Connect with us

Borular

Daima kalitenin peşinde – Teknik Boru

Yayın Tarihi:

on

Değerli okurlarımız bu ay sizler için Teknik Boru’nun Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Esat Köprülü ile gerçekleştirdiğimiz keyifli röportajı sizlerle paylaşmak isteriz.

 

Bizlere Teknik Boru ve ürün guruplarınızdan bahseder misiniz?

BORUSAN MANNESMAN BORU Ana Bayiliğimiz ile 2010 yılında Işıkkent İzmir’de faaliyete başladık. 2014 yılında Pınarbaşı’ndaki yeni merkezimize taşındık.

BORUSAN MANNESMANN BORU Ana bayiliğimizle boyuna ve spiral kaynaklı Çelik Borular, Borusan Pro yapı profilleri, WAVIN PILSA, PPRC ve PVC borular, Sifonik sistemler, sulu yangın söndürme sistemlerinde GIACOMİNİ UNİVAL ürün gurupları ile dünya markası VICTAULIC yangın güvenlik ürünlerini sunuyoruz.

Ayrıca,  BATU VANA ile gaz hatları, buhar, kızgın yağ grubu, su hatları ürünlerimiz ile bu alanlarda yeterli stok, yüksek bulunabilirlik oranı ile hizmetler sağlıyoruz.

Bu yıl içerisinde ürün gurubumuza dahil ettiğimizpompa sistemlerinde MAS-DAF ana bayiliğimiz, basınç ve sıcaklık ölçer ürüngurubunda MONEKS bayiliğimiz, vanave otomasyon sistemlerindeSMS TORK ürünleri ve NORM bağlantıelemanları ile faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Faaliyetlerinizde ağırlıklı olarak hangi sektörler var?

Yurt geneli ve yurt dışı projelere endüstrienerjiyangın güvenlik ve HVAC konularında 15.000 çeşit ürün gurubu ile değerli müşterilerimizin taleplerini karşılamaktayız.

Konularında deneyimli proje ve satış ekibimizle, İzmir merkezimizden yurt içi ve dışı projelere boyuna kaynaklı çelik  boru, spiral kaynaklı çelik boru, çelik çekme boru, PE, PPRC, PVC borular  ve pompa sistemleri, vana, yangın güvenlik sistemleri ve fittings gurubu ürünleri sunmaktayız.

Gelen talepler doğrultusunda ürün guruplarınızı geliştiriyor musunuz?

Teknik Boru ailesi olarak endüstriyel kurumlar, mekanik tesisat taahhüt firmaları taleplerini bir bütün olarak karşılayarak müşterilerimize zaman ve ekonomik kazanımlarla katkılar sağlamak uğraşındayız.

2013 yılı başında devreye aldığımız Çelik Çekme Boru Merkezi’mizin yanı sıra “Pompa, Vana ve Yangın Güvenlik Merkezi”mizi 2014 yılında genişleterek devreye aldık.

Tüm süreçlerimizi oluşturduğumuz otomasyon sistemi ile ve ISO 9001 kalite yönetim sistemi ile yönetiyoruz.

Faaliyetlerimiz  içerisinde çelik çekme boru ürün grubumuz önemli yer tutmaktadır. Kullanım yerlerine uygun specler, norm ve istenen kalitelere uygun malzemeleri  sertifikaları ile zamanında teslimatlarla müşterilerimizin taleplerini  karşılamaktayız. Buhar ve kızgın yağ, su, gaz vb. akışkanlarla ilgili hatlarda kullanılan çelik çekme borular, vana gurupları ve bağlantı elemanları gibi ürün guruplarımız ile hizmet sunuyoruz.

 

Yurt dışı pazarlarına girmeyi planlıyor musunuz?

2014 yılı içerisinde başlattığımız yurt dışı pazar araştırmalarımız ve ihracat departmanımızın yapılandırılmasını tamamladık. Yurt dışındaki birçok ülkede hedef müşterilerimizi belirledik. Amacımız yurt dışı pazar müşterilerimize tüm ürün guruplarımız ile paket – hızlı ve ekonomik çözümler sunmaktır.

Türk Patent Enstitüsünden aldığınız “Faydalı Model”inizin konusu nedir?

TB Doğalgaz Borusu Uzatma – Birleştirme Parçası Faydalı Modelimiz Çelik Doğalgaz hatlarında hattın güvenliğini arttıran bir üründür.

TB Doğalgaz Borusu Uzatma Birleştirme Parçası hattın uzun süre problemsiz ve güvenli çalışmasını temin ederek, tesisatlarda zaman ve işçilikten kazanç, yüksek bulunabilirlik oranı ve kısa sürede teslimat ile sektörde güvenle kullanılmaktadır.

Sektörde yurt içi ve yurt dışı taleplerde durum nedir?

