Connect with us

İklimlendirme

Üstün teknoloji ve mühendisliğin buluşması

Yayın Tarihi:

on

Elektrik, elektronik ve otomasyon alanında dünya devi olan ve üç yıldır Türkiye pazarında kendi yapılanmasıyla faaliyet gösteren Mitsubishi Electric, başkent Ankara’da düzenlediği “Türkiye’nin Geleceği İçin Çalışıyoruz” temalı sektör buluşmasında, kamu ve özel sektör temsilcileri, yatırımcılar, taahhüt firmaları, yüklenici firmalar, danışmanlar ve üniversiteler ile bir araya geldi.

 

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü Şevket Saraçoğlu, etkinliğin açış konuşmasında, Türkiye’deki altyapı projeleri, fabrikalar, konut ve ofis projelerinin yanı sıra oteller,AVM’ler, otoparklar, tüneller, havuzlar gibi her türlü toplu kullanım alanında bulunandev iklimlendirme sistemlerinin otomasyon çalışmalarına talip olduklarını açıkladı.Saraçoğlu, Mitsubishi Electric’in otomasyon gücünü ve üstün teknolojisini, uzunyıllara dayanan mühendislik tecrübesi ile birleştirerek projelere özel çözümlersunabileceklerini bildirdi. Türkiye’de özellikleMarmaray projesi, Türksat 4A ve 4B uydularında kullanılan teknolojisi ile tanınanMitsubishi Electric, iklimlendirme (HVAC – Heating, Ventilating and AirConditioning) sektöründeki otomasyon çalışmalarını konu alan sektör buluşmasınıbaşkent Ankara’da düzenledi.

 

Mitsubishi ElectricTürkiye’nin The Green Park Hotel Ankara’da “Türkiye’nin Geleceği İçin Çalışıyoruz” temasıyla gerçekleştirdiği etkinliğine, çoksayıda kamu ve özel sektör temsilcisi, yatırımcılar, taahhüt firmaları,yüklenici firmalar, danışmanlar, üniversiteler, mimarlar, makine imalatçıları,mekanik proje firmaları, Bina Yönetim Sistemi (BMS-Building Management System)Entegratörleri ve HVAC Sistem Entegratörleri katıldı. Mitsubishi ElectricTürkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü Şevket Saraçoğlu ve birimyöneticilerinin katılımıyla Ankara’da düzenlenen etkinlikte Mitsubishi Electric, dünyada güçlübir global oyuncu olduğu iklimlendirme (HVAC) sektörünün otomasyon çalışmalarıhakkında bilgi verdi. Etkinlik kapsamında, Mitsubishi Electric’in ısıtma,soğutma ve mekanik havalandırma sistem çözümleri uygulamalı örneklerleanlatıldı. Markanın atık su, temiz su ve yangın sistem çözümleri, asansör veyürüyen merdiven çözümleri, elektrik dağıtım ve yönetim sistemlerinin de tanıtıldığısektör buluşmasında, yeni endüstri evresinin Mitsubishi Electric’teki karşılığıolan e-F@ctory konsepti ile fabrikaların kurulumdan önce simüle edilerek tümkaynak planlamasının yapılabileceği ve daha sonra yatırıma geçilebileceğiaçıklandı. Etkinlikte yoğun ilgi gören bir diğer konu ise alışveriş merkezleri,oteller, iş merkezileri gibi kompleks yapılarda ısıtma, soğutma, havalandırma,aydınlatma, jeneratör, hidrofor gibi pek çok farklı mekanizmayı tek birmerkezden yönetmeyi sağlayan Bina Yönetim Sistemi (BMS-Building ManagementSystem) oldu.

