Connect with us

Vanalar

LEON TEKNİK’ten KROMBACH® DOP-EX ve TRI-EX Kelebek Vanalar

Yayın Tarihi:

on

 

 

LEON TEKNİK’ten KROMBACH® DOP-EX ve TRI-EX Kelebek Vanalar

 

    Büyük çaplıkelebekvanalarda güvenin adresi olan Crane

KROMBACH®, Standartüretim programında yer alan

ÇiftEksen Kaçıklı (DOP-EX) veÜçlü Eksen Kaçıklı (TRI-EX)

Kelebek Vanaların yanısıra siparişe özel üretimler ile de zorlu

proseslere çözümlersağlamaktadır.

KROMBACH® üstünperformansiçin geliştirilmiş olan

kelebek vanaları pek çok opsiyon iledestekleyerekproses

gereksinimlerine ve teknikspesifikasyonlara cevapverebilmektedir.

 

Metal yataklı(metal tometal) kelebek vanalar, proseste

kauçuk yataklıkelebek vanalar içinlimit değerler olan

sıcaklığın 140°C’yigeçtiği, hatbasıncının 16 Bar’ ulaştığı

noktalarda ya da elastomermalzemelerin dirençgösteremediği

korozif etkisi yüksek akışkanlarınhatlarında tercihedilmesi gereken

vana tipidir.

Metal  Yataklı kelebek vanalar  Metal-Soft Seat ve Metal to Metal Seat olmaküzere iki farklı yatak tasarımda üretilebilmektedir.

Bu tasarımlar DoubleOffset (Double Eccentric = İkili eksen kaçıklığına sahip) ve Triple Offset(Triple-Eccentric = Üçlü eksen kaçıklığına sahip) olarak da bilinmektedir.

Bu iki tasarım arasındaki temel fark; eksenelkaçıklık sayısının Double-Eccentric kelebek vanalarda ”2” ve Triple-Eccentrickelebek vanalarda ”3” olmasıdır.

Kelebek vanalardaeksenden kaçıklık arttıkça sızdırmazlığı sağlayan yüzey daraldığı içinsızdırmazlık seviyesi artmaktadır.

Double-Eccentrickelebek vanalar sızdırmazlık sınıfı genellikle ”ANSI Class IV” ikenTriple-Eccentric kelebek vanalarda ”ANSI Class VI (DIN3230 Leakrate 1)”sızdırmazlık sağlanabilmektedir.

Double-Eccentrickelebek vanalarda sızdırmazlığı sağlamak amacıyla PTFE ya da R-PTFE malzemedenüretilmiş olan bir yatak kullanılırken; Triple-Eccentric kelebek vanalarda isesızdırmazlığı disk üzerinde yer alan değiştirilebilir Graphite-Paslanmaz Çelik Laminasyon halkaları sağlamaktadır.

KROMBACH “DOP-EX” DoubleEccentric Kelebek Vanalar

Tasarım Özellikleri

FabrikasyonÜretim

Çaplar   : 4″ – 136″ / DN 100 – DN 3400

Basınç   : PN6-PN25 / ANSI Class 150-300

Bağlantı: EN 1092-1/ ASME B16.47-RF / AWWAC207

Gövde  :Karbon Çelik A283 Gr.B / A565 Gr.60

Disk       :Karbon Çelik A283 Gr.B + Kauçuk Kaplama

L Boyu  :EN558-1 R14 / ASME 16.10 / AWWA C504

Uygulamalar: 

SoğutmaKuleleri

KondensHatları

Deniz Suyu

Sirkülasyon

KROMBACH “TRI-EX” TripleEccentric Kelebek Vanalar

 

Tasarım Özellikleri

 

ü Fabrikasyon Üretim

ü Kendini Merkezleyen Disk

ü Metal Metale Sızdırmazlık (Bubble Tight)

ü eek Parça Mil

ü EN 12266-1, EN 12266-2, API 598

ü PED 97/23/EC, AD2000-A4, API-Standard 609

 

