Connect with us

Pompalar

EcoTrans MULTISAFE® Pompa

Yayın Tarihi:

on

 

16 bar’a kadar düşük basınçlar için evrensel bir çözüm

 

Özellikleri

 

Uygulama Alanı

EcoTrans MULTISAFE® pompası aşındırıcı, agresif, yüksek viskoziteli veya toksik akışkanların taşınması için ve özellikle de filtre presleri, reaktörleri ve sprey kurutucularının ölçülmesi ve beslenmesi için kullanılır.

Akış aralığı

EcoTrans MULTISAFE®, 2 ila 20 m³ / h’lik bir akış oranı için tasarlanmıştır ve 16 bar’a kadar çalışma basınçlarına erişir ve böylece şimdiye kadar düşük basınçlı uygulamalarda kullanılan pompalara gerçek bir alternatif sağlar.

Yenilikçi

EcoTrans serisi pompalar “Industry 4.0” gereksinimlerine uygundur. Operatörlere, ortak işlem kontrol sistemlerinde, optimum entegrasyon ile bu sınıfta benzersiz olan erken arıza tespitini sağlar.

 

Güvenilir

Basınca ve viskoziteye bakılmaksızın, pompa, düşük titreşim ile düşük aşınma oluşmasında süreklilik sağlar.


Esnek

Akış, hidrolik sistemdeki bypass kapasitesi düzenleyici ünite nedeniyle ilave bir frekans konvertörü kullanılmaksızın kontrol edilebilir

 

Mevcut mekanlara uyan farklı boyutlar

Yeni nesil MULTISAFE® pompaları, yerden ve ağırlık tasarruf sağlayan 3 boyutlu tasarımları mevcuttur.

Dayanıklı

Denenmiş ve test edilmiş FELUWA MULTISAFE® teknolojisi ile tasarlanan pompalar, Farklı kıvamdaki kritik akışkanları (ayrıca partiküllerle birlikte) taşımada idealdir. Sıvı ile ıslanan parçalar için birçok farklı malzeme mevcuttur.

 

Emniyet

Hidrolik sisteme monte edilen basınç tahliye valfi, çalışma esnasındaki aşırı yüklenme durumunun güvenilir bir şekilde önlenmesini sağlar.

Kullanıma hazır

Kısa sürede projelerin uygulanabilmesi için EcoTrans MULTISAFE® pompasının tesliminde yalnızca 2 haftalık süre gerekmektedir.

Avantajlar


Denenmiş ve test edilmiş MULTISAFE® teknolojisi

Sadece valfler, borular ve hortum diyaframları doğrudan madde ile temas eder. Bu da, pompa muhafazasının dubleks paslanmaz çelik gibi pahalı özel malzemelere gerek duymadığı anlamına gelir. Piston contalarının sadece hidrolik sıvıyla temas ettiği göz önüne alındığında, uzun ömürlüdürler. Bu, bakım maliyetlerini düşürür ve pompanın kullanılabilirliğini önemli ölçüde artırır.

Verim

FELUWA hortum diyaframlı pistonlu pompalar, tüm pompa teknolojilerinden en yüksek değer olan %98’e kadar hidrolik verimlilik elde eder. EcoTrans MULTISAFE®, yüksek verimliliği, düşük enerji tüketimi ile bir araya getirir.


Maksimum kullanılabilirlik ve düşük bakım maliyetleri

Yüksek hacim verimliliği ve düşük enerji tüketimi ile aşınma parçalarının uzun hizmet ömrü, işletme ve bakım maliyetlerini minimuma indirir. 20.000’den fazla çalışma saati ömrü olan hortum diyaframları tipik bir aşınma parçası değildir. Sonuç olarak, yedek parçaların maliyeti yıllık satın alma maliyetinin (CAPEX) sadece yaklaşık %2’si kadardır.


Emniyetli ve güvenilir süreç

Hermetik olarak sızdırmaz çift hortum diyafram sistemi, kritik ve çevreye zararlı sıvıların emniyetli ve güvenilir taşınmasını garanti eder. İçerisinde bulunan iki hortum diyaframı, pompa kafasına yerleştirilir ve çevreye hava geçirmez şekilde ayrılmış haldeyken ortamın güvenli bir şekilde ihtiva ettiğinden ve verimli bir şekilde yönetildiğinden emin olunur. Bu, maddenin dışına ya da atığına karşı herhangi bir sızıntının önlendiği anlamına gelir.

