Connect with us

Etkinlikler

Unitec Makine

Yayın Tarihi:

on

 

DSC_6024_421x280

“Hassas Teknoloji” sloganıyla 2008 yılında başladığı takım tezgahları sektöründeki çalışmalarını, profesyonel satış ve servis hizmet kadrosu ile  İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa ofislerinde başarıyla sürdüren Unitec Makine bu ayki konuklarımızdan. Sizler için kendileriyle keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

“Vizyonumuz, Türkiye pazarındaki otomotiv, medikal, havacılık kalıp, tasarım ve endüstriyel ana/yan sanayilere en iyi ve en yeni uygulamalarını sağlayan dünya devi firmaların tezgâhlarını sunmak, müşterilerimizin memnuniyetini en üst düzeyde tutarak sektörün lideri olmaktır.” Unitec Makine  

Unitec Makine nasıl kuruldu? Bize kuruluş hikâyenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Unitec Makine San. İml. İth. ve Tic. A.Ş 2008 yılında İstanbul’da kuruldu. Uzun yıllar CNC tezgahlarının satış ve servisinde çalışmış olan bizler, edindiğimiz bilgi ve birikimi kullanarak en iyi ürün kalitesini sunan, bize fiyatta rekabet olanağı sağlayan ürünleri takip edip Türkiye pazarına sunmak istedik. Bu bakış açısı bizi işinde en iyi olanlarla bağlantı kurmaya yönlendirdi ve sayımız hızla arttı.

Firmanızın yapılanması hakkında neler söylersiniz? İstanbul dışında farklı şehirler de hizmet veriyor musunuz?

Firmamız İstanbul merkez olmak üzere birçok şehirde faaliyet göstermektedir. Bu şehirler Türkiye’nin sanayi merkezlerinden olan İzmir, Ankara, Manisa, Konya, Bursa, Eskişehir ve çevre illeridir. Gelen yoğun talep üzerine Anadolu’nun diğer bölgelerinde de temsilcilikler kurup, satış ve servis ağımızı genişletmek gereklilik halini aldı, dolayısıyla kısa vadede temsilciliklerimizi ve mevcut kadromuzu o oranda arttırmayı planlıyoruz.

Firmanızın vizyonu ve misyonu hakkında bilgi alabilir miyiz?

Biz Unitec Ailesi olarak samimiyetle işimizi sahipleniyoruz, dolayısıyla “vizyonunuz nedir” sorusuna vereceğimiz yanıtta samimiyiz: Türkiye pazarındaki otomotiv, medikal, havacılık, kalıp, tasarım ve endüstriyel ana/yan sanayilere en iyi ve en yeni uygulamaları sağlayan dünya devi firmaların tezgâhlarını sunmak, müşterilerimizin memnuniyetini en üst düzeyde tutarak sektörün lideri olmaktır. Misyonunuz nedir sorusuna gelecek olursak yanıtımız şüphesiz çalışanlarımız ve müşterilerimizle bir bütün olarak takım ruhu içinde çalışmak, müşteri memnuniyetini, üretim sınıflarını, teknolojiyi ve piyasanın gereklerini göz önünde bulundurarak temsilciliğini yaptığımız CNC tezgâhlarının iç pazarda rekabet gücünü arttırmak ve dış pazara sunmak. Sloganımız ‘Hassas Teknoloji’ sanırım bu iki olgunun kesişim noktasında duruyor.

Unitec Makine olarak izlediğiniz kalite politikası hakkında neler söylersiniz?  

    • Değişen dünya şartlarına uyum sağlayabilmek için çalışanlara düzenli eğitimler planlayarak uygulamak.
    • Rakipleri tam ve detaylı olarak anlamak suretiyle etkili bir rekabet stratejisi oluşturmak ve bu koşullarda müşteri beklentilerini karşılayan, işlenen ürün standartlarına uygun, rekabet gücü olan CNC tezgahları sunmak, hızlı ve güvenilir servis hizmeti vermek.
    • Sürekli iyileştirme yaklaşımı doğrultusunda tüm süreçlerimizdeki verimliliğin uluslararası düzeyde rekabet edebilecek seviyeye yükseltilmesi.

