Connect with us

Dernekler ve İlgili Kurumlar

ARMATÜR Derneği, İSKİ tarafından düzenlenen 3. Su Verimliliği Çalıştayı’na katıldı

Yayın Tarihi:

on

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İSKİ) tarafından 1 Nisan 2021 tarihinde suyun verimli kullanımı ve su tasarrufu yöntemleri konusunda sektörel sivil toplum kuruluşlarının görüşlerinin alınması amacıyla bir çalıştay düzenlendi.

İSKİ Genel Müdür Yardımcısı koordinesinde kurulan “Suyun Verimli Kullanımı ve Su Tasarrufu Yöntemleri Çalışma Kurulu” tarafından başlatılan çalıştaylar dizisinin devamı niteliğinde olan 3. Su Verimliliği Çalıştayı’nın ilki üretici firmalar ile ikincisi ise belediyeler ve TOKİ, KİPTAŞ gibi paydaşlar ile yapılmıştı.

1 Nisan 2021 tarihinde 14:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşen ve sivil toplum paydaşlarını bir araya getiren üçüncü çalıştay, İSKİ Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılan açılış konuşma ve sunumları ile başladı.

Açılış programı çerçevesinde Abone Hizmetleri ve Şebekelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sayın Cafer SEZGİN’in konuşmasını takiben, kullanılmış suların geri kazanımını ve Paşaköy İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisleri’ni tanıtan animasyon filmlerinin gösterimi ile devam etti. Bunu takiben Ümraniye Şube Müdürü Sayın Battal KAMİLOĞLU tarafından yapılan sunum sonrasında kısa bir çay kahve arası verildi. Ara sonrasında sonra katılımcılar iki karma sınıfa ayrılarak çalışmaya başladılar.

Çalıştay’da özellikle son yıllarda bariz bir şekilde tüm dünyayı etkisi altına alan iklim değişiklikleri ve kuraklığa vurgu yapılarak su tasarrufunun öneminin altı çizildi ve yağmur hasadından elde edilen suların değerlendirilmesi; gri suların arıtılarak yeşil alan sulamasında, süs havuzlarında, karayollarının temizliği, yangın söndürme, rezervuar sistemleri ve benzeri uygun alanlarda kullanımı; şehir hayatında su sarnıçları ve depoları ile ilgili yeni düzenlemeler; takip edilmesi gereken yeni uluslararası oluşumlar ve standardizasyon çalışmaları gibi birçok konuda görüşüldü.

Çalıştay’a ARMATÜR Derneği’ni temsilen Genel Sekreter Gamze TAŞPOLAT ALTINYAY ile üye firmalardan KAYALAR ARMATÜR A.Ş. AR-GE Müdürü Ekrem ÇAKIR, GÜL Pres Döküm San. A.Ş. Kalite Kontrol Müdürü İsmail ARSLAN ve ŞENSOYLAR KLAPE Tes. Malz. San. Tic. Ltd. Şti. AR-GE Yöneticisi Alperen ÖNAL tarafından katılım sağlandı.

Çalıştay çıktılarının İSKİ tarafından derlenerek katılımcılar ile paylaşılması ve süreçleri iyileştirme konusunda kullanımı öngörülüyor.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Dernekler ve İlgili Kurumlar

ARMATÜR Derneği, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TSE ile sektördeki sorunları ve PGD faaliyetlerini masaya yatırdı

Yayın Tarihi:

on

ARMATÜR Derneği, 6 Nisan 2021 tarihinde T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Mesleki, Hizmetler Genel Müdürlüğü ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) yetkilileri ile bir araya geldi.

ARMATÜR Derneği tarafından çevrimiçi olarak organize edilen toplantıya kamu tarafında katılım sağlayan yetkililer T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Mesleki Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Atila ERENLER; Yapı Malzemeleri Dairesi Başkanlığı Piyasa Gözetimi ve Denetimi Şube Müdürü Şükrü BABACAN ve PGD Şubesi Mühendisi Zahide TOK, Onaylanmış Kuruluşlar Şube Müdürü Hülya ŞENTÜRK ÜNCÜ, TSE Makine Sektörü Müdürü Volkan GÜLEÇ ile Makine Laboratuvarı Akışkanlar Tek. Şefliği’nden Fatih AKKAŞ; ARMATÜR Derneği tarafında da Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Sekreterlik ve Komite Üyeleri oldu.

19 kişinin katılım sağladığı toplantıda sektörün belgelendirme, işaretleme ve güvenli ürün arzı ile ilgili sıkıntıları, dolayısıyla haksız rekabete yol açan unsurlar ve bu sıkıntıların aşılmasına yönelik olarak tesis edilebilecek muhtelif denetim mekanizmaları ve olası çözüm önerileri üzerinde görüşüldü.

Taraflar arasındaki toplantılara belirli aralıklar ile devam edilmesi öngörülüyor.

Devamını Oku

Dernekler ve İlgili Kurumlar

ARMATÜR Derneği, İTO Makine Sektörü İmalat Sanayii Çalıştayı’na katıldı

Yayın Tarihi:

on

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından çevrimiçi olarak düzenlenen Makine Sektörüne Yönelik İmalat Sanayii Çalıştayı, 6 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşti.

İTO Yönetim Kurulu Üyesi Adil COŞKUN, Meclis ve Komite Üyeleri ile sektör temsilcilerinin katılım sağladığı çalıştayda ARMATÜR Derneği de yer aldı. Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan TURHAN, Başkan Yardımcıları Adem TEKNECİ ve Erman AYVAZ’ın katılım sağladığı toplantıda, sektördeki KDV ve tevkifat uygulamaları ile ilgili sıkıntılar dile getirilerek bu konuda atılacak adımların ARMATÜR Derneği tarafından temsil edilen ve ciddi ihracat potansiyeli barındıran sektörlerin önünü açacağı yönünde görüşü bildirildi.

Devamını Oku

Dernekler ve İlgili Kurumlar

ARMATÜR Derneği LATAM Ticaret Heyeti Başarıyla Tamamlandı

Yayın Tarihi:

on

ARMATÜR Derneği tarafından, “ARMATÜR Online Meetings” konsepti ile düzenlenen ilk organizasyon olan Latin Amerika Online Ticaret Heyeti, 8 – 12 Mart 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi.

T.C. Ticaret Bakanlığı desteğiyle hayata geçirilen LATAM Heyeti ve B2B Görüşmeleri kapsamında Dernek üyesi 10 üretici firma, 12 Latin Amerika ülkesinden toplam 49 alıcı firma ile 83 ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.

Etkinlik 8-12 Mart 2021 tarihleri arasında planlanmış olsa da, gelen yoğun talep ve ilave görüşme taleplerini de karşılayabilmek için katılımcı firmalar 19 Mart 2021 tarihine kadar ek toplantılar yapmayı sürdürdüler.

Böylece ARMATÜR Derneği LATAM Heyeti dahilinde üye firmalar, kendilerine özel tercümanları eşliğinde firma başına ortalama 10, toplamda 111 iş görüşmesi yaparak ihracat potansiyellerini geliştirme ve satışlarını farklı bir coğrafyaya taşıma imkanı buldular.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com