Frekans dönüştürücü

Modern pompa sistemlerinin gereksinimleri sürekli değişmektedir. Bu nedenle, yüksek verimliliği muhafaza ederken hacim akışını geniş bir aralıkta değiştirebilmek için, pompayı özel üretilmiş bir frekans dönüştürücüsü ile donatmanız önerilir.

 

Hortum diyafram durumu izleme

FELUWA Hortum Diyafram Koruması (HDG), iç ve dış hortum diyaframını kalıcı olarak izler ve sızıntıları erken tespit eder. Bir hortum sızıntısıyla bile diyafram çalışması bir sonraki planlanan servise kadar muhafaza edilebilir ve iletilen maddenin kirlenmesi veya hidrolik ile teması güvenle önlenebilir.

 

Tüm çalışma koşullarında emniyet

Çalışma hatalarından veya aşırı çalışma koşullarından bile pompalar hasar görmez. FELUWA Emme Koruması (SG), yalnızca aşırı emme basıncı durumunda değil, aynı zamanda emme borusunun tıkanması durumunda da insana ve makineye karşı maksimum koruma sağlar.

 

Teknik Bilgi

 

EcoTrans MULTISAFE® 5

U: 1176 mm G: 996 mm Y: 2080 mm

 

EcoTrans MULTISAFE® 10 + 20

U: 1176 mm G: 1216 mm Y: 2080 mm

 

EcoTrans MULTISAFE® 5 + 10
Emme tarafı: DN50 PN16 acc.’den EN1092-1’e

Boşaltma tarafı: DN50 PN16 acc.den EN1092-1’e

Motor: 7.5kW, 50Hz, 400V, IP55, IE3

 

EcoTrans MULTISAFE® 20

Emme tarafı: 2x DN50 PN16 acc.’den EN1092-’e

Boşaltma tarafı: 2x DN50 PN16 acc.de EN1092-1’e

Motor: 2x 7.5kW, 50Hz, 400V, IP55, IE3

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

Tapflo Havayla Çalışan Diyaframlı Pompalar: Piyasadaki en çok yönlü pompalar

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Tapflo Havayla Çalışan Diyaframlı Pompalar, basit çalışma prensipleri, kompakt ve güvenilir tasarımları sayesinde ağır endüstrinin tüm taleplerini karşılar.

• Pompalar az sayıda bileşenden yapıldığından arıza süresi ve bakım maliyetleri en aza iner.

• Pompalar sağlamdır, güçlüdür ve uzun ömürlüdür.

• Pompalar zarar görmeksizin kuru da çalışabilir.

• Koruyucu ekipmana gerek yoktur. Pompalar, valf kapalıyken hasar görmeden çalışabilir.

• Kurulumu özel eğitim gerektirmez ve kolaydır (kurulumda elektrik kullanılmaz).

Tapflo pompalarının kurulumu kolay olmanın yanı sıra esnektir. Giriş ve çıkış portları, boru hattınıza uyacak biçimde 180 dereceye kadar döndürülebilir (PE, PTFE ve Metal Serisi Pompalar). Hava dağıtım sistemi yağlamaya gerek kalmadan çalışma imkanı sağlar (çevre kirlenmesini önler). Pompalar esnektir ve ayarlanması kolaydır. Emme yüksekliği, boş emme borusunda 5 metreye kadar ve ıslak borudaysa 9 metreye kadardır. Tapflo pompaları akışkana daldırılabilir. Bununla birlikte, akışkan ile temas halinde olan tüm bileşenlerin kimyasal olarak uyumuna dikkat edilmelidir.  Zone 1 (ATEX, grup II, Kat. 2’ye göre) ve Zone 0 (ATEX, grup II, Kat. 1’e göre) için patlamaya dayanıklı modeller mevcuttur.

Pompalar; yanıcı, aşındırıcı ve kimyasal olarak agresif, yüksek ve düşük viskoziteli, aşındırıcı içeriği kapsayan çok geniş bir kimyasal yelpaze ile uyumludur.

