Connect with us

Pompalar

EcoTrans MULTISAFE® Pompa

Yayın Tarihi:

on

 

16 bar’a kadar düşük basınçlar için evrensel bir çözüm

 

Özellikleri

 

Uygulama Alanı

EcoTrans MULTISAFE® pompası aşındırıcı, agresif, yüksek viskoziteli veya toksik akışkanların taşınması için ve özellikle de filtre presleri, reaktörleri ve sprey kurutucularının ölçülmesi ve beslenmesi için kullanılır.

Akış aralığı

EcoTrans MULTISAFE®, 2 ila 20 m³ / h’lik bir akış oranı için tasarlanmıştır ve 16 bar’a kadar çalışma basınçlarına erişir ve böylece şimdiye kadar düşük basınçlı uygulamalarda kullanılan pompalara gerçek bir alternatif sağlar.

Yenilikçi

EcoTrans serisi pompalar “Industry 4.0” gereksinimlerine uygundur. Operatörlere, ortak işlem kontrol sistemlerinde, optimum entegrasyon ile bu sınıfta benzersiz olan erken arıza tespitini sağlar.

 

Güvenilir

Basınca ve viskoziteye bakılmaksızın, pompa, düşük titreşim ile düşük aşınma oluşmasında süreklilik sağlar.


Esnek

Akış, hidrolik sistemdeki bypass kapasitesi düzenleyici ünite nedeniyle ilave bir frekans konvertörü kullanılmaksızın kontrol edilebilir

 

Mevcut mekanlara uyan farklı boyutlar

Yeni nesil MULTISAFE® pompaları, yerden ve ağırlık tasarruf sağlayan 3 boyutlu tasarımları mevcuttur.

Dayanıklı

Denenmiş ve test edilmiş FELUWA MULTISAFE® teknolojisi ile tasarlanan pompalar, Farklı kıvamdaki kritik akışkanları (ayrıca partiküllerle birlikte) taşımada idealdir. Sıvı ile ıslanan parçalar için birçok farklı malzeme mevcuttur.

 

Emniyet

Hidrolik sisteme monte edilen basınç tahliye valfi, çalışma esnasındaki aşırı yüklenme durumunun güvenilir bir şekilde önlenmesini sağlar.

Kullanıma hazır

Kısa sürede projelerin uygulanabilmesi için EcoTrans MULTISAFE® pompasının tesliminde yalnızca 2 haftalık süre gerekmektedir.

Avantajlar


Denenmiş ve test edilmiş MULTISAFE® teknolojisi

Sadece valfler, borular ve hortum diyaframları doğrudan madde ile temas eder. Bu da, pompa muhafazasının dubleks paslanmaz çelik gibi pahalı özel malzemelere gerek duymadığı anlamına gelir. Piston contalarının sadece hidrolik sıvıyla temas ettiği göz önüne alındığında, uzun ömürlüdürler. Bu, bakım maliyetlerini düşürür ve pompanın kullanılabilirliğini önemli ölçüde artırır.

Verim

FELUWA hortum diyaframlı pistonlu pompalar, tüm pompa teknolojilerinden en yüksek değer olan %98’e kadar hidrolik verimlilik elde eder. EcoTrans MULTISAFE®, yüksek verimliliği, düşük enerji tüketimi ile bir araya getirir.


Maksimum kullanılabilirlik ve düşük bakım maliyetleri

Yüksek hacim verimliliği ve düşük enerji tüketimi ile aşınma parçalarının uzun hizmet ömrü, işletme ve bakım maliyetlerini minimuma indirir. 20.000’den fazla çalışma saati ömrü olan hortum diyaframları tipik bir aşınma parçası değildir. Sonuç olarak, yedek parçaların maliyeti yıllık satın alma maliyetinin (CAPEX) sadece yaklaşık %2’si kadardır.


Emniyetli ve güvenilir süreç

Hermetik olarak sızdırmaz çift hortum diyafram sistemi, kritik ve çevreye zararlı sıvıların emniyetli ve güvenilir taşınmasını garanti eder. İçerisinde bulunan iki hortum diyaframı, pompa kafasına yerleştirilir ve çevreye hava geçirmez şekilde ayrılmış haldeyken ortamın güvenli bir şekilde ihtiva ettiğinden ve verimli bir şekilde yönetildiğinden emin olunur. Bu, maddenin dışına ya da atığına karşı herhangi bir sızıntının önlendiği anlamına gelir.

