Connect with us

Vanalar

Leon Teknik: “Akış Ekipmanlarında Çözüm Ortağınız”

Yayın Tarihi:

on

 

Değerli okurlarımız bu sayıda sizler için Leon Teknik şirketinden Endüstriyel Projeler Şefi Sn. Bahadır Taşdemir ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Biraz kendinizden bahseder misiniz?

1984 İstanbul, Kadıköy doğumluyum. 2002 yılında Kadir Has Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra, 2006 yılında da Kocaeli Üniversitesi – Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Endüstri Mühendisliği eğitiminin sadece profesyonel kariyerime yön vermekle kalmadığını, aynı zamanda kişisel gelişimimde ve sosyal hayatımda da ciddi anlamda katkı sağladığını, analitik yaklaşım, düzen, verimlilik, gibi pek çok kilit niteliği kazandırdığını düşünmekteyim.  Akademik çalışmalarım arasında ise, Stratejik Yönetim ve Endüstriyel Tesis Kurulumunda Fizibilite Çalışmaları yer almaktaydı.

Mezuniyetin hemen ardından askerlik görevimi de tamamlayarak başladığım iş arayışım fazla uzun sürmedi ve 2008 yılında LEON TEKNIK Ailesi ile tanışma fırsatım oldu. “Aile” kelimesini özellikle tercih ediyorum, çünkü hem kurum kültürü hem de çok sıkı sosyal bağları olan bu yapı için kullanabileceğim en ideal kelime bu. Satış Mühendisi olarak başladığım profesyonel kariyerime son üç yıldır Endüstriyel Projeler Şefi olarak devam etmekteyim. Yaptığımız işin en güzel yanların biri de dinamik olması; farklı prosesleri araştırmak, çözümler sunmak, ülkemiz için değerli olan pek çok yeni ve büyük projelerde yer almak ve global anlamda farklı kültürler ile iletişim halinde olabilmek canlı bir çalışma hayatı sağlıyor.

Bize Leon Teknik’in kuruluşunu ve gelişimini anlatır mısınız?

LEON TEKNIK, 2001 yılında Genel Müdürümüz Umut AKDOĞAN tarafından kurulmuştur. Pek çok firma gibi kısıtlı imkanlar ve personel ile kurulmuş olmasına rağmen alınan stratejik kararlar ve global bir grup olan CRANE Co.’nun desteği ile kısa zamanda organizasyonel gelişimine paralel olarak pazar payında da ciddi bir artış sağlamıştır. Sektördeki gelişmeleri ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını da dikkate alarak yapmış olduğumuz ürün çeşitlendirme çalışmalarının da firmamızın gelişiminde ciddi anlamda katkı sağlamakta olduğunu görmekteyiz.

Gelmiş olduğumuz noktada makina, endüstri, gıda ve kimya mühendislerinden oluşan, teknik olarak donanımlı bir satış departmanımız ve daha tecrübeli mühendislerden oluşan ayrı bir proje grubumuz mevcuttur.

Teknik altyapısı kuvvetli olan bu yapı sayesinde müşterilerimize daha iyi hizmet sağlayabilmekteyiz.  Hizmet kalitemizi arttırmak ve ölçülebilir hale getirebilmek için atmış olduğumuz adımlar arasında daha verimli çalışmamızı sağlayacak olan yeni bir ERP Programının implementasyonu yer almaktadır. Yakın zamanda tamamlanacak olan bu çalışmanın ardından mevcut sistemimizin işleyişi daha da hızlanacaktır. Hizmet kalitemizi arttırmaya yönelik bir diğer çalışmamız ise, müşterilerimizin acil ihtiyaçlarında onlara destek olabilmek için tutmakta olduğumuz stok kalemlerimizi arttırmak oldu. Bu amaçla, çok daha geniş bir stok sahasına geçilmiş ve müşterilerimizin muhtemel ihtiyaçları analiz edilerek stok hacmimizde ve ürün çeşitliliğinde ciddi bir artış sağlanmıştır.