CNC İşleme Merkezi ve CNC Tornalama Merkezi ile ilgili olarak mümessilliğini yaptığınız firmalar ve ürün gamınız hakkında bilgi alabilir miyiz?  

Temsilciliğini yaptığımız marka ve ürünler oldukça geniş bir yelpazeye sahip, marka ve ürün çeşidini kısaca listelemek gerekirse:

PRECISION TSUGAMI marka CNC Kayar Otomat Tezgahları, pazarda rekabet gücü olan ve tercih ürünler ise B0326E-II Çap 32mm 8 –Eksenli CNC Kayar Otomat ve M08SYE Çift Ayna Tek Taret CNC Tornalama Merkezi STAMA marka  İşleme Merkezleri, tek iş mili ,çift iş mili, dörtlü iş mili 3,4 ve  5 eksen CNC işleme merkezleri EMCO MAIER marka CNC Torna Ve İşleme Merkezleri; özellikle çift ayna çift taret ürünlerden olan HT45 ürünü tercih ediliyor. HARDINGE marka CNC İşleme Sistemleri; gerçekleştirdiğimiz yeni anlaşmalar sonrasında özellikle GX480 ürünü oldukça yoğun ilgi gördü. KAPP NILES marka CNC Dişli Taşlama Tezgahları HANDTMANN marka CNC 5 Eksenli Yatay ve Dikey İşleme Merkezleri ENSHU CNC marka Yatay Ve Dikey İşleme Merkezleri; GE480He ve GE580He modellerini tercih ediyor. FUJI marka CNC Robot Yüklemeli Torna Tezgahları RICHARDON marka CNC Azdırma Tezgahları BOURN&KOCH marka CNC Azdırma Tezgahları, CNC Fellowlar CABE marka Slot Açma Makinaları TORNI TACCHI marka Tornalama Merkezleri , Ağır Tip Torna Tezgahları EMCO MECOF  marka Köprü Tip ve Büyük Ebatlı  CNC Freze Tezgahları WALTER DUNNER SA marka Pens Sistemleri SURFACE ALLIANCE GRUBU (LPW, EMO, HÖSEL, HÖCKH) Endüstriyel Parça Yıkama Makinaları  

Faaliyet gösterdiğiniz sektörün genel değerlendirmesini yapar mısınız? Başlıca sorunlar ve bunlara yönelik çözüm önerileriniz nelerdir?

 Başta Uzak Doğu menşeli ürünler olmak üzere dünyanın her yerinden temin edilen CNC tezgahların, Türkiye pazarına kolayca ulaşılabilir olması bir avantaj olarak değerlendirilse de, firmaların yeni tezgah alımında kaliteli ürün tercih etmeyip ilk maliyetten kaçınmaları da piyasadaki kalite çıtasını düşürüyor. Bunların dışında eskiye bağlılık ve marka bağımlılığı gelişimin önündeki en önemli engellerden. Çözüm önerisi açık aslında, ilk maliyetlendirme ve fizibilite çalışmalarını ileriye dönük yapmaları ve kaliteli tezgah alımından taviz vermemeleri gerektiğini düşünüyorum. Tabi ki yeniliğe açık olmayı unutmamak gerekiyor.  

Buna ek olarak “Dişli Tezgâhları” ile ilgili olarak mümessilliğini yaptığınız firmalar ve ürün gamınız hakkında da bilgi alabilir miyiz? 

Dişli Tezgâhları” ile ilgili olarak mümessilliğini yaptığınız bir çok firma var ürün gamları ile birlikte firmaları sıralayacak olursak Kapp-Niles CNC Dişli Taşlama Tezgahları, Richardon CNC Azdırma Tezgahları, Born Koch CNC Fellow , CNC Yatay Azdırma tezgahlarıdır.

Firma olarak 2014 yılının ilk yarısını finansal açıdan değerlendirir misiniz? Hedeflerinize ulaşabildiniz mi?

