Connect with us

Etkinlikler

Dow Membranları 10 yılda 15 trilyon metreküp su işleyecek

Yayın Tarihi:

on

Dow Membranları 10 Yılda 15 Trilyon Metreküp Su İşleyecek

 

1993 yılından bu yana dünya, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararıyla ülkelerin giderek büyüyen temiz su sorununa dikkat çekmek, içilebilir su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması konusunda somut adımlar atılmasına teşvik olması amacıyla 22 Mart’ı, Dünya Su Günü olarakkutluyor.

 

Dünya Su Günü bu yıl, Dow Su ve Proses Çözümleri’ni sürdürülebilir teknolojiler geliştirme konusunda yönlendiren en önemli küresel sorunlardan biri olan ‘’Su ve Sürdürülebilir kalkınma’’ konusuna odaklanacak. Su-Gıda-Enerji üçlüsü olarak bilinen su, gıdave enerji arasındaki yapısal ilişki, kaynak açısından verimli su arıtma yöntemleri geliştirme ihtiyacını vurgular. Bu ihtiyaç özellikle, Orta Doğu’da kipek çok ülke dahil, kuraklığın ön planda olduğu bölgelerde belirgindir. Ayrıca,2030’a kadar dünya nüfusunun 7 milyardan 8,3 milyar insana ulaşması beklendiğinden uzmanlar, dünya genelinde %30 daha fazla su, %40 daha fazla enerji ve %50 daha fazla gıda ihtiyacı doğacağını öngörmektedir.

 

Dow Su ve Proses Çözümleri bu hayati ilişkinin yönetilmesindeki önemin farkındadır ve kendini daha düşük maliyetlerde daha sürdürülebilir üretim süreçleri sağlamak için yeni teknolojiler geliştirmeye adamıştır. Dow Su & Proses Çözümleri Orta Doğu,Afrika ve Türkiye Satış Direktörü Zakia Bahjou konuyla ilgili “Yakında Suudi Arabistan’da tamamlanacak olanve Dow standartları ile müşterlerimize sunacağımız Ters Ozmos (Reverse Osmosis)üretim tesisimiz ile modern deniz suyu arıtma ve suyu tekrar kullanma teknolojilerinde kapasitemizi artırak, su ihtiyacı olan bölgelerde Dow vaadini gerçekleştirecektir” dedi.

 

1940’lardan beri “Yaşanabilir ve Sürdürülebilir” bir dünya için temiz su ihtiyacının gerekliliğine inanan Dow, inovasyona dayalı su ve proses çözümleriyle insanlığın geleceğine katkıda bulunuyor. Dow Su ve Proses Çözümleri, suyu daha güvenli ve erişilebilir kılmak için gelişmekte olan ülkelerden en gelişmiş,endüstrileşmiş uluslara kadar dünyanın her köşesinde “berrak” bir etki yaratıyor. Dünyanın en önemli sorunlarının çözümü için kimya ve yeniliği birleştiren Dow, su ayrıştırma teknolojilerinde bir mucit olmuş ve su işleme için dünyanın ilk spiral sarımlı membran teknolojisi dahil endüstrideki birdizi ilke imza atmıştır.

 

Son yıllarda su çözümlerine ilişkin porföyünü daha da genişleten Dow,Ters Ozmos(RO) ve İyon Değiştirici Reçine (IER) teknolojilerinde dünya çapında bir lider haline gelmiştir.

 

Dow Suve Proses Çözümleri endüstriyel ve şehir suyu, kimyasal süreçler, eczacılık,beslenme, enerji, ev tipi içme ve atık su ile tekrar kullanım da dahil olmak üzere bir dizi büyük çaplı uygulama için Ultra Filtrasyon (UF), Ters Ozmos (RO)Membranlar, Reçine Teknolojileri ve Elektro-deiyonizasyon (EDI) ürünleri portföyü sunan tek üreticidir. Dow, aynı zamanda kalite ve güvenirlik bakımlarından da endüstri standartlarını belirlemeyi sürdürmektedir.

