Connect with us

Pompalar

Gücünü Klaus Union ile birleştiren Seterm Teknik, globalde pazarlamaya odaklandı

Yayın Tarihi:

on

Global pazarda önemli bir pompa imalatçı olan Alman Klaus Union GmbH, Seterm Teknik ile ortak bir yatırım gerçekleştirdi. Pandemi döneminde alınan yatırım kararını, üretime İzmir’de başlayacak olan ortak şirket Klaus Union Makine ile taçlandıran Seterm Teknik, şimdi ise küresel çapta pazarlamaya odaklandı. 

Isı ve akışkan transfer teknolojileri alanında 2004 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Seterm Teknik, 18 farklı şirketin Türkiye distribütörlüğünü yürütüyor. Alman Klaus Union firması ile hayata geçirilen ortak yatırımın detaylarını konuştuğumuz Seterm Teknik Genel Müdürü Selahattin Aydın, Alman firması Klaus Union ile birlikte ilerleme kararlarının 2017 yılına dayandığını aktarıyor. Ortak yatırım kararının pandemi gibi tüm sektörlere kayıp yaşatan bir dönemde olmasının ayrıntılarını aktaran Aydın, ortak şirket ile ürünlerin Türkiye’de üretilmesinin önemine vurgu yapıyor.

2004 yılında kurulan Seterm Teknik’in 17 yıl içerisindeki ilerleyişinden bahseder misiniz?

Kurucusu olduğum ve şu an satış faaliyetlerini sürdürdüğüm Seterm Tenik, kurulduğu günden bu yana saygınlıkla 17 yılı geride bırakıp sektörün öncüsü haline geldi. Seterm Teknik olarak her daim firmaların beklentilerini karşılamak amacıyla hızlı, zamanında ve doğru adımlar atarak firmaların isteklerine cevap veriyoruz. Uzman kadromuz sayesinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar, oluşabilecek iş birliklerimiz için referans niteliğinde. Kurulduğumuz günden bu güne geldiğimiz noktaya bizi yaptığımız işler ve yıllar içerisinde aldığımız doğru yatırım kararları getirdi. 

Seterm Teknik’in gelecek planlarından bahseder misiniz?

Seterm Teknik olarak çok sayıda markanın Türkiye temsilciliğini üstlenmiş durumdayız. Firmamız, marka ve ürün grupları konusunda oldukça donanımlı. Önümüzdeki süreçte çevre ülkelere daha fazla pazarlama ve servis ulaştırmayı planlıyoruz.

Endüstriye odaklı ürünlerin yanı sıra günlük kullanım için gerçekleştirdiğiniz projeler var mı?

Endüstriye odaklı ürünler olarak daha çok pompa, vana ve eşanjör satış ve servisini gerçekleştiriyoruz. Fakat Seterm Teknik olarak ihtiyaçlara yönelik çözümler üretmeye önem verdiğimiz için günlük kullanıma ve projelerin ihtiyaçlarına göre çalışmalar da sunuyoruz. Bu sayede sektörde meydana çıkan boşlukları ve gereksinimleri analiz ederek kendimizi daha da geliştirebiliyoruz. 

Pandemi döneminde Klaus Union ile gerçekleştirdiğiniz yatırım oldukça dikkat çekmişti. Bu yatırımınızdan söz eder misiniz?

