Connect with us

Makine ve Sistem Yapımı

Hexagon’dan yeni nesil giriş seviyesi çok sensörlü koordinat ölçüm makinesi

Yayın Tarihi:

on

Hexagon’un Manufacturing Intelligence ekibi, otomatik ölçüm için uygun maliyetli bir çözüm sunarak akıllı üretimi kolaylaştıran yeni birçok sensörlü koordinat ölçüm makinesi (CMM) tanıttı. Hexagon’un birçok akıllı teknolojisi ile tam uyumlu olan OPTIV Lite 3.2.2 , incelemelere daha fazla hassasiyet, güvenilirlik ve verimlilik kazandırmak amacıyla, manuel kalite kontrol süreçlerinden otomatik süreçlere kusursuz bir şekilde geçilebilmesini sağlayan bir tezgâh üstü CMM’dir. Bu CMM, süreçlerin ve ürünlerin geliştirilmesinde giriş seviyesine ait geleneksel makinelerin ötesine geçen kapsamlı üretim çözümlerine bağlanabilmektedir.

OPTIV Lite 3.2.2; elektronik, e-mobilite, hassas cihaz, tıbbi ekipman ve daha birçok sektör için üretilen küçük parçaların temassız ve dokunsal ölçümlerinin hızlı ve hassas bir şekilde yapılabilmesi için özel olarak geliştirilmiştir. Ölçüm sonuçlarının izlenebilmesini sağlayan ve kullanımı kolay sadeleştirilmiş bir arayüze sahip olan OPTIV Lite 3.2.2, otomatik inceleme prosedürleri uygulamak veya ürünlere yönelik artan talepleri karşılamak isteyen üreticiler için idealdir.

OPTIV Lite 3.2.2; dayanıklı mekanik tasarımı, yüksek dinamikleri ve geniş bir sıcaklık aralığında hassas ölçüm yapabilme kapasitesi sayesinde üretim ortamlarının yakınında güvenilir incelemeler yapılabilmesi için optimize edilmiştir. Aynı zamanda hafif olan bu makine, fabrikada az yer kaplar ve 6x motorlu yakınlaştırma lensine sahip yüksek çözünürlüklü renkli dijital kamerası ile üstün hassasiyet sunmaktadır. Sistemin uygulama esnekliği, tercihe bağlı olarak temin edilebilen dokunma tetiklemeli HP-TM probu ve üç prob modülüne kadar kapasiteli HR-MP prob değiştirme sistemi sayesinde geliştirilebilir. Tercihe bağlı olarak temin edilebilen diğer seçenekler arasında lazer nirengi sensörü ve döner endeksleme tablası bulunmaktadır.

PC-DMIS metroloji yazılımı standart olarak OPTIV Lite 3.2.2 ile birlikte gelir. Bağımsız olarak çalışan bir yazılım olan Inspect sayesinde, üretimde görevli operatörler ölçüm rutinlerini kullanımı kolay standart bir arayüz üzerinden kolayca uygulayabilirler. Kullanıcılar, kalite ekiplerinin CMM performansını optimize edebilmeleri ve arıza sürelerini minimuma düşürebilmeleri için HxGN SFx | Asset Management üzerinden sistemin durumunu uzaktan izleyebilirler.

Hexagon’un Manufacturing Intelligence bölümünden Vision Ürün Müdürü Dr. Tobias M. Weber, “Tüm sektörlerde faaliyet gösteren her ölçekteki üretici, üretimlerini daha akıllı ve daha verimli yapabilecek veriye dayalı bilgileri otomatik olarak kaydeden sistemler ile çalışmanın yollarını aramaktadır” diyor. “OPTIV Lite 3.2.2, giriş seviyesinde uygun maliyetli bir otomatik metroloji çözümünden daha fazlasıdır. İnceleme sonuçlarını güvenilir ve hızlı bir şekilde veren bu CMM, üreticilerin hızlı gelişen ‘akıllı fabrika’ konseptine ayak uydurabilmelerini ve süreçlerinde tasarruf ettirebilecek geliştirmeleri yapabilmelerini sağlar.”

OPTIV Lite 3.2.2’nin tanıtımına paralel olarak, benzer bir fiyat/performans oranı sunan köprülü CMM modeli GLOBAL Lite da üreticilerin beğenisine sunuldu. Bu makineler, Hexagon’un giriş seviyesi CMM portföyünü oluşturmaktadır.

OPTIV Lite 3.2.2 şimdi dünya genelinde temin edilebilir. Daha fazla bilgi için Hexagonmi.com adresini ziyaret edin.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com