Connect with us

Pompalar

Wilo, Hololens 2 teknolojisi ile denetimlerini güçlendirdi

Yayın Tarihi:

on

İleri teknolojisi ile pompa sektörünün dijital dönüşümünde öncü bir rol üstlenen Wilo, yüksek verimli pompa çözümleriyle hayatı kolaylaştırırken, denetim gücünü de HoloLens 2 teknolojisi ile artırıyor. Yatırım maliyetlerinin yüksek olduğu test istasyonlarının verimli kullanılmasını sağlayan HoloLens 2, pompa sistemleri için uzaktan, hızlı ve erişilebilir keşif imkanı sunuyor.

Teknolojiyi kullanarak kendi sektöründe fark yaratan firmalar özellikle pandemi döneminde daha da hızlandı. Bütün dinamiklerin neredeyse baştan aşağı değiştiği son iki yıl içerisinde teknoloji, şirketler için de büyümenin itici gücü haline geldi. Pandeminin başında özellikle ülkelerin salgına önlem olarak kapılarını kapatmış olması dijital dönüşümün farkındalığını da artırmış oldu. Sektördeki inovatif faaliyetleri ile dikkat çeken Wilo, HoloLens 2 ile dijital dönüşümünü artırarak, uzaktan çevrim içi kalite ve tedarikçi denetimlerinde kolaylık sağlayarak zaman kaybını önlüyor. Kapsamlı projelerinin altyapı çalışmalarında kullanılacak pompa sistemleri için hızlı ve erişilebilir keşif imkanı sunan HoloLens 2 teknolojisi, Türkiye’deki bir yatırımcının; Almanya, Fransa, Hindistan ve Çin’deki uygulama testlerini takip edebilmesine olanak sağlıyor.

Ürünle ilgili açıklamalarda bulunan Wilo Türkiye Fabrika Müdürü Nurcan Çelik, dijital gelişmelerden yararlanarak Wilo’nun tüm dünya geneline yayılmış olan fabrikalarındaki yatırımlarının verimli kullanmaya başladığını belirtiyor. Nurcan Çelik, “Dijital dönüşüm denilen kapsamı hem ürettiğimiz ürünlerde hem teknolojik altyapılarda oldukça fazla kullanmaya çalışıyoruz. HoloLens 2’de bu çalışmalar için verebileceğimiz başarılı örneklerden biri. Özellikle yatırım maliyetlerinin yüksek olduğu test istasyonlarının verimli kullanılmasında büyük bir ayrıcalık sağlayan bu teknoloji ile denetimlerimizi de hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Örnek verecek olursak Almanya’da üretimi gerçekleştirilen dalgıç pompa sistemlerini Türkiye’deki yatırımcılara uzaktan izleme ve keşfetme imkanı sağlıyoruz. Bu da her iki taraf için hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlıyor” ifadelerini kullanıyor.

kamagra oral jelly usa

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

BRINKMANN, STH Serisi daldırma pompalarının boyutlarını genişletti

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Takım  tezgahlarında  ve  makine  mühendisliğinde güçlü santrifüj pompalar kullanılır. Örneğin, soğutma emülsiyonlarını veya akışkanlarını ve kesme yağlarını pompalamak için daldırma gerçekleştirilir. Bu uygulama alanına sunduğu çözüm yelpazesini genişleten BRINKMANN PUMPS, STH serisi daldırma pompalarını artık 21 ve 28 numaralı büyük ebatlarda da sunuyor.

Orta basınçlı serinin yeni pompaları, kapalı çarkları ile çok iyi hidrolik verimlilikleri ile göz dolduruyor. Üniteler 1200 l/dk’ya kadar akış hızlarını kapsıyor ve 20 Bar’a kadar basınçlara ulaşıyor. Diğer bir avantajı ise, hassas çalışma noktası tasarımı sağlayan ve aynı zamanda kullanıcıların enerji tasarrufu yapmasına olanak tanıyan ince karakteristik eğri derecelendirmesi oluşturuyor. Özel kontrol görevleri için pompa özelliklerine uygun ek bir değişken frekanslı sürücü kullanmak da mümkün.

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde yer alan bir şehir olan Werdohl’dan bir aile şirketi olan BRINKMANN PUMPEN K.H. Brinkmann GmbH & Co. KG (BRINKMANN PUMPS), 70 yılı aşkın bir süredir endüstriyel sıvı uygulamaları için pompalar, motorlar ve dijital çözümlerin lider üreticilerinden biri konumunda. Dünya çapında 300’den fazla çalışanıyla faaliyetlerini sürdüren firma, makine mühendisliği ve diğer birçok endüstride kullanılan geniş bir çözüm portföyü üretiyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

Lowara e-NSC Serisi Pompalar endüstride güvenli sistemler sunuyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Yatay milli, uçtan emişli norm tipi pompa serisi e-NSC, endüstriyel sistemlere güvenilir çözümler sunuyor. Geniş kapasite aralığına sahip olan seri, 1900 m³/h debi ve 154 m basma yüksekliğine kadar uygulama alanı sağlamaktadır. 

