Connect with us

Etkinlikler

WILO suya yön veriyor, suyun izinden gidiyor

Yayın Tarihi:

on

 

 

İz TV’de yayınlanan Sudaki İzler” belgesel kuşağı WILO’nun desteğiyle seyirciyle buluşuyor.

 

Türkiye’de pompa sistemleri sektörünün pazar lideri olan WILO, ünlü sunucu ve belgesel yapımcısı Savaş Karakaş’ın hazırladığı “Sudaki İzler” programının sponsorluğunu üstleniyor. WILO ile “Sudaki İzler” programı arasındaki bu işbirliği için 3 Temmuz Çarşamba akşamı Rahmi M. Koç Müzesi’nde bir tanıtım kokteyli düzenlendi. Müzedeki Fenerbahçe Vapuru’nun eşsiz atmosferinde yapılan kokteyl; suya, denize, tarihe, belgesele ilgi duyan davetlileri bir araya getirdi.

Sudaki İzler_wilo

Hayatın kaynağı olan suyu binalarda, tesislerde, arazilerde tüm yaşam alanlarında sirküle eden WILO Türkiye, suya gereken önemi veren çalışmalara ve yapımlara da destek oluyor. WILO Türkiye, Savaş Karakaş’ın İz TV’de yayınlanan “Sudaki İzler” programına sponsor oldu.

Yaklaşık 100 bölümdür, Çanakkale’den Kızıldeniz’e su altının gizli kalmış hazinelerini keşfeden, tarihte iz bırakmış olayları gün ışığına çıkartan “Sudaki İzler” programı, WILO Türkiye’nin katkılarıyla izleyicilerle buluşuyor.

WILO Türkiye’nin “Sudaki İzler” belgeseline sponsor olduğunu duyurmak için 3 Temmuz 2013 Çarşamba akşamı Rahmi M. Koç Müzesi’nde bir tanıtım kokteyli düzenlendi. Lansman toplantısı; suya, denize, tarihe, belgesele ilgi duyan davetlilerin katılımıyla gerçekleşti.

WILO_SUDAKI IZLER_TANITIM KOKTEYLI_WILO TURKIYE GN. MUD. ERCUMENT YALCIN

WILO Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın, kokteylde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “WILO olarak suyu dünyanın her yerinde bir noktadan başka bir noktaya taşıyoruz. Su sirkülasyonu sürecinin kalbi konumundayız. Yapılardan endüstriyel proseslere, ziraattan genel amaçlı temiz ve kirli su transferine, altyapı yatırımlarından arıtma tesislerine kadar uzanan geniş bir yelpazede ekipmanlarımızla hizmet veriyoruz. Türkiye’de sektörümüzde pazar lideriyiz. Hayatın kaynağı olan suyun verimli bir şekilde kullanılması bizim için büyük önem taşıyor. Ürünlerimizi en yüksek oranda enerji verimliliği sağlaması için tasarlıyoruz. Suyla olan ilişkimiz onu sirküle etmenin çok daha ötesine gidiyor. Biz suyu bugünden geleceğe taşıyabilmek için çalışıyoruz. Dünyanın kaynaklarına ve doğal yaşama saygılı bir kuruluş olmanın sorumluluğuyla hareket ediyoruz. Su konusunda tıpkı bizim gibi hassasiyet gösteren çalışmalara da destek oluyoruz. Bu kapsamda, insan ile su arasındaki ilişkiyi çarpıcı hikâyelerle anlatan, geçmişle geleceği su ile bağlayan “Sudaki İzler” programına sponsor olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.”

