Connect with us

Etkinlikler

Rexroth çözümleri WIN 2014 Fuarı’nda

Yayın Tarihi:

on

Bosch Rexroth, 19-22 Mart 2014 tarihinde, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek WIN Automation 2014 Fuarı’nda, enerji tüketimini azaltan, üretim verimliliğini artıran, esnek, dayanıklı ve özel ürün ve teknolojileriyle Türk sanayicisiyle buluşacak. 

Tahrik ve kontrol teknolojileri alanında dünyanın önde gelen uzman şirketlerinden Bosch Rexroth, lokal çözümler üreterek dünyanın dört bir yanında biriktirdiği tecrübe ve bilgi havuzundan lokal üreticilerin faydalanmasını sağlıyor. Güncel teknolojiler üreten ve global anlamda faaliyetlerini sürdüren Bosch Rexroth, mobil uygulamaların yanı sıra, endüstriyel ve fabrika otomasyonunda kullanılan makineler konusundaki çözümlerini, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek WIN Automation 2014 Fuarı’nda sergileyecek.

Bosch Rexroth’un fuarda sergileyeceği ürün ve teknolojiler arasında; enerji tüketimini azaltan Sytronix-Değişken hızlı pompa tahrik sistemleri, özellikle boyutun ve ağırlığın önemli olduğu koşullarda dayanıklı ve güçlü çözümler sağlayan hidrolik motor Hägglunds, farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanabilen ve esneklik sağlayan Varioflow – Rexroth konveyör sistemleri, frekans dönüştürücü ailesi FE, hidrolik uygulamalar için Indramotion MLC uygulaması, otomotiv sektörü ve kaynak ekipmanları üreticilerinin tercihi kaynak teknolojileri, güvenirliği ve üretkenliği artıran elektrikli vidalama sistemleri, yüksek ve açık deniz hidrolik teknolojileri, minimum alanda maksimum esneklik sağlayan IndraDrive Mi tahrik teknolojisi, TS transfer sistemleri, Elektromekanik Silindir EMC, Pnömatik Valf ve Mekatronik sistem çözümleri yer alıyor.

Bosch Rexroth’un sergileyeceği son teknoloji ürün ve hizmetler, 19– 22 Mart tarihleri arasında 2. Salon D100’deki standında görülebilecek.

Sergilenecek Ürün ve Teknolojiler:

Sytronix – Değişken hızlı pompa kontrol sistemleri 

Sytronix serisi değişken hızlı pompa tahrik teknolojileri, güç tüketimini aktif olarak kontrol ederek hidrolik basınç yaratmak için gereken maliyeti düşürüyor. Sürecin tam kapasiteyle çalışmasının gerekmediği durumlarda, sürücü üzerinden pompa ve motor hızı ayarlanabiliyor ve böylelikle sistem daha verimli ve sessiz çalışabiliyor.

Hägglunds – Hidrolik motor 

Kimya, kâğıt, geri dönüşüm ve madencilik sektörleri gibi farklı endüstrilerde kullanım alanı bulunan Hägglunds motor, özellikle boyutun ve ağırlığın önemli olduğu koşullarda dayanıklı ve güçlü çözümler sunuyor. Çok zorlu koşullara bile dayanacak şekilde tasarlanan bu kompakt motor; sonuçta sağlam, güvenilir ve yüksek performanslı bir hidrolik tahrik sistemi olarak göze çarpıyor.

Varioflow – Rexroth konveyör sistemleri 

Rexroth VarioFlow sistemleri, değişik tipteki ürünler ve koşullar için farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanabiliyor ve kullanıcıya esneklik sağlıyor. VarioFlow, ekonomikliği ve sağladığı yüksek performansla dikkat çekiyor.

Frekans Dönüştürüler

Frekans Dönüştürücü Fe, kontrol teknolojisi başkenti olan “Control City” den yeni ekonomik çevirici ürün ailesini temsil ediyor. Kompakt boyutlarıyla ürün, standart çeviricilerin 0.75 kW ila 160 kW arasındaki tüm güç aralığını kapsamasına olanak sağlıyor. İstisnai değeri, kolay kullanım özelliği ve çeşitli standart fonksiyonlarıyla Frekans Dönüştürücü Fe sınıfındaki yeni standartları kendisi belirliyor.