 

“Daha İyisiİçin Değişim”

Mitsubishi Electric Türkiye’nin, sempozyum ve ardından akşam yemeğiyledevam eden etkinliğinde açış konuşmasını yapan Fabrika Otomasyon SistemleriGenel Müdürü Şevket Saraçoğlu, dünyada 120binden fazla çalışanı ile 42 ülkede faaliyet gösteren 94 yıllık dünya devi MitsubishiElectric’in, hizmet verdiği tüm sektörlerde pazarın ve kullanıcıların gerçekihtiyaçlarını analiz edip anlayarak kazandığı deneyimle sektörüne ileri teknolojiçözümler sunan bir marka olduğunu belirtti. Pek çok sektörde öncü ve yeşil bir şirket olan Mitsubishi Electric’inyeniliklerle daha aydınlık bir gelecek yaratmak ve daha sürdürülebilir birdünya sağlamak için çalıştığını ifade eden Şevket Saraçoğlu, sözlerini şöylesürdürdü:

 

“Her zaman “Changes for the Better” yani “Daha İyisi İçin Değişim” misyonuile hareket eden Mitsubishi Electric, bugün bu özelliği sayesinde ürünlerininteknolojisi, güvenilirliği ve kalitesinin yanında çevre duyarlılığı konusundada fark yaratıyor. Mitsubishi Electric’in 100. yıldönümü olan 2021 yılınadenk gelen uzun dönemli çevresel yönetim vizyonu “Çevre Vizyonu 2021”kapsamında ve Eco Changes (Ekolojik Değişim) felsefemiz doğrultusunda; çevreselduyarlılığı teşvik etmek, düşük karbon salınımı ve geri dönüşüm konularındabilinç artışına katkı yaratmak temel hedeflerimiz arasında yer alıyor.”

 

“Dünya ileriotomasyonda Mitsubishi Electric’e güveniyor”

Dünya çapındaki üreticilerin ileri otomasyon ekipmanları için 75 yılı aşkınsüredir Mitsubishi Electric’e güvendiğini vurgulayan Saraçoğlu, “MitsubishiElectric Fabrika Otomasyon Sistemleri; dünya genelindeki fabrikalarda çeşitliendüstrilerin hızlı entegrasyon, esneklik ve verimliliğin yarattığı katmadeğerden keyif almalarına, üretkenlik, kesinlik ve hepsinden önemlisi kalitedeyeni seviyelere ulaşmalarına yardımcı oluyor. Markamız, üst düzey otomasyonplatformlarını kontrol edebilen modüler programlanabilir mantık devrelerinden(PLC), mikro-PLC, AC servoları ve inverter serilerine kadar tüm ürünleri ileüreticilerin saygısını kazanmaya devam ediyor” dedi.

 

Projeye özelçözüm

Mitsubishi Electric olarak Türkiye’deki alt yapı projeleri, fabrikalar,konut ve ofis projelerinin yanı sıra oteller, AVM’ler, otoparklar, tüneller,havuzlar gibi her türlü toplu kullanım alanında bulunan dev iklimlendirme sistemlerininotomasyonunda çözüm ortağı olmayı hedeflediklerinin altını çizen Saraçoğlu, şubilgileri aktardı:

 

“Mitsubishi Electric olarak otomasyon çözümlerimiz ile iklimlendirme (HVAC)sisteminin her bir unsurunun birbiri ile haberleşebilmesini ve tüm sistemin tekbir merkezden kolayca yönetilebilmesini sağlıyoruz. Mitsubishi Electric’in HVACsektöründeki otomasyon gücünü, üstün teknolojisini ve kalitesini, uzun yıllaradayanan mühendislik tecrübemiz ile birleştirerek projelere özel çözümlersunabiliyoruz.”

 

Çevre dostu tesislereuygun

Mitsubishi Electric otomasyon çözümlerinin avantajlarından bahseden Saraçoğlu, konuşmasına şöyle devametti: “Kullanıcı dostu ve uzun ömürlü otomasyon çözümlerimiz ile işletmelerdeve projelerde ciddi oranda enerji tasarrufu sağlıyor, maliyetleri azaltıyoruz.Sağlıklı, konforlu ve güvenli ortamlar oluşturuyoruz. Ürün kullanımındakikarbondioksit salınımını ve üretimdeki total emisyonu azaltıyoruz. Hız kontrol veaydınlatma kontrol sistemi uygulamalarında tasarruf sağlayabiliyoruz. Sağladığımıztüm bu katma değer ile çevre dostu tesisler ve projeler için uygun ve iddialıbir çözüm ortağıyız.”

 

Tüm binayı tekmerkezden yönetin!