WILO_SUDAKI IZLER_TANITIM KOKTEYLI

Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki Fenerbahçe Vapuru’nda yapılan kokteylde “Sudaki İzler” belgeselinin yapımcısı Savaş Karakaş da bir konuşma yaptı. Ünlü televizyoncu konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’de belgesel programcılığının gelişmesi için sponsor desteği büyük önem taşıyor. Programımıza bu yıl pompa ve pompa sistemleri markası WILO sponsor oldu. WILO suyu sirküle ediyor, biz de suyun izinden gidiyoruz. Dolayısıyla anlamlı bir buluşma oldu. Kendilerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Televizyonda sunduğu programlarla herkesin sevgisini kazanan Savaş Karakaş, aynı zamanda deneyimli bir belgesel yapımcısı ve dalış eğitmeni. Savaş Karakaş yıllardır suyun derinliklerinde, en büyük denizcilik efsanelerinin peşinde iz sürüyor. Çeşitli ülkelerde de yayınlanan belgeselleri ile birçok ödülün sahibi olan Karakaş’ın özellikle Çanakkale Savaşı’nın derinlerde bıraktığı mirasa yönelik önemli belgeselleri bulunuyor. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Danışma Kurulu Üyesi de olan Savaş Karakaş, “Sudaki İzler” programı ile tarihin ve denizin derinliklerinde izleyicilere yeni keşifler sunuyor.

Geçmişle geleceği su ile bağlayan “Sudaki İzler” belgeselinin önümüzdeki bölümlerinde ilgi çekici hikâyeler anlatılacak.

“Sudaki İzler” ekibi 5 Temmuz’da yayınlanacak “Heavy Metal” adlı bölümde, Kekova’nın derinliklerinde yatan iki kuru yük gemisine dalacak. 26 Temmuz’da yayınlanacak “Derinlerde Uçanlar” ise uçak batıklarına odaklanıyor. 2. Dünya Savaşı’nda Romanya’da Nazilerin petrol rafinerilerini bombaladıktan sonra, Manavgat açıklarında denize düşen “Hadley’s Harem” adlı Amerikan ağır bombardıman uçağının çarpıcı hikâyesi “Sudaki İzler”de anlatılacak.

“Sudaki İzler” programı her cuma akşamı 22.00’de İz TV’de (Digitürk 18. ve 318. HD kanal) yayınlanıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Etkinlikler

İklimlendirme sektörünün buluşma noktası ISK – SODEX için yeni dönem hazırlıkları başladı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

İki yılda bir iklimlendirme sektörünü tek çatı altında buluşturan ISK – SODEX’de, yeni dönem için hazırlıklar başladı. 2021 yılında 95 ülkeden 86 bin ziyaretçi ve 27 ülkeden 812 katılımcı firmayı ağırlayan fuar, 2023 yılında da ivmesini yükselterek dünyanın ilgisini çekmeye devam edecek. Yerli ve yabancı 90 bin ziyaretçi ve 1.000’in üzerinde firmanın katılması beklenen 2023 ISK – SODEX’de, ikili iş görüşmelerinin de katkısıyla 500 milyon dolarlık ticaret hacminin yakalanması hedefleniyor.

26 yıldır düzenlenen ve iklimlendirme sektörünün en güçlü fuarlarından biri olan ISK-SODEX – Uluslararası HVAC&R, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su arıtma, Yangın, Havuz ve Güneş Enerjisi Sistemleri Fuarı, her fuar sonrası gerçekleştirilen 500 milyon dolarlık ticaret hacmi ile dünyanın ilgi odağı haline geldi. 2021 yılında 95 ülkeden 12 bini yabancı olmak üzere toplam 86 bin ziyaretçiyi ağırlayan fuar, 27 ülkeden 812 katılımcı firmaya ev sahipliği yaptı. 53 ülkeden 300 profesyonel satın almacının katıldığı ikili iş görüşmelerine imkan sağlayan ISK-SODEX Fuarı, 2023 yılında da yükselişini sürdürecek. 25 – 28 Ekim 2023 tarihleri arasında yerli ve yabancı 90 bin ziyaretçi ve 1.000’in üzerinde firmanın katılması beklenen fuarın, 500 milyon dolarlık ticaret hacmi yaratması hedefleniyor.