Çaplar   : 4″ – 120″ / DN 100 – DN 3000

Basınç   : PN6-PN16-PN25-PN40 / ANSI Class 150-300

Bağlantı: EN1092-1/ ASME B16.47-RF / AWWA C207

Gövde  : Karbon Çelik A283 Gr.B / A565 Gr.60 / Özel

Yataklar:AISI 304 / Stellite 21

Disk       : Karbon Çelik A283 Gr.B

L Boyu  : EN558-1 R14 / ASME 16.10 / AWWA C504

Opsiyon: IsıCeketi, Kilit Sistemi, Mil Uzatma

Uygulamalar: 

Petrol &Gaz Hatları

Petrokimya& Rafineriler

FCCU (FluidCatalytic Cracking) Uniteleri

KojenerasyonÜniteleri

Baca GazıArıtma (FGD)

BuharTirbünleri

HidrojenTesisleri

SoğutmaKuleleri

 

 

Daha detaylı bilgi için;

Bahadır Taşdemir

Endüstriyel Projeler Şefi

LEON TEKNİK – Leontek Dış Tic.Ltd. Şti.

Tel           : 0216 470 46 76

e-mail     : bahadir@leonteknik.com

Web        : www.leonteknik.com

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Vanalar

Neway, 96” Aktüatörlü Üçlü Ofset Kelebek Vana’yı piyasaya sürüyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Sektörün talep ve gereksinimlerini karşılamak için eksiksiz bir valf çözümü sunan ve gelişmiş valf tesisi ile önde gelen üreticilerinden biri olan Neway, 88” sürgülü vana ve 56” tam kaynaklı küresel vananın ardından, şimdiye kadar ürettiği en büyük üçlü ofset kelebek vana olan 96” aktüatörlü üçlü ofset kelebek ile bir diğer devi piyasaya sürüyor.

Sıkı kalite kontrol süreciyle çift Yönlü GOST9544 kaçak oranı A testini geçen (test süresi boyunca görsel olarak tespit edilebilir sızıntı meydana gelmedi) 96” aktüatörlü üçlü ofset kelebek vana, Neway müşterileri tarafından da onaylandı. Sadece bu vana değil, siparişin tamamı tahrikli vanalardan meydana geliyor ve vana boyut aralığı 20 inç ila 96 inç arasında değişiyor. 

Neway Valve, büyük boy sürgülü vanalara yenilik getirdi

Güvenilir kalitede büyük boyutlu aktüatörlü vanalarda eksiksiz ürün portföyü sunan Neway, endüstriyel vanalar için komple çözümler sağlıyor. Denizaşırı petrol projelerinde 88 inç ve 72 inç gibi büyük boy sürgülü vana siparişleri alan Neway, bu siparişleri müşterilerine başarıyla teslim etti. Gelişmiş üretim yöntemi ve kalite kontrolü ile API598 testini geçen vanalarda, su ve gaz sızıntısı meydana gelmedi. Bu projeler Neway’ın, kullanıcıların olumlu olarak tanınmasını sağlayan ürün yeniliği ve kalite kontrolü üzerindeki gücünü gösteriyor.

Kaynak: www.newayvalve.com

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Vanalar

Enerji santralindeki püskürtme kontrolü sorunlarına 100DLC DRAG® Valf çözümü

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

IMI CCİ’nin enerji sektöründe kömüre dayalı bir termik santral işleten Hindistanlı müşterisi, süper ısıtıcı püskürtme kontrolü vanalarıyla ilgili sorunlar yaşıyor ve bu sorunlarda tesisin performansını ciddi şekilde etkiliyordu. Devreye alındığı 2015 yılından bu yana sorunlar yaşanan tesiste; vanalar, türbine giren buharın akış kontrolünü zayıflatan ve sıcaklık kontrolünün de azalmasına yol açan sızıntı ile birlikte, vana yuvasında erozyon sorunları yaşıyordu.

