Connect with us

Pompalar

1.000.000’dan fazla ürün çeşidi, Atak Redüktör’ün bölgesel uzmanlığıyla güçleniyor

Yayın Tarihi:

on

Ticari faaliyetlerine 2002 yılında redüktör ve elektrik motorları satışıyla Adana’da başlayan Atak Redüktör Pompa, sektörün yakından tanıdığı birçok markanın bayiliğini üstlenerek genişlettiği ürün gamıyla çözüm sunmaya devam ediyor. Güç aktarım sektörüne İ-MAK Redüktör ile dahil olan ve İ-MAK’ın ilk bölgesel bayisi olarak 20 yıl önce hizmet vermeye başlayan Atak Redüktör, İ-MAK’ın 1.000.000’dan fazla ürün çeşidini hızlı termin; ürün desteği ve satış öncesi/sonrası sunduğu teknik hizmetlerle güçlendiriyor.

Başta İ-MAK olmak üzere birçok güçlü markanın iş ortaklığını üstlenen Atak Redüktör Pompa’nın Genel Müdürü Atilla Yağmur, firmanın faaliyetlerini Güç Aktarım’la paylaşıyor. 

Atak Redüktör’ü tanıtarak, ürün yelpazeniz ve endüstriye sunduğunuz hizmetlerden söz edebilir misiniz?

2002 yılında Adana’nın Seyhan ilçesinde redüktör ve elektrik motorları satışı ile ticari faaliyetlerine başlayan Atak Redüktör Pompa San. Tic. Ltd. Şti. firmamız, zaman içerisinde güç aktarım ürünlerinin yanında vibrasyon motorları ve viskoz ürünler için transfer pompaları konusunda da ürün gamını genişletmiştir. Kuruluşumuzdan bu yana müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımız ve profesyonel bakış açımız ile bölgemizde güç aktarma sistemleri ve viskoz pompa konusunda önemli tedarikçilerinden biri olmayı başarmış durumdayız. 

Atak Redüktör olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar ürün kalitesi, satış öncesi ve sonrası teknik desteği en üst düzeyde tutarak, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmayı ilke edinerek, müşterilerimizin yatırım projeleri esnasında ürün seçimleri konusunda teknik ekibimizle destek vermekteyiz. Firmamızın üstlenmiş olduğu bayilikler arasında; İ-Mak Redüktör, AEMOT, Kem-p Vibrasyon Motorları, Yıldız Dişli Pompa, Deko Monopomp Pompa, POMVAK Vakum Pompa, Pomkar Diyafram Pompa ve TMM Blower yer alıyor.

Atak Redüktör Pompa Genel Müdürü Atilla Yağmur

Önemli markalarla çözüm ortaklığınız bulunuyor, bunlardan biri de küresel ölçekte büyümeye devam eden yerli üretici İ-Mak Redüktör. İ-Mak’la olan partnerliğiniz hakkında bilgi verebilir misiniz? 

2002 yılı itibarıyla İ-Mak Redüktör’ün ilk resmi bölgesel bayisi olarak dahil olduğumuz güç aktarım sektöründe, 20 yıldır birlikte hizmet veriyoruz. İ-Mak Redüktör ile 20 yıllık geçmişimize baktığımızda, kalitenin yanı sıra o günlerden bu zamana kadar ürün yelpazesinde gerçek anlamda sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yaptığı Ar-Ge çalışmaları ve rekabetçi yapısı dikkat çekiyor.   

Atak Redüktör olarak, İ-Mak Redüktör ile birlikte 2002 yılından bu yana İç Anadolu Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi’nde aktif pazarlama, satış öncesi ve sonrası destek hizmetleri veriyoruz. İ-Mak Redüktör’ün sonsuz dişli redüktörlerinden helisel dişli ve konik dişli redüktörlerine kadar 1.000.000’dan fazla ürün çeşidini, bölgemizin ihtiyacı doğrultusunda maksimum seviyede güçlü stok ve hızlı termin süreleri ile sunuyoruz.

İ-Mak Redüktör markası sahada hangi özellikleriyle ön plana çıkıyor? Satışlarınızın içerisinde İ-Mak’ın payı nedir?

