Connect with us

Sektör Haberleri

Güvenli ve sürdürülebilir bir gelecek: BERICAP’tan çevre dostu ve kullanışlı kapak çözümleri

Yayın Tarihi:

on

Önde gelen plastik ve alüminyum kapak üreticisi BERICAP, güvenli ve sürdürülebilir bir geleceğe giden yolu temsil eden yenilikçi çözümlerini sunmaya hazırlanıyor. Çevreye, kullanıcılara ve güvenliğe her zamankinden daha fazla odaklanan bir gelecek için sahteciliğe karşı da korumaya sahip olan yeni seri, sürdürülebilir tasarımlarla kalmıyor, aynı zamanda son derece özelleştirilebilen ve kirlenmeye karşı dayanım gösteren özellikleriyle dikkat çekiyor.

Sürdürülebilir ve hafif tasarımlar olumsuz çevresel etkileri azaltıyor

Uzun vadeli daha düşük malzeme kullanımı stratejisine bağlı kalmaya devam eden ve tüm kategorilerdeki ürünlerini mümkün olan en yüksek seviyede hafifleştiren BERICAP, PCO 1810 ve PCO 1881 standartlarının yeni GME 30.40’a evriminin yanı sıra, ilgili kapak çözümlerinin geliştirilmesinde de yer alıyor. Karbon ayak izini azaltmak ve kapalı malzeme döngülerini ilerletmek için geri dönüştürülmüş malzemelerin (PCR = Tüketici Sonrası Reçine) kullanımına kendini adayan bir firma olan BERICAP, termoplastik elastomer bazlı (TPE) bir geliştirme olan BERICAPValve ile ürünler için kapaklarda sıklıkla kullanılan silikon valflere bir alternatif sunuyor ve geri dönüşüm zincirinin silikon ile kirlenmesini önlüyor. Belirgin geri dönüşüm avantajlarına sahip olan tamamen silikonsuz valf, INTERSEROH Enstitüsü’nün sertifikasyon denetiminde mükemmel sonuçlar elde etti ve 2020’de ‘Geri Dönüştürülebilir Ambalaj’ kategorisinde Packaging Europe Sürdürülebilirlik Ödülü’nü kazandı.

AB Yönergeleri uyarınca daha kolay geri dönüşüm

BERICAP ClipAside, plastik kapakların Temmuz 2024’ten itibaren açıldıktan sonra şişeye takılı kalmasını şart koşan 2019/904 AB Direktifi ile uyumluluk için geliştirilmiş bir kapak çözümüdür. BERICAP, ClipAside’yi müşterilerin mevcut TE bant geometrisi ile kapakları üretmeye devam ederken bağlı kapaklara hızlı ve basit bir geçişe hazırlanmalarına olanak sağlamak için tasarladı. ClipAside’ye erken geçiş, ürünlerin marka çekiciliğini de artırıyor. Bağlı kapaklarla ilgili tüketici anketleri, tüketicilerin çoğunluğunun ClipAside kapaklarını sezgisel kullanım ve hijyen avantajları nedeniyle beğendiğini ve geleneksel kapaklardan daha olumlu değerlendirdiğini ortaya koyuyor.

CTS sayesinde çevre ve kullanıcı güvenliği için faydalar

BERICAP’ın Securalink kapalı transfer sistemi (CTS), çevrenin korunmasına ve tarım endüstrisi kullanıcılarının güvenliğine katkıda bulunuyor. Bitki koruma ürünleri için kapalı dağıtım sistemi, kullanıcıları ve çevreyi içeriklerine maruz kalmaktan korur. Avrupa’da, CTS dağıtımının başlangıç olarak Hollanda, Belçika ve Danimarka’da en geç 2024 yılına kadar yapılması planlanıyor. Securalink, BERICAP’in çözüm odaklı bir kapatma sağlayıcısı olarak en son trendlerle temas halinde olduğunu daha fazla teyit ediyor.

