Connect with us

Etkinlikler

WILO suya yön veriyor, suyun izinden gidiyor

Yayın Tarihi:

on

 

 

İz TV’de yayınlanan Sudaki İzler” belgesel kuşağı WILO’nun desteğiyle seyirciyle buluşuyor.

 

Türkiye’de pompa sistemleri sektörünün pazar lideri olan WILO, ünlü sunucu ve belgesel yapımcısı Savaş Karakaş’ın hazırladığı “Sudaki İzler” programının sponsorluğunu üstleniyor. WILO ile “Sudaki İzler” programı arasındaki bu işbirliği için 3 Temmuz Çarşamba akşamı Rahmi M. Koç Müzesi’nde bir tanıtım kokteyli düzenlendi. Müzedeki Fenerbahçe Vapuru’nun eşsiz atmosferinde yapılan kokteyl; suya, denize, tarihe, belgesele ilgi duyan davetlileri bir araya getirdi.

Sudaki İzler_wilo

Hayatın kaynağı olan suyu binalarda, tesislerde, arazilerde tüm yaşam alanlarında sirküle eden WILO Türkiye, suya gereken önemi veren çalışmalara ve yapımlara da destek oluyor. WILO Türkiye, Savaş Karakaş’ın İz TV’de yayınlanan “Sudaki İzler” programına sponsor oldu.

Yaklaşık 100 bölümdür, Çanakkale’den Kızıldeniz’e su altının gizli kalmış hazinelerini keşfeden, tarihte iz bırakmış olayları gün ışığına çıkartan “Sudaki İzler” programı, WILO Türkiye’nin katkılarıyla izleyicilerle buluşuyor.

WILO Türkiye’nin “Sudaki İzler” belgeseline sponsor olduğunu duyurmak için 3 Temmuz 2013 Çarşamba akşamı Rahmi M. Koç Müzesi’nde bir tanıtım kokteyli düzenlendi. Lansman toplantısı; suya, denize, tarihe, belgesele ilgi duyan davetlilerin katılımıyla gerçekleşti.

WILO_SUDAKI IZLER_TANITIM KOKTEYLI_WILO TURKIYE GN. MUD. ERCUMENT YALCIN

WILO Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın, kokteylde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “WILO olarak suyu dünyanın her yerinde bir noktadan başka bir noktaya taşıyoruz. Su sirkülasyonu sürecinin kalbi konumundayız. Yapılardan endüstriyel proseslere, ziraattan genel amaçlı temiz ve kirli su transferine, altyapı yatırımlarından arıtma tesislerine kadar uzanan geniş bir yelpazede ekipmanlarımızla hizmet veriyoruz. Türkiye’de sektörümüzde pazar lideriyiz. Hayatın kaynağı olan suyun verimli bir şekilde kullanılması bizim için büyük önem taşıyor. Ürünlerimizi en yüksek oranda enerji verimliliği sağlaması için tasarlıyoruz. Suyla olan ilişkimiz onu sirküle etmenin çok daha ötesine gidiyor. Biz suyu bugünden geleceğe taşıyabilmek için çalışıyoruz. Dünyanın kaynaklarına ve doğal yaşama saygılı bir kuruluş olmanın sorumluluğuyla hareket ediyoruz. Su konusunda tıpkı bizim gibi hassasiyet gösteren çalışmalara da destek oluyoruz. Bu kapsamda, insan ile su arasındaki ilişkiyi çarpıcı hikâyelerle anlatan, geçmişle geleceği su ile bağlayan “Sudaki İzler” programına sponsor olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.”

WILO_SUDAKI IZLER_TANITIM KOKTEYLI

Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki Fenerbahçe Vapuru’nda yapılan kokteylde “Sudaki İzler” belgeselinin yapımcısı Savaş Karakaş da bir konuşma yaptı. Ünlü televizyoncu konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’de belgesel programcılığının gelişmesi için sponsor desteği büyük önem taşıyor. Programımıza bu yıl pompa ve pompa sistemleri markası WILO sponsor oldu. WILO suyu sirküle ediyor, biz de suyun izinden gidiyoruz. Dolayısıyla anlamlı bir buluşma oldu. Kendilerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Televizyonda sunduğu programlarla herkesin sevgisini kazanan Savaş Karakaş, aynı zamanda deneyimli bir belgesel yapımcısı ve dalış eğitmeni. Savaş Karakaş yıllardır suyun derinliklerinde, en büyük denizcilik efsanelerinin peşinde iz sürüyor. Çeşitli ülkelerde de yayınlanan belgeselleri ile birçok ödülün sahibi olan Karakaş’ın özellikle Çanakkale Savaşı’nın derinlerde bıraktığı mirasa yönelik önemli belgeselleri bulunuyor. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Danışma Kurulu Üyesi de olan Savaş Karakaş, “Sudaki İzler” programı ile tarihin ve denizin derinliklerinde izleyicilere yeni keşifler sunuyor.