İnşaat ve enerji sektörü son yıllarda kendini sürekli yenileyen değişimler sergilemektedir. Bu değişimleri anlık izleyen inşaat, proje firmalarınız önemli yurt içi ve yurt dışı projelerde kendi branşlarında farklılıklar getirerek sektörde ön plana çıkmaktadır. İnşaat sektöründeki olumlu değişimler ürün gruplarına farklılıklar getirdiği kadar ürün gurupları, işçilik ve uygulamalarda kalite bilincini geliştirmektedir.

2015 yılında küresel ekonomilerdeki değişimlerin yurt içi ve yurt dışı pazarlara olumlu yansımasını diliyoruz.

 

Yurt dışı ve yurt içinde önemli projelerde yer alan elektro-mekanik inşaat grubu firmalarımız sektöre güven ve dinamizm kazandırmaktadır. Bu firmalarımızın 2015 yılında giderek daha önemli projelere imza atması hepimizin beklentisidir.

 

Yurt içi inşaat sektöründeki büyümede son dönemde hız kazanan kentsel dönüşüm çalışmaları da önemli rol oynamıştır. Kentsel dönüşüm projelerinin artışı inşaat sektörünün tüm alt sektörlerine canlılık getirmiştir, getirmeye devam edecektir. Yıl içerisinde planlanmış makro projelerin Start alması bu ivmeyi daha da olumlu yönde arttıracaktır.

Son olarak söylemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Ülkemizde kaliteli ürün, kaliteli işçilik, kaliteli uygulama ve kaliteli hizmet tercih edilmesi, kalite bilincinin artmasını sağlamaktadır. Kalitesiz ürünler ve uygulamalar nedeni ile ülke olarak kayıplarımızın büyük olduğu hepimizce bilinmektedir. Kalite bilincinin artması için hepimize önemli görevler düşmektedir.

Bu bilinçle ürettikleri, satın aldıkları ürünlerin ve sundukları hizmetin, kalitesi ile her zaman gurur duyan firmaların giderek artması yarınlara daha güvenle bakmamızı sağlayacaktır.

 

Birçok önemli projede Teknik Boru güveni ve deneyimini tercih eden müşterilerimize ve bu güvenin oluşmasında  değerli  katkıları olan tedarikçilerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Teknik Boru ailesi olarak bizlere bu sayınızda yer verdiğiniz için teşekkür eder, sektörümüze başarılı bir yıl dileriz.

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Borular

GF Hakan Plastik, HotelTech Antalya Fuarı’nda hijyenik su tesisatı sistemleri ile öne çıktı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Bu yıl 7-10 Aralık 2022 tarihleri arasında ikincisi düzenlenen HotelTech Antalya – Otel Teknik Ekipman ve Malzemeleri Fuarı’na katılan GF Hakan Plastik, özellikle konaklama tesislerinin en çok ihtiyaç duyduğu hijyenik su tesisatı ve uygulamalarına yönelik ürünleri ile yer aldı.

Alt yapı, üst yapı ve endüstriyel ürün grupları ile inşaat sektörünün çözüm ortağı olan GF Hakan Plastik, hijyenik su tesisatlarına yönelik Hycleen Otomasyon Sistemi ile büyük ilgi gördü. GF Hakan Plastik yetkililerinin yanı sıra GF JRG İhracat Satış Müdürü Ciro Nigro’nun yer aldığı stantta otel zincirinin teknik müdürleri, mekanik tesisat firmaları, Akdeniz-Ege Bölgesi Otel Teknik Müdürleri Derneği ve Otel Satınalma Müdürleri Derneği gibi yetkili kişi, firma ve derneklere ürün ve çalışma sistemi hakkında detaylı bilgiler aktarıldı. Özellikle Ciro Nigro’nun simülasyon üzerinden sistem anlatımları beğeni topladı.

İçme suyu tesisatlarının otomasyonu için geliştirilen Hycleen Otomasyon Sistemi, oteller, hastaneler gibi büyük bina komplekslerinde kullanma ve içme suyu tesisatlarının planlanması, kurulumu, işletilmesi ve bakımını güvenilir ve basit bir şekilde destekleyerek tesisata giren suyun hijyenik ve sağlıklı kullanımına imkan sağlıyor.

Anfaş Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda GF Hakan Plastik ayrıca, üst yapı ve endüstriyel ürün gruplarına da yer verdi. Aquasytem ürünleri ile kurulan manifold sistem ile ürünler ve uygulama şekillerini sergiledi. Ayrıca endüstriyel uygulamalar için EcoFit, Sygef, Progef, Elgef boru sistemleri ile PVC-U boru sistemleri de stantta yer alan ürünler arasındaydı.