 

Dow Su ve Proses Çözümleri suyun giderek daha çok değer kazandığı dünyada dakikada 56 milyon litreden daha fazla su işlemektedir. FILMTEC™ ECO elementlerinin önümüzdeki 10 yılda, 6 milyon olimpik yüzme havuzuna eşdeğer 15 trilyon metreküp su üretmesi bekleniyor. Dünyanın en zorlu sorununa çığır açan bir çözüm olan FILMTEC™ ECO Ters Osmoz Elementleri üreticilerin daha az su ve enerji kullanımına önemli katkı sağlıyor.

 

“Dünya Su Günü” dolayısıyla temiz sve kullanılabilir suyun dünyanın gelecekteki en önemli ihtiyaçlarından biri olacağının altını çizen Dow Su ve Proses Çözümleri Türkiye Satış Müdürü Sanem Sünbül,  “mucidi olduğumuz membranlar vediğer su ayrıştırma çözümleri ile, başta atık su olmak üzere su kaynaklarını insanlık için kullanılabilir hale getiriyoruz. Ev ve iş yerlerinde kullandığımız sudan, endüstride ihtiyaç duyduğumuz suya kadar bir çok alanda müşterilerimiz eve dolayısıyla tüketiciye temiz su ve proses çözümleri sunuyoruz.” dedi.

 

  

DOW’INSU VE PROSES ÇÖZÜMLERİ

Dow Su ve Proses Çözümleri hem müşterileri hem de toplumun tamamının yararlanabilmesi amacıyla çözümler üretmek içinin ovasyonaistekli bilim insanları ve mühendisleri bünyesinde barındırıyor. Her yıl milyarlarca dolar ayrılan AR-GE çalışmalarıyla ortaya konan çözümler bugün bir çokülkede suyu ayrıştırıp içilebilir ve kullanılabilir hale getiriyor.

 

Katalizve Kimyasal İşleme: Dow’ın su çözümleri arasında yer alan yenilikçi polimerik katalizörler, kimyasal işlemeyi daha enerji verimli hale getirmeye yardımcı oluyor.

 

EndüstriyelSu: Ayrıştırma teknolojileri; elektronik, yarı iletken ve başka endüstrilerde üretim süreçleri için vazgeçilmez önemde olan ultra saf su üretiyor.

 

Yiyecek ve İçecek: Raf ömrünü uzatmaktan sodyum içeriğini azaltmaya kadar Dow Su ve Proses Çözümleri, daha güvenli, daha besleyici ve daha iyi tat veren gıda ürünlerinin üretilmesini kolaylaştırıyor.

 

Farmasötik:Dow yenilikleri, Kolesterol düşürücü haplardan nikotin sakızlarına ve ilaç biyo işlemine kadar şirketlerin tüm dünyada sağlık bakımını geliştirmelerine yardım eden iyon değiştirici reçine çözümleri sunuyor.

 

Enerji Üretimi: Ters Ozmos ve İyon Değiştirici Reçineler, dünyanın lider enerji şirketlerine enerji üretimi maliyetlerini ve çevresel ayak izini düşürmeye destek oluyor.

 

Belediye Suyu ve Tuz Giderme: Dow Su ve Proses Çözümleri’nin Ters Ozmos ve Ultra Filtrasyon teknolojileri, tüm dünyada tuz giderme ve diğer su işleme proseslerinin verimliliğini yükselterek, toplumların daha büyük miktarlarda daha hesaplı kullanılabilir su elde etmelerini sağlıyor.

 

Madencilikve Hidrometalürji: İyon Değiştirici Reçineler, membranlar ve proses teknolojileri, madencilik ve metalürji alanında suyun yeniden kullanılmasını kolaylaştırarak şirketlerin doğal kaynakları korumalarını sağlıyor.

 

Konutlar ve Ticari Binalar: Ters Ozmos ve İyon Değiştirici Reçineler, ev, restoran,otel, araba yıkama tesisi, çamaşırhane ve diğer ticari uygulamalarda şehir suyunu saflaştırmaya yönelik hesaplı ve çok yönlü çözümlere olan talebi karşılamaya yardım ediyor.

 

AtıkSu ve Yeniden Kullanım: Dow Su ve Proses Çözümleri ayrıştırma teknolojileri, global su kıtlığına yanıt vermeye yardım ederek toplumların ve endüstrilerin,geri dönüştürme prosesleriyle atık suyu değerli bir kaynak haline getirmelerini sağlıyor.

