Connect with us

Sürücüler

Suyun geleceği: Hycleen Automation System

Yayın Tarihi:

on

Hızlı nüfus artışı, çok katlı yapıların artması, teknolojideki gelişmeler, enerji ihtiyacı, güvenlik, iklim değişikliği gibi başlıklarla birlikte gündeme gelen ‘akıllı şehirler’ veya ‘akıllı binalar’ kavramları, tüm bu gelişmelerle ‘yaşanabilirlik’ düzeyinin iyileştirilmesi noktasında karşımıza çıkıyor. Su ise tüm bu gelişmelerin ortasında hayati önem taşıyor.

Kullanılabilir su kaynaklarının giderek azalması, suya ulaşım ve sağlıklı kullanımının da akıllı bir şekilde yürütülmesi gerekiyor. Georg Fischer Boru Sistemleri tarafından geliştirilen ve içme suyu tesisatlarının otomasyonunu sağlayan ‘Hycleen Automation System’ ise akıllı teknolojisi ile bu sürecin yönetilmesine katkı sağlıyor.

Akıllı yapı, sağlıklı sistem

Giderek karmaşıklaşan tesisat sistemleriyle birlikte suyun sağlıklı kullanımı, hijyen beklentisi, kullanım suyu tesisatlarında bakteri oluşumu ve bunlardan kaynaklı hastalıkların artması bu konuda su kalitesi standartlarının da yükselmesinde etkili oldu.

GF Boru Sistemleri’nin içme suyu tesisatlarının otomasyonu için geliştirdiği Hycleen Automation System, sıhhi tesisat otomasyonu ve güvenli temiz su tedarikinde önemli bir anlam taşıyor. Özellikle büyük bina komplekslerinde içme suyu tesisatlarının planlanması, kurulumu, işletilmesi ve bakımını güvenilir ve basit bir şekilde destekleyen sistem, tesisata giren suyun hijyenik ve sağlıklı kullanıma olanak sağlıyor.

Ana Ekran, vanalar, güç kaynağı ve veri iletim kablolarından oluşan sistem; önleme, izleme, müdahale ve risk değerlendirmesi süreçleri ile tesisattaki su kalitesini kontrol altında tutuyor.

Özellikle büyük sıcak ve soğuk su dağıtım sistemleri olan hastaneler, oteller, huzurevleri gibi yapılarda; durgunluk, pürüzlü yüzeyler ve 50 derecenin altındaki sıcaklıklar, biyofilm oluşumuna neden oluyor. Suda bulunan bakteri kaynaklı lejyonella gibi hastalıkların önlenmesinde, yeterince yüksek sıcaklıklarda ve düzenli su değişimi büyük önem taşıyor. Sistem, bileşenleri ile otomatik olarak elde ettiği verilerle hassas hidrolik ayar kontrolünü gerçekleştirerek termal dezenfeksiyon yapılmasını ve düzenli su değişimini sağlıyor.

İçme suyunun dijital geleceği

Hycleen Automation System’i, ana ekran sayesinde kurulan sistemi tek kablo (her 500 metre) 50 denetleyiciye kadar kontrol edebiliyor. Devreye alma sırasında ana ekran, sistemdeki tüm vanaları ve sensörleri, kimliği ve türü ile algılıyor ve bunları kendi yazılımına aktarıyor. Sistem, önceden tanımlanmış değerlerle çalışmaya başlayabiliyor. Bununla birlikte, tüm parametreler yalnızca ana ekran aracılığıyla değil, aynı zamanda bilgisayar, tablet veya akıllı telefona bağlantı yoluyla da bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde uyarlanabiliyor.

Ayrıca sisteme son eklenen ‘Hycleen Connect’ ile içme suyu tesisatlarının dijital izlenmesi ve optimizasyonu bulut tabanlı uzaktan erişim ile kontrol edilebiliyor. Hycleen Connect ile sistem verileri artık dijital olarak konumdan bağımsız şekilde 7/24 izlenebiliyor. Bağlantı ile eski değerler, sıcaklık, zaman çizelgeleri, önceki valf ayarlarının yanı sıra maksimum ve minimum değerlerin görüntülenebilmesi, oluşabilecek sorunların önceden tespit edilmesine olanak tanıyor. Böylece sorunlar önceden görülüp, şikayet noktasına gelmeden giderilebiliyor. Enerji ve maliyet açısından daha güvenilir ve daha verimli bir sistem oluşturulabiliyor.

 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

Thompson Pump, yeni uzaktan kumandalı RECON kontrol panelini piyasaya sürüyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Thompson Pump’ın etkileşimli teknoloji barındıran gelişmiş işlevlere sahip yeni RECON2000T kontrol paneli, pompanın uzaktan kontrolüne ve izlenmesine olanak tanıyor. Aynı zamanda sahada gereken iş süresini ve iş gücünü azaltan yenilikçi kontrol paneli RECON2000T, pompayı çalıştırılıp akıllı telefon, dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar veya internet erişimi olan herhangi bir diğer cihazdan performansın denetlenmesine olanak tanıyor.

