Connect with us

Vanalar

Leon Teknik: “Akış Ekipmanlarında Çözüm Ortağınız”

Yayın Tarihi:

on

 

Değerli okurlarımız bu sayıda sizler için Leon Teknik şirketinden Endüstriyel Projeler Şefi Sn. Bahadır Taşdemir ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Biraz kendinizden bahseder misiniz?

1984 İstanbul, Kadıköy doğumluyum. 2002 yılında Kadir Has Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra, 2006 yılında da Kocaeli Üniversitesi – Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Endüstri Mühendisliği eğitiminin sadece profesyonel kariyerime yön vermekle kalmadığını, aynı zamanda kişisel gelişimimde ve sosyal hayatımda da ciddi anlamda katkı sağladığını, analitik yaklaşım, düzen, verimlilik, gibi pek çok kilit niteliği kazandırdığını düşünmekteyim.  Akademik çalışmalarım arasında ise, Stratejik Yönetim ve Endüstriyel Tesis Kurulumunda Fizibilite Çalışmaları yer almaktaydı.

Mezuniyetin hemen ardından askerlik görevimi de tamamlayarak başladığım iş arayışım fazla uzun sürmedi ve 2008 yılında LEON TEKNIK Ailesi ile tanışma fırsatım oldu. “Aile” kelimesini özellikle tercih ediyorum, çünkü hem kurum kültürü hem de çok sıkı sosyal bağları olan bu yapı için kullanabileceğim en ideal kelime bu. Satış Mühendisi olarak başladığım profesyonel kariyerime son üç yıldır Endüstriyel Projeler Şefi olarak devam etmekteyim. Yaptığımız işin en güzel yanların biri de dinamik olması; farklı prosesleri araştırmak, çözümler sunmak, ülkemiz için değerli olan pek çok yeni ve büyük projelerde yer almak ve global anlamda farklı kültürler ile iletişim halinde olabilmek canlı bir çalışma hayatı sağlıyor.

Bize Leon Teknik’in kuruluşunu ve gelişimini anlatır mısınız?

LEON TEKNIK, 2001 yılında Genel Müdürümüz Umut AKDOĞAN tarafından kurulmuştur. Pek çok firma gibi kısıtlı imkanlar ve personel ile kurulmuş olmasına rağmen alınan stratejik kararlar ve global bir grup olan CRANE Co.’nun desteği ile kısa zamanda organizasyonel gelişimine paralel olarak pazar payında da ciddi bir artış sağlamıştır. Sektördeki gelişmeleri ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını da dikkate alarak yapmış olduğumuz ürün çeşitlendirme çalışmalarının da firmamızın gelişiminde ciddi anlamda katkı sağlamakta olduğunu görmekteyiz.

Gelmiş olduğumuz noktada makina, endüstri, gıda ve kimya mühendislerinden oluşan, teknik olarak donanımlı bir satış departmanımız ve daha tecrübeli mühendislerden oluşan ayrı bir proje grubumuz mevcuttur.

Teknik altyapısı kuvvetli olan bu yapı sayesinde müşterilerimize daha iyi hizmet sağlayabilmekteyiz.  Hizmet kalitemizi arttırmak ve ölçülebilir hale getirebilmek için atmış olduğumuz adımlar arasında daha verimli çalışmamızı sağlayacak olan yeni bir ERP Programının implementasyonu yer almaktadır. Yakın zamanda tamamlanacak olan bu çalışmanın ardından mevcut sistemimizin işleyişi daha da hızlanacaktır. Hizmet kalitemizi arttırmaya yönelik bir diğer çalışmamız ise, müşterilerimizin acil ihtiyaçlarında onlara destek olabilmek için tutmakta olduğumuz stok kalemlerimizi arttırmak oldu. Bu amaçla, çok daha geniş bir stok sahasına geçilmiş ve müşterilerimizin muhtemel ihtiyaçları analiz edilerek stok hacmimizde ve ürün çeşitliliğinde ciddi bir artış sağlanmıştır.

Şirketinizin öncelikleri ve temel değerleri nelerdir?

