Connect with us

İklimlendirme

Danfoss Link: Akıllı Isıtma Sisteminde mükemmel çözüm

Yayın Tarihi:

on

Elektrikli, sulu ve radyatör tipi ısıtma modellerinin tümünü hem merkezi bir noktadan hem de uzaktan kontrolüne imkân tanıyan ısıtma otomasyonu Danfoss Link, kullanıcıya %23’e varan enerji tasarrufu yanı sıra yüksek konfor da sağlıyor.

Verimliliği yüksek kombi veya kazan sistemleri kullanılsa dahi enerji verimliliğinin arttırılması, yaşam alanlarındaki konfor ve tasarrufun sağlanması açısından sistemlerin kontrollü bir şekilde yapılması önem taşıyor. Akıllı ev otomasyon sistemlerinin yaygınlaşmasıyla beraber akıllı ısıtma otomasyon sektörü de gelişmekte, Danfoss Link gibi yapay zekâ tabanlı; uzaktan erişime uygun ürünler de tasarımıyla fark yaratıyor.

Elektrikli; sulu ve radyatör tipi ısıtma modellerinin tümünü; hem merkezi bir noktadan hem de uzaktan tanıyan kontrolüne imkan Link; başlıca zon kontrol cihazlarından yani termostatlar ve bileşenlerinden oluşuyor. Danfoss Link sistemi; radyatörlü ısıtma ve döşemeden ısıtma sistemlerinin ayrı ayrı veya kombine olarak kontrolünü kapsıyor. Danfoss Link tüm ısıtma sisteminin dokunmatik bir ekran ile tek noktadan kontrolü ve bağımsız çalışmalarla 23%’e varan enerji tasarrufu sağlıyor. Merkezi dokunmatik ekrandan tüm sistem izlenebiliyor ve kullanıcının isteğine göre gerek manuel gerekse haftalık program kurulumlarına imkân veriyor. Ayrıca Danfoss Link oda sıcaklıklarının birbirinden bağımsız ayarlanabilmesi sayesinde son kullanıcı için enerji tasarrufu ve yüksek konforlu bir ortam sunuyor.

Link sistemi; kablosuz ağ bağlantısıyla internet üzerinden; kullanıcının evde olmadığı zamanlarda dahi android ve ios işletim sistemiyle uyumlu Danfoss Link App uygulamasıyla akıllı telefon veya tablet kullanarak ısıtma sisteminin kontrol edilmesine izin veriyor.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

İklimlendirme

CIAT, POWERCIAT serisi Chiller cihazları piyasaya sundu

Yayın Tarihi:

on

CIAT, 270 ile 1500kW arasında çalışan yeni sabit hızlı, hava soğutmalı, vidalı POWERCIAT soğutucu serisinin piyasaya sürüldüğünü duyurur: Yeni POWERCIAT.

Bu yeni seri, 18 farklı ebatta soğutma çözümü ve 4,5’e kadar Mevsimsel Enerji Verimlilik Oranı (SEER) ve 6,3’e kadar Mevsimsel Enerji Performansı Oranı (SEPR) ile üç farklı verimlilik sunarken, aynı zamanda son Avrupa Ecodesign yönetmelikleriyle de uyumdur. CIAT, enerji tüketimini uygun hale getiren ve binalarda iç hava kalitesiyle konforu artıran küresel ısıtma, soğutma ve havalandırma (HVAC) çözümleri tasarlar, üretir ve tedarik eder.

“Yeni POWERCIAT serisi gerek konfor soğutması gerekse de proses soğutma uygulamalarında en yüksek enerji verimliliğini sağlamak için tasarlandı” diye açıklamasını yapıyor CIAT HVAC Avrupa Ürün Müdürü Eric Pollet. “Farklı müşteri ihtiyaçları için standart, yüksek verimlilik ve premium versiyonlar olmak üzere 3 farklı verimlilik sınıfında sunuluyor.”

Yeni POWERCIAT serisi 2018 Avrupa Eco-Design gerekliliklerini karşılayan 3 farklı verimlilik versiyonu sunar:

  • Sabit hızlı vidalı kompresör ve sabit hızlı fanlarla donatılmış standart versiyon. Yüksek tam yük enerji verimliliği ile, bu versiyon proses soğutma ihtiyaçlarını karşılamak için optimize edilmiş olup 5,7 SEPR değerine ulaşmaktadır.
  • Yüksek verimli (HE) versiyonu sabit hızlı vidalı kompresör ve değişken hızlı AC fanları ile donatılmıştır.  4,4’e kadar mevsimsel enerji verimliliği (SEER) ve 6,2’ye kadar SEPR değeri ile proses soğutma ve konfor soğutma uygulamaları için ekonomik bir çözüm sunar.
  • Premium versiyon (XE) ise sabit hızlı vidalı kompresör ve EC fan teknolojisiyle donatılmıştır. Bu versiyon 4,5´e kadar ulaşan SEER ve 6,2´e kadar ulaşan SEPR değerleriyle proses soğutma ve konfor soğutma uygulamalarında uygun operasyon (işletme) maliyetli bir çalışma olanağı sunar.

POWERCIAT serisinde en yeni nesil düşük sesli fanlar standart olarak sunulmaktadır. HE ve XE versiyonlarında sunulan değişken hızlı fanlar ünitenin hava akışına uyum sağlayarak kısmi yük sırasında açma-kapama gürültüsünü ortadan kaldırır. Daha fazla akustik konfor sağlamak adına, sese duyarlı ortamlar için süper düşük gürültülü versiyonuyla -12 db(A) değerine ulaşan üç ilave çözüm sunulabilmektedir.

