Connect with us

Pompalar

SANDPIPER’ın “SIGNATURE” serisi pompaları ile emniyette olun ve temiz kalın

Yayın Tarihi:

on

 

SANDPIPER’ın Signature Serisi havalı diyaframlı pompaları, en zorlu uygulamalar ve çevre şartlarında bile, endüstrinin en önde gelen performansını ve dayanıklılığını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Bütün pompalar eşit değillerdir. Warren Rupp Inc. tarafından üretilen SANDPIPER “Signature” Serisi, Firmanın 50 yıldır takip ettiği “yeni ve farklı” pompa üretme misyonunun bir neticesidir. Bu inovatif hava tahrikli çift diyaframlı pompalar, çok çeşitli endüstriyel uygulamaları karşılamak üzere çeşitli ölçü, tip ve modelde üretilirler. Bu  çeşitli model ve tipler aşağıda sıralanmıştır:

 

  • Ağır Hizmet Tipi Klape Çek Valfli Pompalar
  • Ağır Hizmet Tipi Küre Çek Valfli Pompalar
  • 4 Diyaframlı Tip Küre Çek Valfli Pompalar

 

Bu yazının konusu, ağır endüstriyel uygulamalarda karşılaşılan kimyasal, aşındırıcı, çamur, partiküllü, kostik, asidik, zehirli ve parlayıcı ya da yanıcı madde gibi zorlu ürünlerin emniyetli bir şekilde transferini sağlayan 4 Diyaframlı Tip pompalara odaklanmıştır.   

 

Özellikleri:

 

Çevre ve emniyet farkındalığının ve maliyet bilincinin arttığı, daha sıkı kontrol mekanizmalarının devreye girdiği bir çağda yaşamaktayız. Özellikle endüstriyel pompalar, zararlara ve gereksiz masraflara sebep olabilecek “tehlikeli sıvı kacakları” nedeni ile potansiyeli risk taşırlar. Zehirli veya zehirli olmayan olsun, amaç çevreye herhangi bir kaçağın olmasını önlemektir. Böyle bir kaza sadece önemli temizlik zamanı ve faaliyeti gerektirmekle kalmayıp, aynı zamanda durma, imalat kaybı, işçilik, makine/teçhizat yenilemesi, atık ücretleri ve sıklıkla cezai maliyetlere de sebep olur.

 

Sağlam yapılı Warren Rupp’in 4 Diyaframlı Tip Küre Çek Valfli pompaları, insanları, çevreyi ve pompanın kendisini koruyan dizayn özellikleri ile üstün akışkan transferi sağlar. “İki diyafram bir diyaframdan daha iyidir” prensibinden hareket ile pompa, “hava tarafı” ile “sıvı tarafı” arasında bir bariyer oluşturacak şekilde iki diyafram (pompalayan diyafram ve itici diyafram) arasında bir aralık kalacak şekilde yapılandırılmıştır. Bu şekilde, diyaframda bir hasar oluştuğunda, sıvının çevreye kaçması önlenmiştir. Diyafram hasarı oluştuğunda, sıvı çevreye kaçmadan önce operatöre görsel uyarı veren sistemi vardır. (Elektronik ve mekanik uyarı sistemleri de vardır).

 

Standart havalı çift diyaframlı pompalar ile karşılaştırıldığında, 4 Diyaframlı Pompaların en önemli avantajı, kaçan sıvı “hava tarafı”na bulaşmadığı için, bakımın çok daha kolay olmasıdır. Aynı zamanda; pompanın dizaynı, pompayı hattan sökmeden hava dağıtım vanasına kolay ve çabuk erişim sağlar. Netice minimum duruş ve minimal maliyettir.

