Connect with us

Pompalar

Elektrikle çalışan çift diyaframlı pompalar, pompa endüstrisinin geleceği mi?

Yayın Tarihi:

on

Tapflo Group, hava ile çalışan diyafram pompaları, santrifüj pompaları ve diğer endüstriyel proses ekipmanlarının bağımsız, İsveçli, aile şirketi üreticisi ve küresel bir tedarikçisidir. Şirket, 1980 yılında İsveç’in Kungälv şehrinde kurulmuştur ve o zamandan beri hava ile çalışan çift diyaframlı pompalar, santrifüj pompalar ve endüstriyel ekipmanlar tasarlayıp üretmektedir. Tapflo Group, ürünlerini satan ve hizmetlerini sunan 75 ülkede dünya çapında bir şube ağına sahiptir.

Tapflo, bu kez elektrikle çalışa, geleneksel AODD pompasına yepyeni, daha çevre dostu bir yaklaşım ile tamamen yeni bir diyaframlı pompa serisi sunuyor. Tüketiciler çevreyi önemseyen şirketlerin hizmetlerini ve ürünlerini tercih ettikçe, şirketler, ürünlerin daha çevre dostu hale gelmesi için değişim mühendisliğine ihtiyaç duyulduğunun fark ettiler. Ekolojik üretimi, bugün teknoloji uzmanlarının, mühendislerin, son kullanıcıların ve modern fabrikaların hedef noktası oldu.  Bu trend böyle devam ettiği sürece pompa uygulamasının hijyenik veya endüstriyel olmasına bakılmaksızın, elektrikle çalışan pompalar sonunda mekanik pompaların yerini alacaktır.

Tapflo Group Pazarlama Ekibinden Katarzyna Szałkowska diyor ki: “Çevre üzerindeki etkimizin nasıl olumlu değişeceğini düşündükçe, EODD – Elektrikle Çalışan Çift Diyaframlı Pompaları sunmaktan gurur duyuyoruz. Yeni piyasaya sürülen ürünümüz ileriye dönük bir yaklaşım izliyor ancak teknolojisi hâlâ çok başarılı olduğunu kanıtlayan orijinal diyafram pompa teknolojisine dayanıyor. Geleneksel bir diyaframlı pompanın işlevlerini ve avantajlarını talep eden müşterilerimize danıştık ve bu özelliklere ek olarak daha düşük işletme maliyetleri avantajı da ekledik.”

Düşük enerji maliyeti ve temiz ve kolay bakımı nedeniyle, EODD pompa çevreye ağır bir yük getirmez. Pompa, yüksek verimli bir elektrikli sürücü ile (IE3 sınıfı) çalıştırılır ve hidrolik sıvı sızıntısı ihtimali yoktur çünkü pompanın buna ihtiyacı yoktur.

Yeni EODD pompası, standart Tapflo hava ile çalışan diyafram pompası ile neredeyse aynı ıslak parçaların tasarımına sahiptir, bu nedenle avantajlarının çoğunu miras olarak alır ve yedek parçaların çoğu aynıdır.

Tapflo Ürün Mühendisi Jakub Zduńczyk açıklıyor: “Ürünleri tasarladıktan, test ettikten ve denetledikten birkaç ay sonra, hazır olduğunu gördük ve nihayet onları piyasaya sürmeye hazırız! Yeni aile üyemizi büyük bir sevinç ve gururla sunarak ürün portföyümüzü genişletiyoruz.” 

EODD pompalar, 110°C’ye kadar sıcaklıklara ve 220 lt/dk’ya kadar akış hızlarına sahip sıvıları dağıtabilir. Tüm Tapflo pompaları yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiştir ve kimyasallar, yüzey iyileştirme, kağıt hamuru ve kağıt endüstrileri, su arıtma ve çok çeşitli hijyenik uygulamalar için uygundur. EODD’ler, düşük titreşim gerektiren uygulamalar için veya hava ile çalışan diyaframlı pompalara enerji tasarrufu sağlayan bir alternatif olarak mükemmel bir seçenektir.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

Drenaj Pompası Wilo-Rexa MINI3 iF Tasarım Ödülü’nü kazandı

Yayın Tarihi:

on

İleri teknolojisi ile dünya kaynaklarını korumaya katkıda bulunan yeni nesil ürün ve çözümler sunan Wilo, yüksek verimli pompa çözümleriyle hayatı kolaylaştırıyor. Atık su uygulamalarına özel olarak geliştirdiği teknolojilerle son yıllarda yaşanan su sıkıntısı sorunlarına da çözüm geliştiren Wilo’nun az kirli sulara yönelik drenaj pompası Wilo-Rexa MINI3, vorteks çarkı ile tıkanmaları minimum düzeye indiriyor. Konut ve şantiye drenajı için ideal standart dalgıç atık su pompası olan Wilo-Rexa MINI3; yağmur suyu, yeraltı suyu ve kanalizasyon sularını güvenli ve verimli bir şekilde tahliye edebiliyor. Hem sabit hem de mobil kurulum için uygun olan Wilo-Rexa MINI3, esnek ve işlevsel tasarımı ile iF Tasarım Ödülü’nün de sahibi oldu.