Geçmişle geleceği su ile bağlayan “Sudaki İzler” belgeselinin önümüzdeki bölümlerinde ilgi çekici hikâyeler anlatılacak.

“Sudaki İzler” ekibi 5 Temmuz’da yayınlanacak “Heavy Metal” adlı bölümde, Kekova’nın derinliklerinde yatan iki kuru yük gemisine dalacak. 26 Temmuz’da yayınlanacak “Derinlerde Uçanlar” ise uçak batıklarına odaklanıyor. 2. Dünya Savaşı’nda Romanya’da Nazilerin petrol rafinerilerini bombaladıktan sonra, Manavgat açıklarında denize düşen “Hadley’s Harem” adlı Amerikan ağır bombardıman uçağının çarpıcı hikâyesi “Sudaki İzler”de anlatılacak.

“Sudaki İzler” programı her cuma akşamı 22.00’de İz TV’de (Digitürk 18. ve 318. HD kanal) yayınlanıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Dernekler ve İlgili Kurumlar

Pompa ve Vana Sektörünün Zirvesi: 11. Pompa-Vana Kongresi “Su ve İnsan 5.0” İle Geliyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Pompa ve Vana sektörünün önde gelen organizasyonlarından POMSAD, İTÜ Makine Fakültesi ve ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü işbirliği ile düzenlenen 11. Pompa-Vana Kongresi, “Su ve İnsan 5.0” temasıyla büyük bir heyecanla bekleniyor.

Pompa ve Vana endüstrisindeki son teknolojik gelişmeleri, sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği konularını ele alacak olan kongre, sektörün önde gelen temsilcilerini bir araya getirecek. Dijital dönüşümün hızla ilerlediği bir dönemde, “İnsan (toplum) 5.0” kavramı etrafında toplanacak olan katılımcılar, su yönetimi ve döngüsel ekonominin geleceğini tartışacaklar.

Kongrenin alt başlıkları arasında ürün ve sistem tasarımı, verimlilik, enerji tasarrufu, HAD ve yazılımlar, enerji verimliliği, ölçme ve kontrol, malzeme, mini ve mikro santraller, sızdırmazlık problemleri, işletme ve bakım, iç ve dış pazarlama, AB kuralları ve standardlar gibi sektörün önemli konuları bulunuyor.

11.Pompa-Vana Kongresi ayrıca “Pompa ve Vanalarda UL/FM Standardları”, “Nükleer Santraller ve Pompa/Vanalar” ve “Su Yönetimi” gibi konuları da ele alacak. Sektörün önde gelen uzmanları tarafından yapılan davetli konuşmalar ve teknik eğitimler de kongrenin önemli bileşenlerinden olacak.

Kongreye katılmak isteyenler, online kayıt işlemlerini resmi kongre web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirler.

Pompa ve Vana sektörünün zirvesini kaçırmayın! 11. Pompa-Vana Kongresi, sektörün geleceğini şekillendirmek isteyen herkes için bir buluşma noktası olacak.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Etkinlikler

REWA Anatolia 2024: Adana’da sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm fuarı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

15-17 Şubat 2024 tarihleri arasında Adana’daki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, Solis Renewable Hub tarafından organize edilen ve Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Valiliği, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi ve Adana Ticaret Odası tarafından desteklenen REWA Anatolia – Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Fuar ve Konferansı düzenlenecek. Fuar, yeşil ve döngüsel ekonomi sektörlerindeki en yeni teknoloji, hizmet ve endüstriyel çözümleri sunmayı amaçlamaktadır. 80’den fazla katılımcı firmanın ve dünya genelinden 5 bin 500’den fazla sektör profesyonelinin katılması bekleniyor.

Solis Fuarcılık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Feraye Gürel, atık sorununun küresel bir mesele olduğunu vurgulayarak, yerel ve küresel çözümlerin bir arada ele alınmasının önemine değinmiştir. REWA Anatolia’nın Adana’da düzenlenmesinin sebebi olarak, Adana’nın gelişmiş üretim altyapısı ve dinamik nüfusunu göstermiştir.