Önceliğimiz müşterilerimizle karşılıklı anlayış ve güvene dayalı uzun vadeli sağlam bir ticari ilişki kurmaktır. Günümüz piyasa koşulları dikkate alındığında, pek çok tedarikçi firmanın en önemli eksiğinin bu olduğunu söyleyebilirim. Uzun vadeli bir ticari ilişki için müşteriniz öncelikle size, firmanıza ve sunduğunuz ürünlere güvenebilmelidir. Bu güveni oluşturabilirseniz bizim en çok önem verdiğimiz noktalardan biri olan yüksek müşteri memnuniyeti de kendiliğinden gelecektir.

LEON TEKNIK olarak bu memnuniyeti garanti edebilmek için teklif aşamasından teslimata kadarki tüm süreçlerimizde yüksek hassasiyet göstermekteyiz. Ve hatta ürünün proses hattında takıldıktan sonra ki performansını da bu doğrultuda düzenli aralıklarla yakından izlemekteyiz. Ayrıca 15 yıldır Türkiye Yetkili Ana Distribütörlüğü’nü yürütmekte olduğumuz, Akış Ekipmanları ve özelde Endüstriyel Proses Vanaları konusunda global olarak kendi alanındaki devlerden biri olan Amerika menşeili Crane Co. grubunun gücü ve desteği de hem bu yüksek kaliteyi sürekli kılmamamızda hem de güveni oluşturmamızda bize son derece yardımcı olmaktadır. Günümüzde hem bizim faaliyet alanımızda hem de diğer sektörlerde pek çok firma “Çözüm Ortağınız” ifadesini kullanmakta, fakat ne yazık ki bu sloganın hakkını veren firma sayısı çok az.

Alanında bunu başarabilen nadir firmalardan biri olduğumuzu rahatlıkla ve gururla söyleyebilirim. Çünkü “elindekini satmaya çalışan” firmalardan bizi ayıran en temel özellik, prosesi ve prosesin ihtiyaçlarını iyi analiz ederek doğru bir çözüm ve paralelinde doğru ekipman seçiminde müşterilerimize yardımcı olmamız ve gerektiğinde mevcut ürünlerimiz üzerinde modifikasyonlar yaparak müşteriye özel çözümler de sunabilmemizdir. Bir diğer önceliğimiz firmamızda çalışan mühendis arkadaşlarımızın kendilerini son derece aktif şekilde geliştirebilmeleri için onlara uygun, rahat çalışma ortamını sağlayabilmektir.  Firmamızda sürekli gelişime olan inacımız paralelinde düzenli olarak teknik eğitimler verilmektedir, ilgili arkadaşlar Avrupa’daki ilgili fabrikalara da ayrıca bu teknik eğitimler için gönderilebilmektedir. Yani bizler Leon Teknik’te zihinlerimizi her zaman dinamik tutarak kendi alanımızdaki ilerlemeleri ve gelişmeleri yakından takip eden ve hızlı bir şekilde bu gelişmelere ayak uydurabilen profosyonel bir mühendis grubuyuz, bu canlılığı ve dinamizmi korumak da en önemli önceliklerden biridir bizim için.

Crane Co.’nun kurucu olan Richard T. Crane’in bir sözünden de esinlenerek en temel değerlerimizin müşterilerimizle ve hatta rakiplerimizle ilişkilerimizde dürüstlük, açıklık, saygı, dayanışma ve sorumluluk olduğunu söyleyebilirim. Bir diğer önemli değerimiz ise kesinlikle yüksek kalitedir. Temsil ettiğimiz markalar son derece yüksek kaliteli, yapmış olduğumuz işi bizler bu paralelde her zaman yüksek kalitede tutmaya çalışıyoruz ve müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu da tam olarak bu.

Ürün gamınızdan bahseder misiniz? Yoğunlaştığınız sektörler hangileri?

Aslında hiçbir sektöre yoğunlaşmıyoruz. 160 yıllık bir geçmişe sahip olan CRANE Energy & Chempharma Flow Solutions Grubu’nun geniş ürün yelpazesi sayesinde tüm sektörlerde iddialıyız. Dolayısıyla, her sektörde varız ve şu sıralar yatırımların hız kazandığı Petrokimya, Maden ve Kimya ve özelde Gübre Sektöründe daha aktif olarak yer aldığımızı söyleyebilirim.