Şirketinizin öncelikleri ve temel değerleri nelerdir?

Önceliğimiz müşterilerimizle karşılıklı anlayış ve güvene dayalı uzun vadeli sağlam bir ticari ilişki kurmaktır. Günümüz piyasa koşulları dikkate alındığında, pek çok tedarikçi firmanın en önemli eksiğinin bu olduğunu söyleyebilirim. Uzun vadeli bir ticari ilişki için müşteriniz öncelikle size, firmanıza ve sunduğunuz ürünlere güvenebilmelidir. Bu güveni oluşturabilirseniz bizim en çok önem verdiğimiz noktalardan biri olan yüksek müşteri memnuniyeti de kendiliğinden gelecektir.

LEON TEKNIK olarak bu memnuniyeti garanti edebilmek için teklif aşamasından teslimata kadarki tüm süreçlerimizde yüksek hassasiyet göstermekteyiz. Ve hatta ürünün proses hattında takıldıktan sonra ki performansını da bu doğrultuda düzenli aralıklarla yakından izlemekteyiz. Ayrıca 15 yıldır Türkiye Yetkili Ana Distribütörlüğü’nü yürütmekte olduğumuz, Akış Ekipmanları ve özelde Endüstriyel Proses Vanaları konusunda global olarak kendi alanındaki devlerden biri olan Amerika menşeili Crane Co. grubunun gücü ve desteği de hem bu yüksek kaliteyi sürekli kılmamamızda hem de güveni oluşturmamızda bize son derece yardımcı olmaktadır. Günümüzde hem bizim faaliyet alanımızda hem de diğer sektörlerde pek çok firma “Çözüm Ortağınız” ifadesini kullanmakta, fakat ne yazık ki bu sloganın hakkını veren firma sayısı çok az.

Alanında bunu başarabilen nadir firmalardan biri olduğumuzu rahatlıkla ve gururla söyleyebilirim. Çünkü “elindekini satmaya çalışan” firmalardan bizi ayıran en temel özellik, prosesi ve prosesin ihtiyaçlarını iyi analiz ederek doğru bir çözüm ve paralelinde doğru ekipman seçiminde müşterilerimize yardımcı olmamız ve gerektiğinde mevcut ürünlerimiz üzerinde modifikasyonlar yaparak müşteriye özel çözümler de sunabilmemizdir. Bir diğer önceliğimiz firmamızda çalışan mühendis arkadaşlarımızın kendilerini son derece aktif şekilde geliştirebilmeleri için onlara uygun, rahat çalışma ortamını sağlayabilmektir.  Firmamızda sürekli gelişime olan inacımız paralelinde düzenli olarak teknik eğitimler verilmektedir, ilgili arkadaşlar Avrupa’daki ilgili fabrikalara da ayrıca bu teknik eğitimler için gönderilebilmektedir. Yani bizler Leon Teknik’te zihinlerimizi her zaman dinamik tutarak kendi alanımızdaki ilerlemeleri ve gelişmeleri yakından takip eden ve hızlı bir şekilde bu gelişmelere ayak uydurabilen profosyonel bir mühendis grubuyuz, bu canlılığı ve dinamizmi korumak da en önemli önceliklerden biridir bizim için.

Crane Co.’nun kurucu olan Richard T. Crane’in bir sözünden de esinlenerek en temel değerlerimizin müşterilerimizle ve hatta rakiplerimizle ilişkilerimizde dürüstlük, açıklık, saygı, dayanışma ve sorumluluk olduğunu söyleyebilirim. Bir diğer önemli değerimiz ise kesinlikle yüksek kalitedir. Temsil ettiğimiz markalar son derece yüksek kaliteli, yapmış olduğumuz işi bizler bu paralelde her zaman yüksek kalitede tutmaya çalışıyoruz ve müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu da tam olarak bu.

Ürün gamınızdan bahseder misiniz? Yoğunlaştığınız sektörler hangileri?