Fuar, atık yönetimi, geri dönüşüm, bertaraf etme çözümleri, kentsel atık yönetimi, ulaşım ve temizlik araçları, ekipmanları, tesis, makine ve ekipmanlar, danışmanlık ve profesyonel hizmetler, sürdürülebilirlik çözümleri ve teknolojileri gibi alanlarda yenilikçi içerikler sunacak. Ayrıca, 25’ten fazla oturumda 100’ü aşkın uzman konuşmacı yer alacak ve sektörel tedarik zincirlerinde döngüsel ekonomi ilkelerinin benimsenmesi gibi konular ele alınacak.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre, Türkiye’de 2020 yılında 104,8 milyon ton atık oluştu ve bu atıkların büyük kısmı düzenli depolama tesislerine, geri kazanım tesislerine veya belediye çöplüklerine gönderildi. Atık işleme tesislerinde işlenen toplam atık miktarı ise 127,4 milyon ton olarak kaydedildi. Bu etkinlik, Adana’nın ilk sürdürülebilirlik fuarı olma özelliğini taşımaktadır.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Etkinlikler

Makine sektörünün Bursa buluşması BUMATECH 29 Kasım’da kapılarını açıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Makine imalat sektörünün Bursa’daki kıtalararası buluşması BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarları 29 Kasım – 2 Aralık tarihlerinde bir kez daha makine sektörünü ağırlamaya hazırlanıyor.  Fuara 70 ülkeden 45 bine yakın profesyonel ziyaretçi, 25 ülkeden 400’ün üzerinde firma ve firma temsilciliğinin katılımı bekleniyor.

Makine imalat sektörünün kıtalararası buluşma adresi BUMATECH, Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından, Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliğinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile 29 Kasım – 2 Aralık 2023 tarihleri arasında düzenlenecek.

Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan BUMATECH, uluslararası nitelikteki 21. Bursa Metal İşleme Teknolojileri 14. Saç İşleme Teknolojileri  ve 20. Otomasyon  Fuarlarını tek çatı altında buluşturacak.

Özellikle sac işleme teknolojilerinin yoğun olduğu bu fuarda; robotik sistemlerden 3 boyutlu yazıcı ve tarayıcılara, otomasyon teknolojilerinden hidrolik pnömatik ve robotik sistemlere, fiber lazer optik kesim makinelerinden CNC tezgâhlara kadar son teknoloji inovasyon ürünlerin de sergileneceği BUMATECH’te atölye ekipmanları, CAD/CAM, madeni yağlar, kompresörler vinçler, takım ve torna tezgahlarının yanında İş ve İşçi Güvenliği Malzemeleri ve Kalite kontrol, ölçme cihazları da öne çıkıyor.

Sektörün önemli temsilcileri BUMATECH fuarında buluşuyor

BUMATECH, 7 salondan oluşan 40 bin metrekarelik alanda 70 ülkeden 45 bine yakın nitelikli ziyaretçiyi ağırlayacak.  Almanya, Avusturya, Belçika, Çin, Finlandiya, Tayvan, USA, Hollanda gibi ülkelerden makine imalat sektörünün önemli temsilcilerini ağırlayacak olan fuar, yeni iş bağlantılarıyla Türkiye’nin ihracat bilançosuna da önemli katkılar sağlamaya devam edecek.

BUMATECH’e yoğun ilgi

Fuara ev sahipliği yapan Bursa, makine sektöründeki güçlü üretim altyapısı ve kalitesiyle, küresel ligdeki güçlü konumuyla bu ev sahipliğini sonuna dek hak eden Bursa’da, metal işleme ve takım tezgâhları ile kaldırma ve taşıma ekipmanları, soğutma ve havalandırma ekipmanları ile tarım – ormancılık ve gıda makineleri ağırlıklı makine üretimi yapılıyor.

Makine sanayi için önemli bir lokasyon olan Bursa, ithalat ve ihracat süreçlerinde ulaşım ve konum konusunda hem katılımcılara hem de ziyaretçilere kolaylık sağlıyor. Bu sebeple BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri fuarlarına olan yoğun ilgi aylar öncesinden yerlerin tükenmesi ile kendisini gösterdi.  Sektör liderlerinin bir araya geldiği fuarda katılımcı olarak yer almak isteyen öncü firmalar büyük bir heyecanla yer açılmasını bekliyor.

Sektörün uluslararası arenada rekabet gücünü artırıyor

 Robotik sistemlerden 3 boyutlu yazıcı ve tarayıcılara, fiber lazer optik kesim makinelerinden CNC tezgâhlara kadar son teknoloji inovasyon ürünleri ile her türlü makine yan sanayi ekipman ve malzemelerine kadar zengin bir portföye sahip fuar, imalat sektörünün büyümesinde önemli rol üstleniyor. Her geçen gün iddiasını güçlendiren sektör, Endüstri 4.0 ile gerçekleşen dijital atılımlar sayesinde uluslararası arenada rekabet gücünü artırıyor. Fuarın, yeni iş birliği köprüleri kurarak, bu yükselişe ivme katması bekleniyor.

BUMATECH, 29 Kasım– 1 Aralık tarihleri arasında 10.00 – 19.00, son gün olan 2 Aralık Cumartesi günü ise 10.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Detaylı bilgiye ve fuar davetiyesine https://bursamakinefuari.com adreslerinden erişilebiliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com