Genişletilmiş -20°C ile 55°C dış ortam çalışma sıcaklığıyla POWERCIAT, pek çok iklime uyum sağlayabilir. -15 °C ile 15°C derece (low-brine seçeneği ile) arasında değişen soğutulmuş su çıkış sıcaklığıyla hizmet ve endüstriyel sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Altı farklı ebatta sunulan entegre hidrolik sayesinde, POWERCIAT ünitelerin kolaylıkla kurulabilmesini sağlayan, alan ihtiyacını en aza indiren ve kurulumun güvenirliliğini artıran bütün bir çözüm sunmaktadır. Hidrolik modül, tekli ya da ikiz olmak üzere pek çok yüksek ve alçak basınçlı pompa ile donatılabilir ve bu sayede daha fazla güvenlik için acil durum pompasına otomatik olarak geçiş yapılabilir. Son olarak, 13 farklı ebatta sunulan toplam ısı geri kazanımı opsiyonuyla, ısı ünite tarafından sıcak su üretiminde kullanılmak üzere yeniden kullanılabilir.

Chiller tarafından sağlanan toplam ısıtma kapasitesinin geri kazanımı, ünitenin 60°C’ye kadar ücretsiz ek sıcak su üretmesini sağlar. Bu seçenek, özellikle oteller ve endüstriyel uygulamalar gibi büyük miktarda ısı geri kazanımı gerektiren uygulamalar için yararlı olabilir.

POWERCIAT, kullanıcıların CIAT ekipmanlarını her zaman takip etmelerini ve izlemelerini sağlayan CIATm2m gelişmiş izleme çözümü ile donatılmıştır. CIATm2m, müşterilerin gerçek zamanlı uyarılar almasını ve web sitesi aracılığıyla ürün bilgilerine erişmesini sağlar.

Devamını Oku

İklimlendirme

MAN Türkiye, ALDAĞ havalandırma çözümlerini tercih etti

Yayın Tarihi:

on

Otobüs, kamyon, kamyonet ve motor üretiminde küresel liderler arasında olan MAN, Ankara’nın Akyurt ilçesinde 317.000 metrekareye yayılan dev üretim merkezinde ALDAĞ havalandırma çözümlerini kullanıyor.

MAN Türkiye’nin devasa fabrikası, günümüzde MAN şirketinin en büyük otobüs üretim tesisidir. Bu tesiste ALDAĞ’ın EN 1886 ve EN 13053 normlarına uygun olarak seçilen 42.000 m3/h debi kapasitesinde, sulu nemlendiricili klima santralleri işletmeye alındı. Özel contalama sistemiyle tam bir sızdırmazlık sağlanan santraller, yüksek enerji verimliliği ile öne çıkıyor. CE ve EUROVENT belgelerine sahip olan AKS serisi klima santrallerinin yanı sıra 52.000 m3/h debi kapasitesinde, montaj ve bakım kolaylığı avantajlarına sahip hücreli aspiratörleri de proje kapsamında devreye alındı.

Devamını Oku

İklimlendirme

Kayseri Mobilyakent’te Alarko Carrier tercihi

Yayın Tarihi:

on

Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi Kayseri Mobilyakent’te Alarko Carrier’ın yüksek verimli bina yönetim sistemi kullanılıyor.

Kayseri’de 300 bin metrekare alana kurulan Mobilyakent’te Alarko Carrier’ın yüksek verimli 19XR santrifüj kompresörlü su soğutmalı soğutma grubu ve Carrier/Automated Logic marka bina yönetim sistemi kullanılıyor. Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi olarak planlanan Mobilyakent Kayseri’de, atölye düzeninde mobilya üreten küçük işletmeleri, modern teknolojiyle donatılmış “ortak kullanımlı” işyerlerinde bir araya getirecek.

TOKİ tarafından “Mobilya Altyapısını Güçlendirme Projesi” kapsamında inşa edilen Mobilyakent, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Marangozlar Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası ile Kocasinan Belediyesi’nin iş birliğiyle hayata geçiyor. 700 küçük işletmeyi bir araya getirecek ev-ofis dekorasyon merkezinde işyerlerinin en küçüğü 92, en büyüğü ise 1847 metrekare genişliğinde inşa ediliyor.

Çevreye zarar vermeyen üstün verimlilik

Mobilyacıların modern şartlarda üretim imkânına kavuşacağı Mobilyakent’te soğutma sistemi için 5 adet Carrier ürünü 19 XR santrifuj kompresörlü su soğutma grubu tercih edildi. Carrier 19XR su soğutmalı Evergreen® soğutma grubu, çevreye zarar vermeden üstün verimlilik sağlıyor. Sınıfında en yüksek verime sahip olan 19XR su soğutma grupları; artırılmış yüzey alanı, yüksek teknoloji borulama ve yüksek verimli motoruyla dikkat çekiyor. Hermetik sıkıştırma özelliği, modüler yapısı, pozitif basınçlı tasarımı ve yalıtımı, elektrik kutusu bağlanabilmesi gibi özel seçenekleri ile sektöründe öncü verimli cihazlar arasında yer alıyor.

Bina yönetim sistemi kapsamında tüm HVAC ekipmanları Carrier/Automated Logic marka kontrolörler ve WebCTRL yazılımı ile çalışıyor. Her türlü işletim sisteminde çalışabilen (Windows, Linux, MacOS vb.) WebCTRL yazılımı, hiçbir ek yazılım kurulumuna gerek kalmadan yalnızca bir tarayıcı (Internet Explorer, Safari, Chrome vb.) ile son kullanıcının sisteme müdahale etmesine imkân tanıyor. Sistemin geçmişteki arızalarını veya tepkilerini ise görsel olarak oynatıp-durdurma imkânı sağlayarak, işletme ve kontrol imkânını kolaylaştırıyor.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com