Connect with us

Pompalar

ARO EXP serisi hava operasyonlu diyafram pompaları

Yayın Tarihi:

on

Hava işletim pompaları, ARO® EXP Serisi diyaframlı pompalar standartların faydalarına ilaveten tüm önemli ek özellikler ve faydaları içerir.

 • Elektronik arayüz kabiliyeti, tutarlı akış hızları ve pinpoint ile kontrol
 • SimulShift™ Patentli Diğer pompalarla ilişkili duraklama sorunlarını önleyen “kararsız” hava balanslı valf tasarımı
 • Quick Dump™ çek valfler soğuk egzoz havasını buzlanmaya eğilimli bileşenlerden yönlendirir, bu da donma ve duruş sürelerini engeller.
 • Solenoid valf doğrudan pompa ana valfına kolayca monte edilir.

Hava hattında solenoid yerine hava valfinde solenoid bulundurmanın avantajı nedir?
Solenoid aktivasyon, hassas dönüş kontrolü sağlar ve standart pompalarla elde edilene göre strok başına daha verimli bir hava tüketimi sağlar. Ek olarak, solenoid kontrol sayesinde, geliştirilmiş tekrarlarlar için bütünüyle tamamlanmış dönüşler için uygundur.

EXP Serisi diyaframlı pompalarımız, soğuk egzoz havasını hava motorundan uzak tutarak buzlanmayı azaltan özel bir ARO® Quick Dump™ valfine sahiptir.
Bu patentli özellik, duruş süresini ve bakımı azaltmak için pompalarınızı yüksek hızlarda çalıştırırken güvenilirliği ve dayanıklılığı artırır.

EXP Otomasyona Hazır

Tüm EXP Serisi pompaları, elektronik arayüz kabiliyeti ile güçlendirilmiştir, elektronik olarak hassas bir şekilde dozajlama sağlar. Pompamızı ARO® Kontrol Ünitesi veya PLC veya PC tabanlı bir sistemle birleştirin ve hatalı, verimsiz manuel süreçlerden akıllı sıvı yönetimine geçin.

 • EXP neredeyse her türlü otomasyon sistemi ile uyumludur.
 • Elektronik Arayüzey Pompaları artık tehlikeli görev ortamları için mevcuttur (ATEX, NEC ve CEC sertifikaları)
 • ATEX / ve NEC / CEC konumlarında kullanılan kaçak tespit seçeneği sertifikası, maliyetli üretim kesinti sürelerini azaltmaya yardımcı olmak için diyafram arızasını algılar.
 • Dahili döngü sensörü ve strok sonu sinyalleri, strok sonu geribildirimini ve pompa verisini takip eder
 • Sorunsuz ve hatasız kurulum için montaj öncesi birleştirme 

  ARO® EXP, endüstride toplam sahip olma maliyetinde öncü
  Geleneksel bir diyafram pompasının satın alma fiyatı, toplam pompa maliyetinin en küçük parçasıdır. Üstelik kesinti maliyetleri, enerji maliyetleri, parça maliyetleri ve işçilik maliyetleri de vardır. EXP Serisi’nin benzersiz özellikleri, sektörde toplam sahip olma maliyetinde öncü olmak anlamına gelir.

  EXP (ARO®) Maliyetleri ve Rakip Karşılaştırması

  • Test Konuları: Santoprene elastomer ile 2”(port) alüminyum konstrüksiyon.
  • Pompa Çalışması: 4 saat, bir gün aralıklı/yılda 300 gün = 1200 saat.
  • Pompa Teslimatı: 150 GPM @ 25 PSI (arka basınç)
  • Enerji Maliyeti: 0.063 $ kilowatt/saat
  • EXP Air CFM avantajı: 37 @ 100 GPM

   

  EXP toplam sahip olma maliyetinde pompa başına maliyet tasarrufu: $742.00/sene

   

  Kesinti

  Satın Alma Fiyatı

  Enerji Maliyetleri

  Kurulum / Tamirat

  Yedekler Parça

Sanayideki uzmanlık kanıtlanmış pistonlu pompa teknolojileri ile birleşti

85 yılı aşkın bir süredir, Ingersoll Rand’un ARO® Fluid Products şirketi, 200’den fazla orijinal ekipman üreticisi ve distribütörü ile ortaklıklar geliştirdi ve birçok sektörün benzersiz pompalama ihtiyaçlarına daha iyi odaklanabildi. Bu durum, uzun yıllar süren olağanüstü pistonlu pompa tasarım ve inşa etme deneyimimizin yanı sıra, ortaklarımızın uygulamadaki uzmanlığının stratejik bir birleşmesidir.