Frekans dönüştürücü

Modern pompa sistemlerinin gereksinimleri sürekli değişmektedir. Bu nedenle, yüksek verimliliği muhafaza ederken hacim akışını geniş bir aralıkta değiştirebilmek için, pompayı özel üretilmiş bir frekans dönüştürücüsü ile donatmanız önerilir.

 

Hortum diyafram durumu izleme

FELUWA Hortum Diyafram Koruması (HDG), iç ve dış hortum diyaframını kalıcı olarak izler ve sızıntıları erken tespit eder. Bir hortum sızıntısıyla bile diyafram çalışması bir sonraki planlanan servise kadar muhafaza edilebilir ve iletilen maddenin kirlenmesi veya hidrolik ile teması güvenle önlenebilir.

 

Tüm çalışma koşullarında emniyet

Çalışma hatalarından veya aşırı çalışma koşullarından bile pompalar hasar görmez. FELUWA Emme Koruması (SG), yalnızca aşırı emme basıncı durumunda değil, aynı zamanda emme borusunun tıkanması durumunda da insana ve makineye karşı maksimum koruma sağlar.

 

Teknik Bilgi

 

EcoTrans MULTISAFE® 5

U: 1176 mm G: 996 mm Y: 2080 mm

 

EcoTrans MULTISAFE® 10 + 20

U: 1176 mm G: 1216 mm Y: 2080 mm

 

EcoTrans MULTISAFE® 5 + 10
Emme tarafı: DN50 PN16 acc.’den EN1092-1’e

Boşaltma tarafı: DN50 PN16 acc.den EN1092-1’e

Motor: 7.5kW, 50Hz, 400V, IP55, IE3

 

EcoTrans MULTISAFE® 20

Emme tarafı: 2x DN50 PN16 acc.’den EN1092-’e

Boşaltma tarafı: 2x DN50 PN16 acc.de EN1092-1’e

Motor: 2x 7.5kW, 50Hz, 400V, IP55, IE3

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

Salmastrasız manyetik tahrik pompası nedir?

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Salmastrasız manyetik tahrikli pompa, pompa şaftının yalıtılmasında kullanılan dinamik salmastraya sahip olmayan konvansiyonel santrifüj pompadır. Bu dinamik salmastra, tamamen sızdırmaz bir taşıma birimi veya basınç sınırı oluşturmak için statik bir muhafaza ile değiştirilir. Endüstride 70 yıldır kullanılan manyetik tahrikli salmastrasız santrifüj pompalar, tesis mühendisliği müteahhitlerine ve operatörlerine; yüksek işletim güvenliği, düşük bakım maliyeti ve çevre standartlarına tavizsiz uyan %100 sızdırmasız bir pompa olarak geliyor. Kapatılması zor uygulamalar ve tehlikeli, uçucu ve agresif kimyasalların taşınmasında daha uygun maliyetli bir çözüm olduklarını kanıtlayan manyetik tahrikli pompalar, çift mekanik salmastralı santrifüj pompaların yerini alıyor.

Mekanik salmastralı pompa yerine salmastrasız manyetik tahrikli pompanın seçilme nedenleri

Ruhrpumpen Manyetik Tahrik Pompası ile yüksek verim, üstün performans

Pompa teknolojisi üretiminde 65 yıldan fazla deneyimi bulunan Ruhrpumpen, dünyanın en büyük şirketlerinin ağır kimyasal işleme uygulamalarında tercih ediliyor. 2010 yılından bu yana kimya endüstrisinde DIN EN ISO 2858, 15783 standartlarında ve petrokimya endüstrisinde API 685 standartlarında yüksek verimli ve eksiksiz manyetik tahrikli ağır hizmet tipi santrifüj pompa serisi üreten Ruhrpumpen’in manyetik tahrikli sızdırmaz pompa yelpazesi, 150’den fazla farklı kimyasalı ve ayrıca DIN/ISO ve API konfigürasyonlarında çok sayıda farklı karışımı işleyebiliyor. 

