Connect with us

Vanalar

“Birlikte geleceğe kök salıyoruz” FAF VANA

Yayın Tarihi:

on

 

 

“Birlikte Geleceğe Kök Salıyoruz” FAF VANA

 

 

Su, atık su, petrol, gaz,ısıtma-soğutma ve havalandırma sistemleri için vana üretimi yapan FAF VANA,Türkiye pazarında önemli bir yere sahip. “Tasarımdan Ürüne Kalite” sloganıyla müşterilerine seslenen marka; 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyor. Kaliteli ürün ve hizmet anlayışını kendisine ilke olarak belirleyen FAF VANA; üretim sürecinin ilk aşamasından, satış sonrası hizmetlere kadar bütün ticari faaliyetlerini bu ilkeyle yürütüyor.

Türk vana endüstrisinin; doğru,dürüst, sözüne güvenilir markası olma yolunda büyük adımlar atan FAF VANA, %100 yerli üretim anlayışıyla ülke ekonomisine değer katmaya devam ediyor. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası, CE Sertifikası, API 6D Monogram Yetki Belgesi, GOST-R Rusya Kalite Belgesi veUKR-SEPRO belgelerine sahip olan FAF VANA, katma değeri yüksek ürünler üretirken,yurt içinde sektöre getirdiği yenilikler ve kalite anlayışıyla adından söz edilen ve izleri takip edilen bir marka konumundadır.

FAF VANA; dürüst ticaret anlayışını, dağıtım kanalının yapılanmasında ve yürütülmesinde de benimsemiş. Aynı değerleri paylaşan bayileriyle; ticari birlikteliğin dışında, bağlarıgüçlü bir aile olmayı hedeflemektedir. FAF VANA kalitesiyle üretilen her birürünün; nihai kullanıcıya ulaşana kadar geçen uzun yolculuğunda, sürekli artanbir katma değer kazanması gerekliliğine inanan firma yönetimi, dağıtım kanalını sürekli kontrol ediyor ve denetliyor. İdari – teknik kadroları ve bayi ağı bu hususta gereken hassasiyeti gösteriyor ve dağıtım zincirindeki geri bildirimler sürekli değerlendirilerek, süreci sürekli geliştiriyorlar. Bu sebeple bayilerini; sürecin bir parçası ve paydaşı olarak gören FAF VANA, her fırsatta bayileriyle bir araya gelerek ve marka değerlerini kendileri ile paylaşıyor.

Bayileriyle kurduğu bu bağı, her sene biraz daha güçlendiren ve genişleten marka, geleneksel hale getirdiği aile buluşmasını bu sene de İspanya, Barcelona’da gerçekleştirdi.

Bir önceki yılın değerlendirilmelerinin yapıldığı bu yıl ki buluşmada, marka yetkilileri, sektörel analizleri ve gelecek hedeflerini markanın paydaşlarına aktardılar.

Türk vana endüstrisinin yüz akıolan bir markanın bayrağı altında Avrupa’da bulunmanın, bu büyük ve güçlü ailenin bir ferdi olmanın güvenini hisseden bayiler, ticari toplantılar dışında;İspanya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini keşfederken, kültürel zenginliklerine da sahip olma fırsatı yakaladılar. Bir aile olarak İspanya mutfağının eşsiz lezzetlerini tadarken, sıra dışı Flamenko kültürünü de yakından tanıma fırsatı buldular.

FAF VANA; kurulduğu günden bu zamana; dürüst ticaretinin yanında, çevreye duyarlı, sorumluluklarının farkında bir marka olmuştur. Doğal kaynakların korunması, kollanması ve bu bilincin bütün ülkeye kazandırılması hususunda birçok çalışma yapmıştır. Ankara İli,Kazan İlçesi’nde kurduğu FAF VANA HATIRA ORMANI da bunlardan bir tanesidir. Hersene çalışanları ve paydaşlarıyla bir araya gelerek; bu alanda, gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmanın heyecanıyla, ürettikleri her bir basılı materyal için bir fidan projesini yürütüyorlar.