Dow

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Dernekler ve İlgili Kurumlar

Pompa ve Vana Sektörünün Zirvesi: 11. Pompa-Vana Kongresi “Su ve İnsan 5.0” İle Geliyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Pompa ve Vana sektörünün önde gelen organizasyonlarından POMSAD, İTÜ Makine Fakültesi ve ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü işbirliği ile düzenlenen 11. Pompa-Vana Kongresi, “Su ve İnsan 5.0” temasıyla büyük bir heyecanla bekleniyor.

Pompa ve Vana endüstrisindeki son teknolojik gelişmeleri, sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği konularını ele alacak olan kongre, sektörün önde gelen temsilcilerini bir araya getirecek. Dijital dönüşümün hızla ilerlediği bir dönemde, “İnsan (toplum) 5.0” kavramı etrafında toplanacak olan katılımcılar, su yönetimi ve döngüsel ekonominin geleceğini tartışacaklar.

Kongrenin alt başlıkları arasında ürün ve sistem tasarımı, verimlilik, enerji tasarrufu, HAD ve yazılımlar, enerji verimliliği, ölçme ve kontrol, malzeme, mini ve mikro santraller, sızdırmazlık problemleri, işletme ve bakım, iç ve dış pazarlama, AB kuralları ve standardlar gibi sektörün önemli konuları bulunuyor.

11.Pompa-Vana Kongresi ayrıca “Pompa ve Vanalarda UL/FM Standardları”, “Nükleer Santraller ve Pompa/Vanalar” ve “Su Yönetimi” gibi konuları da ele alacak. Sektörün önde gelen uzmanları tarafından yapılan davetli konuşmalar ve teknik eğitimler de kongrenin önemli bileşenlerinden olacak.

Kongreye katılmak isteyenler, online kayıt işlemlerini resmi kongre web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirler.

Pompa ve Vana sektörünün zirvesini kaçırmayın! 11. Pompa-Vana Kongresi, sektörün geleceğini şekillendirmek isteyen herkes için bir buluşma noktası olacak.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Etkinlikler

REWA Anatolia 2024: Adana’da sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm fuarı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

15-17 Şubat 2024 tarihleri arasında Adana’daki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, Solis Renewable Hub tarafından organize edilen ve Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Valiliği, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi ve Adana Ticaret Odası tarafından desteklenen REWA Anatolia – Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Fuar ve Konferansı düzenlenecek. Fuar, yeşil ve döngüsel ekonomi sektörlerindeki en yeni teknoloji, hizmet ve endüstriyel çözümleri sunmayı amaçlamaktadır. 80’den fazla katılımcı firmanın ve dünya genelinden 5 bin 500’den fazla sektör profesyonelinin katılması bekleniyor.

Solis Fuarcılık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Feraye Gürel, atık sorununun küresel bir mesele olduğunu vurgulayarak, yerel ve küresel çözümlerin bir arada ele alınmasının önemine değinmiştir. REWA Anatolia’nın Adana’da düzenlenmesinin sebebi olarak, Adana’nın gelişmiş üretim altyapısı ve dinamik nüfusunu göstermiştir.

Fuar, atık yönetimi, geri dönüşüm, bertaraf etme çözümleri, kentsel atık yönetimi, ulaşım ve temizlik araçları, ekipmanları, tesis, makine ve ekipmanlar, danışmanlık ve profesyonel hizmetler, sürdürülebilirlik çözümleri ve teknolojileri gibi alanlarda yenilikçi içerikler sunacak. Ayrıca, 25’ten fazla oturumda 100’ü aşkın uzman konuşmacı yer alacak ve sektörel tedarik zincirlerinde döngüsel ekonomi ilkelerinin benimsenmesi gibi konular ele alınacak.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre, Türkiye’de 2020 yılında 104,8 milyon ton atık oluştu ve bu atıkların büyük kısmı düzenli depolama tesislerine, geri kazanım tesislerine veya belediye çöplüklerine gönderildi. Atık işleme tesislerinde işlenen toplam atık miktarı ise 127,4 milyon ton olarak kaydedildi. Bu etkinlik, Adana’nın ilk sürdürülebilirlik fuarı olma özelliğini taşımaktadır.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Etkinlikler

Makine sektörünün Bursa buluşması BUMATECH 29 Kasım’da kapılarını açıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Makine imalat sektörünün Bursa’daki kıtalararası buluşması BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarları 29 Kasım – 2 Aralık tarihlerinde bir kez daha makine sektörünü ağırlamaya hazırlanıyor.  Fuara 70 ülkeden 45 bine yakın profesyonel ziyaretçi, 25 ülkeden 400’ün üzerinde firma ve firma temsilciliğinin katılımı bekleniyor.

