Connect with us

Pompalar

İdeal Makina’dan ITC ve ETATRON markalarıyla alternatifli dozaj ve ölçüm kontrol çözümleri

Yayın Tarihi:

on

Dozaj pompaları; çeşitli kimyasalları istenilen oranlarda farklı bir akışkanın içerisine otomatik olarak dozlama prensibi ile çalışan pompalardır.

Dozaj pompaları çalışma prensibine göre gruplara ayrılmaktadır.

Elektromanyetik dozaj pompaları (Solenoid)

Elektromanyetik pompalar içerisinde bulunan solenoid parçanın salınımı ile çalışmaktadır.

(1-80 lt/h debi, max. 20 bar basınç)

 • 220V, 12Vdc, 24 Vdc, solar güç seçenekleri
 • Analog ve dijital kontrollü modeller
 • pH, ORP (Redox) ölçümlü modeller
 • PP ve PVDF dozaj kafası malzemeleri
 • Analog sinyale bağlı dozlama seçeneği (4-20mA, 20-4mA)

Mekanik diyaframlı dozaj pompaları

Mekanik diyaframlı pompalar içerisinde bulunan diyaframın hareketi çalışmaktadır.

(5,8 – 1254 lt/h debi , max. 20 bar basınç)

 • Sıfır sızdırmazlık ile aşındırıcı ve katı partikül içeren akışkan dozlaması 
 • PP, PVC, AISI 316L ve PVDF dozaj kafası alternatifleri
 • %10-%100 arası manuel debi ayarı
 • Dijital ekranlı modellerde manuel, analog, oransal, batch ve Modbus ile çalışma seçenekleri

Pistonlu dozaj pompaları

Pistonlu pompalar pompa içerisinde bulunan piston tahriki ile çalışmaktadır.

(2,5 – 1200 lt/h debi, max. 25 bar)

 • Yüksek çalışma basıncında ve aşındırıcı olmayan viskoz akışkan dozlaması
 • PP, PVC, AISI 316L ve PVDF dozaj kafası alternatifleri
 • %10-%100 arası manuel debi ayarı
 • Dijital ekranlı modellerde manuel, analog, oransal, batch ve Modbus ile çalışma seçenekleri

Ölçüm kontrol cihazları ve aksesuarları

Ölçüm cihazları ölçtüğü verileri elektriksel veya sayısal olarak çıkış veren çözümlerdir.

Ölçüm parametrelerimiz: pH, Redox, iletkenlik, klor, ozon, brom, hidrojen peroksit, perasetik asit, çözünmüş oksijen vb.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

Drenaj Pompası Wilo-Rexa MINI3 iF Tasarım Ödülü’nü kazandı

Yayın Tarihi:

on

İleri teknolojisi ile dünya kaynaklarını korumaya katkıda bulunan yeni nesil ürün ve çözümler sunan Wilo, yüksek verimli pompa çözümleriyle hayatı kolaylaştırıyor. Atık su uygulamalarına özel olarak geliştirdiği teknolojilerle son yıllarda yaşanan su sıkıntısı sorunlarına da çözüm geliştiren Wilo’nun az kirli sulara yönelik drenaj pompası Wilo-Rexa MINI3, vorteks çarkı ile tıkanmaları minimum düzeye indiriyor. Konut ve şantiye drenajı için ideal standart dalgıç atık su pompası olan Wilo-Rexa MINI3; yağmur suyu, yeraltı suyu ve kanalizasyon sularını güvenli ve verimli bir şekilde tahliye edebiliyor. Hem sabit hem de mobil kurulum için uygun olan Wilo-Rexa MINI3, esnek ve işlevsel tasarımı ile iF Tasarım Ödülü’nün de sahibi oldu.

 Uzman kimliğiyle dünyada 149, Türkiye’de ise 29 yıldır faaliyet gösteren pompa sistemleri sektörünün öncü markası Wilo’nun kullanıcı ve çevre dostu ürünlerine bir ödül de iF Tasarım Ödülleri’nden geldi. Konut ve şantiye drenajı için ideal standart dalgıç atık su pompası olan Wilo-Rexa MINI3; yağmur suyu, yeraltı suyu ve kanalizasyon sularını güvenli ve verimli bir şekilde tahliye edebiliyor. Esnek ve işlevsel tasarımı ile iF Industrie Forum Design tarafından verilen iF Tasarım Ödülü’nü kazanan Wilo-Rexa MINI3, hem sabit hem de mobil kuruluma uygun olmasıyla dikkat çekiyor.