GF Hakan Plastik ilk kez katıldığı fuarda dört gün boyunca sektöre yönelik ürünlerini yakından tanıtarak başarılı bir fuar katılımı gerçekleştirdi.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Borular

GF Hakan Plastik, yangına karşı dayanıklı ürünleriyle gerekli değerleri garanti altına alıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan Yangından Korunma Haftası, aslında önceliğimiz olan güvenliğin ne kadar önemli olduğunu hatırlamamıza, anlatmamıza ve alınabilecek önlemler konusunda adımlar atmamıza dikkat çeken bir hafta. Yangınla mücadelede amaç, yangına karşı güvenliğin artırılması ve yangın zararlarının azaltılması olarak ifade edilebilir. Bu nedenle yangına müdahale etkinliğinin artırılması kadar yangın oluşmadan önce alınacak önlemler üzerinde de durulması gerekiyor. Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik ile de yapılarda kullanılması gereken ürünler ve koşulların çerçevesi çiziliyor. Yapılarda kullanılan ve her mekanda farklılık gösteren yapı ürünlerinin yanması sonucu açığa çıkan gazların insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri biliniyor. Yapı ürünleri, çoğunlukla tasarım aşamasında belirleniyor. Ürünlerin doğru seçimi için proje tasarımcılarının bilinçli davranması bu nedenle önem arz ediyor. Yapılan araştırmalar yangın ölümlerinin büyük bir çoğunluğunun dumanla oluşan gaz zehirlenmeleri olduğunu gösteriyor. Avrupa’da her yıl, yangın nedeniyle oluşan gaz ve dumandan dolayı 30.000 kişi hayatını kaybediyor. Zehirli gazlardan ölenlerin, yanarak ölenlerin oranından iki kat fazla olduğu belirlenmiş bulunuyor.

Uzun yıllar bu konuda çalışmalar gerçekleştiren ve bu çalışmaları geliştirerek sürdüren GF Hakan Plastik, güvenli yapıların oluşturulmasına katkı sağlıyor. Firmanın yangına karşı dayanıklı olarak geliştirdiği ilk ürünü olan Silenta FR ve son ürünü olan Silenta Extreme; EN 13501 standardına göre, B-s1; d0 değerleri ile yönetmelikte belirtilen şartlar doğrultusunda geliştirdiği ürünleri oluşturuyor.

Burada;

B, çok zor tutuşan,

s1, çok az miktarda duman oluşturan, 

d0 ise, damlacık oluşturmayan bir yapıya sahip olduğunu gösteren değerlerdir. 

GF Hakan Plastik, Silenta FR ve Silenta Extreme Boru Sistemleri ile yapılar için gerekli bu değerleri garanti ediyor. Ayrıca halojen içermeyen bir yapıya sahip olan Silenta Extreme ile bir yangın anında zehirli ve öldürücü gaz salınımının önüne geçilmesini de sağlayabiliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Borular

Antalya Serbest Bölgesi’nin altyapı yenilemesine GF Hakan Plastik imzası

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Uluslararası normlarda üretilen GF Hakan Plastik altyapı boru sistemleri, altyapı projelerinin güvenli ve verimli şekilde oluşturulmasında önemli katkılar sağlıyor. Antalya Serbest Bölgesi’nin altyapı yenileme projesinin tercihi de bu özellikleri ile GF Hakan Plastik ürünleri oldu.

Türkiye’nin en önemli serbest bölgelerinden biri olan Antalya Serbest Bölgesi

, ülkemizde kurulan ilk iki serbest bölgeden biri olma özelliğini taşıyor. 782.482 metrekarelik alana kurulu olan bölge ayrıca, Antalya-Kemer karayolu güzergahında, Antalya Limanı’nın hemen bitişinde, şehir merkezi ve havalimanına ulaşım kolaylığı ile de ön plana çıkıyor. 

1987 yılında hizmete giren ve işletmesi Antalya Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (ASBAŞ) tarafından yürütülen ve tekstilden tarıma, kimyadan yat işletmeciliğine kadar 84 firmanın faaliyet gösterdiği bölgenin kanalizasyon, içme suyu ve yangın hatları, gelişen şartları karşılamak ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla yenileniyor. Altyapı yenileme projesinde ise GF Hakan Plastik PE100 sistem çözümleri kullanılıyor.

PE100 sistem çözümü, basınçlı içme suyu şebekesi, doğal gaz şebekesi, atık su deşarj ve atık su pompalama hatları, sulama sistemleri, denizaltı geçiş hatları ve derin deniz deşarjları, toprakaltı yangın söndürme sistemleri (hidrant hatları), soğutma suyu sistemleri, telekomünikasyon sistemleri ve madencilik gibi alanlarda kullanılabiliyor. 

Korozyona uğramayan, esnek, yüksek mukavemetli, kimyasallara dayanıklı yapısıyla PE100 sistemi, kırılma veya bozulma riskini en aza indirerek güvenilir çözümler sunuyor. GF Hakan Plastik markalı olarak d20 mm – d630 mm, GF marka olarak d20 mm -d2000 mm çap aralığında ürün gamına sahip olan sistem, birleştirme konusunda da uygulama kolaylığı sunuyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com