Bizler için 2014 yılı ilk yarısı, bir önceki dönem alınan hedeflerin çok ötesine geçilmiş olduğundan, hem finansal hem de kurumsal açıdan oldukça başarılı bir dönemdi diyebiliriz. Hedeflerimiz arasında, Nisan ayında Konya’da gerçekleştirilen Konmak Fuarı süresinin iyi değerlendirmesi ve farklı sektörleri yakalamak vardı, nitekim Konmak 2014’te birçok yeni müşteriye ulaşma şansına sahip olduk. Medikal, otomotiv, havacılık ve savunma sanayindeki hâkimiyetimiz daha da arttı. Dolayısıyla bir gereklilik olarak, kurumsal kadromuzu sektöre yıllarını vermiş uzman mühendisleri alarak daha da genişlettik.  

Takım tezgâhları sektörü için önemli bir fuar olan MAKTEK, Ekim ayında kapılarını açıyor. 2012 yılında katılımcısı olduğunuz fuara bu yıl da katılacak mısınız? MAKTEK Fuarı’nı değerlendirmenizi istesek, neler söylersiniz?

 Makine sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşması olan MAKTEK fuarı 2012 yılında bizim açımızdan oldukça başarılı geçmiş bir fuardı. Tabii ki yine daha fazla başarıyı hedefleyerek yaklaşık 400 m2 olan eski stant alanımızda olacağız ve onun üzerinde makinayı sergileyeceğiz. Japon menşeili tezgâhlarımızdan TSUGAMI B0326E-II Çap 32mm 8 –Eksenli CNC Kayar Otomat, TSUGAMI B0206E-II Çap 20 mm 8-Eksenli CNC Kayar Otomat, TSUGAMI M06DE C-Eksenli CNC Torna, ENSHU GE580He 500*500 mm Tablalı CNC Yatay İşleme Merkezi, Avusturya menşeli tezgâhlarımızdan EMCO HT45SMY Çift Ayna Çift Taret CNC Torna Tezgahı, Maktek Avrasya Fuarında sergilenerek müşterilerimiz ve ziyaretçilerimizle buluşturulacak makinalarımızdan sadece birkaç tanesi. Bir önceki fuarda olduğu gibi bu yıl da distribütörlüğünü yaptığımız firmaların temsilcileri fuar davetlisi olarak katılım gösterecekler böylece ziyaretçilerimiz tüm sorularını doğrudan sorma şansına sahip olacak.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Etkinlikler

4 yılda %13,23 büyüyen global iklimlendirme sektörü, ISK- SODEX’e hazırlanıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Son 4 yılda yüzde 13,23’lük bir büyümeyle 570 milyar dolarlık bir değer elde eden global iklimlendirme sektörü, bu yıl 25-28 Ekim 2023 tarihleri arasında “Sağlıklı İklimlendirme Çözümleri” mottosuyla İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan ISK –SODEX’te bir araya gelecek.

Son 4 yılda yüzde 13,23’lük bir büyümeyle 570 milyar dolarlık değer elde eden dünya iklimlendirme sektörü, Türkiye de ise yüzde 43 oranındaki büyümesiyle üretim ve ihracatını artırma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Global iklimlendirme pazarı, tüketicilerin çevre dostu ve tasarruflu ürün talepleri doğrultusunda gelecek yıllar için milyarlarca dolarlık ticarete hazırlanırken, sektörünün Avrasya Bölgesi’ndeki ilk ve en büyük buluşması olan ISK-SODEX ISTANBUL, sektörün küresel ticaretine önemli katkılar sağlamaya devam ediyor. “Sağlıklı İklimlendirme Çözümleri” mottosuyla İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuar, 2023’te ısıtma, soğutma, klima, havalandırma, yalıtım, pompa, vana, tesisat, su arıtma, yangın, havuz ve güneş enerjisi sistemleri başta olmak üzere iklimlendirme sektörü temsilcileriyle birlikte Avrupa, Asya ve Amerika gibi dünyanın her köşesinden 90 bin ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor. Hannover Messe Sodeks Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Annika Klar, fuarın dünya pazarından yüzde 1,5’luk pay alarak dış ticaret fazlası veren bir sektör olmayı hedeflediğini belirterek; Türkiye iklimlendirme sektörünün ticaret hacmine son 5 yılda düzenledikleri her fuar sonrasında yaklaşık 500 milyon dolarlık katkı sağladıklarının altını çizdi.  