Pompalar birçok uygulamada kullanılabilir:

• Yüzey şartlandırma

• Su arıtma

• Atık ve su endüstrisi

• Makine endüstrisi

• Boya, baskı ve vernik endüstrisi

• Kimya endüstrisi

CIP işlemlerinde Tapflo diyaframlı pompalar

Bursa bölgesindeki Tapflo müşterisi, CIP işlemlerinde T200 PTT-7PV Pompaları kullanıyor. Firma; süt, ayran ve yoğurt gibi süt ürünleri üreten bir işletme.

Uygulama örneğiyle ilgili konuşan Tapflo Ürün Müdürü Umut Kaya, “Bu işlemler için üç tank var ve 3 T200 PTT-7PV kullanılıyor. Pompalarımız her üretim sürecinden sonra kostik asidi tüm sisteme (boru hatları+pompalar+valfler ile) aktarıyor. Tapflo Diyaframlı Pompalar %48 kostik asit (NAOH)+%2 nitrik asit transfer ediyor. Bir yılı aşkın süredir etkin bir şekilde çalışıyorlar” diyor.

Müşteri, pompanın 3 ana özelliğinden dolayı bu modeli seçti:

• Aşındırıcı ve kimyasal agresif akışkanları transfer edebilir.

• Kuru çalışabilir ve hasar görmez.

• Güçlü kendinden emiş becerisi.

Tapflo Group, bağımsız, İsveçli aile firması olup, havayla çalışan diyaframlı pompaların, santrifüj pompaların ve diğer endüstriyel proses ekipmanlarının üretici ve küresel tedarikçisidir.

Tapflo ürünleri ve hizmetleri 6 kıtada 75 ülkede mevcuttur. Tapflo olarak, müşterilerimizin rahatlığı için en yüksek Tapflo hizmet kalitesini garanti eden Tapflo Grup Şirketlerimiz ve özenle seçilmiş distribütörler tarafından dünya çapında temsil edilmekteyiz.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

Salvatore Robuschı, ISO 5199 Normu “Kanal Çarklı” ağır hizmet pompaları

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Salvatore Robuschi markalı RB Serisi Kanal Çarklı Pompalar, ISO 2858-5199 normlarına uygun olarak üretilen; yüksek verimli, uzunömürlü, basit ve modüller tasarımı ile kullanıcı dostu ağır hizmet tipi endüstriyel proses pompalarıdır.

RB Serisi pompaların genel dizayn ve üretim özellikleri şu şekildedir:

 • 2400 m3/h’e kadar debi değeri
 • 70 m’ye kadar basma yüksekliği
 • 220 C’ye kadar yüksek akışkan sıcaklıklarına uygunluk
 • Pompaların üretiminde kullanılan standart malzemeler:
 • AISI316 Paslanmaz çelik döküm
 • SAF2507 Süper dubleks
 • GG25 Döküm demir

Pompaların üretiminde kullanılan diğer malzemeler:

 • AISI 904
 • Hasteloy
 • Monel

Salvatore Robuschi markalı RB Serisi pompaların sağladığı avantajlar:

 • Yüksek hidrolik verim
 • Uzun servis ömrü
 • Düşük yedek parça ihtiyacı
 • Kısa teslim süresi (“Ex-work Italya” olarak teslim süresi yaklaşık 30 gündür)
 • Düşük NPEY (NPSH) gereksinimi
 • Farklı salmastra yapıları ile kullanılabilme ve istendiği zaman bunlar arasında kolayca geçiş yapabilme imkânı

Pompalarda kullanılabilecek salmastra yapıları şunlardır:

 • Yumuşak salmastra
 • Tek mekanik salmastra
 • Çift mekanik salmastra
 • Kartuş tip mekanik salmastra

Üstün performans ve dizayn özellikleri ileSalvatore Robuschi markalı RB Serisi pompalar aşağıdaki sektör ve uygulamalar için uzun ömürlü ve güvenilir çözümler sunar:

 • Kimya endüstrisinde kullanılan korozif akışkanların transferinde ve basınçlandırılmasında.
 • Domates salçası ve meyve suyu üretim tesislerinde, vakum altında çalışan evaparatorlerde (32 brix değerine kadar domates salçası ve meyve püresi)
 • Petro-kimya endüstrisinde kullanılan yanıcı/patlayıcı kimyasalların ve akaryakıt türevlerinin transferinde ve basınçlandırılmasında.
 • Yanıcı / patlayıcı ortamlarda (ATEX Zone-1 ve Zone-2) ve zor çevre şartlarında.