Kirlenmeye ve kurcalamaya karşı etkili koruma

Her zaman ürün ve kalitenin korunmasını odağına alan BERICAP’ın Halkalı Soyma Astarı; kolay, aletsiz açma, temiz çalışma ve sızıntısız tekrar kapama sağlayan kurcalanmaya karşı belirgin bir çözüm sunuyor. BERICAP Ring Peel Liner, müşteri markasını desteklemek ve sahteciliği önlemek için ayrı ayrı da basılabilir. Birçok alanda etkin avantajlar sunan BERICAP, ürünlerin bütünlüğünü ve kalitesini garanti eden yeni kapak çözümleri ve teknolojileri geliştirmeye de devam ediyor. 

Alüminyumdan plastiğe kadar kapsamlı bir ürün yelpazesi

MALA Verschluss-Systeme GmbH, 2021 yılından bu yana BERICAP Grubu’nun bir parçası olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Bu genişlemenin bir sonucu olarak BERICAP, bireysel müşteri gereksinimlerine ve tercihlerine daha fazla hassasiyetle hitap etmesini sağlayan benzersiz bir kapsamlı kapak yelpazesine sahip. Ayrıca firma, seri üretim bazında ve de küçük üretim partilerinde mümkün olan kapaklar için ihtiyaca yönelik çok sayıda dekorasyon ve tasarım çözümleri sunabiliyor.

Konuyla ilgili konuşan BERICAP Satış Müdürü Waldemar Schmidt, “Müşterilerimizin giderek daha sıkı hale gelen çevre ve kullanıcı koruma gereksinimlerine uymalarına, hijyen standartlarını sürdürmelerine ve sahteciliği önlemelerine yardımcı oluyoruz. Başarının anahtarı, sürekli olarak çözüme odaklanmamızdır. Yıllar boyunca FACHPACK, yenilikçi kapatma çözümlerimizi sunmanın yanı sıra potansiyel gereksinimleri ve olası uygulamaları tartışmak için bize ideal bir fırsat sundu. Ticaret fuarında ürünlerimizi ve çözümlerimizi derinlemesine tartışmak için sabırsızlanıyoruz” açıklamasında bulunuyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Sektör Haberleri

ISK-SODEX ARENA, Türkiye’nin en iyi ustaları ve usta adaylarını belirleyecek

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

İklimlendirme sektörünün Avrasya Bölgesi’ndeki en büyük buluşma noktası ISK-SODEX ISTANBUL, “Sağlıklı İklimlendirme Çözümleri” mottosuyla 25-28 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Fuar kapsamında özel olarak hazırlanacak “ISK-SODEX ARENA” alanında düzenlenecek yarışmaların ilk iki gününde “Ustalar Ligi” başlığı altında sektör profesyoneli ustalar, son iki günde ise “Geleceğin Ustaları” başlığı altında lise öğrencileri yarışacak. Ustalar Ligi’nde dereceye giren ustalardan 1’inciye 15 bin TL, 2’nciye 10 bin TL ve 3’üncüye 5 bin TL; Geleceğin Ustaları’nda 1’inci ve 2’nci takımdaki okullara klima ve plaket, öğrencilere de madalya ve 1’inci takıma 5’er bin TL, 2’inci takıma 3’er bin TL teknoloji mağazası hediye çeki ödülleri takdim edilecek. 

Organize edildiği her yıl dünyanın dört bir yanından konusunda uzman sektör profesyonelleri, katılımcıları ve ziyaretçileri ile iklimlendirme sektörünün geleceğine ışık tutan ISK-SODEX ISTANBUL bu yıl da dikkatleri üzerine çekecek. Oluşturduğu ticaret hacmi ile firmaların uluslararası pazara açılmasına olanak tanıyan, iklimlendirme alanındaki son gelişmeleri takip etmek isteyen sektör profesyonellerine birçok yeniliği bir arada sunan fuar; özel olarak hazırlanan ISK-SODEX ARENA alanında gerçekleşecek yarışmalarla da ziyaretçilerine renkli anlar yaşatacak. Fuarın ilk iki gününde sektörde çalışan ustalar kombi ve radyatör montajı üzerine, son iki günde ise geleceğin ustaları olmak isteyen lise öğrencileri klima montajı üzerine yarışacak.