Kısaca “BMS” olarak adlandırılan “Bina Yönetim Sistemi” (BuildingManagement System) ile alışveriş merkezleri, oteller, iş merkezleri gibi kompleksyapılarda ısıtma, soğutma, havalandırma, aydınlatma, jeneratör, hidrofor, suarıtma, otoparklarda karbondioksit gazı izleme ve egzoz kontrol sistemi gibipek çok farklı mekanizmayı tek bir merkezden yönetebildiklerini anlatan Saraçoğlu,“Bu sistem ayrıca CCTV (kapalıdevre televizyon), kartlı geçiş, yangın algılama gibi diğer güvenlik sistemleriile de entegre edilerek tek merkezden tüm binanın minimum personel ve maksimumverimlilikle kontrolünü sağlıyor” diye konuştu.

 

Geniş otomasyonçözüm ailesi

Mitsubishi Electric’in dünyanın en geniş otomasyon çözüm ailelerindenbirine sahip olduğunun altını çizen Saraçoğlu, markanın fabrika otomasyonualanındaki ana ürünlerini; programlanabilir kontrol cihazları, alternatif akımmotoru hız ayar cihazları, insan-makine diyaloğu ekranları, servo motorlar,hareket kontrol sistemleri, alçak gerilim şalt ürünleri ve endüstriyel robotlarolarak sıraladı. Saraçoğlu, Mitsubishi Electric’in yenilikçi teknolojiye sahip,akıllı, kompakt, uzun ömürlü, güçlü, üstün performanslı ve yüksek enerjitasarruflu bu ürünlerle projelere sağladığı katma değeri anlatan HVAC OtomasyonÇözümleri Kataloğu’nu Ankara etkinliğinde ilk kez sektör temsilcilerinetanıttıklarını da sözlerine ekledi.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

İklimlendirme

Smap3D, İsviçreli soğutma uzmanının boru hattı tasarımını dijitalleştiriyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Gıda, kimya, ilaç endüstrileri, proses teknolojileri ve spor tesislerindeki kullanıcılar için endüstriyel soğutma tesisleri ve ısı pompaları tasarlayan, inşa eden ve bakımını yapan Walter Wettstein AG, boru hattı tasarımını Smap3D Plant Design dijitalleştirdi.

Tesislerinin tasarımında kaynakların korunmasına ve maksimum ekonomik verimliliğe odaklanan İsviçreli şirketin tesis ve boru hattı tasarımındaki artan gereksinimler ve dijitalleşme isteği, yeni yazılımlara olan talebin de artmasına neden oldu. Bu iş için makine ve tesis mühendisliğinde boru hattı planlama ve fabrikasyon konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip, Alman yazılım üreticisi Smap3D Plant Design’i seçen Walter Wettstein AG, tasarımdan fabrikasyona kadar dijital uçtan uca süreçleri başarıyla uygulayabildi. SOLIDWORKS tarafından CAD ve PDM sistemiyle bağlantılı olarak boru hattı tasarımı ve üretimine yönelik getirilen entegre genel çözüm, tasarım verilerinin proses mühendisliğinden 3D boru tesisatına ve boru imalatına aktarılmasını ve böylece otomasyon ile işlem güvenilirliği seviyesini artırmayı mümkün hale getiriyor.

Çözümle ilgili konuşan Smap3D Plant Design Avrupa Satış Yöneticisi Tim Frie, “Danışma aşamasında, ürün verilerinin CAD sürecine entegrasyonunun müşteri için özellikle önemli olduğu anlaşıldı” diyor. Proses mühendisliği (P&ID), 3D borulama ve izometriden oluşan entegre Smap3D Plant Design çözümü, SOLIDWORKS CAD ve PDM ile doğrudan bütünleşebilmesi sayesinde bunu hayata geçirebiliyor. Böylece boru hattı tasarımında iş akışının kesintisizliği sağlanıyor. Ayrıca, çok sayıda otomasyon işlevi ve tekil olarak önceden tanımlanmış boru özellikleri sayesinde, çok büyük bir zaman tasarrufu sağlanıyor; otomasyon derecesi ve proses güvenliği de artırılabiliyor. Örneğin, konteynerler, pompalar ve boru sistemlerinden oluşan önceden tanımlanmış modüller (alt çizimler) P&ID’de bir katalogda saklanabiliyor ve hızlı bir şekilde oluşturulup tekrar tekrar kullanılabiliyor. Sonuç olarak, elektrik listeleri gibi çok ihtiyaç duyulan şemalar proje aşamasının başlarında otomatik olarak oluşturulabiliyor. Konuyla ilgili konuşan bir diğer isim olan Walter Wettstein Tasarım Yöneticisi Dominic Schnyder, “Önceki manuel yöntemle karşılaştırılamaz bile; o yöntem son derece zaman alıcı ve hataya açıktı” ifadelerini kullanıyor.