Alman firması Klaus Union ile 14 yıl önce yaptığımız anlaşmayla, birlikte ilerleme kararı aldık. Klaus Union ile anlaşma yaptığımız 2007 yılında Türkiye’de sektörümüzdeki ekipman sayısı oldukça azdı. Bu noktada uzun zaman Klaus Union ile karşılıklı emek sarf ederek bu sorunları çözüme kavuşturmak için gereken adımları atmaya çalıştık. Petrokimya, kimya, gübre sektörlerinin yanısıra maden, gıda sektörlerinden gelen taleplere mümkün olduğunca yeterli ve hızlı cevap vermeyi amaçladık. Klaus Union küresel çapta, özellikle manyetik kavramalı pompalar konusunda söz sahibi bir firma. Ortaklığımızın başarı getireceğini öngörebildik ve bu doğrultuda yaklaşık bir yıl önce, pandemi sürecinde hazihazırda Almanya’da imalatı yapılan mekanik salmastıralı pompaların Türkiye’deki imalatı konusunda yatırım yapma kararı aldık. Pandemi döneminde hem Türkiye’de hem de dünyada çeşitli sektörler büyük kayıplar verirken, bu yatırımımız çeşitli çevrelerce oldukça riskli olarak değerlendirildi. Fakat hem Seterm Teknik olarak bizim hem de Klaus Union’ın, çabalarımızın karşılıksız kalmayacağı şekilde çalışarak geleceğe yatırım yaptık. 

Seterm  Teknik ve Klaus Union ortaklığının gelecekteki hedefleri nelerdir?

Seterm Teknik olarak ortaklığımız sayesinde Türkiye’de başarı kaydetmemiz durumunda Almanya’da üretilen çeşitli ürün gruplarının da Türkiye’de üretilmesini hedefliyoruz. Klaus Union bu noktada ürün gruplarının Türkiye’deki imalatında gerekli olan makine parçalarının teminini sağlamak için adımlarını atacak. Zamanla yükselen başarı grafiğimizle birlikte bunları gerçekleştireceğiz. Seterm Teknik’in İzmir’de yer alması, özellikle global anlamda sektörde meydana gelen tedarik zinciri sorunları nedeniyle ortaklığımıza oldukça fayda sağladı. Ortaklığımız, Avrupa ve Ortadoğu arasındaki boşluğu doldurdu. İzmir’in ve dolayısıyla Seterm Teknik’in Avrupa’ya ve Ortadoğu’ya yakınlığı ve bu bölgelerde bağlantılarının ve referanslarının bulunması Klaus Union’ı lojistik ve tedarik açısından memnun ediyor. 

Bu ortaklıktaki yol haritanız nedir?

Pompalar 1953 yılından bu yana çeşitli sektörlerde kullanılıyor. Klaus Union, araştırma ve teknik detay ekleyerek Almanya fabrikasında yapacağı yatırımları Türkiye üzerinden sürdürüp, ürün çeşitliliği ve lojistik açıdan bir üs edinmiş oluyor. Yılda 800-1000 arasında pompa üretme kapasitemiz var. Burada bir sistem kurduk ve ISO, ATEX standartlarının gerektirdiği testlerin hepsini geçmiş durumdayız. Şu anda petrokimya, maden, kimya, enerji, gıda ve hizmet sektörünün gerektirdiği kimya ve petrokimya alanında öncü firmalarla uzun yıllardan beri gerekli anlaşmalar sağlanmıştır. Dünya’da, gibi birçok kimya deviyle global anlaşmaya varılmış durumda.

Üretimin Türkiye’de yapılacak olması Türkiye ekonomisine nasıl etki edecek?

Şu an için yalnızca mekanik salmastra, salmastıralı santrifüj ve özel skid sistemlerin imalatlarını yapacağız. Sertifikasyon kalite testlerinin her birinin başarıyla geçilmesinin ardından ise Klaus Union manyetik kavramalı pompalar, vidalı pompalar gibi ürünlerin imalatlarını Türkiye’deki üretim bandında ürettirmeyi düşünüyor. Bu bağlamda ürünlerin yurtdışında değil de Türkiye’de üretilmesi en çok müşterilerimizi rahatlatacak. Şu anda planlarımız henüz emekleme aşamasında olduğu halde oldukça uzun ve başarılı bir yol kat ettiğimizi söyleyebilirim. Fakat bu emekleme durumu ayağa kalkma haline geçtiğinde öncelikle Türkiye ekonomisi bunun yararlarını görecektir. Zamanla diğer ülkelerle de iş birlikleri gerçekleştireceğiz. 

Türkiye’de piyasaların durumunu nasıl değerlendirirsiniz?