Ustalar yeteneklerini sergileyecek

ISK-SODEX ISTANBUL kapsamında gerçekleşecek Ustalar Ligi yarışmasında 5 turda toplamda 10 usta yarışacak. Warmhaus, Formül Plastik, Rothenberger, Giacomini Unival, Yıldırım Klima markalarının sponsor olduğu yarışma için öncelikle https://www.sodex.com.tr/tr/etkinlikler/isk-sodex-arena/ustalar-ligi  web sitesinde çoktan seçmeli bir sınav yapılacak. 7 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek sınavda yer alan 10 soruyu en doğru ve en hızlı şekilde bitiren 10 usta, finalist olarak 25-26 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek ISK-SODEX ISTANBUL’daki pratik uygulama etabına katılmaya hak kazanacak. 5 turdan oluşan

uygulama yarışmasında 10 finalist, sponsor firmalar tarafından sağlanan ekipmanlar ile zamanlama, doğru montaj, projeye uygunluk ve estetik değerlendirme kriterleri kapsamında kombi ve radyatör montajı uygulaması gerçekleştirecek. Değerlendirmeleri sponsor firmalardan ve ISKAV’dan olacak şekilde yaklaşık 7 jüri üyesinin yapacağı yarışmada dereceye giren ustalardan 1’inciye 15 bin TL, 2’nciye 10 bin TL ve 3’üncüye 5 bin TL olmak üzere ödülleri takdim edilecek.

Fuarda geleceğin ustaları da yarışacak

Sektörün tüm bileşenlerini aynı çatı altında buluşturan yapısıyla bir deneyim merkezi konumunda bulunan ISK-SODEX ISTANBUL, “Geleceğin Ustaları” başlığı altında düzenleyeceği yarışma ile de lise öğrencilerine hünerlerini sergileme fırsatı sunacak. Geleceğin Ustaları’nda yarışacak öğrenciler Hannover Messe Sodeks Fuarcılık A.Ş. ve ISKAV (Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı) tarafından belirlenecek. Ayrıca yarışan öğrenciler sponsor firmalardan ve ISKAV’dan oluşacak jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek. Değerlendirme sonrası 1’inci ve 2’nci takımdaki okullara klima ve plaket, öğrencilere de madalya ve 1’inci takıma 5’er bin TL, 2’inci takıma 3’er bin TL teknoloji mağazası hediye çeki ödülleri takdim edilecek.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Sektör Haberleri

Ev sahibi Grundfos, Energize Tomorrow’a davet ediyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Küresel bir pompa ve su çözümleri şirketi olarak, dünyanın su ve iklim sorunlarına yönelik çözümlere öncülük eden ve insanların yaşam kalitesini iyileştirmek için çalışan Grundfos, binalarda enerji tüketimini azaltmaya yardımcı olabilecek çözümler yaratmayı hedefleyen küresel “Energize Tomorrow” etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

Dünyanın su sorununa çare olmak üzere geliştirdiği pompalar ve çözümlerle küresel bir lider olan Grundfos, ticari binalarda enerji etkinliği artırmaya odaklanan küresel bir sanal etkinliğe 12 Temmuz’da ev sahipliği yapacak. “Energize Tomorrow” etkinliğinde, Grundfos’un önde gelen isimleri binalarda enerji israfı, sorunu çözebilecek çözümler ve önümüzdeki yıl pazarın neler görmeyi bekleyebileceği konusunda önemli bilgiler paylaşacak.