Proje desteği, hiçbir isteği karşılıksız bırakmıyor

İsviçreli soğutma teknolojisi şirketi, ilk görüşmelerden entegre yazılımın başarılı kullanımına kadar proje desteği konusunda güçlü bir ortağa güvendi. Smap3D Plant Design’ın yetkin danışmanları ve eğitimcileri, tesis mühendisliğinde uzun yıllara dayanan uzmanlıklarıyla öne çıkıyor ve derinlemesine bilgilerini müşteriye aktarıyor. Çözümün tanıtılması ve uygulanmasına ek olarak, Smap3D Plant Design, tasarımcıları yazılımın işlevlerine alıştırmak ve günlük işlerde onu en iyi şekilde nasıl kullanacaklarını göstermek için eğitim kursları ve çalıştaylar düzenliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

İklimlendirme

BOGE DS-2: Sürdürülebilir, verimli ve akıllı işletime sahip soğutucu basınçlı hava kurutucusu

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

BOGE DS-2 serisinin yeni soğutmalı kurutucuları, her ayrıntısıyla ekonomik bir yapıda. Özellikle R 513 A soğutucu akışkan kullanımı sayesinde çevre dostu olan seri, birçok avantajı bir araya getiriyor.

Sürdürülebilir bir geleceğe doğru çalışmalarına devam eden Almanya’nın en eski kompresör ve basınçlı hava sistemleri üreticilerinden biri olan BOGE KOMPRESSOREN’in, öncekilerden daha da çevre dostu DS-2 serisi yeni soğutmalı kurutucuları, standart olarak daha önce kullanılan soğutuculardan çok daha düşük küresel ısınma potansiyeline sahip olan R 513 A soğutucu akışkan ile tedarik edilebiliyor. Yeni soğutmalı kurutucular, düşük CO2 ayak izinin yanı sıra birçok ekonomik avantajlar da sunuyor. Ürün akıllı kontrol ve gerçek talebe mükemmel şekilde uyum sağlarken, sabit bir basınç çiy noktasında güç tüketimini azaltıyor. Bu şekilde diğer bileşenler de verimli çalışmayı sağlıyor.

Her ayrıntısıyla ekonomik bir yapıda olan BOGE’nin yeni DS-2 soğutucu basınçlı hava kurutucuları

buy kamagra 100mg

, enerji tasarrufu sağlıyor. Örneğin; akıllı kontrol, gerekli yoğuşma noktasına ulaşılır ulaşılmaz kısmi yükte soğutma kompresörünü otomatik olarak kapatır. Soğutma sıcaklığı, ısı eşanjöründe depolanır. Bu soğuk rezerv, gelen basınçlı havayı çiğlenme noktası tekrar yükselene kadar soğutur. Soğutma kompresörü ancak gerekli sıcaklık seviyesini korumak için yeniden çalışır ve bu nedenle yalnızca bu noktada enerji tüketmeye başlar. Bu ilke, sürekli çalışan bir kurutucuya kıyasla %79’a varan enerji tasarrufu sağlar. Yeni frekans kontrollü fan, sabit bir yoğuşma basıncı sağlar ve enerji tüketimini %25’e kadar azaltır. Ayrıca, ısı eşanjörünün patentli tasarımı, düşük diferansiyel basınçlar ve düşük soğutucu gereksinimi ile birleştiğinde daha düşük güç tüketimi sağlar. Yüksek verimli bileşenler, basınç kayıplarını minimuma indirerek aşırı sıkıştırmayı önler.