Hidrolik Uygulamalar için Indramotion MLC

Kompakt hareket lojistiği sistemi IndraMotion MLC, tutarlı ve modern makine otomasyonu için aranılan özgürlüğün yanı sıra, basit mühendislik ve açık sistem arayüzleriyle, yenilikçi yazılım ve firmware fonksiyonlarının tüm gerçek zamanlı hareket uygulamalarında maksimum esneklik sağlıyor.

Hareket kontrol, robot kontrol ve logic kontrol gibi alanlarda uygulama alanı bulunan IndraMotion MLC, uygun maliyetli ve güncel teknolojik çözümler sunuyor.

Rexroth, sunduğu hareket kontrol teknolojileri sayesinde hidrolik tahrik sistemlerinin otomasyonunu da sağlıyor.

 

TS Rexroth Konveyör Sistemleri

Tüm endüstrilerde kullanılabilen Bosch Rexroth TS Konveyör sistemleri, konveyör sistemlerine alüminyum profillerin de entegre edilmesiyle oluşuyor. Türkiye’de sektörlerinde öncü birçok firma tarafından kullanılan TS1, TS2plus ve TS4plus konveyör sistemleri, yerleşim planına uygun olarak tasarlanarak, gerekli kontrol algoritmaları sayesinde, istenen performansları sağlayabiliyor.

 

Açık Deniz Hidrolik Teknolojileri

Dünyada petrol, doğal gaz ve mineraller gibi hammadde talebi gün geçtikçe artarken, rezervlerin azalması açık denizler gibi farklı üretim alanlarını zorunlu kılıyor. Bosch Rexroth sunduğu performansı kanıtlanmış hidrolik ürünlerle 6.000 m derinliğe inen ortamlarda çalışmayı mümkün kılıyor.

Vidalama ve Kaynak Teknolojileri 

Rexroth, her çeşit uygulama için değişik güç aralıklarında elektrikli vidalayacılara sahip bulunuyor. Sabit bir noktada sıkım işlemi için 0,6Nm-1000Nm arasında sabit sıkıcılar, farklı noktalarda sıkım işlemi için 1Nm-220Nm arasında Ergospin tipi sıkıcıları bulunan Rexroth, müşterilerine zengin çözümler sunuyor.

Özellikle otomotiv sektöründe ağırlıkları ve buna bağlı yakıt tüketimini azaltmak için odaklanılan hafif araç tasarımında bu amaçla kullanılan aluminyum malzemesini işleme almak tecrübe ve bilgi birikimi gerektiriyor. Rexroth kullanıcılara, aluminyum malzeme de dahil olmak üzere, düşük maliyetli ve güvenilir kaynak çözümleri sunuyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Etkinlikler

İklimlendirme sektörünün buluşma noktası ISK – SODEX için yeni dönem hazırlıkları başladı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

İki yılda bir iklimlendirme sektörünü tek çatı altında buluşturan ISK – SODEX’de, yeni dönem için hazırlıklar başladı. 2021 yılında 95 ülkeden 86 bin ziyaretçi ve 27 ülkeden 812 katılımcı firmayı ağırlayan fuar, 2023 yılında da ivmesini yükselterek dünyanın ilgisini çekmeye devam edecek. Yerli ve yabancı 90 bin ziyaretçi ve 1.000’in üzerinde firmanın katılması beklenen 2023 ISK – SODEX’de, ikili iş görüşmelerinin de katkısıyla 500 milyon dolarlık ticaret hacminin yakalanması hedefleniyor.

