Connect with us

Vanalar

Moog servo valf yarışması

Yayın Tarihi:

on

Yarışmayı kazanan en eski Moog servo valfi 53 yıllık ve hala Saskatchewan Üniversitesinin (Kanada) teknik akışkanlar laboratuvarında kullanılmaktadır.

Moog Inc. Sanayi Şirketler Grubu (NYSE: MOG.A ve MOG.B) Saskatchewan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Teknik Akışkanlar Laboratuvar Sorumlusu Doug Bitner’i kullanılmakta olan en eski Moog servo valfin bulunması için yapılan yarışmanın kazananını olarak açıkladı. Bitner, 1963 yılında üretilen Moog 21 Serisine ait bir servo valfin içinde bulunduğu,çalışmakta olan laboratuvar teçhizatlarının gösterildiği bir video gönderdi. Moog, Avrupa’daki varlığının 50. yılı kutlamaları için geçtiğimiz eylül ayında bir yarışma düzenlemiştir. Bitner, yarışmaya katılmasıyla ilgili olarak “Laboratuvarda birçok Moog servo valfinin olduğunu biliyordum, bir şans olabilir diye düşündüm ama kazandığımı öğrenince gerçekten çok şaşırdım” diyor. Bitner’e göre Saskatchewan Üniversitesi içinde öğrencilere açık teknik akışkanlar laboratuvarı barındıran, Kuzey Amerika’daki çok az sayıdaki üniversitelerden biridir. Kazanan servo valf, uzay ve endüstri sektörlerinde deneyler yapmak için öğretim üyeleri ve Bitner’in öğrencileri tarafından kullanılan kapalı halkalı test tek kanallı sisteminin bir parçasıdır.

Bitner, “Laboratuvarda, tarım makinelerinin şasisi üzerinde bir milyon çevrimde dayanıklılık testi yaptık ve Moog servo valfi hala çok iyi performansa sahip olduğunu gördük” diye ekliyor.  Moog Inc. Sanayi Şirketler Grubu Grup Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Ari Almqvist, “Hala çalışmakta olan en eski Moog servo valfini bulduğunuz için sizleri tebrik ediyoruz Bay Bitner. Servo valflerimizin güvenirliğinden daima bahsedilir ve Bitner bunu bir kez daha ispatlamıştır” yorumunu yapıyor. “Böylece, servo valflerimizin, demir çelik üretimi, gaz türbinleri ve endüstriyel makineler gibi kritik ortamlarda dahi çalışma açısından uzun bir geçmişe sahip olduklarını bir kez daha anladık.”

Almqvist,Test sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olan IABG’den Almanya’daki laboratuvarında 1966 yılında üretilmiş Moog 22 Serisine ait bir servo valfi kullanan Walter Andreas’ın ikinci olduğunu açıklamıştır. Üçüncülüğü ise Büyük Britanya’da bulunan TATA Steel’s CPP Trostre Works’ten John Shannon ve Kanada’daki U.S. Steel’den Tom Gecse paylaşıyor. TATA Steel’a ait olan servo valf 1969 yılında üretilen Moog 60 Serisinden gelmektedir ve bir laminasyon hattında takılıdır. U.S. Steel’deki komponent de 1969 yılı üretimi ve Moog 60 Serisine aittir, düzleştirme ve gerilim giderici bir sistem üzerinde takılıdır.  Birinci için ödül Amazon’dan 500 dolarlık hediye çekidir ve diğerleri daha küçük ödüllerdir. Bazı kazananlar ödüllerini hayır için bağışlamıştır. 1951 yılında William C. Moog Jr. Pazarlamak için ilk servo valfini geliştirmiştir. Bu, dijital veya analog bir sinyali hidrolik kapasite veya basınca dönüştüren bir bileşendi.

