu ortama direnç ile yağ sızıntısı riskleri ve etkisi minimum indirgenmiştir. 

I-MAK Redüktör resmi ofisleri, distribütörleri ve teknik bakım merkezlerinden oluşan geniş ağı ile, dünyanın birçok bölgesinde hızlı bir şekilde yerinde yardım sağlayan benzersiz bir coğrafi kapsama alanı sunmaktadır. Ulaşılamayan alanlar için müşteriler, günün herhangi bir saatinde bir servis mühendisi veya operasyon departmanı ile konuşma garantisi ile I-MAK’nin benzersiz 7/24 yardım hattına erişebilir! 6 farklı dilde sunulan bu hizmet, çözüm odaklı çalışarak müşterilerin ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılamak için çalışmaktadır.

Devamını Oku

Redüktörler

I-MAK, 2020 için teknoloji ortaklıklarını yeniliyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

I-MAK Redüktor, yeni projeler, teknoloji ortaklıkları, araştırma – geliştirme ve test çalışmalarından oluşan yoğun bir yılın ardından, Marmara Üniversitesi ile işbirliği içinde araştırma ortaklığını yenilemekten mutluluk duyuyor.

Bu yeni protokol USIMP (Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu), MITTO (İnovasyon ve Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi) ve MURGEMER’ı (Marmara Üniversitesi Ürün Geliştirme Merkezi) I-MAK Redüktor ile daha kapsamlı bir işbirliğini sağlayacaktır. Bu stratejik ortaklık, yeni ürünlerin araştırılması, geliştirilmesi, prototiplenmesi ve test edilmesine olanak sağlayacaktır. TEKNOPARK İstanbul ev sahipliğinde ve ISTKA (İstanbul Kalkınma Ajansı) tarafından desteklenen MURGEMER, MARMARA Üniversitesi’nin ürün geliştirme ve araştırma merkezidir.

Küreselleşme ve sektörümüzü etkileyen mevcut kriz, hepimizi karmaşık bir konuma ve stratejik bir değişim ihtiyacının önüne getiriyor. Sadece bizim için değil, aynı zamanda Türkiye’nin de daha teknolojik ürünlere doğru yönelmemiz çok önemlidir. Ürünlerimize ve çözümlerimize ekstra katma değer ekleyerek küresel dünyada yeni bir konumlamaya doğru kayıyoruz. I-MAK kesinlikle bu yolda, ürünleri ve çözümleri için giderek yeni bir kalite seviyesine ulaşmakta, aynı zamanda Türk makinelerinin dünyadaki imajını da geliştirmektedir.

Bu yeni ortaklık ile I-MAK, mevcut ürün yelpazesinde yeni bir değişim ve gelişme gerçekleştirerek mevcut ürün yelpazesini genişletmektedir. Ancak geleceğe yönelik bu yeni sözleşme aynı zamanda yeni bir ürün ve çözüm yelpazesi geliştirmeyi hedefliyor. 2020 yılında 6’dan fazla yeni redüktör ve yüzlerce yeni kombinasyon ve seçenek sunmak için hazırlanıyoruz.

Bu stratejik ortaklıkların temel bir parçası da genç mühendislerin ve öğrencilerin I-MAK faaliyetlerine entegrasyonunu sağlamaktır. 2019 yılında 30’dan fazla fabrika gezisi ve Türk üniversitelerinde çeşitli teknik seminerleri ile I-MAK, Türk sanayi dünyasının geleceğine ve gelecekteki yeteneklerine olan güvenini güçlü bir şekilde teyit etmektedir. Önceki yıllarda olduğu gibi, I-MAK staj programını birkaç farklı ülkeye genişletti ve 2019’da 8 ülkeden 14’ten fazla öğrenci programa katıldı, 2020’de bu sayıyı daha da artırıp; daha farklı ülkelerden öğrenciler yetiştirmeyi planlıyoruz. Makine, elektrik, mekatronik ve endüstri mühendisliği öğrencileri Ocak 2020’den itibaren farklı sektörlerde çalışacaklardır.

Bu stratejiye paralel olarak I-MAK ABD’de de yeni bir şube açtı. 2017 yılında başlayan I-MAK Redüktör’ün de söz konusu pazar için yeni boyutlar ve çözümler eklemeye devam etmesiyle ABD için stratejisi şekillenmektedir. Aynı zamanda, mevcut ürün yelpazemize yeni NEMA konfigürasyonları eklemeye devam ediyoruz. Stratejik olarak Teksas, Houston’da bulunan yeni şubemiz; I-MAK’ı dünyanın en performanslı araştırma merkezlerine yakın ABD pazarının merkezine yerleştiriyor. Bu konum, I-MAK’a yeni ve zorlu bir dinamik ve umut verici bir büyüme potansiyeli ekliyor.

Yeni yılda da birçok gelişme ve yenilik için hazırız!

Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com