Sürdürülebilirlik ve maliyet etkinliğinde avantajlar

Yeni soğutucu basınçlı hava kurutucuları sadece son derece verimli olmakla kalmaz, aynı zamanda çevre dostudur. İklim dostu soğutucu akışkan R 513 A’nın kullanılması, daha önce kullanılan soğutucu akışkanlara kıyasla küresel ısınma potansiyelini önemli ölçüde azaltır. 573 GWP (Küresel Isınma Potansiyeli) ile yeni cihazlar, çevreyi korumak için 2030 yılına kadar florlu sera gazları (F-gazları) emisyonlarında önemli bir azalmayı şart koşan EU 517/2014 F-Gaz Yönetmeliği’nin gerekliliklerini aşıyor. Ayrıca, DS serisinin modelleri başlangıçta çok az miktarda soğutucu gerektiriyor. Diğer bir avantaj: Hermetik olarak kapatılmış soğutucu akışkan devresi ve 10t’den düşük CO2 eş değeri sayesinde, tüm seri F-Gaz Yönetmeliği’nde öngörülen sızdırmazlık testinden muaf olur. Böylece kullanıcılar, sertifikalı soğutma teknisyenleri tarafından yapılan test maliyetlerinden tasarruf eder. R 513 A soğutucu akışkanın kullanılması, maksimum tedarik güvenilirliği ile daha iyi bir çevre ve maliyet dengesi sağlar.

Kendini düşünen bir kontrol

Yeni kontrol, BOGE’nin soğutucu basınçlı hava kurutucusunun tüketimini ve maliyetlerini daha da azaltır. Bu şekilde standart olarak entegre edilen kontrol, gerçek çalışma koşullarına mükemmel uyum sağlar. Sıcaklık dalgalanmalarına anında tepki vererek güç tüketimini en aza indirir. Akıllı kontrol ayrıca yüksek kaliteli 4,3″ dokunmatik ekran aracılığıyla rahat ve sezgisel kullanım sağlar. Çeşitli arayüzler sayesinde mevcut bir altyapıya dahi kolayca dahil edilebilir. İletişim Modbus RTU, USB portları veya isteğe bağlı olarak Modbus TCP/IP ile gerçekleşir. Diğer yeni bileşenler, örneğin; elektronik sıcak gaz baypas valfleri, kurulu scroll kompresörlerle birlikte verimli kurutma ve güvenilir çalışma sağlar.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

İklimlendirme

ISK-SODEX’ten, iklimlendirme sektörüne ilave 500 milyon dolar ihracat potansiyeli

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Avrasya bölgesinin lider iklimlendirme sanayi fuarı ISK-SODEX, sektör oyuncularını bir araya getirdi. İklimlendirme sanayisinde sağlıklı iklimlendirme çözümleri temasıyla düzenlenen ISK SODEX, pandemiden sonra yabancı katılımcı sayısını yüzde 27 artırdı. 27 ülkeden 812 katılımcı, Türkiye dahil 95 ülkeden 86 binin üzerinde katılımcıyla gerçekleşen fuar, iklimlendirme sektörüne 500 milyon dolar ilave ihracat potansiyeli oluşturdu.

Kovid-19 salgınıyla birlikte tüm dünyada önem kazanan sağlıklı iklimlendirme çözümleri temasıyla düzenlenen ISK-SODEX’e, Avrupa, Asya ve Afrika kıtasından 812 firma katıldı. 53 ülkeden 300 profesyonel satın almacının katıldığı fuarda, Türkiye iklimlendirme sektörü yeni ihracat iş birlikleri gerçekleştirdi. Sektör, önümüzdeki iki yıl içinde gerçekleştirilmek üzere ilave 500 milyon dolarlık ihracat potansiyeli elde etmiş oldu.

Hannover Messe Sodeks Fuarcılık tarafından ISKAV, DOSİDER, İSKİD, İZODER, TTMD eş organizatörlüğünde ve POMSAD, SOSİAD, ESSİAD, MTMD ve KBSB destekleriyle gerçekleştirilen ISK-SODEX Fuarı’nda, Türkiye’den üreticiler İSİB’in katkılarıyla düzenlenen ‘B2B İkili İş Görüşmeleri’ ile 53 ülkeden 300 profesyonel satın almacı ile temaslarda bulundu.