İç piyasada döviz ve dünyadaki genel hareketlilik maliyetleri aşırı şekilde artırıyor. Koşullar sektör açısından birçok olumsuzluğu beraberinde getiriyor fakat önceden alınan kararlar ve planlaması yapılan projeler devam ediyor. İhracattaki göstergelere bakarak Türkiye ekonomisinin bazı noktalarda iyiye doğru gittiğini söyleyebiliyoruz. 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

1.000.000’dan fazla ürün çeşidi, Atak Redüktör’ün bölgesel uzmanlığıyla güçleniyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Ticari faaliyetlerine 2002 yılında redüktör ve elektrik motorları satışıyla Adana’da başlayan Atak Redüktör Pompa, sektörün yakından tanıdığı birçok markanın bayiliğini üstlenerek genişlettiği ürün gamıyla çözüm sunmaya devam ediyor. Güç aktarım sektörüne İ-MAK Redüktör ile dahil olan ve İ-MAK’ın ilk bölgesel bayisi olarak 20 yıl önce hizmet vermeye başlayan Atak Redüktör, İ-MAK’ın 1.000.000’dan fazla ürün çeşidini hızlı termin; ürün desteği ve satış öncesi/sonrası sunduğu teknik hizmetlerle güçlendiriyor.

Başta İ-MAK olmak üzere birçok güçlü markanın iş ortaklığını üstlenen Atak Redüktör Pompa’nın Genel Müdürü Atilla Yağmur, firmanın faaliyetlerini Güç Aktarım’la paylaşıyor. 

Atak Redüktör’ü tanıtarak, ürün yelpazeniz ve endüstriye sunduğunuz hizmetlerden söz edebilir misiniz?

2002 yılında Adana’nın Seyhan ilçesinde redüktör ve elektrik motorları satışı ile ticari faaliyetlerine başlayan Atak Redüktör Pompa San. Tic. Ltd. Şti. firmamız, zaman içerisinde güç aktarım ürünlerinin yanında vibrasyon motorları ve viskoz ürünler için transfer pompaları konusunda da ürün gamını genişletmiştir. Kuruluşumuzdan bu yana müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımız ve profesyonel bakış açımız ile bölgemizde güç aktarma sistemleri ve viskoz pompa konusunda önemli tedarikçilerinden biri olmayı başarmış durumdayız. 

Atak Redüktör olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar ürün kalitesi, satış öncesi ve sonrası teknik desteği en üst düzeyde tutarak, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmayı ilke edinerek, müşterilerimizin yatırım projeleri esnasında ürün seçimleri konusunda teknik ekibimizle destek vermekteyiz. Firmamızın üstlenmiş olduğu bayilikler arasında; İ-Mak Redüktör, AEMOT, Kem-p Vibrasyon Motorları, Yıldız Dişli Pompa, Deko Monopomp Pompa, POMVAK Vakum Pompa, Pomkar Diyafram Pompa ve TMM Blower yer alıyor.

Atak Redüktör Pompa Genel Müdürü Atilla Yağmur

Önemli markalarla çözüm ortaklığınız bulunuyor, bunlardan biri de küresel ölçekte büyümeye devam eden yerli üretici İ-Mak Redüktör. İ-Mak’la olan partnerliğiniz hakkında bilgi verebilir misiniz? 

2002 yılı itibarıyla İ-Mak Redüktör’ün ilk resmi bölgesel bayisi olarak dahil olduğumuz güç aktarım sektöründe, 20 yıldır birlikte hizmet veriyoruz. İ-Mak Redüktör ile 20 yıllık geçmişimize baktığımızda, kalitenin yanı sıra o günlerden bu zamana kadar ürün yelpazesinde gerçek anlamda sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yaptığı Ar-Ge çalışmaları ve rekabetçi yapısı dikkat çekiyor.   