Ürün yelpazemizi temelde özel proses vanaları ve pozitif deplasmanlı transfer pompaları olarak ikiye ayırmak mümkün, bunların dışında her iki sınıfa da girmeyen Teflon Kaplı Özel Boru Hatları ve Bağlantı Parçaları yer almaktadır.  Bir endüstriyel tesiste kullanılan neredeyse tüm vana tiplerinin yer aldığı vana grubumuzda CRANE’in kendini global olarak kanıtlamış, XOMOX Tuflin, SAUNDERS, KROMBACH, FLOWSEAL, PACIFIC gibi pek çok güçlü markası yer almaktadır. Tüm bu markaların ortak özelliği endüstriyel proseslerde karşılaşabileceğiniz en zorlu ve uç uygulamalarda çok uzun vadeli çözümler sunabilen yüksek kaliteli ve yüksek performanslı ürünler olmasıdır.

Ürün yelpazemizde aklınıza gelebilecek her tür vana tipinden mevcuttur ; Kelebek, Plug, Diyafram, Küresel, Bıçak, Gate, Globe, Çek Vanalar ve bunların Teflon Kaplı versiyonlarının yanı sıra Euro Chlor onaylı metal körüklü globe vanalar, yüksek basınç vanaları, gözetleme camları, filtreler, kanal tipi gate vanalar ve büyük çaplı damperler yer almaktadır. Pompa grubunda ise yoğun akışkanların ve çamurların transferinde kullanılmakta olan Peristaltik (Hortum) Pompalar ve proses içi transferlerde kullanılan Havalı Diyafram Pompalar yer almaktadır.

Bu ayki bazı konu başlıklarımızdan olan ağır sanayi, demir, çelik vb. sektörlerine sunduğunuz özel ürünler var mı? Bunlardan biraz bahseder misiniz? Bu sektörün ürünlerindeki farklılıklar nelerdir?

Elbette, Demir Çelik tesislerinde de kullanılmakta olan prosese özel çözümlerimiz mevcut ve bu proseslerin başında enerji tesisleri, yüksek fırınlar, kok fabrikası, demineralizasyon ünitesi, sinter ünitesi gelmektedir.  Enerji tesislerinde ve gaz temizleme hatlarında DN1800-DN2000 çaplı Double ya da Triple Eccentric tasarıma sahip KROMBACH DOP-EX / TRI-EX Kelebek Vanalar kullanılmaktadır. Oksijen tesislerinde ise XOMOX 800 tip Yüksek Performans Kelebek Vanalar ve özel ORBINOX MP Three Lever Vanalar; demineralizasyon tesisinde ve muhtelif sülfürik asit hatlarında Teflon Kaplı SAUNDERS Diyafram Vanalar güvenle kullanılmaktadır. Yüksek fırınlarda ve sinter ünitesinde ise ORBINOX Bıçak tipi gate vanalar; Kok gazı ve amonyak hatlarında XOMOX XLD Teflon Kaplı Kelebek Vanalar; deniz suyu hatlarında Duplex Paslanmaz Çelik diskli CENTERLINE RS tip Kelebek Vanalar ilk aklıma gelen örneklerdir.  Demir – Çelik Fabrikalarında kullanılmakta olan bu tip ürünlerimizin ortak özelliği yüksek basınç- sıcaklık altında uzun ömürlü ve yüksek performanslı bir operasyon süreci sağlamasıdır.

Bu yılki planlarınız şimdiye kadar ne ölçüde gerçekleşti? Önümüzdeki dönemde ne gibi hedefleriniz var?

Satış hacmi açısından baktığımızda çıtamızı yüksek tutmamıza rağmen yılın ilk çeyreğinde hedeflemiş olduğumuz rakamlara bizi ulaştıran bir performans ortaya koyduk. İkinci çeyrek boyunca da bu ivmeyi korumaktayız. Organizasyon açısından baktığımızda ise satış ekibimizi daha da genişletmeye ve yetkinliğini arttırmaya yönelik aksiyonlarımız mevcut. Bunun yanı sıra ürün gamımıza eklemeyi planladığımız yeni markalar ile Vizyonumuza uygun olarak müşterilerimizin endüstriyel vana ve pompa konusundaki tüm ihtiyaçlarında ilk akla gelen firma olabilmeyi hedefliyoruz.

Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Kaliteden ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeden “çözümler sunmaya”ve gelişmeye devam edeceğiz. Bu gelişimin takipçisi olan tüm değerli müşterilerimize LEON TEKNIK Ailesi olarak teşekkür ederiz. Diğer taraftan, Pompa & Vana Sistemleri Dergisi’nin endüstriyel yayıncılıkta ciddi bir açığı kapattığını düşünmekteyim.

Bu sektörde gündemin ve yeni teknolojilerin takip edilebildiği bir yayın ortaya çıkardığınız için sizlere de ayrıca teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Vanalar

LESER LNG POSV valfleriyle, sıvılaştırmada işletme verimliliğini artırıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Rusya’nın Baltık Denizi kıyısındaki doğal gazı Batı Avrupa’ya taşıyan Kuzey Akımı boru hattının başlangıç ​​noktasında yer alan kompresör istasyonunda, sıvılaştırılmış doğal gazın üretimi, depolanması ve taşınmasında tesis kompleksinin lisanslayıcısı olan Linde, komplekste karşılaştığı güçlükleri LESER ile aştı.

Linde, yıllık üretim kapasitesi yaklaşık 1,5 milyon ton LNG olan, Rusya’nın Baltık Denizi kıyısındaki kompresör istasyonunda; sıvılaştırılmış doğal gazın üretimi, depolanması ve taşınmasında tesis kompleksinin lisanslayıcısı olarak görev alıyor. Tesiste gerekli olan kriyojenik ortam sıcaklıkları, münferit bileşenlerin teknik tasarımında güçlük çıkarıyor. Tedarikçilerinden teknik gereksinimleri çözmelerinin yanı sıra, teslimatlarını zamanında ve güvenilir bir biçimde yerine getirmelerini bekleyen Linde, çözüme LESER ile ulaşıyor.

LNG’nin ekonomik olarak sunulabilmesi için sıvılaştırma sürecinin verimli bir şekilde tasarlanması gerekiyor. -161 ila -164 °C’lik gerekli kriyojenik ortam sıcaklıkları, tesisteki münferit bileşenlerin teknik tasarımında güçlük çıkarıyor. Özellikle aşırı basınç durumlarında kriyojenik işlemde ve Rusya ortam sıcaklıklarında bile son koruma olarak güvenilir bir şekilde çalışması gereken emniyet valfleri için de aynı durum ortaya çıkıyor.

Doğal gaz sıvılaştırma tesislerinde kullanım için tüm gereksinimleri karşılayan ve kusursuz bir ürün yelpazesi sunan LESER, müşterisine LNG POSV valfleriyle sıvılaştırmada işletme verimliliğini artıracak bir çözüm sundu. Teknik gazlar alanında LESER ile uzun yıllardır çalışan Linde, sıvı helyum uygulamaları için sıcaklıkları -269 °C’ye kadar düşen projelerde, kriyojenik pazardaki LESER’in bilgi birikimine güvendi. Hava ayırma tesislerinin proje yönetimindeki ortak deneyim ve LESER’in tüm LNG ürün yelpazesi, özellikle PopAction versiyonundaki modüler Cryo-POSV, Linde için önem arz ediyor.

LESER çözümü

Emniyet valflerinin sızdırmazlığını gerçek koşullar altında -146 °C’nin altındaki ortam sıcaklıklarında kendi kriyojenik test tezgahında kanıtlayan LESER, hassas helyum sızıntı testi, DIN EN 13648-1 standardını esas alıyor. Tesis verimliliği, ilgili alanlarda Pilot Kumandalı Emniyet Valfleri’nin (POSV) kullanılmasıyla da destekleniyor. Bu çözüm, yaylı emniyet valflerinin aksine, tepki verene kadar sıkı olan ve böylece tesisin tepki basıncına göre daha yüksek çalışma basıncı gereksinimini karşılıyor. Altı POSV valfi, sıvılaştırma tesisinde LIMUM® teknolojisinin verimliliğini destekliyor. LESER LNG POSV, uzun yıllardır standart bir çözüm olarak kullanılarak LPG uygulamalarındaki kendini kanıtlayan tasarımı temel alıyor.