Asimetrik gövdesi ile atık su pompası tasarımında fark yaratıyor

Maksimum 25 m3/h debi ve maksimum 13 mss basma yüksekliği kapasitelerine sahip Wilo-Rexa MINI3; teknik avantajlarına ek olarak atık su pompası tasarımında da fark yaratıyor. Asimetrik gövdesi, çalıştırma elemanlarının net bir şekilde hizalanması ve farklı bir renk şeması ile kullanımı kolaylaştırıyor. Yağmur suyu ve yeraltı suyu drenaj uygulamaları, susuzlaştırma, gri su transferi ve ön arıtması yapılmış kirli sular ürünün uygulama alanları arasında yer alıyor. Tıkanmaları minimum düzeye indiren vorteks çark ile paslanmaz çelik malzemeden oluşan motor ve mile sahip Wilo-Rexa MINI3, portatif ya da sabit kurulum opsiyonları ile atık su drenajında çözüm sağlıyor.

Devamını Oku

Pompalar

Standart Pompa uzmanlığı şimdi de Osmaniye Devlet Hastanesi’nde

Yayın Tarihi:

on

Standart Pompa, İstanbul’daki pandemi hastaneleri dahil olmak üzere son dönemde inşa edilen bir çok hastanede ürünleriyle yer aldı. Bölgesi için çok önemli bir sağlık yatırımı olan Osmaniye Devlet Hastanesi de Standart Pompa ürünlerini tercih etti.

102.500 m2 arsa alanı üzerinde toplam 200.000 m2 kapalı inşaat alanı bulunan hastane, 600 yatak kapasitesiyle hizmet verecek. Modern ve teknolojik bir altyapıya sahip hastanede Standart Pompa’nın ECO SNL, NMT, CDLF başta olmak üzere 150’den fazla ürünü görev yapacak.

Yüksek ürün kalitesinin yanı sıra hızlı yedek parça temini ve güçlü servis avantajlarıyla öne çıkan  Standart Pompa, geniş ürün gamı sunan mühendislik çözümleriyle sağlık sektörüne güç katmaya devam edecek.

Devamını Oku

Pompalar

Has-Er Monopump, varil boşaltma pompaları ile yüksek performans sunuyor

Yayın Tarihi:

on

Has-Er Monopump tarafından geliştirilen varil boşaltma pompası, geniş bir kullanım alanı ve verimli bir çalışma ortamı hazırlıyor.

Tasarımı ve tüm geliştirme süreçleri Has-Er Monopump tarafından gerçekleştirilmiş olan varil boşaltma pompaları, mono pompaların kabiliyetini artırmıştır. Varil içerisinde bulunan akışkanlığı düşük malzemelerin (salça, meyve konsantresi, krema, tutkal ve krem gibi) transferi için son derece etkili bir çözüm sunan pompa modeli, gıda sanayii için uygun olan AISI 304 kalite paslanmaz çelik kullanılarak üretilmiştir. Otomatik kumanda sistemi ile çalışan varil boşaltma pompası, pratik ve verimli bir kullanım imkânı sunmaktadır.

Sektörel beklentiler ve talepler doğrultusunda geliştirilen varil boşaltma pompası, ergonomik tasarımıyla öne çıkmaktadır. Ürünün kullanıldığı başlıca sektörler şunlardır:

 • Gıda ve içecek üretim tesisleri
 • Kimya, ilaç ve kozmetik sanayii
 • Süt ve süt ürünleri üretimi yapan tesisler
 • Petrol ve petrokimya sanayii

Has-Er Monopump, müşteri talebi doğrultusunda farklı kapasite ve basınç değeri sunan ürünlerin imalatını gerçekleştirebilmektedir. Ürünlerin standart kapasitesi 8.000 litre/saat ve basınç değeri ise *6 bardır.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com