Bu yıl da sektörde yine bir ilke imza atarak, İspanya-Barcelona buluşması anısına, bütün aile üyeleri adına 20’şer adet fidan dikmiş ve fidan sertifikalarını İspanya’da kendilerine takdim etmiştir.

“Birlikte Geleceğe Kök Salıyoruz” konseptiyle düzenlenen büyük buluşmada, firma yöneticileri; daha güzel ve yeşilbir gelecekte, daha da büyük bir aile olarak birlikte olacaklarının mesajlarını aktardırlar.

 FAF VANA

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Vanalar

Enerji santralindeki püskürtme kontrolü sorunlarına 100DLC DRAG® Valf çözümü

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

IMI CCİ’nin enerji sektöründe kömüre dayalı bir termik santral işleten Hindistanlı müşterisi, süper ısıtıcı püskürtme kontrolü vanalarıyla ilgili sorunlar yaşıyor ve bu sorunlarda tesisin performansını ciddi şekilde etkiliyordu. Devreye alındığı 2015 yılından bu yana sorunlar yaşanan tesiste; vanalar, türbine giren buharın akış kontrolünü zayıflatan ve sıcaklık kontrolünün de azalmasına yol açan sızıntı ile birlikte, vana yuvasında erozyon sorunları yaşıyordu.

Tesisin operatörleri, türbin baypas sistemleri için önceden kurulmuş olan DRE, NBSE ve DRAG® vanalarının performansına dayalı bir çözüm için IMI CCİ’ye başvurdu. Süper ısıtıcı vanalardaki çeşitli sorunların temel nedenini belirlemek için müşteriyle yakın bir şekilde çalışan Valve Doctors® destekli IMI CCİ ekibi, sorunun bir kısmının, orijinal belirtilen parametrelerinin ötesinde çalıştırılması gereken mevcut vanalar olduğunu belirledi.

IMI CCI müşterisi için düşük akışlarda yüksek menzilin ve hassas kontrolün sağlanması için yeni belirlenen gereksinimlere dayanarak, pistonlu aktüatörlü 100DLC DRAG® vanalarını sundu. 100DLC vanalar; gerçek çalışma koşullarını karşılamak üzere 200kg/s’ye kadar inebilen kontrol edilebilir minimum debi, bakım sürecini basitleştirmek için kaynaklı koltuk yerine kelepçeli tip koltuk, kapatma işleminin sıkı olması için pnömatik pistonlu aktüatör gibi temel özellik sağlıyor. 100DLC tarafından sağlanan yüksek menzil, oturma alanına girerken akışkanın hızını sınırlayan ve aksi takdirde vananın kabiliyetini tehlikeye atacak aşındırıcı kuvvetleri en aza indiren DRAG® teknolojisi sayesinde mümkün hale geliyor. DRAG® teknolojisi, özel olarak karakterize edilmiş diskleri kullanarak, tüm proses koşulları için hassas kontrolü en üst düzeye çıkarırken menzili de artırabiliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Vanalar

Karmaşık jikle valfi ihtiyaçlarına IMI Critical Engineering çözümü

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

IMI Critical Engineering, yeni bir müşterisinin yeni geliştirilen su enjeksiyonlu şok valfleri kullanımında ortaya çıkan bir dizi karmaşık ihtiyacın hızlı bir şekilde çözüm bulmasına yardımcı oldu. Petrol ve gaz endüstrisindeki IMI Critical Engineering müşterisi, sahip oldukları kurulu vanalarla güvenilirlik, gürültü ve kapasite ile ilgili önemli sorunlar yaşıyordu. Yükseklik ve alan sınırlamalarının var olduğu özel çalışma koşullarını karşılayacak olağanüstü performansta vanalara ihtiyacı olan müşteri, mevcut tedarikçilerinden aldığı vanaları değiştirmek için uygun bir çözüm bulamadı. Bu çözümsüzlük de vanaların operasyonel verimliliğini azaltıp arıza sürelerini artırdı. Müşterisinin tesislerini ziyaret ederek, ihtiyaçlarını değerlendiren IMI Critical Engineering ekibi, hızlı bir çözüm sundu. Vana uzmanları, müşterinin sekiz jikle vanasını, 100DWI su enjeksiyonlu jikle valflerle değiştirerek yükseltme yapmasını tavsiye etti.