Standart olarak PN16 gövde dayanım basıncı ile üretilen seri; asit, kostik, fosfat, tuzlu su, antifriz, kuyu suyu gibi agresif akışkanlarda kullanılabilmektedir. Yüksek kapasitesi sayesinde demir-çelik, petrokimya gibi ağır hizmet sanayinin tercihi olmaktadır. Ayrıca ACS ve D.M.174/04 sertifikaları sayesinde içme suyu dolum makineleri ve kullanım suyu tesislerinde de kullanıma elverişlidir.

Rijit, esnek, spacer kaplinli ve monoblok olarak üretilmektedir. -25°C ile +140°C aralığındaki akışkanların transferine imkan sağlayan e-NSC Serisi’nin pik döküm, sfero döküm, paslanmaz ve dubleks paslanmaz çelik gövde tipleri ile pik döküm, bronz, paslanmaz ve dubleks paslanmaz çelik çark seçenekleri mevcuttur.

Yüksek hidrolik verimliliğe sahip e-NSC serisi pompalar, geniş mekanik salmastra opsiyonları, bronzdan süper dublekse kadar gövde ve çark için geniş malzeme seçenekleri, kolay bakım-işletim, uzun ömür, düşük NPSH ve “back pull out” gibi ayrıcalıklı özellikleriyle endüstriyel sistemlerin ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılamaktadır.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Atıksu yönetimi

Masdaf, atık suların transferindeki riskleri Enduro dalgıç pompaları ile önlüyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Pompa sistemleri sektörünün lider markalarından biri olan Masdaf, ileri teknolojiye sahip çözümleriyle çevreyi, doğal kaynakları ve insan sağlığını korumaya devam ediyor. Masdaf, yaşam alanlarında ve endüstrilerde; az kirli su, pis su ve atık su drenajlarında uzun süreli kullanım ve yüksek güvenlik sağlayan Enduro dalgıç pompalar ile atık su transferinde yaşanan koku ve sızıntı sorunlarını önleyerek, biyolojik hayatı koruyor.

Çevre kirliliği, yaşadığımız çağın en önemli sorunları arasında yer alıyor. Özellikle sanayileşme ve onun bir sonucu olan kentleşme nedeniyle oluşan atık suların güvenli bir şekilde transfer edilmesi, çevre kirliliğinin önlenmesi noktasında önemli rol oynuyor. 

Lifli partiküller pompayı tıkayabiliyor

Organik atıkların yani evlerdeki banyo, tuvalet ve mutfak suyu gibi atıkların, kanalizasyon atıklarının ve endüstrilerdeki atık suların transferinde önemli rol oynayan pompa teknolojilerinin yüksek dayanım ve sızdırmazlık değeri sağlaması gerekiyor. Çünkü atık sularda bulunan lifli partiküller zaman içinde pompaların tıkanmasına ve işletim sisteminde arızalara neden olabiliyor. Ancak katı partikül geçirgenliği yüksek olan pompalar tercih edilerek, sistem güvenliği sağlanabiliyor.

Atık su transferinde yaşanan sorunlara etkili çözüm

Masdaf, yüksek verimli ve güvenlikli Enduro dalgıç pompalar ile atık su transferinde yaşanan sorunlara etkili çözümler sunuyor. Enduro dalgıç pompalar tasarım özellikleri sayesinde farklı alanlarda ve uygulamalarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Özellikle çark yapıları sayesinde farklı atık suları kolaylıkla basınçlandırabiliyor. 76 mm’ye kadar çıkabilen robust mil tasarımı ve güçlü yataklama elemanları sayesinde uzun yıllar zor koşullar altında çalışabiliyor. 

Kaçaklara karşı erken müdahale imkanı

Enduro dalgıç pompanın dizaynı; pompa, motor, gövde bileşenlerinde ve motor besleme kablosunun gövdeye girdiği yerde yaşanan sıvı sızdırma problemini de ortadan kaldırıyor. Yaratıcı bir tasarıma sahip olan helisel yapıdaki salmastra kutusu ise pis su içerisinde bulunan katı parçacıkları, mekanik salmastradan uzak tutarak, mekanik salmastrayı koruyor ve uzun bir çalışma ömrü sunuyor. Pompanın donanımsal özellikleri arasında yer alan “su kaçağı elektrodu” ise mekanik salmastradan veya herhangi bir sebepten dolayı oluşabilecek kaçaklara karşı uyarıda bulunarak, erken müdahale imkanı sunuyor.  

Kokuyu ve sızıntıları önlüyor

Mekanik dayanımı yüksek olan pompalar özellikle konut, işletme ve endüstrilerdeki atık suların tahliyesinde dalgıç pompalar için sorun yaratan elastik malzemeleri, çamurlu ve katı parça içeren sıvıları tıkanma yapmadan, rahatlıkla basabiliyor. Böylece kanalizasyon sularını ve endüstrilerdeki atık suları, ortama koku yaymadan ve atık su sızdırmadan transfer ederek, biyolojik hayatı ve insan sağlığını koruyor. 

Kolay bakım avantajı

Back – pull out özelliği de bulunan Enduro dalgıç pompalar, olası bir acil durum karşısında mekanik salmastranın hızlı ve kolay değiştirilmesine olanak sağlayarak, sistemde uzun süreli olarak yaşanabilecek kesintileri önlüyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com