Yenilenebilir enerji üretimi büyüyor ve yeşil enerjiye geçiş hızlanıyor ancak henüz yeterli seviyeye gelinmedi. İklim değişikliğiyle mücadele için farklı bir yaklaşıma ihtiyacımız var ve Uluslararası Enerji Ajansı’na göre enerji verimliliği hayati önem taşıyor. Grundfos, yeşil enerji geçişini hızlandırmak için ticari binalara ve israf ettikleri büyük miktardaki enerjiye odaklanıyor. Binalar, dünyadaki enerji tüketiminin üçte birini oluşturuyor ve değişim için keşfedilmemiş çok büyük bir potansiyel var. Küresel net sıfır emisyona ulaşmak için gereken çabaların neredeyse yarısının enerji verimliliğinden gelmesi bekleniyor.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Çoğu bina gereğinden %20 ila %50 daha fazla enerji kullanıyor ve buna, yeni inşaatlar bile dahil. Birçok sistem verimli bir şekilde tasarlanmıyor ve genellikle pompaları gerek olmadığında bile çalışır durumda bırakacak şekilde kuruluyor” diyen Grundfos Ticari Bina Hizmetleri Türkiye -Orta Asya Satış Direktörü Ali Rıza Dağlıoğlu, “Pompalar zaten verimli – ancak tüm sistemin yeniden tasarlanması gerekiyor. Bugün Grundfos, herhangi bir operasyonel ayar noktasında neredeyse maksimum verime mümkün olan en yakın pompaları sunabiliyor. Gerçek potansiyel, tam olarak ihtiyaç duyulanı gerçek zamanlı olarak sağlamaya odaklanan akıllı bir sistem yaklaşımını benimsemede yatıyor. Pompa tam hızda çalışırken yalnızca verimliliği optimize etmeye çalışmak yerine, pompanın iş yükünü en aza indirerek pompanın gerçekte ne kadar az çalışması gerektiğine bakmalıyız” ifadelerini kullanıyor.

Ali Rıza Dağlıoğlu, sözlerini şöyle tamamlıyor: “İnsanların beklediği standartları korurken, enerji kullanımımızı radikal bir şekilde azaltmanın mümkün olduğunu göstermek istiyoruz. Akıllı pompalar, standart pompa çözümlerine kıyasla enerji tüketimini %25 azaltabilir. Uzun vadede güvenilir sistemlere sahip güvenli, konforlu evlere sahip olmaya devam edebiliriz ve bunu gezegeni fazla yüke maruz bırakmadan yapabiliriz.”

Grundfos, bugün dünyanın dört bir yanındaki binalara uygulanmaya hazır birçok çözümü sergilemek istiyor. Bu sanal etkinlikte Grundfos’un önde gelen uzmanları, sistemler arasında bağlantı ve daha akıllı çalışma yöntemleri sağlayan dijital, akıllı çözümler ve farklı bölgelerde mevcut olan yenilikçi çözümler hakkında sunumlar yapacak.

Etkinliğe kaydolmak ve yerinizi almak için web sitesini ziyaret edin:
https://energizetomorrow2023.exhibit-360.com/

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Sektör Haberleri

1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu’na Wilo imzası

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Su teknolojilerinde dünyanın öncü markası Wilo, verimli ve kaliteli pompa sistemleriyle dev yatırımlara sürdürülebilir çözümleriyle değer katıyor. Türkiye’nin imza projeleri arasında yer alan 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu üzerinde bulunan; kontrol-lojistik merkezlerinin ve 4 servis alanının su teknolojileri ihtiyaçlarında Wilo ürünleri kullanıldı. 30 yılı aşkın süredir Türkiye’nin su teknolojilerine katkı sağlayan Wilo; verimli, tasarruflu ve kaliteli pompa sistemlerinde referans noktası olmaya devam ediyor. 

Yüksek verimliliğe sahip pompa çözümleriyle Türkiye’nin önde gelen dev yatırımlarında tercih edilen Wilo’nun son projesi, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu oldu. Çanakkale’nin Lapseki ile Gelibolu ilçeleri arasında bulunan ve 2.023 metre orta açıklık uzunluğu ile dünyanın en uzun orta açıklığına sahip asma köprüsü olan 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu Projesi kapsamındaki 4 adet dinlenme tesisinde, kontrol-lojistik merkezlerinde ve depolarının su temininde Wilo ürünleri tercih edildi. Proje kapsamında yüksek enerji verimliliğine sahip frekans konventörlü hidrofor setleri, kontrol panoları ve tıkanmaz çarklı özel tasarımlı atık su pompaları kullanıldı. 

Wilo Pompa Sistemleri’nin sunmuş olduğu hızlı ürün temini, 7/24 yüksek performanslı servis avantajı ve servis tarafından sağlanan ekstra destekler nedeniyle tercih edildiği bu özel projede 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yanı sıra 2 viyadük, 12 kavşak, 12 köprü, 43 üst geçit, 40 alt geçit, 235 menfez, 4 otoyol hizmet tesisi, 2 bakım işletme merkezi ve 5 ücret toplama istasyonu yer alıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com