Makine imalat sektörünün kıtalararası buluşma adresi BUMATECH, Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından, Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliğinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile 29 Kasım – 2 Aralık 2023 tarihleri arasında düzenlenecek.

Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan BUMATECH, uluslararası nitelikteki 21. Bursa Metal İşleme Teknolojileri 14. Saç İşleme Teknolojileri  ve 20. Otomasyon  Fuarlarını tek çatı altında buluşturacak.

Özellikle sac işleme teknolojilerinin yoğun olduğu bu fuarda; robotik sistemlerden 3 boyutlu yazıcı ve tarayıcılara, otomasyon teknolojilerinden hidrolik pnömatik ve robotik sistemlere, fiber lazer optik kesim makinelerinden CNC tezgâhlara kadar son teknoloji inovasyon ürünlerin de sergileneceği BUMATECH’te atölye ekipmanları, CAD/CAM, madeni yağlar, kompresörler vinçler, takım ve torna tezgahlarının yanında İş ve İşçi Güvenliği Malzemeleri ve Kalite kontrol, ölçme cihazları da öne çıkıyor.

Sektörün önemli temsilcileri BUMATECH fuarında buluşuyor

BUMATECH, 7 salondan oluşan 40 bin metrekarelik alanda 70 ülkeden 45 bine yakın nitelikli ziyaretçiyi ağırlayacak.  Almanya, Avusturya, Belçika, Çin, Finlandiya, Tayvan, USA, Hollanda gibi ülkelerden makine imalat sektörünün önemli temsilcilerini ağırlayacak olan fuar, yeni iş bağlantılarıyla Türkiye’nin ihracat bilançosuna da önemli katkılar sağlamaya devam edecek.

BUMATECH’e yoğun ilgi

Fuara ev sahipliği yapan Bursa, makine sektöründeki güçlü üretim altyapısı ve kalitesiyle, küresel ligdeki güçlü konumuyla bu ev sahipliğini sonuna dek hak eden Bursa’da, metal işleme ve takım tezgâhları ile kaldırma ve taşıma ekipmanları, soğutma ve havalandırma ekipmanları ile tarım – ormancılık ve gıda makineleri ağırlıklı makine üretimi yapılıyor.

Makine sanayi için önemli bir lokasyon olan Bursa, ithalat ve ihracat süreçlerinde ulaşım ve konum konusunda hem katılımcılara hem de ziyaretçilere kolaylık sağlıyor. Bu sebeple BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri fuarlarına olan yoğun ilgi aylar öncesinden yerlerin tükenmesi ile kendisini gösterdi.  Sektör liderlerinin bir araya geldiği fuarda katılımcı olarak yer almak isteyen öncü firmalar büyük bir heyecanla yer açılmasını bekliyor.

Sektörün uluslararası arenada rekabet gücünü artırıyor

 Robotik sistemlerden 3 boyutlu yazıcı ve tarayıcılara, fiber lazer optik kesim makinelerinden CNC tezgâhlara kadar son teknoloji inovasyon ürünleri ile her türlü makine yan sanayi ekipman ve malzemelerine kadar zengin bir portföye sahip fuar, imalat sektörünün büyümesinde önemli rol üstleniyor. Her geçen gün iddiasını güçlendiren sektör, Endüstri 4.0 ile gerçekleşen dijital atılımlar sayesinde uluslararası arenada rekabet gücünü artırıyor. Fuarın, yeni iş birliği köprüleri kurarak, bu yükselişe ivme katması bekleniyor.

BUMATECH, 29 Kasım– 1 Aralık tarihleri arasında 10.00 – 19.00, son gün olan 2 Aralık Cumartesi günü ise 10.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Detaylı bilgiye ve fuar davetiyesine https://bursamakinefuari.com adreslerinden erişilebiliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com