Tesisin operatörleri, türbin baypas sistemleri için önceden kurulmuş olan DRE, NBSE ve DRAG® vanalarının performansına dayalı bir çözüm için IMI CCİ’ye başvurdu. Süper ısıtıcı vanalardaki çeşitli sorunların temel nedenini belirlemek için müşteriyle yakın bir şekilde çalışan Valve Doctors® destekli IMI CCİ ekibi, sorunun bir kısmının, orijinal belirtilen parametrelerinin ötesinde çalıştırılması gereken mevcut vanalar olduğunu belirledi.

IMI CCI müşterisi için düşük akışlarda yüksek menzilin ve hassas kontrolün sağlanması için yeni belirlenen gereksinimlere dayanarak, pistonlu aktüatörlü 100DLC DRAG® vanalarını sundu. 100DLC vanalar; gerçek çalışma koşullarını karşılamak üzere 200kg/s’ye kadar inebilen kontrol edilebilir minimum debi, bakım sürecini basitleştirmek için kaynaklı koltuk yerine kelepçeli tip koltuk, kapatma işleminin sıkı olması için pnömatik pistonlu aktüatör gibi temel özellik sağlıyor. 100DLC tarafından sağlanan yüksek menzil, oturma alanına girerken akışkanın hızını sınırlayan ve aksi takdirde vananın kabiliyetini tehlikeye atacak aşındırıcı kuvvetleri en aza indiren DRAG® teknolojisi sayesinde mümkün hale geliyor. DRAG® teknolojisi, özel olarak karakterize edilmiş diskleri kullanarak, tüm proses koşulları için hassas kontrolü en üst düzeye çıkarırken menzili de artırabiliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Vanalar

Karmaşık jikle valfi ihtiyaçlarına IMI Critical Engineering çözümü

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

IMI Critical Engineering, yeni bir müşterisinin yeni geliştirilen su enjeksiyonlu şok valfleri kullanımında ortaya çıkan bir dizi karmaşık ihtiyacın hızlı bir şekilde çözüm bulmasına yardımcı oldu. Petrol ve gaz endüstrisindeki IMI Critical Engineering müşterisi, sahip oldukları kurulu vanalarla güvenilirlik, gürültü ve kapasite ile ilgili önemli sorunlar yaşıyordu. Yükseklik ve alan sınırlamalarının var olduğu özel çalışma koşullarını karşılayacak olağanüstü performansta vanalara ihtiyacı olan müşteri, mevcut tedarikçilerinden aldığı vanaları değiştirmek için uygun bir çözüm bulamadı. Bu çözümsüzlük de vanaların operasyonel verimliliğini azaltıp arıza sürelerini artırdı. Müşterisinin tesislerini ziyaret ederek, ihtiyaçlarını değerlendiren IMI Critical Engineering ekibi, hızlı bir çözüm sundu. Vana uzmanları, müşterinin sekiz jikle vanasını, 100DWI su enjeksiyonlu jikle valflerle değiştirerek yükseltme yapmasını tavsiye etti.

Yeni vananın müşteriye sağladığı faydalar:

  • Vanaların dönüşü için plan dışında kapama işlemine duyulan ihtiyacı ortadan kaldıran iyileştirilmiş operasyonel güvenilirlik,
  • Toplam yaşam döngüsü maliyetlerinin %40’a kadar azaltılmasıyla gelen kar ve kapasite artışı,
  • Gürültü yönergelerine bağlı daha az gürültü seviyeleri,
  • Gelişmiş kavitasyon ve erozyon kontrol tasarımı sayesinde vananın kullanım ömründe %50’ye varan artış.

Konuyla ilgili açıklama yapan IMI CCİ Proje Müdürü Manuel Bader, şu ifadeleri kullandı: “Bu müşterinin yalnızca operasyonel sorunlarını çözmekle kalmayıp aynı zamanda yükseklik ve alan gereksinimlerini de karşılayan hızlı bir çözüm bulmasına yardımcı olmaktan mutluluk duyduk. Yüksek mühendislik yeteneklerimizi kullanarak verimliliklerini daha da artırmak ve arıza sürelerini azaltmak için gelecekte onlarla tekrar çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com