Pompanın kendisi (elektriksel olmayan hidrolik gövdesi) ATEX sertifikasına sahiptir 

(II2G Ex h IIB T4 Gb) ve pompa etiketinde (motor etiketinden bağımsız olarak) ATEX markalaması bulunmaktadır.

Nihai ürün (skid) ise bir bütün olarak tekrar ATEX sertifikalandırması ile teslim edilmektedir.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

Zorlu talepler pnömatik motorlu varil pompasıyla karşılandı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Castle Pumps, elektronik sağlık teşhis sistemleri üreticisi olan bir müşterisinin zorlu taleplerini karşıladı. Mürekkep kalıntısı olan kullanılmış yıkama akışkanının pompalanması uygulamasında; yanıcı solventleri güvenli bir şekilde kullanılabilmesi, çamur benzeri mürekkep kalıntılarını işlenebilmesi ve tankların boşaltılması için uygunluk gibi temel zorluklar, pnömatik motorlu varil pompasıyla giderildi.

Üretim tesislerinde kullanılan bir kimyasal transfer pompası için sağlık uzmanları tarafından kullanılmak üzere elektronik teşhis makineleri üreten bir firmadan talep alan Castle Pumps, müşterisinin prosesini inceledi: Müşterinin, her biri 35 litre temizleme solüsyonu alacak 4 yeni temizleme tankı takması gerekiyordu. Bu tanklarda su bazlı organik çözücülerin yanıcı bir karışımı aktarılıyordu. Bu temizleme akışkanı, pnömatik bir motor tarafından döndürüldükçe şablonlara püskürtülen ve tanka geri akan baskı şablonlarındaki mürekkepleri temizlemek için kullanılıyordu. Ay boyunca, ekranlardan yıkanarak tankın dibinde belirli bir seviyede mürekkep artığı birikebileceğinden, bu temizleme solüsyonunun tanktan aylık olarak boşaltılması ve temiz sıvı ile doldurulması gerekiyordu. Müşteri mevcut tankları boşaltmak için bir peristaltik pompa kullanıyordu; ancak tankların oldukça derin olması, emme hortumunu atmak ve almak için depoya eğilme anlamına geliyordu. Bu da firmanın mümkünse kaçınmak istediği bir durumdu.

Müşterinin mevcut pompasıyla yaşadığı zorlukları göz önüne alan Castle Pumps, ilk hedef olarak depoya eğilme ve yaslanma sorununu çözmeyi belirledi. IBC ve tank boşaltma için birçok model içeren varil pompası üreticisi Flux ile köklü bir ilişkisi olan Castle Pumps, Flux’un ürün yelpazesinden müşterinin tedarik ettiği tanka uygun ve MSDS sayfasında ayrıntıları verildiği üzere temizleme solüsyonundaki çözücülerin aşındırıcı doğasıyla uyumlu, 1500 mm paslanmaz çelik şaftlı bir F430 pompa seçti. Bu özel kimyasal pompa modeli, aynı zamanda mevcut mürekkep kalıntısı gibi aşındırıcıları minimum aşınma ile işlemek için tasarlanmıştı. Orta değişimli uygulamalara da uygundu. Kullanılan temizleme akışkanının viskozitesinin, tank boşaldıkça değişebileceği ve dipte daha fazla mürekkep çamuru içerdiği göz önüne alındığında, bu çok büyük bir avantaj anlamına geliyordu. Müşterisinin yıkama tanklarını yerinde besleyen basınçlı havası olduğundan, kimyasal pompayı elektrikli motor yerine pnömatik motorlu olarak belirleyen Castle Pumps, yanıcı solventlerin güvenli bir şekilde işlenmesini sağlamak için tehlikeli uygulamalarda kullanım için ATEX sertifikasına da sahip motor ve pompa sağladı.

Çalışmada kullanılan ekipman

Model: Flux F430 Varil Pompası

Modeli: F430 Paslanmaz Çelik

Akışkan: Mürekkep kalıntılı organik solvent bazlı yıkama sıvısı

Motor: Hız ayarı için F416 Basınçlı Hava c/w küresel vana

Daldırma uzunluğu: 1500mm

Bağlantılar: DN 25, G 1 ¼

Gövde: AISI 316

Şaft: AISI 316

Pervane: ETFE

Motor: EX II 2G Ex h IIC T6 Gb / Pompa: Ex II 1/2 G IIB T4

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com