Connect with us

DENİZ VE AÇIK DENİZ ENDÜSTRİSİ

GF’den deniz taşıtlarına esnek ve hafif çözümler

Yayın Tarihi:

on

GF Marine ürün grubunun iddialı ürünlerinden INSTAFLEX, deniz taşıtlarında temiz su sistemlerinin en güvenilir ve avantajlı sistemi.

Georg Fischer (GF), 20 yılı aşkın bir süredir gemi inşa endüstrisine özel teknolojileri ve yüksek kaliteli ürünleri ile komple sistem çözümleri sunuyor. GF Marine ürün grubunun iddialı ürünlerinden INSTAFLEX, üst yapı uygulamalarının yanı sıra deniz taşıtlarının tüm basınçlı sıcak-soğuk su ve ısıtma-soğutma uygulamalarında hafiflik, esneklik, korozyona uğramayan ve kimyasal dayanımı yüksek özellikleri ile öne çıkıyor. 

Polibütilen malzemeden üretilen INSTAFLEX, güvenli, hijyenik, uzun ömürlü ve bakım gerektirmeyen bir sistem olarak projelerin tercihi oluyor. Ayrıca pürüzsüz iç yüzeyi ile tortu oluşumunun önüne geçmesi ve solventli kimyasallar içermemesi nedeniyle içme suyu sistemlerine yönelik ideal bir ürün olarak gösteriliyor.

D16 -d315 mm çap aralığında boru, ek parçalar ve vanalardan oluşan sistem, tesisat girişinden son musluğa kadar geniş ürün yelpazesiyle, deniz taşıtının en alt katından en üst katına, tek bir plastik hammadde ile sistem çözümü sunuyor. Özellikle küçük çaplarda diğer plastik boru sistemlerine kıyasla 3-5 kat daha fazla esneyebilme kabiliyeti, dinamik çalışma ortamlarında avantaj sağlıyor. Montaj sırasında kullanılacak ek parça adedini azaltarak hem malzeme hem de işçilik maliyetlerinde tasarruf edilmesine katkıda bulunuyor.

Diğer plastik boru sistemlerine kıyasla yaklaşık %30 daha hafif olan INSTAFLEX, statik yüklerin ve ağırlığın çok önemli olduğu denizcilik sektöründe büyük avantajlar sağlıyor.

Prefabrikasyon halinde hazırlanıp sahaya sevki edilebildiği gibi saha ortamında montajı ve stoklanması zor olabilecek imalatlar için bütüncül çözümler yaratıyor.  Korozyona uğramayan yapısı ve yüksek kimyasal dirence sahip olan sistemin birleştirilmesi elektrofüzyon, alın kaynağı, soket füzyon, push-fit yöntemleri yapılabiliyor.

INSTAFLEX ayrıca tamamen geri dönüştürülebilmesi ve düşük karbon ayak izine sahip olma özellikleri ile çevreye duyarlı bir sistem olarak güvenle kullanılabiliyor.

Uluslararası birçok sertifikaya (AENOR, BSI, kiwa, DVGW, WRAS, vb.) sahip olan sistem, ABS, RINA, DNV-GL, BV, LR, CCS, Class NK, RMROSS gibi denizcilik otoriteleri tarafından da onaylı bulunuyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com