Atak Redüktör olarak, İ-Mak Redüktör ile birlikte 2002 yılından bu yana İç Anadolu Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi’nde aktif pazarlama, satış öncesi ve sonrası destek hizmetleri veriyoruz. İ-Mak Redüktör’ün sonsuz dişli redüktörlerinden helisel dişli ve konik dişli redüktörlerine kadar 1.000.000’dan fazla ürün çeşidini, bölgemizin ihtiyacı doğrultusunda maksimum seviyede güçlü stok ve hızlı termin süreleri ile sunuyoruz.

İ-Mak Redüktör markası sahada hangi özellikleriyle ön plana çıkıyor? Satışlarınızın içerisinde İ-Mak’ın payı nedir?

İ-Mak markasının güçlü yapısında; satış, Ar-Ge ve üretim planlamaya kadar olan kalite odaklı ekip çalışması ve müşteri odaklı üretim, önemli bir yer tutuyor. Atak Redüktör olarak, İ-Mak Redüktör’le birlikte sektörlere özel çözümler ve ürünler sunmaktayız. Atak Redüktör’ün 20 yıllık tecrübesi ve İ-Mak Redüktör’ün geniş ürün yelpazesi, müşteri memnuniyetinde önemli bir rol oynuyor.

Atak Redüktör olarak, mühendislerden oluşan teknik satış ekibimiz ve servisimiz ile birlikte, redüktör konusunda bölgemizin lideri konumundayız. Atak Redüktör olarak faaliyetlerimiz içerisinde İ-Mak Redüktör’ün pazar payı %60. Bunda en büyük etken; iş ortaklarımızın talepleri doğrultusunda ve ürünlerimizin müsaade ettiği ölçülerde Ar-Ge çalışmaları ile uyarlama yapabilmemizdir. Bu da markamız açısında ciddi bir tercih oluşturmaktadır.

Firma olarak 2021 yılını nasıl geçirdiğinizi aktarır mısınız? Satış, satış sonrası hizmet ve diğer çözümlerinizde rakamlar ne gösteriyor? Bu yıl için hedef ve beklentileriniz neler?

Atak Redüktör olarak, 2021 yılında global piyasalardaki malum dalgalanmalar ve ürün tedarikindeki daralmalardan kaynaklı ciddi anlamda sıkıntılar yaşadık; ancak bu sıkıntıları tecrübelerimizle aştık. İş ortaklarımız tarafından oluşabilecek taleplerin stok hazırlığını önceden yaparak ve bunu maksimum seviyede tutarak, hedeflerimize ulaşmış durumdayız. 2022 yılında odaklandığımız kaliteli hizmet odaklı çalışma prensibi ile de daha iyi noktalara gelmeyi hedefliyoruz.

Eklemek istedikleriniz…

Prensip olarak; daha güzel ortamların, birlikten olabileceği düşüncesi ile her anımızda pozitif olalım…

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Hidroforlar

Wilo’nun enerji çözümleriyle yılda %40’a varan tasarruf

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Dünyanın önde gelen Maya ve fırıncılık çözümleri üreticisi Lesaffre’nin Kırklareli’nde yer alan fabrikasında yenileme çalışmaları yapan Wilo, markaya özel planladığı enerji çözümleriyle Lesaffre’ye yılda yüzde 40’a varan enerji tasarrufu olanağı sunuyor. Müşterisine yatırım maliyetlerini 1 yıldan daha kısa bir sürede amorti etme imkanı sunan Wilo, entegre çözümleriyle Lesaffre’nin karbon ayak izini de azaltıyor. 

