Connect with us

Vanalar

“Birlikte geleceğe kök salıyoruz” FAF VANA

Yayın Tarihi:

on

 

 

“Birlikte Geleceğe Kök Salıyoruz” FAF VANA

 

 

Su, atık su, petrol, gaz,ısıtma-soğutma ve havalandırma sistemleri için vana üretimi yapan FAF VANA,Türkiye pazarında önemli bir yere sahip. “Tasarımdan Ürüne Kalite” sloganıyla müşterilerine seslenen marka; 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyor. Kaliteli ürün ve hizmet anlayışını kendisine ilke olarak belirleyen FAF VANA; üretim sürecinin ilk aşamasından, satış sonrası hizmetlere kadar bütün ticari faaliyetlerini bu ilkeyle yürütüyor.

Türk vana endüstrisinin; doğru,dürüst, sözüne güvenilir markası olma yolunda büyük adımlar atan FAF VANA, %100 yerli üretim anlayışıyla ülke ekonomisine değer katmaya devam ediyor. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası, CE Sertifikası, API 6D Monogram Yetki Belgesi, GOST-R Rusya Kalite Belgesi veUKR-SEPRO belgelerine sahip olan FAF VANA, katma değeri yüksek ürünler üretirken,yurt içinde sektöre getirdiği yenilikler ve kalite anlayışıyla adından söz edilen ve izleri takip edilen bir marka konumundadır.

FAF VANA; dürüst ticaret anlayışını, dağıtım kanalının yapılanmasında ve yürütülmesinde de benimsemiş. Aynı değerleri paylaşan bayileriyle; ticari birlikteliğin dışında, bağlarıgüçlü bir aile olmayı hedeflemektedir. FAF VANA kalitesiyle üretilen her birürünün; nihai kullanıcıya ulaşana kadar geçen uzun yolculuğunda, sürekli artanbir katma değer kazanması gerekliliğine inanan firma yönetimi, dağıtım kanalını sürekli kontrol ediyor ve denetliyor. İdari – teknik kadroları ve bayi ağı bu hususta gereken hassasiyeti gösteriyor ve dağıtım zincirindeki geri bildirimler sürekli değerlendirilerek, süreci sürekli geliştiriyorlar. Bu sebeple bayilerini; sürecin bir parçası ve paydaşı olarak gören FAF VANA, her fırsatta bayileriyle bir araya gelerek ve marka değerlerini kendileri ile paylaşıyor.

Bayileriyle kurduğu bu bağı, her sene biraz daha güçlendiren ve genişleten marka, geleneksel hale getirdiği aile buluşmasını bu sene de İspanya, Barcelona’da gerçekleştirdi.

Bir önceki yılın değerlendirilmelerinin yapıldığı bu yıl ki buluşmada, marka yetkilileri, sektörel analizleri ve gelecek hedeflerini markanın paydaşlarına aktardılar.

Türk vana endüstrisinin yüz akıolan bir markanın bayrağı altında Avrupa’da bulunmanın, bu büyük ve güçlü ailenin bir ferdi olmanın güvenini hisseden bayiler, ticari toplantılar dışında;İspanya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini keşfederken, kültürel zenginliklerine da sahip olma fırsatı yakaladılar. Bir aile olarak İspanya mutfağının eşsiz lezzetlerini tadarken, sıra dışı Flamenko kültürünü de yakından tanıma fırsatı buldular.

FAF VANA; kurulduğu günden bu zamana; dürüst ticaretinin yanında, çevreye duyarlı, sorumluluklarının farkında bir marka olmuştur. Doğal kaynakların korunması, kollanması ve bu bilincin bütün ülkeye kazandırılması hususunda birçok çalışma yapmıştır. Ankara İli,Kazan İlçesi’nde kurduğu FAF VANA HATIRA ORMANI da bunlardan bir tanesidir. Hersene çalışanları ve paydaşlarıyla bir araya gelerek; bu alanda, gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmanın heyecanıyla, ürettikleri her bir basılı materyal için bir fidan projesini yürütüyorlar.