 Uzman kimliğiyle dünyada 149, Türkiye’de ise 29 yıldır faaliyet gösteren pompa sistemleri sektörünün öncü markası Wilo’nun kullanıcı ve çevre dostu ürünlerine bir ödül de iF Tasarım Ödülleri’nden geldi. Konut ve şantiye drenajı için ideal standart dalgıç atık su pompası olan Wilo-Rexa MINI3; yağmur suyu, yeraltı suyu ve kanalizasyon sularını güvenli ve verimli bir şekilde tahliye edebiliyor. Esnek ve işlevsel tasarımı ile iF Industrie Forum Design tarafından verilen iF Tasarım Ödülü’nü kazanan Wilo-Rexa MINI3, hem sabit hem de mobil kuruluma uygun olmasıyla dikkat çekiyor.

Asimetrik gövdesi ile atık su pompası tasarımında fark yaratıyor

Maksimum 25 m3/h debi ve maksimum 13 mss basma yüksekliği kapasitelerine sahip Wilo-Rexa MINI3; teknik avantajlarına ek olarak atık su pompası tasarımında da fark yaratıyor. Asimetrik gövdesi, çalıştırma elemanlarının net bir şekilde hizalanması ve farklı bir renk şeması ile kullanımı kolaylaştırıyor. Yağmur suyu ve yeraltı suyu drenaj uygulamaları, susuzlaştırma, gri su transferi ve ön arıtması yapılmış kirli sular ürünün uygulama alanları arasında yer alıyor. Tıkanmaları minimum düzeye indiren vorteks çark ile paslanmaz çelik malzemeden oluşan motor ve mile sahip Wilo-Rexa MINI3, portatif ya da sabit kurulum opsiyonları ile atık su drenajında çözüm sağlıyor.

Devamını Oku

Pompalar

Standart Pompa uzmanlığı şimdi de Osmaniye Devlet Hastanesi’nde

Yayın Tarihi:

on

Standart Pompa, İstanbul’daki pandemi hastaneleri dahil olmak üzere son dönemde inşa edilen bir çok hastanede ürünleriyle yer aldı. Bölgesi için çok önemli bir sağlık yatırımı olan Osmaniye Devlet Hastanesi de Standart Pompa ürünlerini tercih etti.

102.500 m2 arsa alanı üzerinde toplam 200.000 m2 kapalı inşaat alanı bulunan hastane, 600 yatak kapasitesiyle hizmet verecek. Modern ve teknolojik bir altyapıya sahip hastanede Standart Pompa’nın ECO SNL, NMT, CDLF başta olmak üzere 150’den fazla ürünü görev yapacak.

Yüksek ürün kalitesinin yanı sıra hızlı yedek parça temini ve güçlü servis avantajlarıyla öne çıkan  Standart Pompa, geniş ürün gamı sunan mühendislik çözümleriyle sağlık sektörüne güç katmaya devam edecek.

Devamını Oku

Pompalar

Has-Er Monopump, varil boşaltma pompaları ile yüksek performans sunuyor

Yayın Tarihi:

on

Has-Er Monopump tarafından geliştirilen varil boşaltma pompası, geniş bir kullanım alanı ve verimli bir çalışma ortamı hazırlıyor.

Tasarımı ve tüm geliştirme süreçleri Has-Er Monopump tarafından gerçekleştirilmiş olan varil boşaltma pompaları, mono pompaların kabiliyetini artırmıştır. Varil içerisinde bulunan akışkanlığı düşük malzemelerin (salça, meyve konsantresi, krema, tutkal ve krem gibi) transferi için son derece etkili bir çözüm sunan pompa modeli, gıda sanayii için uygun olan AISI 304 kalite paslanmaz çelik kullanılarak üretilmiştir. Otomatik kumanda sistemi ile çalışan varil boşaltma pompası, pratik ve verimli bir kullanım imkânı sunmaktadır.

Sektörel beklentiler ve talepler doğrultusunda geliştirilen varil boşaltma pompası, ergonomik tasarımıyla öne çıkmaktadır. Ürünün kullanıldığı başlıca sektörler şunlardır:

  • Gıda ve içecek üretim tesisleri
  • Kimya, ilaç ve kozmetik sanayii
  • Süt ve süt ürünleri üretimi yapan tesisler
  • Petrol ve petrokimya sanayii

Has-Er Monopump, müşteri talebi doğrultusunda farklı kapasite ve basınç değeri sunan ürünlerin imalatını gerçekleştirebilmektedir. Ürünlerin standart kapasitesi 8.000 litre/saat ve basınç değeri ise *6 bardır.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com