 

Diğer Modeller:

SANDPIPER “Signature” serisinin aşağıdaki diğer modelleri, rakiplerine performans üstünlüğü sağlayan güçlü transfer özelliklerine sahiptirler:

 

-Ağır Hizmet Tipi Klape Çek Valfli Pompalar: Maksimum 75 mm hat çapı        

                                                                      büyüklüğünde katı maddeleri içeren

                                                                      sıvılar için dizayn edilmişlerdir. (Örneğin   

                                                                      dal, yaprak, cıvata, somun, paçavra ve

                                                                      çakıl gibi katı maddeler)

 

-Ağır Hizmet Tipi Küre Çek Valfli Pompalar:  Çöken, askıda ve yüzen katı madde

                                                                      içeren veya aşındırıcı sıvılar için dizayn

                                                                      edilmişlerdir. (Örneğin kumlu, çamurlu,

  1. sular gibi.)

.

Daha Fazla Bilgi İçin…

 

“Signature” Serisi pompaların teknik bilgilerine, kapasite eğrilerine ve broşürlerine www.sandpiperpump.com/signature-series. link’inden ulaşabilirsiniz.

 

Bütün SANPIPER ürünleri dünyada yaygın, yetkili ve bağımsız distribütörler ile satılır. SANDPIPER ürünleri hakkındaki diğer bilgilere www.tantek.com.tr web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

Wilo Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Altuğ Arkaya

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Birleşmiş Milletler’in seçtiği dünyadaki 50 Sürdürülebilirlik ve İklim Lideri arasında yer alan Wilo, 30 yıldır Türkiye’de çevre dostu faaliyetleri ve son teknoloji ürünleri ile fark yaratıyor. Enerji kaynaklarının akıllı ve verimli kullanıldığı bir dünya için çalışmalarını sürdüren Wilo Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Wilo Grup’un deneyimli yöneticilerinden Altuğ Arkaya oldu. Arkaya, Wilo Gruptaki Gelişen Pazarlar Grup Başkan Yardımcılığı görevine ek olarak Wilo Türkiye Genel Müdürlüğü görevini de üstlenecek.

Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Arkaya, iş hayatına KPMG şirketinde Denetim ve Danışmanlık Yöneticisi olarak başladı. Ardından farklı sektörlerde  Finans Yöneticiliği yapan Arkaya, 2014 yılında Wilo Grup Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı.

İki çocuk babası olan ve Almanya’da yaşayan Altuğ Arkaya, Wilo Türkiye’nin çalışmalarına liderlik edecek.

Devamını Oku

Pompalar

Thompson Pump, yeni uzaktan kumandalı RECON kontrol panelini piyasaya sürüyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Thompson Pump’ın etkileşimli teknoloji barındıran gelişmiş işlevlere sahip yeni RECON2000T kontrol paneli, pompanın uzaktan kontrolüne ve izlenmesine olanak tanıyor. Aynı zamanda sahada gereken iş süresini ve iş gücünü azaltan yenilikçi kontrol paneli RECON2000T, pompayı çalıştırılıp akıllı telefon, dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar veya internet erişimi olan herhangi bir diğer cihazdan performansın denetlenmesine olanak tanıyor.

Thompson Pump yeni RECON kontrol panelini Las Vegas’taki son CONEXPO-Con/AGG’de, Thompson pompasının günlük canlı video akışıyla, yeni teknolojiyi gösteren canlı demolarla birlikte tanıttı. Kongre katılımcıları, kontrol panelinin sorunsuz çalışması ve etkileşimli teknolojinin uzaktan veri yönetimine olanak tanıması karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Thompson Pump Satış Müdürü Bobby Zitzka, “RECON2000T’de aldığımız tepki bizde heyecan uyandırdı. Müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için bu yeni paneli piyasaya sürdük. Thompson Pump, teknolojinin ön saflarında yer almak için yorulmadan çalışıyor. Bu, endüstrinin en iyisi olma taahhüdümüzün bir başka örneğini teşkil ediyor” açıklamasında bulundu.

RECON2000T, en uzak konumlarda bile güvenilir bağlantı için hücre ve uydu ağlarını kullanıyor. Ayrıca Wi-Fi ile kullanıma da hazır bir biçimde üretiliyor. Üniteyi uzaktan izleme, verileri kaydetme ve hızı değiştirme yeteneği ile operatörlere, pompa ünitesi üzerinde bilgi erişimi ve kontrol sağlıyor. Kontrol paneli, RECON2000T örneğinde de görüldüğü üzere tüm pompa ve motor verilerini görüntülüyor. Pompa veya motorla ilgili bir sorun ortaya çıktığında, RECON2000T, internet etkinleştirilmiş cihazlara bilgi aktaracak şekilde de ayarlanabiliyor.

