Connect with us

Pompalar

NOV serisi pompalar ile güvenilir çözümler

Yayın Tarihi:

on

Klaus Union Türkiye firmasında üretilen DIN 22858 ve PN16 basınç sınıflarında NOV serisi pompalar, Türkiye pazarına sunularak birçok sektöre güvenilir çözümler sağlıyor. 

Akışkan transferi ve proses teknolojileri alanında güçlü markalar arasında yer alan Seterm Teknik; kimya, petrokimya, madencilik, gübre ve gıda uygulamalarında korozif akışkanlarda uygulanmak üzere Klaus Union Türkiye’de üretilen DIN 22858 ve PN16 basınç sınıflarında pompaları Türkiye pazarına sunuyor. Bu pompalar; asit transferinde, ısı transfer sıvıları, toksik, agresif patlayıcı sıvıların transferlerinde kullanılabilirliğin yanı sıra boya endüstrisi, metalik maden tesisleri, şeker, nişasta, mısır üretim tesisleri, kağıt ve selülozik üretim tesislerine de çözüm sunuyor.

Mekanik salmastra yuvasına, (DIN 12756 standartlarına göre) yumuşak salmastra, tekli/çiftli kartuş tip veya komponent salmastra kullanılabilir. Yağ yağlamalı olan NOV serisi pompalarda önde bir rulman arkada ise ikili rulman kullanılmaktadır. Rulmanlar iyi bir sızdırmazlık ile korunmaktadır ve bu sayede yağ eksilmesi ile bakım süreleri çok uzun zaman almamaktadır. Pompanın ön rulman tarafı, salmastra tarafından gelebilecek olası kaçaklara karşı özel bir paslanmaz plaka ile korunmaktadır.

Gelişmiş çark dizaynı ile NPSHr değerleri “inducer” gerekmeden 0.5 m’lere kadar inebilmektedir. Bu pompa tasarımında minimum 1.0619 çelik döküm / 1.4408 paslanmaz çelik malzeme kullanılıp; titanyum, Duplex, Super Duplex, Hast-C, Titanyum gibi özel malzemelerle çeşitlilik gösterebilmektedir. Pompanın standart şaft malzemesi korozyona ve mekanik mukavemete karşı dayanımı yüksek olan 1.4462 (duplex) malzemedir ancak opsiyon olarak çelik, 1.4539 ve üzeri malzemeler de uygulama bazında kullanılabilmektedir. Bu sayede akışkanın korozif etkisine karşı çalışırken, olası bir conta kaçağında bütün rotor korunmaktadır.

Tasarımı sayesinde kendinden havayı tahliye edebilen pompa, bu özelliğiyle üzerinden herhangi bir ilave tahliyeye ihtiyaç bulundurmuyor. Pompanın imalatı sırasında her bir pompa için pompa basınç sınıfının 1.5 katı test basıncı, ISO 21940-11 ve ISO 9906 standartlarına göre testler uygulanıyor. Pompanın gelişmiş dizaynı ve hidrolik yapısı gereği, düşük vibrasyon değerlerinde performans göstermektedir. Şaft kalınlığı birçok üreticiye göre bir üst sınıf kullanıldığından dolayı rulmanlara binen yükler çok daha dengelidir, bu sayede pompada oluşabilecek olan rulman arıza sıklığı düşüktür. 

Maksimum debi: 3.500 m3/h 

Çalışma sıcaklık aralığı: -120°C’den 450°C’ye kadar 

Maksimum basma yüksekliği: 220 metre 

Basınç sınıfı: Azami PN 400 (Standart PN 16, PN25, PN64, PN100, PN160) 

Pompa çalışma hızı: Azami 3.500 RPM

Bağlantılar: DIN veya ANSI

Dizayn

• Yatay santrifüj pompa, proses dizayn 

• DIN EN ISO 22858 göre hidrolik performans ve boyutlarda 

• DIN EN ISO 5199’a göre dizayn 

• DIN EN ISO 12756’ya göre mekanik salmastra uygulaması 

• Çeşitli malzeme kombinasyonu (Karbon çelik, paslanmaz çelik, nikel yapılı malzeme

buy levitra cheap

, titanyum) 

• Yağ yağlamalı sürtünme önleyici rulman yatağı

Opsiyonlar 

• Merkezsel ayak 

• Açık çark 

• Drenaj (Flanşlı veya Boru Dizaynından) 