Bu yıl da sektörde yine bir ilke imza atarak, İspanya-Barcelona buluşması anısına, bütün aile üyeleri adına 20’şer adet fidan dikmiş ve fidan sertifikalarını İspanya’da kendilerine takdim etmiştir.

“Birlikte Geleceğe Kök Salıyoruz” konseptiyle düzenlenen büyük buluşmada, firma yöneticileri; daha güzel ve yeşilbir gelecekte, daha da büyük bir aile olarak birlikte olacaklarının mesajlarını aktardırlar.

 FAF VANA

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Vanalar

GEMÜ Kelebek Vanaları’na oksijen onayı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Ingelfingen merkezli vana uzmanı GEMÜ’nün R480 Victoria Kelebek Vana Serisi’nin özel bir versiyonu, oksijen ortamı için anında etkili olacak şekilde onaylandı.

Oksijen ortamına yönelik tasarımda, GEMÜ’nü Victoria Kelebek Vana Serisi’nden ortamla ıslanan tüm sızdırmazlık malzemeleri ve yardımcı malzemeler (yağlayıcılar ve vida kilitleme maddeleri), Federal Malzeme Araştırma ve Test Enstitüsü (BAM) tarafından test edildi ve onaylandı. Uygun olmayan yağlar ve gresler yangınlara yol açabiliyor, bu nedenle ortamla ıslanan tüm bileşenlerin uygun şekilde temizlenmesi gerekiyor.

BAM onayı için yapılan incelemede DIN EN 1797 ve ISO 21010 standardı esas alındı. Onay, maksimum 60 °C çalışma sıcaklığında ve 15 Bar basınçta gaz halindeki oksijenin kullanımıyla sınırlı kaldı. Oksijen uygulamaları için onaylanan GEMÜ R480 Victoria Serisi Kelebek Vanalar, ‘O’ özel fonksiyonu ile tanınıyor. Onay, EPDM conta malzemesi kodu E ve paslanmaz çelik disk malzemesi kodu A’yı kapsıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Vanalar

GEMÜ’ye 7. kez ‘Global Pazar Lideri’ ödülü

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Almanya’da yayımlanan haftalık ekonomi dergisi WirtschaftsWoche, GEMÜ’yü üst üste 7. kez Vanalar ve Otomasyon Bileşenleri: Steril Uygulamalarda Vanalar, Proses ve Kontrol Sistemleri alanında “Global Pazar Lideri” olarak ödüllendirdi.

GEMÜ, Almanya’da yayımlanan ekonomi dergisi WirtschaftsWoche tarafından “Global Pazar Lideri” olarak onurlandırıldı. Merkezi Ingelfingen’de yer alan teknoloji şirketi GEMÜ, Gallen Üniversitesi ve Alman Küresel Pazar Liderleri Akademisi’nin lider endeksi baz alınarak WirtschaftsWoche tarafından hazırlanan ödül töreninde, “2023 Şampiyonu” unvanını kazandı ve “Global Pazar Lideri” olarak ödüllendirildi.

Valf uzmanı GEMÜ, art arda yedinci kez WirtschaftsWoche “Global Pazar Lideri” kalite ödülünü alıyor. Ödülün esasını, GEMÜ’nün “Vanalar ve Otomasyon Bileşenleri: Steril Uygulamalarda Vanalar, Proses ve Kontrol Sistemleri” segmentinde küresel pazar lideri endeksi kapsamına alınması oluşturuyor.

Bu pazar segmentinde birinci veya ikinci olmak, kendi üretim ve satış şirketleriyle en az 3 kıtada varlık gösteren, yıllık cirosu en az 50 milyon euro olan ve cirolarının en az %50’si oranında ihracat payı gösterebilme koşullarına bağlı bulunuyor. Ayrıca firma sahiplerinin en azından kısmen Almanya’da yerleşik olması gerekiyor.