Moog Hakkında

Moog Inc., tasarım, üretim ve komponentlerin entegrasyonu ve hassas kontrol sistemleri alanında faaliyet gösteren küresel alanda var olan bir şirkettir.  Moog Sanayi Şirketler Grubu, elektrik, hidrolik ve hibrid teknolojilerini kullanarak üst düzeyde performansa sahip hareket kontrol çözümleri tasarlar ve imal eder.  Enerji, endüstriyel makineler, test ve simülasyon gibi çeşitli sektörlerdeki müşterilerine son derece uzmanlaşmış bir danışmanlık sunar. Moog Sanayi Şirketler  Grubu, 2015 vergi yılında  522 milyon dolarlık bir ciro kaydetmiştir ve dünya çapındaki Moog Inc.’ye (NYSE: MOG.A ve MOG.B) ait 40’tan fazla operasyon merkezi ile bu ciro 2,53 milyar dolara ulaşmıştır.  Moog, hareket kontrolü için güvenilir bir iş ortağıdır ve müşterilerinin ihtiyaçlarını tam olarak anlama kapasitesine sahiptir. Moog Global Support sayesinde yüksek katma değere sahip esnek, tam ve zamanında bir teknik destek garanti etmekteyiz. Benzersiz bakım, onarım ve destek hizmeti, yaklaşımı önleyici reaktif bakıma dönüştürerek dünyanın her yerinde doğru zamanda müdahale edebilmemize olanak sağlar.

Daha fazla bilgi için şu siteyi ziyaret ediniz:  www.moogglobalsupport.com

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku

Vanalar

GEMÜ Kelebek Vanaları’na oksijen onayı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Ingelfingen merkezli vana uzmanı GEMÜ’nün R480 Victoria Kelebek Vana Serisi’nin özel bir versiyonu, oksijen ortamı için anında etkili olacak şekilde onaylandı.

Oksijen ortamına yönelik tasarımda, GEMÜ’nü Victoria Kelebek Vana Serisi’nden ortamla ıslanan tüm sızdırmazlık malzemeleri ve yardımcı malzemeler (yağlayıcılar ve vida kilitleme maddeleri), Federal Malzeme Araştırma ve Test Enstitüsü (BAM) tarafından test edildi ve onaylandı. Uygun olmayan yağlar ve gresler yangınlara yol açabiliyor, bu nedenle ortamla ıslanan tüm bileşenlerin uygun şekilde temizlenmesi gerekiyor.

BAM onayı için yapılan incelemede DIN EN 1797 ve ISO 21010 standardı esas alındı. Onay, maksimum 60 °C çalışma sıcaklığında ve 15 Bar basınçta gaz halindeki oksijenin kullanımıyla sınırlı kaldı. Oksijen uygulamaları için onaylanan GEMÜ R480 Victoria Serisi Kelebek Vanalar, ‘O’ özel fonksiyonu ile tanınıyor. Onay, EPDM conta malzemesi kodu E ve paslanmaz çelik disk malzemesi kodu A’yı kapsıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Vanalar

GEMÜ’ye 7. kez ‘Global Pazar Lideri’ ödülü

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Almanya’da yayımlanan haftalık ekonomi dergisi WirtschaftsWoche, GEMÜ’yü üst üste 7. kez Vanalar ve Otomasyon Bileşenleri: Steril Uygulamalarda Vanalar, Proses ve Kontrol Sistemleri alanında “Global Pazar Lideri” olarak ödüllendirdi.

GEMÜ, Almanya’da yayımlanan ekonomi dergisi WirtschaftsWoche tarafından “Global Pazar Lideri” olarak onurlandırıldı. Merkezi Ingelfingen’de yer alan teknoloji şirketi GEMÜ, Gallen Üniversitesi ve Alman Küresel Pazar Liderleri Akademisi’nin lider endeksi baz alınarak WirtschaftsWoche tarafından hazırlanan ödül töreninde, “2023 Şampiyonu” unvanını kazandı ve “Global Pazar Lideri” olarak ödüllendirildi.

Valf uzmanı GEMÜ, art arda yedinci kez WirtschaftsWoche “Global Pazar Lideri” kalite ödülünü alıyor. Ödülün esasını, GEMÜ’nün “Vanalar ve Otomasyon Bileşenleri: Steril Uygulamalarda Vanalar, Proses ve Kontrol Sistemleri” segmentinde küresel pazar lideri endeksi kapsamına alınması oluşturuyor.