• Çeşitli ısıtma ceketi dizaynları 

• Pompanın NPSH’ını düşürebilmek için inducer 

• Ön ve arka çark aşınma ringi

• Su soğutmalı rulman yatağı 

• İlave fan ile harici soğutmalı rulman yatağı 

• VS4 dizaynı

• OH2 dizaynı

• Bütün mekanik seal planları uygulanabilmektedir

• API mekanik seal uygulaması

Klaus Union Türkiye, kurulduğu kısa sürede sektörün büyük oyuncularına hizmet üretiyor. Yılda ortalama 1000 adet proses pompası üretimi yapabilen teknik ekipman ve iş gücüne sahip olan firma, yedek parça stokları sayesinde Türkiye için kısa teslim süreleri sağlıyor. Alanında yetkin ekibiyle dinamik firmalar arasına giren Klaus Union Türkiye, satış öncesi ve sonrası doğru, hızlı ve güvenilir çözümler sunuyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

​​Sulzer, genişlettiği PLR çamur pompası serisini pazara sunuyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Sulzer, yüksek katı içerikli akışkan işlemleri için tasarladığı PLR çamur pompası serisi, yüksek kalitedeki yapısıyla aşındırıcı akışkanların kullanıldığı tüm pompalama uygulamalarında aşınmaya karşı olağanüstü direnç sağlıyor.

Çamur pompalama piyasasında artan talebe yanıt olarak PLR çamur pompası gamını genişleten Sulzer, portföyüne kapasiteyi 3’900 m3/saate çıkaran 8 yeni boyutta pompa ekledi. Ek boyutların yanında, çıkarılabilir emme plakası ve yüzer flanşlar gibi yeni özellikler de bulunuyor.

PLR pompasının çok çeşitli seçeneklerle birleştirilen özel tasarımı; aşındırıcı çamur akışkanlar, amonyum nitrat ve ayrıca köpük pompalama ve kendinden regülasyonlu uygulamalar gibi oldukça zorlu sahalara uygun hale getiriyor.

Temel aşınma parçalarının geniş duvar kalınlığı ve optimize edilmiş biçimleri, daha uzun pompa ve yedek parça ömrü sağlarken, korozyon ve aşınma direncini artırıyor. Optimize edilmiş yapısı ve ağır tip hizmete özel rulman ünitesi sayesinde son derece güvenilir olan PLR pompa serisi, firmanın Fransa Saint-Quentin’deki fabrikasında üretiliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

Wilo Türkiye, 30. yılını kutladı: Yeni hedef Türkiye’den global projelerde yer almak

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

İleri teknolojisi ile 150 yıldır tüm dünyada pompa sistemlerinin öncü markalarından biri olarak faaliyetlerini sürdüren Wilo, Türkiye’deki 30. yılını sektör paydaşları, çözüm ortakları ve sektörün önde gelen isimlerinin katılımıyla Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen gala davetiyle kutladı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Wilo Türkiye Genel Müdürü Altuğ Arkaya, “Öncelikli hedefimiz Türkiye’den global projelerde yer almak” dedi. Gecede konuşan bir diğer isim olan Wilo Grup Kıdemli Başkan Yardımcısı Jens Dallendoerfer ise, “Wilo Türkiye’yi sadece Türkiye değil, çevre ülkelere de hizmet verebilecek bir üretim merkezine dönüştürmek için yatırımlarımızı artırmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

1872 yılında Dortmund’da bakır ve pirinç fabrikası olarak kurulan, 1992 yılında ise Türkiye’deki faaliyetlerine başlayan Wilo, o tarihten bu yana Türkiye’de istikrarlı bir büyüme gerçekleştirerek sektörün lider markalarından biri haline geldi. İnşaat sektörünün içinde yer alan mekanik tesisat pazarında yenilikçi pompa sistemleri ile hizmet veren Wilo, Türkiye’de geçirdiği 30 yılı özel bir gala gecesiyle kutladı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Wilo Türkiye Genel Müdürü Altuğ Arkaya, “Wilo, kurulduğu günden bu yana geçirdiği uzun ve başarılarla dolu süreçte yerel bir uzmanken dünya çapında bir oyuncu konumuna geldi. Bundan tam 30 sene önce, 23 Mart 1992’de, 300 m2’lik alanda 10-15 kişi ile Erenköy Ethemefendi’de başlayan Wilo Türkiye maceramız, her geçen gün daha da istikrarlı bir büyümeyle devam etti. Ufacık bir ekip ile başlayan yolculuğumuza, bugün 9.000 m2’lik alana kurulu merkez ofisimize bağlı olarak çalışan ekibimiz, yetkili satıcılarımız ve servislerimiz ile birlikte Türkiye genelinde yaklaşık 1.000 kişilik geniş bir aile ile devam ediyoruz. Ancak bunun yakın gelecekte bize yetmeyeceğini ve büyüme planlarını hızlandırmamız gerektiğini hissediyor ve görüyoruz.  Hoş bir tesadüftür ki bu sene Türkiye’de 30. yılımızı kutlarken dünyada 150. yılımıza girmiş bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Öncelikli hedefimiz Türkiye’den global projelerde yer almak

30 yılı geri bıraktıkları Türkiye pazarı için öncelikli hedeflerini paylaşan Arkaya, “Bulunmadığımız yeni iş alanlarına girmek ve Türkiye’nin global organizasyondaki yerini sağlamlaştıracak yatırımlar yapmak, yenilikçi ürün ve hizmetleri pazara sunmak en önemli hedeflerimizdir” dedi.