İ-Mak markasının güçlü yapısında; satış, Ar-Ge ve üretim planlamaya kadar olan kalite odaklı ekip çalışması ve müşteri odaklı üretim, önemli bir yer tutuyor. Atak Redüktör olarak, İ-Mak Redüktör’le birlikte sektörlere özel çözümler ve ürünler sunmaktayız. Atak Redüktör’ün 20 yıllık tecrübesi ve İ-Mak Redüktör’ün geniş ürün yelpazesi, müşteri memnuniyetinde önemli bir rol oynuyor.

Atak Redüktör olarak, mühendislerden oluşan teknik satış ekibimiz ve servisimiz ile birlikte, redüktör konusunda bölgemizin lideri konumundayız. Atak Redüktör olarak faaliyetlerimiz içerisinde İ-Mak Redüktör’ün pazar payı %60. Bunda en büyük etken; iş ortaklarımızın talepleri doğrultusunda ve ürünlerimizin müsaade ettiği ölçülerde Ar-Ge çalışmaları ile uyarlama yapabilmemizdir. Bu da markamız açısında ciddi bir tercih oluşturmaktadır.

Firma olarak 2021 yılını nasıl geçirdiğinizi aktarır mısınız? Satış, satış sonrası hizmet ve diğer çözümlerinizde rakamlar ne gösteriyor? Bu yıl için hedef ve beklentileriniz neler?

Atak Redüktör olarak, 2021 yılında global piyasalardaki malum dalgalanmalar ve ürün tedarikindeki daralmalardan kaynaklı ciddi anlamda sıkıntılar yaşadık; ancak bu sıkıntıları tecrübelerimizle aştık. İş ortaklarımız tarafından oluşabilecek taleplerin stok hazırlığını önceden yaparak ve bunu maksimum seviyede tutarak, hedeflerimize ulaşmış durumdayız. 2022 yılında odaklandığımız kaliteli hizmet odaklı çalışma prensibi ile de daha iyi noktalara gelmeyi hedefliyoruz.

Eklemek istedikleriniz…

Prensip olarak; daha güzel ortamların, birlikten olabileceği düşüncesi ile her anımızda pozitif olalım…

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

ECO-SYS Akıllı Sıvı Halkalı Vakum Pompalar

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Full otomasyon ile entegre edilerek; arıza tespit bildirimi, otomatik arıza bildirimi, kullanıcı dostu arayüz, yüksek enerji verimliliği ile birlikte daha birçok özellik sayesinde tak-çalıştır olarak üretilen ECO-SYS, sistemler ile uyum içerisinde çalışır. Kabin sayesinde dışardan gelen etkenlere karşı sistem içerisinde oluşabilecek arızaları en aza indiren ECO-SYS, enerji verimliliğini sağlamak için sistemlerin ihtiyacı kadar çalışır.

Tak-çalıştır

Sistemle bağlantısı yapıldıktan sonraki tüm işlemleri kendisi yapan ECO-SYS Serisi Akıllı Sıvı Halkalı Vakum Sistemi, tasarımı ile kullanım kolaylığı sağlar.

Enerji verimliliği

Tamamen enerji verimliliği üzerine tasarlanan ECO-SYS, yenilikçi anlayış içerisinde enerji verimliliğine katkıda bulunur.

Scada sistemine entegrasyon

Sistem içerisindeki bilgileri scada ile bağlantı sağlar.

Otomatik arıza bildirimi

ECO-SYS’nin arıza durumunda hareketli aksamları ile ilgili arıza bildirim ekranı, kendi sisteminde entegre durumlarda arıza paylaşma fonksiyonu ile kolaylık sunar.

Kullanıcı dostu arayüz

Vakum sistemler için tasarlanan dokunmatik ekran sayesinde, her şey daha kolay!

Sektörler

ECO-SYS; kimya, gıda, plastik, tekstil, cam, seramik, sağlık, kağıt, şeker, deri, maden, orman endüstrisi, vakumla kaldırma, yer altı suları, enerji santralleri, seramik ve savunma sanayi sektörleri için uygundur.

Bakım

Bakım gerektirmeden uzun süre yüksek verimle çalışır.

