Connect with us

Vanalar

Dünya’nın ilk ultrasonik ölçme ve balans vanası: BOA CONTROL

Yayın Tarihi:

on

Dünya’nın ilk ultrasonik ölçme ve balans vanası: BOA CONTROL

KSB’den önemli yenilik: Dünya’nın ilk ve tek ultrasonik teknolojili ölçme ve balans vanası birçok özelliğinin yanı sıra debi ölçmeyi de çok daha kolay hale getiriyor.

 

KSB yıllar boyu edinmiş olduğu tecrübe ile portföyüne sürekli olarak yenilikçi çözümler eklemektedir. Son olarak çok yönlü ölçme ve balans vanası BOA-Control ile iddialı bir çıkış yapmıştır.

 

Boa-Control vanaları başlıca uygulama alanı olarak; hidrolik balans için sıcak su sistemleri, havalandırma sistemleri ve soğutma çevrimlerinde kullanılır. Kapatma, ölçme ve balanslama fonksiyonlarının hepsini tek bir vanada toplayan BOA-Control yeni uzun gövdeli hidrolik akışa uygun tasarımıyla basınç kaybını minimuma, debi değerini ise maksimuma ulaştırmaktadır.

 

Tek parça gövdeli bu tasarım sızıntıyı yok edip, tehlike ihtimallerini sıfıra indirir. Pozisyon göstergesi, kitleme cihazı ve yoğuşma önleyici özelliği ile tam ekipmanlı olarak ek ücret talep edilmeden müşterilerine standart olarak sunuluyor.

 

 

KSB Ölçme ve Balans Vanaları İle Yeni Olanaklar

BOA-Control ölçme ve balans vanası debi değerinin direkt ve basit ölçümü için tamamen yeni olanaklar sunmaktadır. Ultrasonik dalgalar; geçiş süresi farkı ölçümü ile debi değerini belirlemek için kullanılır. Buna ilave olarak balans vanası ile entegre edilmiş sıcaklık sensörü akışkan sıcaklığını kesin olarak ölçer. KSB’nin bu vanaları ile birlikte kullanılan mobil ölçme bilgisayarlarının elde ettiği değerler kolaylıkla kaydedilebilir ve kontrol odasına aktarılabilirler.

 

Ultrasonik sensörler ile ölçüm yapmak için BOA-C ölçme ve balans vanasına ilave iki sensör gereklidir. Bu sensörler vananın kullanılacağı yere bağlı olarak iki farklı şekilde eklenebilir:

 

1)BOA-Control : Balans Vanasında Ultrasonik Sensörler İçin Manyetik Temas

BOA-Control; ultrasonik sensörlerin bağlanabileceği ölçme ve balans vanasıdır. Sensörler ölçüm için sürekli olarak vanaya sabitlenmiş değildir. Bu bağlantı yenilikçi manyetik bağlayıcı bileşen ile sağlanmaktadır. Sensörler monte edilir ve gerektiği zaman çıkarılabilirler. Bu dizayn BOATRONIC-MS bilgisayarları ile uyumlu birçok vananın mobil ölçümünün yapılmasına izin verir.

 

2)BOA-Control IMS: Ultrasonik Sensörle Entegre Edilmiş Balans Vanası

BOA-Control IMS; ölçme ve balans vanasında; sensörler BOA-C vanasına kalıcı olarak yapıştırılır. Bu uygulama; istenilen ölçüde sabit ayar ve kurulumun yanında anlık ölçümlere de olanak sağlar. BOATRONIC MS-420 ölçüm bilgisayarı ile debi değeri ve sıcaklık değerleri 4-20 mA değerinde sinyal ile sürekli olarak kontrol odasına iletilebilirler.