Devamını Oku

Pompalar

Tsurumi patlama korumalı dalgıç drenaj pompaları

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Tsurumi Manufacturing, kurulduğu 1924 yılından bu yana dalgıç pompalar, çevreyle ilgili ekipmanlar olmak üzere çeşitli tipte pompaların üretimini ve satışını yapıyor. Tsurumi’nin patlamaya dayanıklı dalgıç pompaları; çamur için KRDX serisi pompalar ve drenaj için de HSX ve KTX serisi pompalar olmak üzere üç pompa serisini kendi içinde barındırıyor.

Patlamaya dayanıklı uygulamalar için tasarlanan bu pompalar, tehlikeli yanıcı gazların, buharların ya da yanıcı sıvıların bulunduğu ‘patlayıcı atmosfer’ altında kömür madenlerinde, petrol/gaz rafinerilerinde ve benzeri şantiyelerde drenaj/pompalama işlemlerine uygun bir yapıya sahip. KRDX-serisi pompalar, Uluslararası Elektroteknik Komisyonun Patlayıcı Ortamlarda Kullanıma Yönelik Ekipmanlara İlişkin Standartlar Sertifikasyonu (IECEx) ve 2014/34/EU Yönergesi tarafından potansiyel olarak kullanılması amaçlanan karıştırıcı donanımına sahip dalgıç çamur pompalarıdır. Yüksek kromlu dökme demirden imal çark, emme plakası, karıştırıcı ve sfero dökümden imal pompa gövdesi ve motor çerçevesi ile KRDX serisi pompalar, aşınma direnci bakımından yüksek performansa sahip. Bu nedenle tortu içeren çamurlu su drenajına uygun bir yapıda. Ayrıca KRDX serisi pompalar, 380 V ile 1.000 V arasındaki anma gerilimi özelliklerine göre imal edilebiliyor.

HSX ve KTX serisi pompalar (3,7 kW’a kadar motor gücü ile), IECEx/ATEX ile uyumlu olmasa da Teknoloji Enstitüsü tarafından patlamaya dayanıklı yapılı elektrikli makine tipi sertifikası ile tanınmış olan genel amaçlı drenaj pompalarıdır. Tek fazlı HSX ve üç fazlı KTX serisi pompalar, ağır hizmet tipi çalıştırmada aşınmaya son derece dayanıklı yüksek kromlu dökme demirden imal çarkların kullanılmasını gerektiren spesifikasyona göre üretilmiştir. Tsurumi’nin diğer standart özellikli dalgıç pompaları gibi patlamaya dayanıklı bu pompalar, anti-fitil kablosu, motor koruyucusu ve silikon karbür yüzeyli çift iç mekanik salmastra barındırıyor.

Tsurumi’nin ana tasarım hedefi, zorlu çalışma ortamlarında bile istikrarlı çalışma için yüksek dayanım ve bakım kolaylığını sağlayıp operasyon güvenliğini tesis ederek uzun süreler boyunca sorunsuz çalıştırmanın gerçekleşmesi. Pompaların ağır işlenebilirliğini gerektiren zorlu çalışma ortamlarıyla ilişkili inşaat ve madencilik pazarlarında ürünlerimizin dayanıklılığını ve sürdürülebilirliğini artırmak amacıyla Tsurumi, zorlu ortamlarda günlük deneyler ve saha testleri yoluyla teknoloji ve bilgi birikimi edinmiştir.

Uzun yıllara dayanan tecrübe ve bilgi birikimini en iyi şekilde kullanan Tsurumi aynı zamanda yüksek sıcaklıktaki akışkanların ve aşındırıcı sıvıların drenajı gibi zorlu uygulamalara dayanımlı ürünlerin yanı sıra 1000 V spesifikasyonuna göre imal edilmiş pompaları da bünyesinde barındırıyor.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com