Devamını Oku

Elektrik Motorları

Başarı hikayelerinin çözüm ortağı VEK Motor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

17’den fazla ülkeyle iş birliği içerisinde 8 markayı Türkiye’nin imalat sanayisiyle buluşturan VEK, yarım asra yaklaşan sektör birikimi, mühendislik alanında uzman kadrosu ve müşterilerinin ürettiği ürünler konusundaki tecrübesiyle önemli projelerin çözüm ortağı konumunda yer alıyor. Güçlü iş ortaklıkları sayesinde dünyanın lider markalarını tek kaynaktan sunan VEK, sektörde yetişen ve ihtiyaçlara göre çözümler geliştiren mühendis ağırlıklı çalışan yapısıyla bu markaların kalitesini; mühendislik, sahada elde edilmiş tecrübe, imalat sanayisindeki bilgi-birikim, satış öncesi ve sonrası hizmetlerle buluşturuyor.

Elektrik motorlarında WEG, AEMOT, WAT-TEE, NİDEC, Rotor NL, Marathon; inverter ve test sistemlerinde KISTLER, KOSTAL, Danfoss, LS Electric; redüktör grubunda ise Yılmaz Redüktör’ü geniş ürün yelpazesinde barındıran VEK; doğru ürün, doğru teknoloji ve doğru sistem tasarımı ile daha verimli, daha çevreci, daha kompakt ve uygun fiyatlı çözümler sunuyor.

Müşterilerinin ürettiği pompa, kompresör vb. ürünler hakkında da bilgi sahibi olan VEK; su ve atık su uygulamalarından petrol ve doğal gaz endüstrisine, inşaat ve altyapıdan denizcilik sektörüne, tarım endüstrisinden enerji üretimine kadar 15’ten fazla sektörün ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde karşılıyor.

Referansları arasında Tüpraş, TAV, Standart Pompa, Vansan, Procyon Elektrik, İSKİ, DSİ, TCDD, ASKİ, Tüpraş, TAV, Standart Pompa, Vansan, EMCEKARE, Masdaf, Olgun, Netafim, EBARA, MSP gibi kurum ve kuruluşların yer aldığı VEK, pek çok önemli projenin çözüm ortağı oluyor.

Firmanın tamamladığı referans projeler arasında şunlar yer alıyor:

İSKİ Kazandere Terfi Merkezi 1.6 MW OG motor tedarik edilmesi ve kurulumu.

DSİ Akpazar Ovası Sulama Projesi kapsamında 800 kW orta gerilim motorun tedarik edilmesi ve kurulumu.

DSİ Denizli Tavas Projesi kapsamında 500kw AG motor tedariki ve kurulumu.

İSKİ Büyükçekmece Hamsu Pompa İstasyonu Projesi’nde 355kw OG motor tedarik ve kurulumu.

BM destekli Etiyopya Sulama Projesi kapsamında 14 adet AG ve 23 adet OG motor tedarik ve kurulumu (toplam kurulu güç 25.000 kW).

DSİ Boztepe Projesi kapsamında 800kW AG motor tedarik ve kurulumu.

Özbekistan Enerji Santral Projesi kapsamında 7 adet OG motor değişimi.

İSKİ Anadolu Terfii Merkezlerinde IE4 yüksek verimli motor değişim projesi.

BM destekli Tanzanya ve Ruanda Sulama Projeleri kapsamında muhtelif güçlerde toplamda 18 adet AG motor (toplam kurulu güç 4.800 kW).

Adana Adliyesi Soğutma Ünitesi 800kw değişken hız sürücülü pano.

Konya Organize Sanayi Arıtma Tesisi Projesi kapsamında muhtelif güçlerde toplam kurulu gücü 6.000 kw AG motor.

DSİ Edirne Çakmak IE4 yüksek verimli motor projesi.

DSİ Isparta Atabey Pompa İstasyonu 1.5 MW OG motor projesi.

İSKİ Terkos 1.1 MW OG motor projesi.

Azerbaycan 1.2 MW OG Motor Projesi.

Devamını Oku

Pompalar

Modern endüstrilerin talepleri Tapflo CTI ve CTH Serisi Santrifüj Pompalar ile karşılanıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

CT pompaları, açık veya yarı açık tek kademeli santrifüj pompalardır. Yüksek kaliteli ve mekanik olarak güçlü paslanmaz çelik AISI 316L’den üretilirler. CT pompalarının, hijyenik (CTH) ve endüstriyel (CTI) olmak üzere uygulamaları da mevcuttur.

Endüstriyel CTI pompaları; kimya, petrol-gaz, madencilik, ambalaj, matbaa, atık-su ve otomotiv sektörlerinde etkin bir şekilde kullanılmaktadır. CTI Serisi, cam püskürtmeli pompa gövdesi ile tasarlanmıştır. Çoğu endüstriyel görevi yerine getirmek için çeşitli bağlantı türleri, mekanik salmastra seçenekleri ve diğer uygulamaları mevcuttur.