İhracata yönelik yeni iş birliklerinin gerçekleştirildiği B2B İkili İş Görüşmeleri’nde bir önceki fuara kıyasla katılımcı ülke sayısı 44’ten 53’e çıkarken, katılan satın almacı sayısında yüzde 46 artış sağlandı. Böylece sektör firmaları gelecek iki yılda gerçekleştirebilecekleri ilave 500 milyon dolarlık ihracat potansiyeli elde etti.

Yabancı ziyaretçi sayısında 2019’a kıyasla yüzde 27 artış

Pandemi döneminde, HVAC&R sektöründe bu büyüklükte ve yüksek katılımla yapılan dünyadaki tek fuar olan ISK-SODEX 2021, 2019 yılında gerçekleştirilen fuara kıyasla yüzde 27 yabancı ziyaretçi artışı yakalandı. Ayrıca 2019’a kıyasla gerçekleşen online ziyaretçi kaydında da yüzde 14 artış elde edildi. 

ISK-SODEX’te bu yıl önemli ihracat iş birliklerine imza atıldığını belirten Hannover Messe Sodeks Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel şunları söyledi: “Kovid-19 salgını nedeniyle 1,5 yıldır ara verdiğimiz fuarlarımıza ISK-SODEX 2021 ile yeniden başlamış olduk. Dünya genelinde salgınla ilgili alınan önlemler ve aşılamada yakalanan ivme sayesinde fuarlarımıza eskiden olduğu gibi hem Türkiye hem de yurt dışından büyük ilgi olduğunu gördük. Böyle bir dönemde hem iş ortaklarımız hem ekibimiz büyük bir başarıya imza attı. Yeniden fuar alanında olmak ve işimizi eskisi gibi yapabildiğimizi görmek, bizi yeni dönemdeki etkinliklerimiz için de motive etti. İş dünyasının bir araya gelip, uzun vadeli iş birlikleri kurmaya eskisinden de daha istekli olduğunu gördük. Katılımcı ve ziyaretçi rakamlarımız da bunu net bir şekilde göz önüne koydu. ISK-SODEX, bu yıl gerek katılımcı ve ziyaretçi sayısı gerekse yarattığı iş hacmi açısından bir önceki fuara kıyasla oldukça verimli geçti.”

ISK-SODEX dünya devlerini İstanbul’da buluşturdu

Hannover Messe Sodeks Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen ISK-SODEX Fuarı, 36 bin metrekarelik bir alan üzerinde ve 812 firma katılımıyla gerçekleştirildi. Uluslararası iş birlikleri kurulması açısından verimli ve etkin geçen fuara; Rusya, Almanya, İtalya, Ukrayna, İran, Özbekistan, Fransa, Japonya ve Fas’tan firmalar katıldı. Fuar kapsamında gerçekleşen Forum Alanı etkinlikleri renkli sunumlara sahne oldu. Dört gün boyunca devam eden etkinliklerde 34 katılımcı firma ve sektörel dernek yetkilisi, 29 oturumda ürün ve hizmetlerinin yanı sıra iklimlendirme sektöründeki yeni düzenlemeler, teknolojik gelişmeler ve inovatif çözümleriyle ilgili bilgiler paylaştı.

İleri seviyede Kovid-19 önlemleri dikkat çekti

Hannover Messe Sodeks Fuarcılık katılımcı ve ziyaretçilerin, fuar alanında bulundukları süre boyunca güvenlik ve sağlığını maksimum seviyede korumaya özen gösterdi. Fuara girişlerde katılımcılar ve ziyaretçilere aşı, geçirilmiş hastalık veya negatif PCR sorgulaması istendi. Fuar alanında maske, mesafe, hijyen uygulaması yaygın olarak yapıldı. ISK-SODEX’in sektör için bir dönüm noktası olarak hayata geçirdiği bu uygulamanın gereklilikleri, tüm katılımcı ve ziyaretçiler tarafından hassasiyetle yerine getirildi. Ayrıca katılımcı ve ziyaretçiler, fuar süresince bu kuralların aksatılmadan uygulanmasından duyduklarını memnuniyeti dile getirdi.

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com