Kalıcı manyetik tahrikli tip CRP-M santrifüj pompalarını; 3D modelleme, sonlu eleman analizi ve CFD simülasyonu gibi en son mühendislik teknikleri ve araçları ile tasarlayarak üreten firmanın; manyetik tahrikli SCE-M proses pompası, API 610 muadili (bkz. SCE pompa serisi) kanıtlanmış bir tasarıma dayanıyor ve müşterilerin neredeyse tüm gereksinimlerini karşılamak için 130’dan fazla hidrolik kombinasyon sunuyor. Sızdırmaz manyetik tahrikli pompalar için yenilikçi tasarımların geliştirilmesi ve uygulanmasında çalışan endüstri uzmanlarından oluşan Ruhrpumpen mühendislik ekibi, şu ana kadar 9 patent aldı ve manyetik tahrikli standart pompa yapılarına dahil etti:

Dahili Akışlar ve Basınçlar (patent verildi)

Muylu Rulman Tasarımı (patent verildi)

Eksenel Tepki Dengesi

Zirkomyum Oksid Muhafaza Kaplaması Sabitlemesi (patent verildi)

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

​​Sulzer, genişlettiği PLR çamur pompası serisini pazara sunuyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Sulzer, yüksek katı içerikli akışkan işlemleri için tasarladığı PLR çamur pompası serisi, yüksek kalitedeki yapısıyla aşındırıcı akışkanların kullanıldığı tüm pompalama uygulamalarında aşınmaya karşı olağanüstü direnç sağlıyor.

Çamur pompalama piyasasında artan talebe yanıt olarak PLR çamur pompası gamını genişleten Sulzer, portföyüne kapasiteyi 3’900 m3/saate çıkaran 8 yeni boyutta pompa ekledi. Ek boyutların yanında, çıkarılabilir emme plakası ve yüzer flanşlar gibi yeni özellikler de bulunuyor.

PLR pompasının çok çeşitli seçeneklerle birleştirilen özel tasarımı; aşındırıcı çamur akışkanlar, amonyum nitrat ve ayrıca köpük pompalama ve kendinden regülasyonlu uygulamalar gibi oldukça zorlu sahalara uygun hale getiriyor.

Temel aşınma parçalarının geniş duvar kalınlığı ve optimize edilmiş biçimleri, daha uzun pompa ve yedek parça ömrü sağlarken, korozyon ve aşınma direncini artırıyor. Optimize edilmiş yapısı ve ağır tip hizmete özel rulman ünitesi sayesinde son derece güvenilir olan PLR pompa serisi, firmanın Fransa Saint-Quentin’deki fabrikasında üretiliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

Wilo Türkiye, 30. yılını kutladı: Yeni hedef Türkiye’den global projelerde yer almak

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

İleri teknolojisi ile 150 yıldır tüm dünyada pompa sistemlerinin öncü markalarından biri olarak faaliyetlerini sürdüren Wilo, Türkiye’deki 30. yılını sektör paydaşları, çözüm ortakları ve sektörün önde gelen isimlerinin katılımıyla Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen gala davetiyle kutladı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Wilo Türkiye Genel Müdürü Altuğ Arkaya, “Öncelikli hedefimiz Türkiye’den global projelerde yer almak” dedi. Gecede konuşan bir diğer isim olan Wilo Grup Kıdemli Başkan Yardımcısı Jens Dallendoerfer ise, “Wilo Türkiye’yi sadece Türkiye değil, çevre ülkelere de hizmet verebilecek bir üretim merkezine dönüştürmek için yatırımlarımızı artırmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

