Connect with us

Vanalar

Dünya’nın ilk ultrasonik ölçme ve balans vanası: BOA CONTROL

Yayın Tarihi:

on

Dünya’nın ilk ultrasonik ölçme ve balans vanası: BOA CONTROL

KSB’den önemli yenilik: Dünya’nın ilk ve tek ultrasonik teknolojili ölçme ve balans vanası birçok özelliğinin yanı sıra debi ölçmeyi de çok daha kolay hale getiriyor.

 

KSB yıllar boyu edinmiş olduğu tecrübe ile portföyüne sürekli olarak yenilikçi çözümler eklemektedir. Son olarak çok yönlü ölçme ve balans vanası BOA-Control ile iddialı bir çıkış yapmıştır.

 

Boa-Control vanaları başlıca uygulama alanı olarak; hidrolik balans için sıcak su sistemleri, havalandırma sistemleri ve soğutma çevrimlerinde kullanılır. Kapatma, ölçme ve balanslama fonksiyonlarının hepsini tek bir vanada toplayan BOA-Control yeni uzun gövdeli hidrolik akışa uygun tasarımıyla basınç kaybını minimuma, debi değerini ise maksimuma ulaştırmaktadır.

 

Tek parça gövdeli bu tasarım sızıntıyı yok edip, tehlike ihtimallerini sıfıra indirir. Pozisyon göstergesi, kitleme cihazı ve yoğuşma önleyici özelliği ile tam ekipmanlı olarak ek ücret talep edilmeden müşterilerine standart olarak sunuluyor.

 

 

KSB Ölçme ve Balans Vanaları İle Yeni Olanaklar

BOA-Control ölçme ve balans vanası debi değerinin direkt ve basit ölçümü için tamamen yeni olanaklar sunmaktadır. Ultrasonik dalgalar; geçiş süresi farkı ölçümü ile debi değerini belirlemek için kullanılır. Buna ilave olarak balans vanası ile entegre edilmiş sıcaklık sensörü akışkan sıcaklığını kesin olarak ölçer. KSB’nin bu vanaları ile birlikte kullanılan mobil ölçme bilgisayarlarının elde ettiği değerler kolaylıkla kaydedilebilir ve kontrol odasına aktarılabilirler.

 

Ultrasonik sensörler ile ölçüm yapmak için BOA-C ölçme ve balans vanasına ilave iki sensör gereklidir. Bu sensörler vananın kullanılacağı yere bağlı olarak iki farklı şekilde eklenebilir:

 

1)BOA-Control : Balans Vanasında Ultrasonik Sensörler İçin Manyetik Temas

BOA-Control; ultrasonik sensörlerin bağlanabileceği ölçme ve balans vanasıdır. Sensörler ölçüm için sürekli olarak vanaya sabitlenmiş değildir. Bu bağlantı yenilikçi manyetik bağlayıcı bileşen ile sağlanmaktadır. Sensörler monte edilir ve gerektiği zaman çıkarılabilirler. Bu dizayn BOATRONIC-MS bilgisayarları ile uyumlu birçok vananın mobil ölçümünün yapılmasına izin verir.

 

2)BOA-Control IMS: Ultrasonik Sensörle Entegre Edilmiş Balans Vanası

BOA-Control IMS; ölçme ve balans vanasında; sensörler BOA-C vanasına kalıcı olarak yapıştırılır. Bu uygulama; istenilen ölçüde sabit ayar ve kurulumun yanında anlık ölçümlere de olanak sağlar. BOATRONIC MS-420 ölçüm bilgisayarı ile debi değeri ve sıcaklık değerleri 4-20 mA değerinde sinyal ile sürekli olarak kontrol odasına iletilebilirler.