Sadece çok yönlü

ARO pistonlu pompalar çok çeşitli viskoz akışkanları için kulanılma kapasitesine sahiptir.
Geniş basınç oranları ve deplasman oranları seçeneği ile ARO, özel uygulama ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir dizi pistonlu pompa paketi sunar. Tek gövdeli, iki gövdeli ve ağır hizmet tipi iki gövdeli de dahil olmak üzere çoklu konfigürasyonlarda sunulan pistonlu pompa paketlerimiz, aşağıdaki uygulamaların yanı sıra diğer uygulamalar için doğru çözümlere sahip olmanızı sağlar.

Ortaklığımız aşağıdaki konularda eşsiz uygulama uzmanlığı yaratır:

 • Cilalama
 • Kaplamalar
 • Mastikler ve Yapıştırıcılar
 • Yağlama
 • Dökme Malzeme Transferi ve Dolaşım
 • Yüksek Basınçlı Temizlik

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

Viskoz akışkanların transfer çözümleri

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Yavaş, kalın, viskoz veya yoğun? Bu kelimelerden herhangi biri yüksek viskoziteli bir akışkanın karakteristik tanımı olabilir. İster kalın yağlar ister yapışkan bal veya topaklanmış ahududu reçeli pompalıyor olun, sorunsuz bir üretim sürecinin sürdürülmesi için önemli talepler vardır.

Pompanın doğru kullanılması koşuluyla, viskoz akışkanların nasıl pompalanacağını ve işleneceğini bilmek çeşitli avantajlar sunar:

Daha az plansız duruş süresi, maliyet tasarrufu, daha uzun pompa ömrü, minimize edilmiş dökülme ve sızıntılar, enerji tasarrufu, geliştirilmiş ürün kapasitesi.

Bu avantajlar, akıllı bir seçim yapmanın yüksek kaliteli üretimle sonuçlanacağı anlamına gelir.

İşte nasıl düşünmeniz gerektiği: Konfigürasyon

Viskoz akışkanların genellikle ortak bir özelliği vardır: Yoğun olmaları. Bununla birlikte, farklı akışkanlar birçok açıdan çeşitlilik gösterebilir ve bu nedenle pompanın özelliklerinin akışkanın özelliklerine uyması gerekir. Örneğin reçel, diyaframlı bir pompanın işleyemeyeceği ancak loblu bir pompanın kolayca işleyebileceği partiküller içerebilir.

Pompaladığınız sıvının türüne bağlı olarak, pompanın özellikleri ve malzeme seçimi söz konusu olduğunda çeşitli faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Farklı akışkanlar arasında kontaminasyonu önlemek ve kullanımdan sonra temizliği kolaylaştırmak için pompanın kolay temizlenebilir olduğundan emin olmanız gerekir.

Pompanın kapasitesi belirli bir sıvıyı taşımak için yeterli olmalıdır. Bu, viskoz akışkanı etkili bir şekilde pompalamak için yeterince yüksek basınç, hız veya güce sahip bir pompa seçmeniz gerektiği anlamına gelir.

Pompa yapısında kullanılan malzeme de viskoz akışkanların uygun maliyetli bir şekilde pompalanmasında temel bir faktördür. Örneğin, viskoz akışkanlar aşınma ve erozyona dirençli malzemeler gerektirir.

Başarılı bir üretim için özelleştirilmiş akış çözümleri gerektiren sadece viskoz akışkanlar değildir: Alkol veya süt gibi diğer daha az viskoz sıvılar da ATEX ortamı veya sıhhi malzemeden yapılmış bir pompa gibi başka uyarlanmış ortamlar veya özellikler gerektirir.

Yoğun sıvılarla kolaylıkla başa çıkın

Viskoz bir sıvıyı pompalamak için hangi pompayı  seçeceğinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. İşte viskozite ile kolaylıkla başa çıkabilen pompalar:

Hortum pompası: Yüksek talepleri karşılarken akışkanın nazikçe taşınmasını istediğinizde yardımcınız.

Lob pompa: Yüksek akış kapasitesine, partiküllerle başa çıkma becerisine ve pürüzsüz bir akışa ihtiyaç duyanlar için.