Yeni vananın müşteriye sağladığı faydalar:

  • Vanaların dönüşü için plan dışında kapama işlemine duyulan ihtiyacı ortadan kaldıran iyileştirilmiş operasyonel güvenilirlik,
  • Toplam yaşam döngüsü maliyetlerinin %40’a kadar azaltılmasıyla gelen kar ve kapasite artışı,
  • Gürültü yönergelerine bağlı daha az gürültü seviyeleri,
  • Gelişmiş kavitasyon ve erozyon kontrol tasarımı sayesinde vananın kullanım ömründe %50’ye varan artış.

Konuyla ilgili açıklama yapan IMI CCİ Proje Müdürü Manuel Bader, şu ifadeleri kullandı: “Bu müşterinin yalnızca operasyonel sorunlarını çözmekle kalmayıp aynı zamanda yükseklik ve alan gereksinimlerini de karşılayan hızlı bir çözüm bulmasına yardımcı olmaktan mutluluk duyduk. Yüksek mühendislik yeteneklerimizi kullanarak verimliliklerini daha da artırmak ve arıza sürelerini azaltmak için gelecekte onlarla tekrar çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Vanalar

Flowserve, Avrupa Açık Kaynak Karbon Yakalama ve Depolama Girişimi için ekipman sağlayacak

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Küresel altyapı pazarları için akış kontrol ürünleri ve hizmetleri üreten Flowserve Corporation, Norveç’in ilk sınır ötesi ve açık kaynaklı karbon yakalama operasyonlarının bir kısmına kontrol vanaları ve depolama tesisi tedarik etmek üzere anlaşma imzaladığını duyurdu. Tahmini olarak 2024’te tamamlanacak olan bu tesis, türünün ilk örneği olacak ve Avrupa’daki karbonsuzlaştırma çalışmalarının daha da hızlanmasını sağlayacak.

Flowserve, Avrupa Açık Kaynak Karbon Yakalama ve Depolama Girişimi’nin Bergen bölgesinde yer alan sahası için Flowtop ve Mark One kontrol vanalarını sağlayacak. Flowserve bu tedariki ile offshore terminaline taşınmadan ve deniz tabanının altında kalıcı olarak depolanmadan karbon yakalamayı kolaylaştıracak. Tesis tamamlandığında, tahminen 1.000 yıllık Norveç emisyonuna eş değer bir potansiyel depolama olanağına sahip olacak.

Küresel olarak, dünyanın karbon emisyonlarını sınırlamaya ve hatta azaltmaya yönelik artan bir ihtiyaç var. Konuyla ilgili açıklama yapan Flowerve CEO’su Scott Rowe, şu ifadeleri kullanıyor: “Dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin ve şirketlerin giderek iklim değişikliğini en aza indirme çabalarına odaklandığını ve sera gazı emisyonlarını azaltmak için yatırımlar yaptığını biliyoruz. Hizmetler

, müşterilerimizin karbon azaltma çabalarının birçok alanında kullanılabilir. Çeşitlendirme, karbondan arındırma ve dijitalleştirme stratejimiz veya 3B büyüme stratejisi, Flowserve’nin dünyayı iyileştirme amacıyla akış kontrolü çözümleri sağlamada uzun süredir devam eden amaç beyanını doğrudan destekliyor. Organizasyon genelindeki 3D stratejisi, büyümemizi hızlandırmayı, gelişmekte olan bu pazarda önemli bir temel oluşturma amacımızı gerçekleştirmeyi destekliyor.”

İşletmeler, enerji taleplerini karşılamayı ve aynı zamanda karbon emisyonlarını azaltmayı hedeflerken, alanında lider bir ürün ve hizmet sağlayıcısı olan Flowserve, müşterilerinin karbon azaltma hedeflerine ulaşmalarını sağlıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com