Aslında hiçbir sektöre yoğunlaşmıyoruz. 160 yıllık bir geçmişe sahip olan CRANE Energy & Chempharma Flow Solutions Grubu’nun geniş ürün yelpazesi sayesinde tüm sektörlerde iddialıyız. Dolayısıyla, her sektörde varız ve şu sıralar yatırımların hız kazandığı Petrokimya, Maden ve Kimya ve özelde Gübre Sektöründe daha aktif olarak yer aldığımızı söyleyebilirim.

Ürün yelpazemizi temelde özel proses vanaları ve pozitif deplasmanlı transfer pompaları olarak ikiye ayırmak mümkün, bunların dışında her iki sınıfa da girmeyen Teflon Kaplı Özel Boru Hatları ve Bağlantı Parçaları yer almaktadır.  Bir endüstriyel tesiste kullanılan neredeyse tüm vana tiplerinin yer aldığı vana grubumuzda CRANE’in kendini global olarak kanıtlamış, XOMOX Tuflin, SAUNDERS, KROMBACH, FLOWSEAL, PACIFIC gibi pek çok güçlü markası yer almaktadır. Tüm bu markaların ortak özelliği endüstriyel proseslerde karşılaşabileceğiniz en zorlu ve uç uygulamalarda çok uzun vadeli çözümler sunabilen yüksek kaliteli ve yüksek performanslı ürünler olmasıdır.

Ürün yelpazemizde aklınıza gelebilecek her tür vana tipinden mevcuttur ; Kelebek, Plug, Diyafram, Küresel, Bıçak, Gate, Globe, Çek Vanalar ve bunların Teflon Kaplı versiyonlarının yanı sıra Euro Chlor onaylı metal körüklü globe vanalar, yüksek basınç vanaları, gözetleme camları, filtreler, kanal tipi gate vanalar ve büyük çaplı damperler yer almaktadır. Pompa grubunda ise yoğun akışkanların ve çamurların transferinde kullanılmakta olan Peristaltik (Hortum) Pompalar ve proses içi transferlerde kullanılan Havalı Diyafram Pompalar yer almaktadır.

Bu ayki bazı konu başlıklarımızdan olan ağır sanayi, demir, çelik vb. sektörlerine sunduğunuz özel ürünler var mı? Bunlardan biraz bahseder misiniz? Bu sektörün ürünlerindeki farklılıklar nelerdir?

Elbette, Demir Çelik tesislerinde de kullanılmakta olan prosese özel çözümlerimiz mevcut ve bu proseslerin başında enerji tesisleri, yüksek fırınlar, kok fabrikası, demineralizasyon ünitesi, sinter ünitesi gelmektedir.  Enerji tesislerinde ve gaz temizleme hatlarında DN1800-DN2000 çaplı Double ya da Triple Eccentric tasarıma sahip KROMBACH DOP-EX / TRI-EX Kelebek Vanalar kullanılmaktadır. Oksijen tesislerinde ise XOMOX 800 tip Yüksek Performans Kelebek Vanalar ve özel ORBINOX MP Three Lever Vanalar; demineralizasyon tesisinde ve muhtelif sülfürik asit hatlarında Teflon Kaplı SAUNDERS Diyafram Vanalar güvenle kullanılmaktadır. Yüksek fırınlarda ve sinter ünitesinde ise ORBINOX Bıçak tipi gate vanalar; Kok gazı ve amonyak hatlarında XOMOX XLD Teflon Kaplı Kelebek Vanalar; deniz suyu hatlarında Duplex Paslanmaz Çelik diskli CENTERLINE RS tip Kelebek Vanalar ilk aklıma gelen örneklerdir.  Demir – Çelik Fabrikalarında kullanılmakta olan bu tip ürünlerimizin ortak özelliği yüksek basınç- sıcaklık altında uzun ömürlü ve yüksek performanslı bir operasyon süreci sağlamasıdır.

Bu yılki planlarınız şimdiye kadar ne ölçüde gerçekleşti? Önümüzdeki dönemde ne gibi hedefleriniz var?