İklimlendirme sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşma noktası

ISK-SODEX ISTANBUL organize edilmeye başlandığı 1997 yılından bu yana iklimlendirme sektöründeki son trendleri ve gelişmeleri takip etmek isteyen üretici ve sektör profesyonellerinden ortalama 13 bin yerli ve yabancı katılımcı firmaya ve 1 milyon 200 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. 2021 yılında 86 binden fazla sektör profesyoneli ve ziyaretçiye ev sahipliği yaparak yabancı ziyaretçi sayısını yüzde 27 artıran ISK-SODEX ISTANBUL, 53 ülkeden 300 profesyonel satın almacının katıldığı B2B İkili İş Görüşmeleri ile de Türkiye iklimlendirme sektörünün yeni ihracat iş birlikleri gerçekleştirmesine olanak tanıdı. Fuara Özbekistan, İtalya, Hindistan, Fransa ve Almanya’dan firmaların yoğun katılımı olurken; sergilenen ürün ve son teknolojilere İran, Irak, Ukrayna, Kosova, Özbekistan, Belçika, Fas, Gana, Hollanda ve İngiltere’den ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.  

 ISK-SODEX ISTANBUL’dan her fuar sonrası sektöre 500 milyon dolarlık katkı

Gelişen teknolojiler ve doğayı koruma anlayışıyla; yenilenebilir enerji, hibrid ve enerji tasarrufu sağlayan sistemlere olan ilgi her geçen gün artıyor.  Bu farkındalıkla ISK-SODEX ISTANBUL; dinamik yapısı, artan üretim kapasitesiyle global ticaret hacmini her yıl düzenli olarak artıran iklimlendirme sektöründen binlerce firma ve sektör profesyoneline iş bağlantıları kurma ve ikili iş görüşmeleri gerçekleştirme imkanı sunuyor.  Son yıllarda yaşanan gelişmelerin etkisiyle global iklimlendirme pazarının önümüzdeki 10 sene içerisinde ticaret hacmini hızla büyüteceğini anımsatan Hannover Messe Sodeks Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Annika Klar, “Coğrafi olarak önemli bir noktada yer alan Türkiye’de de iklimlendirme sektörü hedeflediği ihracat rakamlarına ulaşıyor. Bu bilinçle de Türkiye’nin ticaret hacmine ISK-SODEX ISTANBUL olarak son 5 yılda düzenlediğimiz her fuar sonrasında ortalama 500 milyon dolarlık bir ticaret hacmi ile destek olduk. Büyüme ivmesine ISK-SODEX ISTANBUL’un önemli bir katkıda bulunduğu Türkiye iklimlendirme sektörü 2020 yılında 4,6 milyar dolar, 2021 yılında 6,1 milyar dolar ihracat gerçekleştirirken, 2022 yılında yeni bir rekor olan 6,7 milyar dolar rakamına ulaştı” açıklamasında bulundu. 

ISK-SODEX’le bölge ekonomisi canlanacak

25 – 28 Ekim 2023 tarihleri arasında 11 salonda ve 50 bin metrekare alanda düzenlenecek fuara tüm dünyadan binden fazla üreticinin katılması ve rekor sayıda ziyaretçinin uğraması bekleniyor. ISK-SODEX ISTANBUL, katılımcılarının yeni ürün grupları ve teknolojilerinin lansmanlarına zemin hazırlamasının yanı sıra hem yeni iş bağlantıları kurmalarına hem de sektöre yeni giren firmaların pazara daha rahat giriş yapmasına olanak tanıyor. İleri teknolojiyle tasarlanan ürünlerin sergilendiği fuarda uluslararası alıcılar aradıkları tüm segmentlerde ürünlere ulaşabilirken; verimliliği yüksek iklimlendirme ürünleri, temiz hava üniteleri, düşük enerjili ve çevre dostu ürünler, dijital ve hijyenik soğutucular,  yeni nesil küresel ısınma potansiyeli düşük olan veya doğal soğutucu akışkana sahip cihazlar ve iç ortam hava kalitesini artıran ısı geri kazanımlı havalandırma cihazları gibi son teknolojileri de takip etme imkanı buluyor. Fuar, uluslararası ziyaretçi sayısıyla da bölge ekonomisine ciddi bir katkı sunarken; dolaylı olarak ulaşım, konaklama, yeme-içme gibi sektörlere de pozitif bir katkı sağlıyor.