Hijyenik CTH pompaları, çok çeşitli gıda, içecek ve tıbbi uygulamalarında kullanılmaktadır. ATEX sertifikalı oldukları için tehlikeli zonlarda da kullanılabilirler. Yemeklik yağ, tatlandırıcılar, alkol, süt ürünleri ve meyve suyu, transfer edilebilecek malzeme ve ürünlerden sadece birkaçıdır. Bir ısıtma ceketinin eklenmesiyle margarin, parafin ve hatta çikolata pompalanması gibi birçok seçenek daha sunabilmektedir. 

Hijyenik uygulama, elektro polisajlı pompa gövdesi ve iç aksamları ile sağlanmaktadır. Bu seri, temizlenebilirliğin ve tahliye edilebilirliğin önemli faktörler olduğu gıda, içecek ve ilaç endüstrilerindeki hijyenik görevler için özel olarak tasarlanmıştır. 

Tapflo Depo ve Servis Sorumlusu Mesut Şahin, “Bakım için gereken özen gösterildiğinde, CT pompaları daha uzun süre verimli ve sorunsuz çalışma sağlayacaktır.” diyor. 

CT pompaları çeşitli seçeneklerle sunulmaktadır:

Yağlanmış salmastra: Potansiyel bir kuru çalışma riski veya ürünün katılaşma veya kristalleşme eğilimi gösterdiği durumlarda harika bir seçenektir. Mekanik salmastra haznesine bir yağ deposu bağlanmıştır.

Yıkanmış salmastra: Aşındırıcı veya yapışkan partiküller mevcut olduğunda, yıkanmış salmastra sisteminin kullanılması önerilir.

Isıtma/soğutma ceketi: Ürünün katılaşma riskinin olduğu durumlarda mekanik salmastra için mükemmel koruma sağlar. Isıtma ceketi, pompalanan ürünün yüksek veya düşük belirli bir sıcaklığı muhafaza etmesi gereken durumlarda da kullanılmaktadır.

Hijyenik muhafaza: Opsiyonel motor muhafazası mevcuttur. Paslanmaz çelikten yapılmıştır ve elektrik motoru için kolay temizlik ve sıçrama koruması sağlar. Pompa standart olarak ayaklarla donatılmıştır.

Pompa tahliyesi: Kolay tahliye sağlamak için pompa gövdesi bir tahliye ve tahliye tapası ile tasarlanabilir.

Uzun akuple uygulaması: Yağ gibi 180°C’ye kadar sıcak ürünlerin pompalanmasında, mükemmel bir çözümdür. Komple pompa ünitesi kaplin, yatak ve muhafaza ile taban plakasına monte edilmiştir. Ek yatak kullanımı da pompa ünitesinin daha stabil çalışmasını sağlar.

Yarı-açık çark; güçlendirilmiş çark: Bu seçenek, daha stabil çalışma, daha düşük gürültü, daha düşük titreşim sağlar. Pompalanan akışkanda sert katılar mevcut olduğunda müşterilerimize yarı açık çark kullanmalarını şiddetle tavsiye etmekteyiz.

Tapflo Ülke Müdürü Cüneyt Başar, “Tapflo olarak çok çeşitli endüstrilerin taleplerini karşılayacak eksiksiz CT ürün grubuna sahibiz. Müşterilerimize tüm ihtiyaçlarını karşılayacak CTH veya CTI olsun, bir CT pompasını vermeyi garanti ediyoruz.” diyor.

Tapflo Group, bağımsız, İsveçli aile firması olup, havayla çalışan diyaframlı pompaların, santrifüj pompaların ve diğer endüstriyel proses ekipmanlarının üretici ve küresel tedarikçisidir.

Tapflo ürünleri ve hizmetleri 6 kıtada 75 ülkede mevcuttur. Tapflo olarak, müşterilerimizin rahatlığı için en yüksek Tapflo hizmet kalitesini garanti eden Tapflo Grup Şirketlerimiz ve özenle seçilmiş distribütörler tarafından dünya çapında temsil edilmekteyiz.

Devamını Oku

Trendler

Pompa Vana ve Sistemleri Dergisi - Pump Valve and Systems Magazine sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et