 

Bir Bakışta Ölçme ve Balans Vanasının Faydaları

Güvenilirlik :

•Direkt şekilde yenilikçi ultrasonik teknoloji

•Valf pozisyonu girmeye gerek kalmadan doğrudan ölçüm

•Akış yönünün otomatik görünümü

•Birikinti ve kirlenmeden minimum etkilenme

•Renk kodlama şeması kullanarak ölçüm noktalarının güvenilir şekilde tanımlanması

 

Düşük Maliyet:

•Tek bir vanada; kapatma, ölçme ve balans fonksiyonu

•Düşük basınç kayıpları ile enerji maliyetinde tasarruf

 

Kullanım Kolaylığı:

•Akışkan ile temas olmadan yapılan ultrasonik ölçümün sızıntıyı önlemesi ve ölçüm için zaman kazandırması

•Ölçekli konum göstergesinin ön ayarları kolaylaştırması

•BOATRONIC MS ile geniş veri giriş ve çıkış yelpazesi

•Basit manyetik bağlantılı ölçüm sensörlerinin ölçme zamanını düşürmesi

•Ölçme fonksiyonları ile doğrudan ve basit ölçüm

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Vanalar

Neway, 96” Aktüatörlü Üçlü Ofset Kelebek Vana’yı piyasaya sürüyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Sektörün talep ve gereksinimlerini karşılamak için eksiksiz bir valf çözümü sunan ve gelişmiş valf tesisi ile önde gelen üreticilerinden biri olan Neway, 88” sürgülü vana ve 56” tam kaynaklı küresel vananın ardından, şimdiye kadar ürettiği en büyük üçlü ofset kelebek vana olan 96” aktüatörlü üçlü ofset kelebek ile bir diğer devi piyasaya sürüyor.

Sıkı kalite kontrol süreciyle çift Yönlü GOST9544 kaçak oranı A testini geçen (test süresi boyunca görsel olarak tespit edilebilir sızıntı meydana gelmedi) 96” aktüatörlü üçlü ofset kelebek vana, Neway müşterileri tarafından da onaylandı. Sadece bu vana değil, siparişin tamamı tahrikli vanalardan meydana geliyor ve vana boyut aralığı 20 inç ila 96 inç arasında değişiyor. 

Neway Valve, büyük boy sürgülü vanalara yenilik getirdi

Güvenilir kalitede büyük boyutlu aktüatörlü vanalarda eksiksiz ürün portföyü sunan Neway, endüstriyel vanalar için komple çözümler sağlıyor. Denizaşırı petrol projelerinde 88 inç ve 72 inç gibi büyük boy sürgülü vana siparişleri alan Neway, bu siparişleri müşterilerine başarıyla teslim etti. Gelişmiş üretim yöntemi ve kalite kontrolü ile API598 testini geçen vanalarda, su ve gaz sızıntısı meydana gelmedi. Bu projeler Neway’ın, kullanıcıların olumlu olarak tanınmasını sağlayan ürün yeniliği ve kalite kontrolü üzerindeki gücünü gösteriyor.

Kaynak: www.newayvalve.com

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Vanalar

Enerji santralindeki püskürtme kontrolü sorunlarına 100DLC DRAG® Valf çözümü

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

IMI CCİ’nin enerji sektöründe kömüre dayalı bir termik santral işleten Hindistanlı müşterisi, süper ısıtıcı püskürtme kontrolü vanalarıyla ilgili sorunlar yaşıyor ve bu sorunlarda tesisin performansını ciddi şekilde etkiliyordu. Devreye alındığı 2015 yılından bu yana sorunlar yaşanan tesiste; vanalar, türbine giren buharın akış kontrolünü zayıflatan ve sıcaklık kontrolünün de azalmasına yol açan sızıntı ile birlikte, vana yuvasında erozyon sorunları yaşıyordu.