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Etkinlikler

İklimlendirme sektörünün buluşma noktası ISK – SODEX için yeni dönem hazırlıkları başladı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

İki yılda bir iklimlendirme sektörünü tek çatı altında buluşturan ISK – SODEX’de, yeni dönem için hazırlıklar başladı. 2021 yılında 95 ülkeden 86 bin ziyaretçi ve 27 ülkeden 812 katılımcı firmayı ağırlayan fuar, 2023 yılında da ivmesini yükselterek dünyanın ilgisini çekmeye devam edecek. Yerli ve yabancı 90 bin ziyaretçi ve 1.000’in üzerinde firmanın katılması beklenen 2023 ISK – SODEX’de, ikili iş görüşmelerinin de katkısıyla 500 milyon dolarlık ticaret hacminin yakalanması hedefleniyor.

26 yıldır düzenlenen ve iklimlendirme sektörünün en güçlü fuarlarından biri olan ISK-SODEX – Uluslararası HVAC&R, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su arıtma, Yangın, Havuz ve Güneş Enerjisi Sistemleri Fuarı, her fuar sonrası gerçekleştirilen 500 milyon dolarlık ticaret hacmi ile dünyanın ilgi odağı haline geldi. 2021 yılında 95 ülkeden 12 bini yabancı olmak üzere toplam 86 bin ziyaretçiyi ağırlayan fuar, 27 ülkeden 812 katılımcı firmaya ev sahipliği yaptı. 53 ülkeden 300 profesyonel satın almacının katıldığı ikili iş görüşmelerine imkan sağlayan ISK-SODEX Fuarı, 2023 yılında da yükselişini sürdürecek. 25 – 28 Ekim 2023 tarihleri arasında yerli ve yabancı 90 bin ziyaretçi ve 1.000’in üzerinde firmanın katılması beklenen fuarın, 500 milyon dolarlık ticaret hacmi yaratması hedefleniyor.

İlk olarak 1997 yılında düzenlenmeye başlayan, yıllar içerisinde geldiği nokta ile Türkiye ihracatına büyük katkılar sağlayan ve 2021 yılında gerçekleşen versiyonuyla 2023 yılına kadar gerçekleştirilmek üzere 500 milyon dolarlık ticaret hacmi yakalayan ISK-SODEX Fuarı, geçmişten bugüne iklimlendirme sektörüne sağladığı katkıyı sürdürdü. Bugüne kadar binlerce katılımcı ve yüz binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan ISK-SODEX, 2021 yılında 36.000 metrekarelik alanında 95 ülkeden 12 bini yabancı ziyaretçi olmak üzere, 2019 yılına kıyasla yüzde 27’lik artışla 86 bin ziyaretçiyi ağırlarken, 27 ülkeden 812 katılımcıya ev sahipliği yaptı. 53 ülkeden 300 profesyonel satın almacının katılımıyla ikili iş görüşmelerinin gerçekleştiği ISK-SODEX, milyonlarca dolarlık ihracat potansiyeli elde etti.