Diyaframlı pompa: Kendinden emişli, aşınmaya dayanıklı, esnek malzemeden üretilmiş ve temizlenmesi kolay pompa.

Diyaframlı pompa: Kendinden emişli, büyük partikülleri ve lifleri işlemek için geniş geçişli ve akışı değiştirebilen bir pompa isteyenler için mükemmel bir seçim.

Çift vidalı pompa: Pürüzsüz ve titreşimsiz pompalama sağlayan çok sektörlü bir pompa.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

Öz-kan Makina, Project Pearl Fabrikası’nın 1. yılını kutluyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Pompa&vana sektörünün global markaları arasında yer alan Öz-kan Makina, 2022’nin Eylül ayında devreye aldığı dünyanın en modern kelebek vana tesisi Project Pearl Fabrikası’nın 1. yılını kutluyor.

Kelebek vana başta olmak üzere, iğne vana, çek vana, vantuz ve demontaj parçası gibi fonksiyonel vana sistemleri alanında küresel ölçekte tanınan markalardan biri olan Öz-kan Makina, iki fabrikasına ek olarak temellerini 2019 yılında attığı 7.000 metrekarelik Project Pearl Fabrikası’nın 1. yılını kutluyor. 20 milyon euroluk yatırım değerine sahip İnci Projesi ile birlikte istihdamını 250’ye çıkaran Öz-kan Makina, bu dev yatırımla beraber kapasitesini de %100 oranında artırmayı hedefliyor.

Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en gelişmiş vana üretim tesislerinden biri olduğunu her geçen gün kanıtlamaya devam eden fabrikada, son teknoloji multi-proses makineler yer alıyor ve hassas işçilikler kolaylıkla yapılabiliyor. Birçok alanda tek olma özelliği taşıyan tesis, Türkiye’de olmayan ve dünyada sayılı bulunan bir makine yatırımını da içerisinde barındırıyor. Bunun yanı sıra, Türkiye’de tek olan Quality Assurance Association for Heavy-Duty Corrosion Protection of Valves and Fittings with Powder Coating (GSK) onaylı boyahane tesisini de içinde barındıran fabrika, Öz-kan Makina’nın kalitesini daha da artırıyor. Firma, boyahane test laboratuvarında yapılan testlerle birlikte içme suyu onaylı vanalarını müşterilerine güvenle sunuyor.

Son teknoloji makinelerle donatılan fabrikada kelebek vana, demontaj parçalar, hidrolik frenli çekvalfler, sürgülü vanalar, tilting çekvalfler, iğne vanalar ve vantuz gibi ürünler imal edilirken; Ar Ge merkeziyle sadece mevcut ürünler geliştirilmekle kalmıyor, yeni ürünler için de araştırmalar ve testler yapılıyor.

1983 yılında başladığı üretimine 2011 yılından bu yana Hawle Avusturya Grubu çatısı altında sürdüren ÖZKAN Makina, İnci Projesi isimli yeni fabrikasında üretime son hız devam ederken,
her geçen gün daha güçlü bir ekiple sektördeki yenliklere liderlik etmeyi sürdürüyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

İstanbul Finans Merkezi projelerinde Lowara imzası

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

İstanbul’un küresel bir finans merkezi olması hedefiyle yapımı tamamlanan Türkiye’nin en önemli ve stratejik projelerinden İstanbul Finans Merkezi’nde yer alan BDDK Binası, Halk Bank Ofis Kuleleri, İlbank Binası ve Sarphan Finanspark Projelerinin tercihi, Lowara pompa ve hidrofor sistemleri oldu. Türkiye ekonomisinin büyümesinde önemli katkılar sağlayacak projelerin ısıtma ve soğutma hatlarında, yüksek verimli Lowara sirkülasyon pompaları hizmet vermektedir. Toplam 3,4 milyon m2 alan üzerine kurulan İstanbul Finans Merkezi ofis alanları, alışveriş merkezi, konferans merkezi ve 5 yıldızlı oteli ile iş dünyasının tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. İstanbul Finans Merkezi’nde yer alan en önemli 4 projenin konforlu su temini Lowara hidrofor sistemleri ile sağlanmaktadır. Ayrıca projelerin atık su ve drenaj hatlarında da Lowara pompalar hizmet vermektedir. Su döngüsünün her aşamasında eksiksiz çözümler sunan Lowara, önemli projelerin tercihi olmaya devam ediyor.

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com