LESER, LNG’de düşük sıcaklık aralığı için ve ilgili proje gereksinimlerine uyarlama yapılabilmesi amacıyla tasarımı modüler olarak daha da geliştirdi: Rusya’daki tesiste, buharlaştırıcı kullanılmış ve pilotta gaz halinde bir ortam durumu sağlamak için pilot ana vanadan termal olarak ayrıldı. Ana valfteki pistonun sızdırmazlığı için sıcaklığa dayanıklı PTFE bileşiği, yaylı ağızlıklı keçenin -162 °C’ye kadar düşük çalışma sıcaklıklarında kullanılmasını sağlıyor. Ana valf, pistonun sızdırmazlığı için bir PTFE bileşiği ile donatıldı. Özel koltuk burcu tasarımı, ıslanan giriş alanında yumuşak bir conta gerektirmez. Kontrol pilot valfi, çeşitli gereksinimler için Pop Action ve ModuulateAction versiyonlarında düşük sıcaklığa dayanıklı yumuşak conta kullanılıyor.

Projelerin gereksinimleri için özel olarak tasarladığı ‘Proje Montajı’ üretim segmentiyle müşterilerine en uygun koşulları sağlayan LESER, proje departmanıyla ilk aşamadan projenin devreye alınmasına kadar Linde’ye destek verdi.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Vanalar

Süt tesislerinde bakım

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Süt tesislerinde bakım, her zaman, kesintisiz makine performansı, kesintisiz çalışma ve prosesler konularına kapsamlı bir yaklaşım sağlayan ihtiyaçların sürekli değerlendirilmesi ile karakterize edilmiştir. Uzun vadede giderlerin azalmasını ve gelirlerinin artmasını doğrudan etkilediği için  iyi yönetilen bir şirkette en önemli birimlerden biridir.

Günümüzde, hijyenik proses hatlarında meydana gelen problemler için sadece elektrik, mekanik veya teknik dokümantasyon okumada değil, aynı zamanda otomasyon, bilgisayar işletimi veya temel enerji analizinde de kapsamlı yetkinlik gerekmektedir.

Acil durumların karmaşıklığı, olası tüm senaryoları öngörmeyi ve üretim sürecini eski haline getirmek için gerekli tüm gerekli parça ve bileşenlerle önceden stoklamayı imkansız hale getirir. Tapflo Group Global Pazarlama Müdürü Mikolaj Laguna-Horodniczy, “Ek olarak, üretim tesislerinde çoğu zaman yeterince büyük bir yedek parça deposu yoktur ve yedek parçalara bütçe ayırmak ile ilgilenmezler. Bu nedenle, akış çözümleri tedarikçilerinin, hijyenik valfler gibi müşteriye anında teslim edebilecek, böylece arıza süresini en aza indirebilecek büyük bir yedek parça  stoğuna sahip olması önemlidir.” diyor. 

Bakım departmanında yüksek bir teknik seviye oluşturmak uzun vadeli bir süreçtir ve bazı şirketlerin belirli görevleri outsource etmesini gerektirir. Tapflo, acil durumlarda güvenilir ortağınız olmak için servis departmanının yetenek ve niteliklerinin geliştirilmesine yıllardır özel önem vermektedir. Tapflo Group Hijyenik Ürünler Uzmanı Paweł Równicki, “Talebinize hızlı yanıt vermeyi, çok çeşitli bakım hizmetlerini, özel endüstriyel otomasyonu ve kapsamlı tanılamayı garanti ediyoruz.” diyor.

Tapflo, ürün portföyünü başka bir birinci sınıf hijyenik vana markasıyla genişletiyor: Cipriani Harrison vanalar!

Valfler, hijyen endüstrisinde hayati bir sistem bileşeni olmuştur. Tapflo şirketi, 2020’den beri  Cipriani Harrison Valves hijyenik vanalarını müşterilerine sunmaktadır. Şu anda, 3000’den fazla çeşitli tipte vana (aseptik, flap, mantar, mixproof, vb.) doğrudan Tapflo deposundan temin edilebiliyor ve böylelikle teslimat zamanlarını maksimum kısaltma garantisi veriyor. 