 

Bir Bakışta Ölçme ve Balans Vanasının Faydaları

Güvenilirlik :

•Direkt şekilde yenilikçi ultrasonik teknoloji

•Valf pozisyonu girmeye gerek kalmadan doğrudan ölçüm

•Akış yönünün otomatik görünümü

•Birikinti ve kirlenmeden minimum etkilenme

•Renk kodlama şeması kullanarak ölçüm noktalarının güvenilir şekilde tanımlanması

 

Düşük Maliyet:

•Tek bir vanada; kapatma, ölçme ve balans fonksiyonu

•Düşük basınç kayıpları ile enerji maliyetinde tasarruf

 

Kullanım Kolaylığı:

•Akışkan ile temas olmadan yapılan ultrasonik ölçümün sızıntıyı önlemesi ve ölçüm için zaman kazandırması

•Ölçekli konum göstergesinin ön ayarları kolaylaştırması

•BOATRONIC MS ile geniş veri giriş ve çıkış yelpazesi

•Basit manyetik bağlantılı ölçüm sensörlerinin ölçme zamanını düşürmesi

•Ölçme fonksiyonları ile doğrudan ve basit ölçüm

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Vanalar

GEMÜ Kelebek Vanaları’na oksijen onayı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Ingelfingen merkezli vana uzmanı GEMÜ’nün R480 Victoria Kelebek Vana Serisi’nin özel bir versiyonu, oksijen ortamı için anında etkili olacak şekilde onaylandı.

Oksijen ortamına yönelik tasarımda, GEMÜ’nü Victoria Kelebek Vana Serisi’nden ortamla ıslanan tüm sızdırmazlık malzemeleri ve yardımcı malzemeler (yağlayıcılar ve vida kilitleme maddeleri), Federal Malzeme Araştırma ve Test Enstitüsü (BAM) tarafından test edildi ve onaylandı. Uygun olmayan yağlar ve gresler yangınlara yol açabiliyor, bu nedenle ortamla ıslanan tüm bileşenlerin uygun şekilde temizlenmesi gerekiyor.

BAM onayı için yapılan incelemede DIN EN 1797 ve ISO 21010 standardı esas alındı. Onay, maksimum 60 °C çalışma sıcaklığında ve 15 Bar basınçta gaz halindeki oksijenin kullanımıyla sınırlı kaldı. Oksijen uygulamaları için onaylanan GEMÜ R480 Victoria Serisi Kelebek Vanalar, ‘O’ özel fonksiyonu ile tanınıyor. Onay, EPDM conta malzemesi kodu E ve paslanmaz çelik disk malzemesi kodu A’yı kapsıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Vanalar

GEMÜ’ye 7. kez ‘Global Pazar Lideri’ ödülü

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Almanya’da yayımlanan haftalık ekonomi dergisi WirtschaftsWoche, GEMÜ’yü üst üste 7. kez Vanalar ve Otomasyon Bileşenleri: Steril Uygulamalarda Vanalar, Proses ve Kontrol Sistemleri alanında “Global Pazar Lideri” olarak ödüllendirdi.

GEMÜ, Almanya’da yayımlanan ekonomi dergisi WirtschaftsWoche tarafından “Global Pazar Lideri” olarak onurlandırıldı. Merkezi Ingelfingen’de yer alan teknoloji şirketi GEMÜ, Gallen Üniversitesi ve Alman Küresel Pazar Liderleri Akademisi’nin lider endeksi baz alınarak WirtschaftsWoche tarafından hazırlanan ödül töreninde, “2023 Şampiyonu” unvanını kazandı ve “Global Pazar Lideri” olarak ödüllendirildi.

Valf uzmanı GEMÜ, art arda yedinci kez WirtschaftsWoche “Global Pazar Lideri” kalite ödülünü alıyor. Ödülün esasını, GEMÜ’nün “Vanalar ve Otomasyon Bileşenleri: Steril Uygulamalarda Vanalar, Proses ve Kontrol Sistemleri” segmentinde küresel pazar lideri endeksi kapsamına alınması oluşturuyor.

Bu pazar segmentinde birinci veya ikinci olmak, kendi üretim ve satış şirketleriyle en az 3 kıtada varlık gösteren, yıllık cirosu en az 50 milyon euro olan ve cirolarının en az %50’si oranında ihracat payı gösterebilme koşullarına bağlı bulunuyor. Ayrıca firma sahiplerinin en azından kısmen Almanya’da yerleşik olması gerekiyor.