Isıtma soğutma sistemleri, su temini, atık su tahliye ve arıtma tesislerinde 150 yıllık tecrübesi ile dünyanın önde gelen pompa üreticisi Wilo, müşterilerinin pompa sistemlerini analiz ederek geliştirdiği enerji çözümleriyle maksimum verim ve uzun vadeli çözümler sunuyor. Türkiye’de 30 yıldır lider konumda faaliyet gösteren Wilo, entegre çözümleriyle Türkiye’nin en prestijli projelerine değer katmaya devam ediyor. Türkiye’nin önde gelen projelerinin çözüm ortağı Wilo’nun en yeni iş ortağı, 5 kıtadan 180’nin üzerinde ülkede hizmet veren maya ve fırıncılık çözümleri üreticisi Lesaffre oldu. Enerji çözümleri alanında uzmanlaşan Wilo, Lesaffre’nin Lüleburgaz’daki fabrikasının enerji verimliliği, sürdürülebilirlik, karbon ayak izini azaltma ve güven gibi ihtiyaçlarına yönelik projeyi hayata geçiriyor. Türkiye’de güçlü bir servis ağına sahip olan öncü marka Wilo, proje kapsamında mevcut hidrofor sistemlerinde ve sıcak su besi pompalarında Wilo-Helix V hidrofor setleri ile eşanjör pompalarında Wilo-Atmos GIGA N ile transfer pompalarında NP serisi ve soğutma kulesi sirkülasyon pompalarında NLG serileri ile değişimler sağlayarak sistem veriminin artmasına katkıda bulundu. Yapılan tüm dönüşümlerle Lesaffre, 1 yılda 700.000 kWh enerji tasarrufu sağlarken, yaklaşık 2,5 milyon TL’yi geri kazanacak. 

Wilo’nun enerji tasarrufu, geleceği koruyor

Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda çözümler tasarlayan Wilo, mevcut pompaların debi, basma yüksekliği ve enerji tüketim değerlerinin ölçümünü yaparak ihtiyaç duyulan çalışma noktalarına göre en uygun pompanın seçimini sağlıyor. Mevcut sistemin gerçek ihtiyaçlarına cevap verebilecek en doğru pompa ile sağlanacak tasarruf değerleri ve amortisman sürelerini proje başlangıcında müşterilerine sunan Wilo, dünyadaki enerji tüketiminin yaklaşık yüzde 10’undan sorumlu olan pompa sistemlerinde uzun vadeli çözümleriyle fark yaratıyor. Wilo Enerji Çözümleri, hala çalışan ancak verimsiz olan pompaları ve pompa sistemlerini proaktif olarak değiştirmek için yüksek verimli Wilo teknolojisini kullanıyor. Bu da binalardaki ve sistemlerdeki pompaların enerji tüketimini yüzde 90’a kadar azaltılmasına ve gelecekteki sistem güvenliği, tedarik güvenliği ve hijyen güvenliği gibi ek avantajlardan faydalanılmasına olanak tanıyor. Mevcut sistemlerin yeni, yüksek verimli çözümlerle optimize edilmesi veya değiştirilmesi, işletim maliyetlerinin, işletim güvenilirliğinin ve CO2 emisyonlarının üzerinde de olumlu bir etki sağlıyor.

Yenileme projelerinde yüzde 30 hibe

Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Paris Anlaşması kapsamında Türkiye, 2030 yılına kadar karbon emisyonunu yaklaşık yüzde 55, emisyon düzeyini de yüzde 221 azaltmayı taahhüt etti. Bu kapsamda “Verimlilik Artırıcı Proje Desteği” ile firmalar, yüzde 30 hibe katkısı alabilirken, 5 milyon TL’ye kadar yatırım gerçekleştirebiliyorlar.  Wilo ise sürdürülebilirliği sağlamak ve şirketleri desteklemek amacıyla devletin sunmuş olduğu destek ve hibeler konusunda müşterilerine danışmanlık hizmeti de sunuyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

Tapflo santrifüj manyetik kaplinli pompalar: Kimyasal olarak aşındırıcı ve toksik akışkanlar ile mükemmel çalışır

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

CTM, OEM kurulumlarında olduğu gibi küçük alanlarda da servis için mükemmel olan kompakt kısa kaplinli pompadır. Tapflo CTM manyetik kaplinli pompalar, motordan gelen gücün bir manyetik kaplin vasıtasıyla çarka iletildiği santrifüj pompalardır. CTM pompaları, yüzey işleme endüstrisinde kimyasalların transferi ve sirkülasyonu için tasarlanmış ve üretilmişlerdir.