Cipriani Harrison Valves, 30 yıldır dünyanın her yerinden müşterilere başarılı bir şekilde tedarik eden, ürünlerini Amerika, Asya veya Avrupa pazarında, kompleks teknolojik proseslerin işleyişini sağlayan hijyenik paslanmaz çelik vananın dünya standartlarında bir üreticisidir. Tapflo Group Türkiye Ülke Direktörü Cüneyt Başar, “Rekabetçi fiyat avantajı, sağlam tasarımı ve üstün kalitesi nedeniyle müşterilerimize Cipriani Harrison vanalarını tam bir güvenle sunuyoruz.” diyor.

Ürün özellikleri:

-Tüm bileşenler standart olarak FDA, 3A, EHEDG’ye göre tam hijyen sertifikasına ve ayrıca EN10204’e göre 3.1 malzeme sertifikasına sahiptir.

– Tüm vana tipleri 304L ve 316L’lik hijyenik paslanmaz çeliktendir.

– Gerekli ortama uyum sağlamak için kapsamlı bir salmastra seçeneği yelpazesi mevcuttur. 

– Farklı standartlara uygun tüm boyutlar için tüm seçenekler mevcuttur.

 Tapflo Group, bağımsız, İsveçli aile firması olup, havayla çalışan diyaframlı pompaların, santrifüj pompaların ve diğer endüstriyel proses ekipmanlarının üretici ve küresel tedarikçisidir.

Tapflo ürünleri ve hizmetleri 6 kıtada 75 ülkede mevcuttur. Tapflo olarak, müşterilerimizin rahatlığı için en yüksek Tapflo hizmet kalitesini garanti eden Tapflo Grup Şirketlerimiz ve özenle seçilmiş distribütörler tarafından dünya çapında temsil edilmekteyiz.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Sektör Haberleri

ÖZKAN Makina birçok alanda ilkleri barındıran 20 milyon euroluk yeni fabrikasını açtı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Kelebek vana başta olmak üzere, iğne vana, çek vana, vantuz ve demontaj parçası gibi fonksiyonel vana sistemleri alanında lider üreticilerden biri olan ÖZKAN Makina, 20 milyon euroluk yatırım değerine sahip Project Pearl Fabrikası’nı hayata geçirdi. Temelleri 2019 yılında atılan ve ÖZKAN Makina’nın iki fabrikasına ek olarak inşa edilen 7.000 metrekarelik tesis, birçok alanda tek olma özelliği taşıyor.

1983 yılında üretime başlayan ve 2011 yılından bu yana tüm dünyada tanınan Hawle Avusturya Grubu çatısı altında faaliyetlerine devam eden ÖZKAN Makina, İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan iki fabrikasına ek olarak inşa edilen dünyanın en modern kelebek vana tesisi Project Pearl’in açılışını gerçekleştirdi. Hawle Avusturya Grup’un 20 milyon Euro yatırım yaparak son teknoloji makinelerle donattığı 7.000 metrekarelik tesis; Özkan Makina Genel Müdürü Alexey Kuznetsov, Özkan Makina Genel Müdürü Ümit Şevik ve Hawle Avusturya Grup Yönetimi’nden üst düzey isimlerin katıldığı törenle açıldı.

Hawle Avusturya Grup Yönetimi ve Özkan Makina Genel Müdürleri – DN2500 çaplı iki kelebek vananın önünde

Son teknolojiyle donatılan tesis, DN100’den DN2600 çapa kadar vana gövdelerinin işlenmesine olanak sağlarken, uzun yıllar korozyona karşı koruma anlamına gelen GSK kalite standartlarına göre boya yapılan Türkiye’deki tek tesis olma özelliğini taşıyor. Birçok ilki barındıran tesisteki üretimin tüm dünyaya ulaştırılması planlanırken; üretimden sonra tüm ürünler, EN standardı veya farklı ülkelerden talep edilen farklı standartlara göre basınç testlerine giriyor.

Açılış töreninde bando ekibinin gösterisi

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com