Tesisin operatörleri, türbin baypas sistemleri için önceden kurulmuş olan DRE, NBSE ve DRAG® vanalarının performansına dayalı bir çözüm için IMI CCİ’ye başvurdu. Süper ısıtıcı vanalardaki çeşitli sorunların temel nedenini belirlemek için müşteriyle yakın bir şekilde çalışan Valve Doctors® destekli IMI CCİ ekibi, sorunun bir kısmının, orijinal belirtilen parametrelerinin ötesinde çalıştırılması gereken mevcut vanalar olduğunu belirledi.

IMI CCI müşterisi için düşük akışlarda yüksek menzilin ve hassas kontrolün sağlanması için yeni belirlenen gereksinimlere dayanarak, pistonlu aktüatörlü 100DLC DRAG® vanalarını sundu. 100DLC vanalar; gerçek çalışma koşullarını karşılamak üzere 200kg/s’ye kadar inebilen kontrol edilebilir minimum debi, bakım sürecini basitleştirmek için kaynaklı koltuk yerine kelepçeli tip koltuk, kapatma işleminin sıkı olması için pnömatik pistonlu aktüatör gibi temel özellik sağlıyor. 100DLC tarafından sağlanan yüksek menzil, oturma alanına girerken akışkanın hızını sınırlayan ve aksi takdirde vananın kabiliyetini tehlikeye atacak aşındırıcı kuvvetleri en aza indiren DRAG® teknolojisi sayesinde mümkün hale geliyor. DRAG® teknolojisi, özel olarak karakterize edilmiş diskleri kullanarak, tüm proses koşulları için hassas kontrolü en üst düzeye çıkarırken menzili de artırabiliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Vanalar

Karmaşık jikle valfi ihtiyaçlarına IMI Critical Engineering çözümü

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

IMI Critical Engineering, yeni bir müşterisinin yeni geliştirilen su enjeksiyonlu şok valfleri kullanımında ortaya çıkan bir dizi karmaşık ihtiyacın hızlı bir şekilde çözüm bulmasına yardımcı oldu. Petrol ve gaz endüstrisindeki IMI Critical Engineering müşterisi, sahip oldukları kurulu vanalarla güvenilirlik, gürültü ve kapasite ile ilgili önemli sorunlar yaşıyordu. Yükseklik ve alan sınırlamalarının var olduğu özel çalışma koşullarını karşılayacak olağanüstü performansta vanalara ihtiyacı olan müşteri, mevcut tedarikçilerinden aldığı vanaları değiştirmek için uygun bir çözüm bulamadı. Bu çözümsüzlük de vanaların operasyonel verimliliğini azaltıp arıza sürelerini artırdı. Müşterisinin tesislerini ziyaret ederek, ihtiyaçlarını değerlendiren IMI Critical Engineering ekibi, hızlı bir çözüm sundu. Vana uzmanları, müşterinin sekiz jikle vanasını, 100DWI su enjeksiyonlu jikle valflerle değiştirerek yükseltme yapmasını tavsiye etti.

Yeni vananın müşteriye sağladığı faydalar:

  • Vanaların dönüşü için plan dışında kapama işlemine duyulan ihtiyacı ortadan kaldıran iyileştirilmiş operasyonel güvenilirlik,
  • Toplam yaşam döngüsü maliyetlerinin %40’a kadar azaltılmasıyla gelen kar ve kapasite artışı,
  • Gürültü yönergelerine bağlı daha az gürültü seviyeleri,
  • Gelişmiş kavitasyon ve erozyon kontrol tasarımı sayesinde vananın kullanım ömründe %50’ye varan artış.

Konuyla ilgili açıklama yapan IMI CCİ Proje Müdürü Manuel Bader, şu ifadeleri kullandı: “Bu müşterinin yalnızca operasyonel sorunlarını çözmekle kalmayıp aynı zamanda yükseklik ve alan gereksinimlerini de karşılayan hızlı bir çözüm bulmasına yardımcı olmaktan mutluluk duyduk. Yüksek mühendislik yeteneklerimizi kullanarak verimliliklerini daha da artırmak ve arıza sürelerini azaltmak için gelecekte onlarla tekrar çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com