“Yüksek verimli pompalar ile dünyadaki toplam elektrik tüketimi yüzde 4 azaltılabilir”

Türkiye için 2022 stratejileri içerisinde özellikle değişim pazarına odaklandıklarını dile getiren Arkaya, “Wilo olarak müşterilerimizin bir yandan kısıtlı enerji kaynaklarını daha verimli kullanarak sürdürülebilir gelişime katkıda bulunmalarını sağlarken, bir yandan da tasarruf edebilmeleri için Wilo Enerji Çözümleri hizmetini sunuyoruz. Çünkü pompalar tüm dünyada enerji tüketiminin yaklaşık yüzde 10’luk kısmına sebep oluyor. Mevcut durumdaki pompaların yüksek verimli pompalar ile değişimi sayesinde dünyadaki toplam elektrik tüketimi yüzde 4 azaltılabilir; bu oranın yaklaşık 1 milyar insanın evinde tükettiği elektriğe eş değer olduğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.

 “Wilo Türkiye’yi üretim merkezine dönüştürmek için yatırımlarımızı artırmayı planlıyoruz”

Geceye uzaktan bağlantı yoluyla katılan Wilo Grup Kıdemli Başkan Yardımcısı Jens Dallendoerfer de önemli bir konuşma gerçekleştirdi. Türkiye’nin, Wilo Gruba bağlı en önemli ülkelerden biri olduğunu dile getiren Jens Dallendoerfer, şu ifadeleri kullandı: “Wilo Türkiye, Wilo Grubu’nun en önemli iştiraklerinden biri. Wilo Türkiye, geçtiğimiz 30 yıl içinde sürekli olarak gelişti ve yükselişini aralıksız sürdürdü 30. yılımızda da yeniden Türkiye’de sektör lideri konumuna geldi. Bu gelişim bize gösterdi ki, Wilo Türkiye yalnızca Türkiye pazarına hitap etmenin çok daha fazlasını yapabilir. Bu potansiyeli değerlendirmek, Wilo Türkiye’yi sadece Türkiye değil çevre ülkelere de hizmet verebilecek bir üretim merkezine dönüştürmek için yatırımlarımızı artırmayı planlıyoruz. Konumu sayesinde Türkiye her zaman önemli bir rol oynayacak ve biz de bundan yararlanmak istiyoruz. Böylece hem Türkiye hem de dünyada Wilo’nun büyük potansiyele sahip Türkiye’deki başarı öyküsünü devam ettireceğiz. Geçtiğimiz 30 yıl boyunca bu yolculukta bize eşlik etmiş olan ve bugün geleceği inşa etmek üzere bizimle çalışan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

Lowara e-SVI Serisi ile kusursuz sistem çözümleri

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Uzun ömürlü, güvenilir bir sistem sunmak üzere tasarlanan Lowara e-SVI Serisi, daldırılabilir tip çok kademeli pompalardan oluşur. IEC yüksek verimli motoru ve optimize edilmiş hidrolik tasarımı sayesinde sistemlerdeki enerji tüketimi ve işletme maliyetleri azaltılır.

Uzun ömürlü endüstriyel tezgah pompası e-SVI, maksimum 120 m3/h debi, 250 mss basma yüksekliği ve geniş boyut özellikleriyle endüstriyel, OEM ve ticari bina sistemlerinde çok çeşitli uygulamaların taleplerini eksiksiz şekilde karşılar. 

Geniş mekanik salmastra opsiyonu ve önceden monte edilmiş kartuşlu salmastrası ile yüksek verim ve zaman tasarrufu sağlar. 

Lowara’nın mikro işlemcili frekans kontrol cihazı Hydrovar® ve IE5 enerji verimliliğine sahip e-SM sürücüsü ile kullanılarak, serinin performansı daha da artırılabilir. 

Uygulamaya göre değiştirilebilir daldırma derinlikleri ile geniş kullanım alanı sağlayan seri, ayrıca azaltılmış eksenel basınç sayesinde piyasada bulunabilen motorlarla çalışmaya uyumludur.

Yüksek enerji verimliliği, çevre dostu özellikleri, geniş uygulama alanı ile Lowara e-SVI Serisi Daldırılabilir Tip Çok Kademeli Pompalar, sistemlere güvenli ve eksiksiz çözümler sunar. 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com