Thompson Pump yeni RECON kontrol panelini Las Vegas’taki son CONEXPO-Con/AGG’de, Thompson pompasının günlük canlı video akışıyla, yeni teknolojiyi gösteren canlı demolarla birlikte tanıttı. Kongre katılımcıları, kontrol panelinin sorunsuz çalışması ve etkileşimli teknolojinin uzaktan veri yönetimine olanak tanıması karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Thompson Pump Satış Müdürü Bobby Zitzka, “RECON2000T’de aldığımız tepki bizde heyecan uyandırdı. Müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için bu yeni paneli piyasaya sürdük. Thompson Pump, teknolojinin ön saflarında yer almak için yorulmadan çalışıyor. Bu, endüstrinin en iyisi olma taahhüdümüzün bir başka örneğini teşkil ediyor” açıklamasında bulundu.

RECON2000T, en uzak konumlarda bile güvenilir bağlantı için hücre ve uydu ağlarını kullanıyor. Ayrıca Wi-Fi ile kullanıma da hazır bir biçimde üretiliyor. Üniteyi uzaktan izleme, verileri kaydetme ve hızı değiştirme yeteneği ile operatörlere, pompa ünitesi üzerinde bilgi erişimi ve kontrol sağlıyor. Kontrol paneli, RECON2000T örneğinde de görüldüğü üzere tüm pompa ve motor verilerini görüntülüyor. Pompa veya motorla ilgili bir sorun ortaya çıktığında, RECON2000T, internet etkinleştirilmiş cihazlara bilgi aktaracak şekilde de ayarlanabiliyor.

Devamını Oku

Sürücüler

FUJI Orta Gerilim Sürücüleri ile yüksek performans ve yüksek verim!

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Kontek; Demir-Çelik, Çimento, Petro-kimya, Su vb. sektörlerindeki Orta Gerilim Motorlar için yol verme sistemlerine dayalı tüm enerji verimliliği projelerinde Fuji Frenic4600FM6e‘yi öneriyor!

Dünya çapında bir IGBT üreticisi olan Fuji, OG Frekans konvertörlerinde; düşük giriş harmonik akımı, yüksek verim, yüksek güç faktörü, yüksek güvenilirlik, sensörsüz vektör kontrolü ve kolay bakım ilkelerini gözeterek sistemlerinizde enerji verimliliği sağlıyor!

Yüksek Verim ve Yüksek Güç Faktörü!

Fuji Frenic4600FM6e OG sürücüleri, multi-pals diyot redresör sistemi sayesinde konvensiyonel modellere göre önemli ölçüde azalan harmonik üretimi ile güç dağıtımını optimize eder. Giriş harmonik akımları azaldığından, giriş transformatörü primer sargısı kayıpları düşüktür ve bu sayede sisteminizde %97 (transformatör dahil) toplam verimlilik sağlanır! Çok seviyeli özel PWM kontrol sistemi sayesinde anahtarlama gibi doğal kayıplar azaltılarak %95’ten büyük güç faktörü elde edilmektedir.

Yüksek Güvenilirlik ve Kolay Bakım!

Yedekli By-Pass Kontrol Teknolojisi ve çoklu seviye arıza alarmı fonksiyonları ile yüksek güvenilirlik ve sistem sürekliliği sağlanır.  Yüksek hassasiyet ve hızlı tepki için yüksek kaliteli 32-bit motor kontrol ünitesi (MCU) kullanılmaktadır. Asenkron ve senkron motorlara göre adapte edilmiş gelişmiş sensörsüz vektör kontrol teknolojisi sayesinde, yüksek hassasiyetli başlangıç torku, hızlı tepki dinamiği ve yüksek yük kapasitesi elde edilir. Kolay değiştirilebilir hücre yapısı ile MTBF (ortalama onarım) süresi düşüktür, otomatik cell by-pass ve manuel by-pass opsiyonları ile kolay bakım imkanı ve sistem sürekliliği sağlanır!

Fuji Orta Gerilim Sürücüleri ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız!

Örnek Referans Projeler!

HABAŞ Enerji Verimliliği Projesi : https://kontekenerji.com.tr/habas-enerji-verimliligi-projesi

KTTC Geçit köy Pompa İstasyonu:  https://kontekenerji.com.tr/guzelyurt-ve-meserya-ovasi-sulamasi-iletim-yapilari-elektrik-isleri-tedarigi

Kontek Tüm Referanslar !

https://kontekenerji.com.tr/contracting-automation

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com