Üst üste 7. kez kazandıkları WirtschaftsWoche’nin ödülüyle ilgili konuşan GEMÜ Grubu Yönetici Ortağı Gert Müller, “Global pazar liderliği, aile şirketimizin başarısının yıllık temelde önemli bir göstergesidir. İnovatif ürünler, geleceğe yönelik stratejimiz ve kararlı küresel ekibimizle, belirsizlik zamanlarında bile en yüksek performansı gösterdiğimiz için gurur duyuyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Kaynak: www.gemu-group.com

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Vanalar

2022’de yeni fabrikasını devreye alan ÖZKAN Makina; istihdamda %25, satışta %55 artış sağladı

Yayın Tarihi:

on

Vana sistemlerinin lider üreticilerden biri olan ÖZKAN Makina, 20 milyon euroluk yatırımla hayata geçirdiği ve 2022 yılında devreye aldığı yeni modern fabrikası Project Pearl ile büyümeye devam ediyor. Birçok alanda üstün özelliklere sahip yeni tesis ile ciddi bir kapasite artışı sağlayan ÖZKAN Makina, istihdamını %25 oranında artırırken, satışlarını bir önceki yıla kıyasla %55 oranında artırdı. 

Kelebek vana başta olmak üzere, iğne vana, çek vana, vantuz ve demontaj parçası gibi fonksiyonel vana sistemleri alanında lider üreticilerden biri olan ÖZKAN Makina, 1983 yılında başladığı faaliyetlerine, 2011 yılından bu yana tüm dünyada tanınan Hawle Avusturya Grubu çatısı altında devam ediyor. İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan iki fabrikasıyla alanında lider üreticilerden biri olan firma, 20 milyon euroluk yatırımla temellerini 2019 yılında attığı Project Pearl Fabrikası’nı 2022 yılında devreye alarak, pazardaki lider konumunu daha da güçlendirdi. Birçok alanda tek olma özelliği taşıyan 7.000 metrekarelik tesis ile üretim kapasitesini ciddi şekilde artıran ÖZKAN Makina; istihdamını %25 oranında artırırken, pandeminin etkilerinin de azalmasıyla satışlarında bir önceki yıla göre yaklaşık %55 oranında bir artış sağladı. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumdan dolayı yurt içi satışlarında beklentilerin altında kalan firma, bu artışı büyük oranda yurt dışı satışlarıyla gerçekleştirdi.

İlave yatırımlarla yeni rekor hedefi

Hem Türkiye’deki seçim süreci hem de pandemi sonrası global pazarlardaki değişiklikler gibi 2023 yılının zorlu koşullarında daha da büyümeyi hedefleyen ÖZKAN Makina, gidilmeyen yerlere gitmek, problemli işleri çözmek adına iletişimde kalmak ve en iyi yaptığı işi anlatarak bu zorlukların üstesinden gelmeyi planlıyor. Yeni yılda üretim kapasitesini daha fazla artırmak adına yeni adımlar atmaya hazırlanan firma, 2022 yılının sonlarına doğru açtığı Project Pearl Fabrikası’na ilave ekipman yatırımları yaparak, yeni rekorlar kırmayı hedefliyor.

Project Pearl Fabrikası

Son teknolojiyle donatılan Project Pearl Fabrikası, DN100’den DN2600 çapa kadar vana gövdelerinin işlenmesine olanak sağlarken, uzun yıllar korozyona karşı koruma anlamına gelen GSK kalite standartlarına göre boya yapılan Türkiye’deki tek tesis olma özelliğini taşıyor. Birçok ilki barındıran tesisteki üretim tüm dünyaya ulaştırılırken; üretimden sonra tüm ürünler, EN standardı veya farklı ülkelerden talep edilen farklı standartlara göre basınç testlerine giriyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com