İlk olarak 1997 yılında düzenlenmeye başlayan, yıllar içerisinde geldiği nokta ile Türkiye ihracatına büyük katkılar sağlayan ve 2021 yılında gerçekleşen versiyonuyla 2023 yılına kadar gerçekleştirilmek üzere 500 milyon dolarlık ticaret hacmi yakalayan ISK-SODEX Fuarı, geçmişten bugüne iklimlendirme sektörüne sağladığı katkıyı sürdürdü. Bugüne kadar binlerce katılımcı ve yüz binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan ISK-SODEX, 2021 yılında 36.000 metrekarelik alanında 95 ülkeden 12 bini yabancı ziyaretçi olmak üzere, 2019 yılına kıyasla yüzde 27’lik artışla 86 bin ziyaretçiyi ağırlarken, 27 ülkeden 812 katılımcıya ev sahipliği yaptı. 53 ülkeden 300 profesyonel satın almacının katılımıyla ikili iş görüşmelerinin gerçekleştiği ISK-SODEX, milyonlarca dolarlık ihracat potansiyeli elde etti.

2023 yılı pazarın büyümesi için bir fırsat

Son yıllarda iklim değişikliğine paralel olarak sıcaklıkların da mevsimsel bazda çok sık değişiklik göstermesi ve mevcutta hissettiğimiz iklim krizinin etkilerinin gelecekte daha çok yükselecek olması sağlıklı iklimlendirme çözümlerinin önemini daha da artırdı. Pandeminin de bu konuya ilgiyi artırmasıyla birlikte yaşam alanları ve altyapılarda uygulanacak çözüm yöntemleri ve bunların sergilendiği fuarları öne çıkardı. Geçtiğimiz yıl 36.000 metrekarelik alanda düzenlenen fuar, 2023 yılında 42.000 metrekarelik alanı olan yenilenmiş İstanbul Fuar Merkezi’nde 25-28 Ekim 2023 tarihleri arasında ziyaretçilere açılacak. ‘Sağlıklı İklimlendirme Çözümleri’ mottosuyla gerçekleşmesi planlanan Uluslararası ISK-SODEX 2023 Fuarı’nda alternatif enerjiyle çalışabilecek ürünler, temiz ve konforlu iç hava kalitesinin oluşturulması, akıllı HVAC-R otomasyon sistemleri, daha az enerji tüketen, daha yüksek performanslı ve çok fonksiyonlu ürünlerin ön plana çıkması bekleniyor. Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika’dan binden fazla katılımcı, dünya genelinden 90 bin ziyaretçinin gelmesi beklenen fuarda ayrıca T.C. Ticaret Bakanlığı destekleri ile İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından organize edilecek olan Sektörel Nitelikli Alım Heyeti kapsamında gerçekleştirilecek olan B2B ikili iş görüşmeleri aracılığıyla da sektörün ticaret hacmine büyük katkı sağlanması amaçlanıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Etkinlikler

GF Hakan Plastik, Özbekistan ve Nijerya’daki konumunu güçlendirdi

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

İhracat pazarında hedef ülkelere yönelik çalışmalarına devam eden GF Hakan Plastik, Özbekistan ve Nijerya’da bir kez daha güçlü duruşunu sergiledi. The Big 5 Construct Nigeria ve Aquatherm Tashkent 2022 fuarlarına katılan GF Hakan Plastik, iş birliklerini güçlendirirken Özbekistan’dan bir de ödülle döndü.

Nijerya/Lagos’ta düzenlenen Batı Afrika bölgesindeki fırsatlara odaklanan en büyük ve en etkili bina teknolojileri fuarı​ The Big 5 Construct Nigeria, 8.000’den fazla ziyaretçisi ve 25 ülkeden fazla katılımcısı ile 27-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. Üstyapı atık su/ temiz su ağırlıklı güncel ürün grupları ile Nijerya’daki güçlü varoluşunu pekiştirerek gerek ülke içi gerekse çevre ülkelerdeki proje ve pazar potansiyellerini değerlendiren GF Hakan Plastik, ziyaretçilerin sorularını cevaplayarak ürün ve firma hakkında sunumlar gerçekleştirdi.