Üst üste 7. kez kazandıkları WirtschaftsWoche’nin ödülüyle ilgili konuşan GEMÜ Grubu Yönetici Ortağı Gert Müller, “Global pazar liderliği, aile şirketimizin başarısının yıllık temelde önemli bir göstergesidir. İnovatif ürünler, geleceğe yönelik stratejimiz ve kararlı küresel ekibimizle, belirsizlik zamanlarında bile en yüksek performansı gösterdiğimiz için gurur duyuyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Kaynak: www.gemu-group.com

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Vanalar

2022’de yeni fabrikasını devreye alan ÖZKAN Makina; istihdamda %25, satışta %55 artış sağladı

Yayın Tarihi:

on

Vana sistemlerinin lider üreticilerden biri olan ÖZKAN Makina, 20 milyon euroluk yatırımla hayata geçirdiği ve 2022 yılında devreye aldığı yeni modern fabrikası Project Pearl ile büyümeye devam ediyor. Birçok alanda üstün özelliklere sahip yeni tesis ile ciddi bir kapasite artışı sağlayan ÖZKAN Makina, istihdamını %25 oranında artırırken, satışlarını bir önceki yıla kıyasla %55 oranında artırdı. 

Kelebek vana başta olmak üzere, iğne vana, çek vana, vantuz ve demontaj parçası gibi fonksiyonel vana sistemleri alanında lider üreticilerden biri olan ÖZKAN Makina, 1983 yılında başladığı faaliyetlerine, 2011 yılından bu yana tüm dünyada tanınan Hawle Avusturya Grubu çatısı altında devam ediyor. İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan iki fabrikasıyla alanında lider üreticilerden biri olan firma, 20 milyon euroluk yatırımla temellerini 2019 yılında attığı Project Pearl Fabrikası’nı 2022 yılında devreye alarak, pazardaki lider konumunu daha da güçlendirdi. Birçok alanda tek olma özelliği taşıyan 7.000 metrekarelik tesis ile üretim kapasitesini ciddi şekilde artıran ÖZKAN Makina; istihdamını %25 oranında artırırken, pandeminin etkilerinin de azalmasıyla satışlarında bir önceki yıla göre yaklaşık %55 oranında bir artış sağladı. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumdan dolayı yurt içi satışlarında beklentilerin altında kalan firma, bu artışı büyük oranda yurt dışı satışlarıyla gerçekleştirdi.

İlave yatırımlarla yeni rekor hedefi

Hem Türkiye’deki seçim süreci hem de pandemi sonrası global pazarlardaki değişiklikler gibi 2023 yılının zorlu koşullarında daha da büyümeyi hedefleyen ÖZKAN Makina, gidilmeyen yerlere gitmek, problemli işleri çözmek adına iletişimde kalmak ve en iyi yaptığı işi anlatarak bu zorlukların üstesinden gelmeyi planlıyor. Yeni yılda üretim kapasitesini daha fazla artırmak adına yeni adımlar atmaya hazırlanan firma, 2022 yılının sonlarına doğru açtığı Project Pearl Fabrikası’na ilave ekipman yatırımları yaparak, yeni rekorlar kırmayı hedefliyor.

Project Pearl Fabrikası

Son teknolojiyle donatılan Project Pearl Fabrikası, DN100’den DN2600 çapa kadar vana gövdelerinin işlenmesine olanak sağlarken, uzun yıllar korozyona karşı koruma anlamına gelen GSK kalite standartlarına göre boya yapılan Türkiye’deki tek tesis olma özelliğini taşıyor. Birçok ilki barındıran tesisteki üretim tüm dünyaya ulaştırılırken; üretimden sonra tüm ürünler, EN standardı veya farklı ülkelerden talep edilen farklı standartlara göre basınç testlerine giriyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com