Tüm Tapflo CTM pompaları BSP dişli, flanşlı veya hortum bağlantılı olarak mevcuttur. Pompalar, kimyasal olarak aşındırıcı ve toksik akışkanların yanı sıra saf kimyasallar, asitler ve alkaliler gibi temiz ve ince sıvılar için kullanılabilir; çünkü ıslanan bileşenler mükemmel korozyon direnci sağlayan metalik olmayan enjeksiyon kalıplı termoplastiklerdir.

Özellikler: Sızıntı yok, manyetik güç aktarımı, sızdırmaz pompa, hermetik sistem, ekonomik çalışma.

CTM PP – polipropilen uygulama:

  • 90 °C’ye kadar sıcaklık direnci
  • Üstün kimyasal direnç

CTM PVDF – poliviniliden florür uygulaması

  • 70 °C’ye kadar sıcaklık direnci
  • Mükemmel mekanik mukavemet sağlar

Ürünle ilgili açıklama yapan Tapflo Bölge Müdürü Gunnar Theding, “PP-GF (cam elyaf takviyeli polipropilen) versiyonu, mükemmel mekanik mukavemet sağlar ve 70°C’ye kadar sıvı sıcaklıklarına izin verir PVDF (PoliVinilidin DiFlorür) versiyonu üstün kimyasal dirence sahiptir ve 80°C’ye kadar sıcaklıklara izin verir.” ifadelerini kullanıyor.

Çalışma prensibi: Motordan gelen güç, manyetik bir kaplin vasıtasıyla çarka iletilir. Tahrik mıknatısı ve çark mıknatısı arasındaki izolasyon kabuğu, sıvı tarafı tahrikten ayırır.

Tapflo CTM pompaları, zorlu koşullar altında da üstü güce sahip, benzersiz mıknatıs kafes sistemli NdFeB (neodimiyum-demir-bor) mıknatıslı kaplinleri ile donatılmıştır. Sürücüden gelen güç, yüksek sıcaklıklarda ve yüksek özgül ağırlıklı sıvılarda bile iletilir. Ayrıca, harici mıknatıs için sağlam çelik çerçeve, mıknatıs gücünü artırır ve pompanın yumuşak bir şekilde başlatılmasını sağlar.

Tapflo Ürün Mühendisi Jakub Zduńczyk’in açıklamasına göre: “Mıknatıslar, reçine ve yapıştırıcı kullanımını önleyen benzersiz sistemle kafesleri içinde tamamen kapsüllenmiştir. Bu özelliği, yüksek sıcaklıklarda daha iyi performansa sahip güvenli bir sistem sağlar. Ayrıca çark enjeksiyonla kalıplanmıştır, bu da mükemmel performans sağlar ve hiçbir zayıf nokta yoktur.”

Ürünle ilgili konuşan bir diğer isim olan Tapflo Pazarlama’dan Mikolaj Laguna-Horodniczy ise, “Manyetik pompalarımızı benzer çözümler sunan diğer tedarikçilerden ayıran şey, şaftsız güvenilir tasarımdır. Mıknatıslı çark tertibatı çok güçlü burçlar ile tasarlanmıştır. Bu özelliği sayesinde bunun sonucunda daha az parçaya sahip ve serviste çok güvenilir bir pompa ortaya çıkmıştır.” diyor.

Tapflo Group, bağımsız, İsveçli aile firması olup, havayla çalışan diyaframlı pompaların, santrifüj pompaların ve diğer endüstriyel proses ekipmanlarının üretici ve küresel tedarikçisidir.

Tapflo ürünleri ve hizmetleri 6 kıtada 75 ülkede mevcuttur. Tapflo olarak, müşterilerimizin rahatlığı için en yüksek Tapflo hizmet kalitesini garanti eden Tapflo Grup Şirketlerimiz ve özenle seçilmiş distribütörler tarafından dünya çapında temsil edilmekteyiz.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com