26 yıldır düzenlenen ve iklimlendirme sektörünün en güçlü fuarlarından biri olan ISK-SODEX – Uluslararası HVAC&R, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su arıtma, Yangın, Havuz ve Güneş Enerjisi Sistemleri Fuarı, her fuar sonrası gerçekleştirilen 500 milyon dolarlık ticaret hacmi ile dünyanın ilgi odağı haline geldi. 2021 yılında 95 ülkeden 12 bini yabancı olmak üzere toplam 86 bin ziyaretçiyi ağırlayan fuar, 27 ülkeden 812 katılımcı firmaya ev sahipliği yaptı. 53 ülkeden 300 profesyonel satın almacının katıldığı ikili iş görüşmelerine imkan sağlayan ISK-SODEX Fuarı, 2023 yılında da yükselişini sürdürecek. 25 – 28 Ekim 2023 tarihleri arasında yerli ve yabancı 90 bin ziyaretçi ve 1.000’in üzerinde firmanın katılması beklenen fuarın, 500 milyon dolarlık ticaret hacmi yaratması hedefleniyor.

İlk olarak 1997 yılında düzenlenmeye başlayan, yıllar içerisinde geldiği nokta ile Türkiye ihracatına büyük katkılar sağlayan ve 2021 yılında gerçekleşen versiyonuyla 2023 yılına kadar gerçekleştirilmek üzere 500 milyon dolarlık ticaret hacmi yakalayan ISK-SODEX Fuarı, geçmişten bugüne iklimlendirme sektörüne sağladığı katkıyı sürdürdü. Bugüne kadar binlerce katılımcı ve yüz binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan ISK-SODEX, 2021 yılında 36.000 metrekarelik alanında 95 ülkeden 12 bini yabancı ziyaretçi olmak üzere, 2019 yılına kıyasla yüzde 27’lik artışla 86 bin ziyaretçiyi ağırlarken, 27 ülkeden 812 katılımcıya ev sahipliği yaptı. 53 ülkeden 300 profesyonel satın almacının katılımıyla ikili iş görüşmelerinin gerçekleştiği ISK-SODEX, milyonlarca dolarlık ihracat potansiyeli elde etti.

2023 yılı pazarın büyümesi için bir fırsat

Son yıllarda iklim değişikliğine paralel olarak sıcaklıkların da mevsimsel bazda çok sık değişiklik göstermesi ve mevcutta hissettiğimiz iklim krizinin etkilerinin gelecekte daha çok yükselecek olması sağlıklı iklimlendirme çözümlerinin önemini daha da artırdı. Pandeminin de bu konuya ilgiyi artırmasıyla birlikte yaşam alanları ve altyapılarda uygulanacak çözüm yöntemleri ve bunların sergilendiği fuarları öne çıkardı. Geçtiğimiz yıl 36.000 metrekarelik alanda düzenlenen fuar, 2023 yılında 42.000 metrekarelik alanı olan yenilenmiş İstanbul Fuar Merkezi’nde 25-28 Ekim 2023 tarihleri arasında ziyaretçilere açılacak. ‘Sağlıklı İklimlendirme Çözümleri’ mottosuyla gerçekleşmesi planlanan Uluslararası ISK-SODEX 2023 Fuarı’nda alternatif enerjiyle çalışabilecek ürünler, temiz ve konforlu iç hava kalitesinin oluşturulması, akıllı HVAC-R otomasyon sistemleri, daha az enerji tüketen, daha yüksek performanslı ve çok fonksiyonlu ürünlerin ön plana çıkması bekleniyor. Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika’dan binden fazla katılımcı, dünya genelinden 90 bin ziyaretçinin gelmesi beklenen fuarda ayrıca T.C. Ticaret Bakanlığı destekleri ile İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından organize edilecek olan Sektörel Nitelikli Alım Heyeti kapsamında gerçekleştirilecek olan B2B ikili iş görüşmeleri aracılığıyla da sektörün ticaret hacmine büyük katkı sağlanması amaçlanıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Etkinlikler

GF Hakan Plastik, Özbekistan ve Nijerya’daki konumunu güçlendirdi

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

İhracat pazarında hedef ülkelere yönelik çalışmalarına devam eden GF Hakan Plastik, Özbekistan ve Nijerya’da bir kez daha güçlü duruşunu sergiledi. The Big 5 Construct Nigeria ve Aquatherm Tashkent 2022 fuarlarına katılan GF Hakan Plastik, iş birliklerini güçlendirirken Özbekistan’dan bir de ödülle döndü.