Bu pazar segmentinde birinci veya ikinci olmak, kendi üretim ve satış şirketleriyle en az 3 kıtada varlık gösteren, yıllık cirosu en az 50 milyon euro olan ve cirolarının en az %50’si oranında ihracat payı gösterebilme koşullarına bağlı bulunuyor. Ayrıca firma sahiplerinin en azından kısmen Almanya’da yerleşik olması gerekiyor.

Üst üste 7. kez kazandıkları WirtschaftsWoche’nin ödülüyle ilgili konuşan GEMÜ Grubu Yönetici Ortağı Gert Müller, “Global pazar liderliği, aile şirketimizin başarısının yıllık temelde önemli bir göstergesidir. İnovatif ürünler, geleceğe yönelik stratejimiz ve kararlı küresel ekibimizle, belirsizlik zamanlarında bile en yüksek performansı gösterdiğimiz için gurur duyuyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Kaynak: www.gemu-group.com

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Vanalar

2022’de yeni fabrikasını devreye alan ÖZKAN Makina; istihdamda %25, satışta %55 artış sağladı

Yayın Tarihi:

on

Vana sistemlerinin lider üreticilerden biri olan ÖZKAN Makina, 20 milyon euroluk yatırımla hayata geçirdiği ve 2022 yılında devreye aldığı yeni modern fabrikası Project Pearl ile büyümeye devam ediyor. Birçok alanda üstün özelliklere sahip yeni tesis ile ciddi bir kapasite artışı sağlayan ÖZKAN Makina, istihdamını %25 oranında artırırken, satışlarını bir önceki yıla kıyasla %55 oranında artırdı. 

Kelebek vana başta olmak üzere, iğne vana, çek vana, vantuz ve demontaj parçası gibi fonksiyonel vana sistemleri alanında lider üreticilerden biri olan ÖZKAN Makina, 1983 yılında başladığı faaliyetlerine, 2011 yılından bu yana tüm dünyada tanınan Hawle Avusturya Grubu çatısı altında devam ediyor. İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan iki fabrikasıyla alanında lider üreticilerden biri olan firma, 20 milyon euroluk yatırımla temellerini 2019 yılında attığı Project Pearl Fabrikası’nı 2022 yılında devreye alarak, pazardaki lider konumunu daha da güçlendirdi. Birçok alanda tek olma özelliği taşıyan 7.000 metrekarelik tesis ile üretim kapasitesini ciddi şekilde artıran ÖZKAN Makina; istihdamını %25 oranında artırırken, pandeminin etkilerinin de azalmasıyla satışlarında bir önceki yıla göre yaklaşık %55 oranında bir artış sağladı. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumdan dolayı yurt içi satışlarında beklentilerin altında kalan firma, bu artışı büyük oranda yurt dışı satışlarıyla gerçekleştirdi.

İlave yatırımlarla yeni rekor hedefi

Hem Türkiye’deki seçim süreci hem de pandemi sonrası global pazarlardaki değişiklikler gibi 2023 yılının zorlu koşullarında daha da büyümeyi hedefleyen ÖZKAN Makina, gidilmeyen yerlere gitmek, problemli işleri çözmek adına iletişimde kalmak ve en iyi yaptığı işi anlatarak bu zorlukların üstesinden gelmeyi planlıyor. Yeni yılda üretim kapasitesini daha fazla artırmak adına yeni adımlar atmaya hazırlanan firma, 2022 yılının sonlarına doğru açtığı Project Pearl Fabrikası’na ilave ekipman yatırımları yaparak, yeni rekorlar kırmayı hedefliyor.

Project Pearl Fabrikası

Son teknolojiyle donatılan Project Pearl Fabrikası, DN100’den DN2600 çapa kadar vana gövdelerinin işlenmesine olanak sağlarken, uzun yıllar korozyona karşı koruma anlamına gelen GSK kalite standartlarına göre boya yapılan Türkiye’deki tek tesis olma özelliğini taşıyor. Birçok ilki barındıran tesisteki üretim tüm dünyaya ulaştırılırken; üretimden sonra tüm ürünler, EN standardı veya farklı ülkelerden talep edilen farklı standartlara göre basınç testlerine giriyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com