2023 yılı pazarın büyümesi için bir fırsat

Son yıllarda iklim değişikliğine paralel olarak sıcaklıkların da mevsimsel bazda çok sık değişiklik göstermesi ve mevcutta hissettiğimiz iklim krizinin etkilerinin gelecekte daha çok yükselecek olması sağlıklı iklimlendirme çözümlerinin önemini daha da artırdı. Pandeminin de bu konuya ilgiyi artırmasıyla birlikte yaşam alanları ve altyapılarda uygulanacak çözüm yöntemleri ve bunların sergilendiği fuarları öne çıkardı. Geçtiğimiz yıl 36.000 metrekarelik alanda düzenlenen fuar, 2023 yılında 42.000 metrekarelik alanı olan yenilenmiş İstanbul Fuar Merkezi’nde 25-28 Ekim 2023 tarihleri arasında ziyaretçilere açılacak. ‘Sağlıklı İklimlendirme Çözümleri’ mottosuyla gerçekleşmesi planlanan Uluslararası ISK-SODEX 2023 Fuarı’nda alternatif enerjiyle çalışabilecek ürünler, temiz ve konforlu iç hava kalitesinin oluşturulması, akıllı HVAC-R otomasyon sistemleri, daha az enerji tüketen, daha yüksek performanslı ve çok fonksiyonlu ürünlerin ön plana çıkması bekleniyor. Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika’dan binden fazla katılımcı, dünya genelinden 90 bin ziyaretçinin gelmesi beklenen fuarda ayrıca T.C. Ticaret Bakanlığı destekleri ile İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından organize edilecek olan Sektörel Nitelikli Alım Heyeti kapsamında gerçekleştirilecek olan B2B ikili iş görüşmeleri aracılığıyla da sektörün ticaret hacmine büyük katkı sağlanması amaçlanıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Etkinlikler

GF Hakan Plastik, Özbekistan ve Nijerya’daki konumunu güçlendirdi

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

İhracat pazarında hedef ülkelere yönelik çalışmalarına devam eden GF Hakan Plastik, Özbekistan ve Nijerya’da bir kez daha güçlü duruşunu sergiledi. The Big 5 Construct Nigeria ve Aquatherm Tashkent 2022 fuarlarına katılan GF Hakan Plastik, iş birliklerini güçlendirirken Özbekistan’dan bir de ödülle döndü.

Nijerya/Lagos’ta düzenlenen Batı Afrika bölgesindeki fırsatlara odaklanan en büyük ve en etkili bina teknolojileri fuarı​ The Big 5 Construct Nigeria, 8.000’den fazla ziyaretçisi ve 25 ülkeden fazla katılımcısı ile 27-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. Üstyapı atık su/ temiz su ağırlıklı güncel ürün grupları ile Nijerya’daki güçlü varoluşunu pekiştirerek gerek ülke içi gerekse çevre ülkelerdeki proje ve pazar potansiyellerini değerlendiren GF Hakan Plastik, ziyaretçilerin sorularını cevaplayarak ürün ve firma hakkında sunumlar gerçekleştirdi.

Katılımcı portföyü genel olarak, Nijerya’da özel konut işi yapan yerli ve yabancı müteahhitler; okul, otel ve hastane projelerinin yüklenici firmaları; toptan ve perakende satış ile ilgilenen tüccarlardan oluştu. Bu potansiyellerin değerlendirilmesi için yeni bağlantılar kurarak portföyünü genişletmeyi amaçlayan GF Hakan Plastik, fuar organizasyonunun önemli bir parçası oldu.

En Yenilikçi HVAC Teknolojisi Ödülü

Bölgenin en büyük sektör fuarı olarak anılan Aquatherm Tashkent Fuarı ise, farklı ülkelerden çok sayıda firmanın katılımı ile 28-30 Eylül tarihleri arasında Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te gerçekleşti. Çözüm kolaylığı sunan üst kalite ürünleri ile Özbekistan’ın en prestijli projelerinde kullanılan GF Hakan Plastik ürünleri, fuar süresince ilgi odağı oldu. HVAC endüstrisi profesyonellerini buluşturan fuarda GF Hakan Plastik, teknoloji odaklı ve yenilikçi bakış açısı ile oldukça dikkat çekti.

Aquatherm Tashkent Fuarı‘nın 29 Eylül gecesinde 10. yılına özel düzenlenen gala gecesinde farklı ülkelerden, rakip katılımcıların ve firmaların da bulunduğu bir ödül töreni düzenlendi. Sahipleriyle buluşan ödüller arasında Silenta Extreme,’Best Innovative HVAC Technologies Ödülü’ne layık görüldü.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com