Connect with us

Plastik Endüstrisi

Plastik atıklara geri dönüşüm çözümü

Yayın Tarihi:

on

Sulzer Chemtech, Encina’nın karma plastik katalitik dönüştürme işlemlerinde yüksek değerli petrokimyasalları geri kazanmak için SuRe™ BTX teknolojisini tedarik edecek.

Sulzer Chemtech, Encina Development Group LLC ile bir anlaşma imzaladı. Sulzer Chemtech, Encina’nın karma plastikten aromatiklere katalitik dönüştürme platformundan elde edilen atık petrol ürünlerinden, yüksek saflıkta aromatiklerin geri kazanılması için teknoloji sunacak. Encina’nın günde 1000 ton atık plastiği geri dönüştürecek tesisi, Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeydoğusunda yer alacak ve 2024’te faaliyete geçecek.

Encina, yüksek seviyelerde aromatik ve diğer değerli yan ürünleri içeren ve atıkları kapsayan katalitik bir platform geliştirdi. Sulzer Chemtech, yüksek saflıktaki, geri dönüşebilen benzen ve tolueni geri kazanmak için hidro-işleme ve aromatik özütleme teknolojisi olan SuRe™ BTX’i tedarik edecek.

Sulzer Chemtech’in amiral gemisi aromatik ekstraksiyon teknolojisi GT-BTX, küresel ölçekte 70’ten fazla lisansla reformat ve nafta parçalı pirolizden aromatik geri kazanım için kullanılıyor. Bu, küresel bir çevre sorununun çözülmesine yardımcı olmak için atık plastiklerin geri dönüşümlü bir kimyasal çözüm içinde ham madde olarak kullanıldığı teknolojinin ilk ticari uygulamasını oluşturuyor.

Anlaşmayla ilgili açıklama yapan Encina Mühendislik ve Teknoloji Kıdemli Başkan Yardımcısı Carlo Badiola, “Firmanın aromatik ekstraksiyondaki uzmanlığına dayanarak Sulzer Chemtech ve SuRe™ BTX teknolojisini seçtik. Sulzer Chemtech’in teknolojisi, katalitik olarak yüksek kaliteli geri dönüşümlü aromatikler üretmemizi sağlayacak. Bu iş birliği, endüstrideki sürdürülebilir uygulamaların artmasına ivme kazandıracak” dedi.

İş birliğiyle ilgili konuşan bir diğer isim olan Sulzer Chemtech Küresel Teknoloji İş Birimi Yöneticisi Sander van Donk ise, “Encina’nın katalitik dönüşüm sürecinde SuRe™ BTX teknolojimiz ile plastikte döngüyü sağlama misyonunu desteklemekten memnuniyet duyuyoruz. Bu yeni değer zinciri, Sulzer Chemtech’in döngüselliğe bağlılık ile atık plastiklerden üretilen ultra saf benzen ve toluen için tamamen yeni bir pazar açıyor” açıklamasında bulundu.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com