Nijerya/Lagos’ta düzenlenen Batı Afrika bölgesindeki fırsatlara odaklanan en büyük ve en etkili bina teknolojileri fuarı​ The Big 5 Construct Nigeria, 8.000’den fazla ziyaretçisi ve 25 ülkeden fazla katılımcısı ile 27-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. Üstyapı atık su/ temiz su ağırlıklı güncel ürün grupları ile Nijerya’daki güçlü varoluşunu pekiştirerek gerek ülke içi gerekse çevre ülkelerdeki proje ve pazar potansiyellerini değerlendiren GF Hakan Plastik, ziyaretçilerin sorularını cevaplayarak ürün ve firma hakkında sunumlar gerçekleştirdi.

Katılımcı portföyü genel olarak, Nijerya’da özel konut işi yapan yerli ve yabancı müteahhitler; okul, otel ve hastane projelerinin yüklenici firmaları; toptan ve perakende satış ile ilgilenen tüccarlardan oluştu. Bu potansiyellerin değerlendirilmesi için yeni bağlantılar kurarak portföyünü genişletmeyi amaçlayan GF Hakan Plastik, fuar organizasyonunun önemli bir parçası oldu.

En Yenilikçi HVAC Teknolojisi Ödülü

Bölgenin en büyük sektör fuarı olarak anılan Aquatherm Tashkent Fuarı ise, farklı ülkelerden çok sayıda firmanın katılımı ile 28-30 Eylül tarihleri arasında Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te gerçekleşti. Çözüm kolaylığı sunan üst kalite ürünleri ile Özbekistan’ın en prestijli projelerinde kullanılan GF Hakan Plastik ürünleri, fuar süresince ilgi odağı oldu. HVAC endüstrisi profesyonellerini buluşturan fuarda GF Hakan Plastik, teknoloji odaklı ve yenilikçi bakış açısı ile oldukça dikkat çekti.

Aquatherm Tashkent Fuarı‘nın 29 Eylül gecesinde 10. yılına özel düzenlenen gala gecesinde farklı ülkelerden, rakip katılımcıların ve firmaların da bulunduğu bir ödül töreni düzenlendi. Sahipleriyle buluşan ödüller arasında Silenta Extreme,’Best Innovative HVAC Technologies Ödülü’ne layık görüldü.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Etkinlikler

Xylem, 6. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu’nun altın sponsorluğunu üstlendi

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Küresel su teknolojisi şirketi Xylem, 2- 3 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleşecek olan 6. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu & Sergisi’nin altın sponsorluğunu üstleniyor. Kendisini dünya genelindeki en zorlu su sorunlarını çözmeye adayan lider su teknolojisi şirketi Xylem, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek olan 6. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu & Sergisi’nde su yönetimi ve yenilikçi çözümlerini anlatacak.

Su ile ilgili en zorlu sorunlara karşı yenilikçi çözümler geliştiren küresel su teknolojisi şirketi Xylem, 2- 3 Kasım 2022 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek olan 6. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu & Sergisi’nde su yönetimi ve yenilikçi çözümlerini anlatacak. Bu yıl etkinliğin altın sponsoru olan şirket, sergi alanında B5/B numaralı standında su ile ilgili son teknoloji ürün ve sistemlerini de tanıtacak.

Xylem Türkiye Genel Müdürü Altuğ Bilgiç, etkinliğin ilk gününde “Su Yönetimi ve Yenilikçi Çözümler” panelinde Xylem’in bu yöndeki çalışmaları üzerine konuşma yapacak. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu & Sergisi; su kaynaklarının en etkin biçimde kullanılması, içme suyu temininde gelir getirmeyen su kayıplarının azaltılması, verimlilik iyileştirmeleri, entegre su yönetimi, başarılı örnek uygulamaların tanıtılması ve yaygınlaştırılmasının tartışıldığı ve sunulduğu önemli bir platform olarak sektörde öne çıkıyor. Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Derneği tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı’nın himayesinde düzenlenen Forum & Sergi, 2014 yılından bugüne kadar 6000 ziyaretçisi ile su yönetimi profesyonelleri, yerel yönetimleri, üniversiteleri, sulama birliklerini, finans sektörünü bir araya getirip sektör dinamiklerine yön veriyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com