Satış hacmi açısından baktığımızda çıtamızı yüksek tutmamıza rağmen yılın ilk çeyreğinde hedeflemiş olduğumuz rakamlara bizi ulaştıran bir performans ortaya koyduk. İkinci çeyrek boyunca da bu ivmeyi korumaktayız. Organizasyon açısından baktığımızda ise satış ekibimizi daha da genişletmeye ve yetkinliğini arttırmaya yönelik aksiyonlarımız mevcut. Bunun yanı sıra ürün gamımıza eklemeyi planladığımız yeni markalar ile Vizyonumuza uygun olarak müşterilerimizin endüstriyel vana ve pompa konusundaki tüm ihtiyaçlarında ilk akla gelen firma olabilmeyi hedefliyoruz.

Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Kaliteden ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeden “çözümler sunmaya”ve gelişmeye devam edeceğiz. Bu gelişimin takipçisi olan tüm değerli müşterilerimize LEON TEKNIK Ailesi olarak teşekkür ederiz. Diğer taraftan, Pompa & Vana Sistemleri Dergisi’nin endüstriyel yayıncılıkta ciddi bir açığı kapattığını düşünmekteyim.

Bu sektörde gündemin ve yeni teknolojilerin takip edilebildiği bir yayın ortaya çıkardığınız için sizlere de ayrıca teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Vanalar

Neway, 96” Aktüatörlü Üçlü Ofset Kelebek Vana’yı piyasaya sürüyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Sektörün talep ve gereksinimlerini karşılamak için eksiksiz bir valf çözümü sunan ve gelişmiş valf tesisi ile önde gelen üreticilerinden biri olan Neway, 88” sürgülü vana ve 56” tam kaynaklı küresel vananın ardından, şimdiye kadar ürettiği en büyük üçlü ofset kelebek vana olan 96” aktüatörlü üçlü ofset kelebek ile bir diğer devi piyasaya sürüyor.

Sıkı kalite kontrol süreciyle çift Yönlü GOST9544 kaçak oranı A testini geçen (test süresi boyunca görsel olarak tespit edilebilir sızıntı meydana gelmedi) 96” aktüatörlü üçlü ofset kelebek vana, Neway müşterileri tarafından da onaylandı. Sadece bu vana değil, siparişin tamamı tahrikli vanalardan meydana geliyor ve vana boyut aralığı 20 inç ila 96 inç arasında değişiyor. 

Neway Valve, büyük boy sürgülü vanalara yenilik getirdi

Güvenilir kalitede büyük boyutlu aktüatörlü vanalarda eksiksiz ürün portföyü sunan Neway, endüstriyel vanalar için komple çözümler sağlıyor. Denizaşırı petrol projelerinde 88 inç ve 72 inç gibi büyük boy sürgülü vana siparişleri alan Neway, bu siparişleri müşterilerine başarıyla teslim etti. Gelişmiş üretim yöntemi ve kalite kontrolü ile API598 testini geçen vanalarda, su ve gaz sızıntısı meydana gelmedi. Bu projeler Neway’ın, kullanıcıların olumlu olarak tanınmasını sağlayan ürün yeniliği ve kalite kontrolü üzerindeki gücünü gösteriyor.

Kaynak: www.newayvalve.com

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Vanalar

Enerji santralindeki püskürtme kontrolü sorunlarına 100DLC DRAG® Valf çözümü

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

IMI CCİ’nin enerji sektöründe kömüre dayalı bir termik santral işleten Hindistanlı müşterisi, süper ısıtıcı püskürtme kontrolü vanalarıyla ilgili sorunlar yaşıyor ve bu sorunlarda tesisin performansını ciddi şekilde etkiliyordu. Devreye alındığı 2015 yılından bu yana sorunlar yaşanan tesiste; vanalar, türbine giren buharın akış kontrolünü zayıflatan ve sıcaklık kontrolünün de azalmasına yol açan sızıntı ile birlikte, vana yuvasında erozyon sorunları yaşıyordu.