Katılımcı portföyü genel olarak, Nijerya’da özel konut işi yapan yerli ve yabancı müteahhitler; okul, otel ve hastane projelerinin yüklenici firmaları; toptan ve perakende satış ile ilgilenen tüccarlardan oluştu. Bu potansiyellerin değerlendirilmesi için yeni bağlantılar kurarak portföyünü genişletmeyi amaçlayan GF Hakan Plastik, fuar organizasyonunun önemli bir parçası oldu.

En Yenilikçi HVAC Teknolojisi Ödülü

Bölgenin en büyük sektör fuarı olarak anılan Aquatherm Tashkent Fuarı ise, farklı ülkelerden çok sayıda firmanın katılımı ile 28-30 Eylül tarihleri arasında Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te gerçekleşti. Çözüm kolaylığı sunan üst kalite ürünleri ile Özbekistan’ın en prestijli projelerinde kullanılan GF Hakan Plastik ürünleri, fuar süresince ilgi odağı oldu. HVAC endüstrisi profesyonellerini buluşturan fuarda GF Hakan Plastik, teknoloji odaklı ve yenilikçi bakış açısı ile oldukça dikkat çekti.

Aquatherm Tashkent Fuarı‘nın 29 Eylül gecesinde 10. yılına özel düzenlenen gala gecesinde farklı ülkelerden, rakip katılımcıların ve firmaların da bulunduğu bir ödül töreni düzenlendi. Sahipleriyle buluşan ödüller arasında Silenta Extreme,’Best Innovative HVAC Technologies Ödülü’ne layık görüldü.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Etkinlikler

Xylem, 6. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu’nun altın sponsorluğunu üstlendi

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Küresel su teknolojisi şirketi Xylem, 2- 3 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleşecek olan 6. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu & Sergisi’nin altın sponsorluğunu üstleniyor. Kendisini dünya genelindeki en zorlu su sorunlarını çözmeye adayan lider su teknolojisi şirketi Xylem, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek olan 6. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu & Sergisi’nde su yönetimi ve yenilikçi çözümlerini anlatacak.

Su ile ilgili en zorlu sorunlara karşı yenilikçi çözümler geliştiren küresel su teknolojisi şirketi Xylem, 2- 3 Kasım 2022 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek olan 6. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu & Sergisi’nde su yönetimi ve yenilikçi çözümlerini anlatacak. Bu yıl etkinliğin altın sponsoru olan şirket, sergi alanında B5/B numaralı standında su ile ilgili son teknoloji ürün ve sistemlerini de tanıtacak.

Xylem Türkiye Genel Müdürü Altuğ Bilgiç, etkinliğin ilk gününde “Su Yönetimi ve Yenilikçi Çözümler” panelinde Xylem’in bu yöndeki çalışmaları üzerine konuşma yapacak. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu & Sergisi; su kaynaklarının en etkin biçimde kullanılması, içme suyu temininde gelir getirmeyen su kayıplarının azaltılması, verimlilik iyileştirmeleri, entegre su yönetimi, başarılı örnek uygulamaların tanıtılması ve yaygınlaştırılmasının tartışıldığı ve sunulduğu önemli bir platform olarak sektörde öne çıkıyor. Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Derneği tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı’nın himayesinde düzenlenen Forum & Sergi, 2014 yılından bugüne kadar 6000 ziyaretçisi ile su yönetimi profesyonelleri, yerel yönetimleri, üniversiteleri, sulama birliklerini, finans sektörünü bir araya getirip sektör dinamiklerine yön veriyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com