1872 yılında Dortmund’da bakır ve pirinç fabrikası olarak kurulan, 1992 yılında ise Türkiye’deki faaliyetlerine başlayan Wilo, o tarihten bu yana Türkiye’de istikrarlı bir büyüme gerçekleştirerek sektörün lider markalarından biri haline geldi. İnşaat sektörünün içinde yer alan mekanik tesisat pazarında yenilikçi pompa sistemleri ile hizmet veren Wilo, Türkiye’de geçirdiği 30 yılı özel bir gala gecesiyle kutladı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Wilo Türkiye Genel Müdürü Altuğ Arkaya, “Wilo, kurulduğu günden bu yana geçirdiği uzun ve başarılarla dolu süreçte yerel bir uzmanken dünya çapında bir oyuncu konumuna geldi. Bundan tam 30 sene önce, 23 Mart 1992’de, 300 m2’lik alanda 10-15 kişi ile Erenköy Ethemefendi’de başlayan Wilo Türkiye maceramız, her geçen gün daha da istikrarlı bir büyümeyle devam etti. Ufacık bir ekip ile başlayan yolculuğumuza, bugün 9.000 m2’lik alana kurulu merkez ofisimize bağlı olarak çalışan ekibimiz, yetkili satıcılarımız ve servislerimiz ile birlikte Türkiye genelinde yaklaşık 1.000 kişilik geniş bir aile ile devam ediyoruz. Ancak bunun yakın gelecekte bize yetmeyeceğini ve büyüme planlarını hızlandırmamız gerektiğini hissediyor ve görüyoruz.  Hoş bir tesadüftür ki bu sene Türkiye’de 30. yılımızı kutlarken dünyada 150. yılımıza girmiş bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Öncelikli hedefimiz Türkiye’den global projelerde yer almak

30 yılı geri bıraktıkları Türkiye pazarı için öncelikli hedeflerini paylaşan Arkaya, “Bulunmadığımız yeni iş alanlarına girmek ve Türkiye’nin global organizasyondaki yerini sağlamlaştıracak yatırımlar yapmak, yenilikçi ürün ve hizmetleri pazara sunmak en önemli hedeflerimizdir” dedi.

“Yüksek verimli pompalar ile dünyadaki toplam elektrik tüketimi yüzde 4 azaltılabilir”

Türkiye için 2022 stratejileri içerisinde özellikle değişim pazarına odaklandıklarını dile getiren Arkaya, “Wilo olarak müşterilerimizin bir yandan kısıtlı enerji kaynaklarını daha verimli kullanarak sürdürülebilir gelişime katkıda bulunmalarını sağlarken, bir yandan da tasarruf edebilmeleri için Wilo Enerji Çözümleri hizmetini sunuyoruz. Çünkü pompalar tüm dünyada enerji tüketiminin yaklaşık yüzde 10’luk kısmına sebep oluyor. Mevcut durumdaki pompaların yüksek verimli pompalar ile değişimi sayesinde dünyadaki toplam elektrik tüketimi yüzde 4 azaltılabilir; bu oranın yaklaşık 1 milyar insanın evinde tükettiği elektriğe eş değer olduğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.

 “Wilo Türkiye’yi üretim merkezine dönüştürmek için yatırımlarımızı artırmayı planlıyoruz”

Geceye uzaktan bağlantı yoluyla katılan Wilo Grup Kıdemli Başkan Yardımcısı Jens Dallendoerfer de önemli bir konuşma gerçekleştirdi. Türkiye’nin, Wilo Gruba bağlı en önemli ülkelerden biri olduğunu dile getiren Jens Dallendoerfer, şu ifadeleri kullandı: “Wilo Türkiye, Wilo Grubu’nun en önemli iştiraklerinden biri. Wilo Türkiye, geçtiğimiz 30 yıl içinde sürekli olarak gelişti ve yükselişini aralıksız sürdürdü 30. yılımızda da yeniden Türkiye’de sektör lideri konumuna geldi. Bu gelişim bize gösterdi ki, Wilo Türkiye yalnızca Türkiye pazarına hitap etmenin çok daha fazlasını yapabilir. Bu potansiyeli değerlendirmek, Wilo Türkiye’yi sadece Türkiye değil çevre ülkelere de hizmet verebilecek bir üretim merkezine dönüştürmek için yatırımlarımızı artırmayı planlıyoruz. Konumu sayesinde Türkiye her zaman önemli bir rol oynayacak ve biz de bundan yararlanmak istiyoruz. Böylece hem Türkiye hem de dünyada Wilo’nun büyük potansiyele sahip Türkiye’deki başarı öyküsünü devam ettireceğiz. Geçtiğimiz 30 yıl boyunca bu yolculukta bize eşlik etmiş olan ve bugün geleceği inşa etmek üzere bizimle çalışan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com