Tesisin operatörleri, türbin baypas sistemleri için önceden kurulmuş olan DRE, NBSE ve DRAG® vanalarının performansına dayalı bir çözüm için IMI CCİ’ye başvurdu. Süper ısıtıcı vanalardaki çeşitli sorunların temel nedenini belirlemek için müşteriyle yakın bir şekilde çalışan Valve Doctors® destekli IMI CCİ ekibi, sorunun bir kısmının, orijinal belirtilen parametrelerinin ötesinde çalıştırılması gereken mevcut vanalar olduğunu belirledi.

IMI CCI müşterisi için düşük akışlarda yüksek menzilin ve hassas kontrolün sağlanması için yeni belirlenen gereksinimlere dayanarak, pistonlu aktüatörlü 100DLC DRAG® vanalarını sundu. 100DLC vanalar; gerçek çalışma koşullarını karşılamak üzere 200kg/s’ye kadar inebilen kontrol edilebilir minimum debi, bakım sürecini basitleştirmek için kaynaklı koltuk yerine kelepçeli tip koltuk, kapatma işleminin sıkı olması için pnömatik pistonlu aktüatör gibi temel özellik sağlıyor. 100DLC tarafından sağlanan yüksek menzil, oturma alanına girerken akışkanın hızını sınırlayan ve aksi takdirde vananın kabiliyetini tehlikeye atacak aşındırıcı kuvvetleri en aza indiren DRAG® teknolojisi sayesinde mümkün hale geliyor. DRAG® teknolojisi, özel olarak karakterize edilmiş diskleri kullanarak, tüm proses koşulları için hassas kontrolü en üst düzeye çıkarırken menzili de artırabiliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Vanalar

Karmaşık jikle valfi ihtiyaçlarına IMI Critical Engineering çözümü

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

IMI Critical Engineering, yeni bir müşterisinin yeni geliştirilen su enjeksiyonlu şok valfleri kullanımında ortaya çıkan bir dizi karmaşık ihtiyacın hızlı bir şekilde çözüm bulmasına yardımcı oldu. Petrol ve gaz endüstrisindeki IMI Critical Engineering müşterisi, sahip oldukları kurulu vanalarla güvenilirlik, gürültü ve kapasite ile ilgili önemli sorunlar yaşıyordu. Yükseklik ve alan sınırlamalarının var olduğu özel çalışma koşullarını karşılayacak olağanüstü performansta vanalara ihtiyacı olan müşteri, mevcut tedarikçilerinden aldığı vanaları değiştirmek için uygun bir çözüm bulamadı. Bu çözümsüzlük de vanaların operasyonel verimliliğini azaltıp arıza sürelerini artırdı. Müşterisinin tesislerini ziyaret ederek, ihtiyaçlarını değerlendiren IMI Critical Engineering ekibi, hızlı bir çözüm sundu. Vana uzmanları, müşterinin sekiz jikle vanasını, 100DWI su enjeksiyonlu jikle valflerle değiştirerek yükseltme yapmasını tavsiye etti.

Yeni vananın müşteriye sağladığı faydalar:

  • Vanaların dönüşü için plan dışında kapama işlemine duyulan ihtiyacı ortadan kaldıran iyileştirilmiş operasyonel güvenilirlik,
  • Toplam yaşam döngüsü maliyetlerinin %40’a kadar azaltılmasıyla gelen kar ve kapasite artışı,
  • Gürültü yönergelerine bağlı daha az gürültü seviyeleri,
  • Gelişmiş kavitasyon ve erozyon kontrol tasarımı sayesinde vananın kullanım ömründe %50’ye varan artış.

Konuyla ilgili açıklama yapan IMI CCİ Proje Müdürü Manuel Bader, şu ifadeleri kullandı: “Bu müşterinin yalnızca operasyonel sorunlarını çözmekle kalmayıp aynı zamanda yükseklik ve alan gereksinimlerini de karşılayan hızlı bir çözüm bulmasına yardımcı olmaktan mutluluk duyduk. Yüksek mühendislik yeteneklerimizi kullanarak verimliliklerini daha da artırmak ve arıza sürelerini azaltmak için gelecekte onlarla tekrar çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com